Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Boyası Kel Etti

ipek3400

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2007
108
0
38
'Saç Boyası Kel Etti' Yorumu

Aşağıdaki haber 19 Temmuz Perşembe günü Posta Gazetesi'nden alınmıştır..

"Bilecik'te liseli Gamze Özdil (17) 10 ay önce bir marketten mavi ve siyah renkte iki saç boyası satın aldı. Gamze boyaları karıştırıp saçlarına sürdü.. 3 gün sonra saç diplerinde kaşıntı başlayan genç kızın saçları dökülmeye başladı.. Gamze'nin üç ay sonra tepesinde hiç saç kalmadı.. Gittiği doktor Gamze'ye "saç boyası kalitesizmiş " alerji yapmış dedi.. Kel kalınca kendisini eve hapseden genç kızın ailesi ismini vermedikleri saç boyası üreten firmaya tazminat davası açacak.."

Resimleri görünce zaten insanın kanı donuyor.... Nasıl olabiliyor saç boyası saç döküyor... Alerji testi yapmadan mı boya saça sürülüyor ya da kullanıcı hatasından mı? Tazminat davasında firma avukatları kullanıcıya prospektüsü okutacak ve diyecek ki; "Kullanmadan önce talimatları okudunuz mu? Cevap ne olursa olsun ikinici soruda belli; "Peki, alerji testi yapmanız gerektiğini okumanıza rağmen yapmadınız mı?" Malesef kulanıcı ihmali ile alakalı olarak dava firmanın lehine kapanacak..

peki ya bu genç kız 5-10 katı fazla para vererek saçlarınız kuaföre boyatsaydı ve saçları yansaydı.. O zaman ki tazminat davasının sonuçları ne olurdu..

Hiç aklınıza geldimi ya da buna benzer bir duygu yaşadınız mı? Malesef hayatınızda en az bir kez bu duruma düşme olasılığınız ülkemizde çok fazla... Biz salon olarak kopan yanan ya da kazaya uğrayan saçlara ücretsiz saç bakımı yaparak mağdur durumdaki insanlara yardım etmeye çalışıyoruz. Saç gerçekten hayatımızda çok önemli yer ediyor. Nasredin hocanın da dediği gibi devir "ye kürküm ye devri" öyleyse dış görünümümüz önemli illa ki pahalı kıyafetler değil hoş bir saç kesimi parlak ve sağlıklı özenle taranmış bir saç bile sağlıklı olsun bizim olsun.. Sizce de öyle değil mi?

Peki, kopan bir saç onaralabilir mi?.. Evet, bu olabilir. 4 aşamalı bitkisel ve dünyaca ünlü bir marka bu sonucu veriyor ve kopan saç sapasağlam ve güçlü bir hale geliyor.. Ve umarım ülkemizdeki yasalarda özellikle kuaförlerde saçları yanan veya zarar gören insanları korumak adına yeniden düzenlenebilir..

Tekrar ediyorum eğer saçlarınız herhangi bir sebepten çok zarar gördüyse salonumuza gelip bahsettiğim mükemmel ve kuvvetli saç bakımını yaptırabilirsiniz..

Bana bir şey olmaz demeyi bırakıp benim gibi saç sağlığına meraklı mükemmel ürünler tercih eden bir kuaför tercih edin..

Saygılarımla..

kızlar bende saçımı boyatıyorum ve bu heberi okuyunca çok korktum ve sizinle paylaşmak istedim

kız ben 4 ayda bi saç boyuyorum ve bidkai hafta boyatıcam yine valla ödümü kopardın şimdi napcam boyatamamda he.var ya danduni markalarda var ucuz diye millet alıyo kesin abuk sabuk bi markadır icimi rahatlat kız :KK43:üsüldüm valla.

Boyanın tarihi geçmiştir büyük olasılıkla,bir milyoncularda satılan uyduruk boyalardanda almış olabilir..

arkadaşlar boyalar üzerınde 12 ay süre var okuyunda alın

ya ben ilk boyatisim sariydi turunc gibi bir renk cikmisti altin sarisi sonradan koyu kahveye boyattim diplerinden kendi koyu kahve rengim cikinca sonra gene sariya boyattim.. ve simdide cok dökülüyor azaldigini fark ettim saclarimin acabaa jiletle sifira vurdursan tekrar gene cikarmi cok eski sacim gibi ? cvp bekliyorum simdiden sagolun iyi günler!

17 yasinda mahvetmis saclarini ya...
tarihlerine bakin kizlar kendiniz boyuyorsaniz...

bazen bende düşünüyor değilim aynı sorun bendede var ama uzadıkça kes bağlı kullan saçlarını derim

bazen bende düşünüyor değilim aynı sorun bendede var ama uzadıkça kes bağlı kullan saçlarını derim

ya ben ilk boyatisim sariydi turunc gibi bir renk cikmisti altin sarisi sonradan koyu kahveye boyattim diplerinden kendi koyu kahve rengim cikinca sonra gene sariya boyattim.. ve simdide cok dökülüyor azaldigini fark ettim saclarimin acabaa jiletle sifira vurdursan tekrar gene cikarmi cok eski sacim gibi ? cvp bekliyorum simdiden sagolun iyi günler!

bu arada uzamiyoda saclarim artik pek...

ben iki ayda 3 kez (kaliteli) boyalar ile saclarımı boyadım ve saclarım o kadar cok döküldü
su nanda eski halinin yarısı kadar :KK43: çok üzgünüm
keske diyorum keske hiç boyamasaydım

bunlarda resimleri

Eklentiler

• $3754609.gif
    $3754609.gif
    18,8 KB · Görüntüleme: 77
  • $00217222.jpg
    $00217222.jpg
    32 KB · Görüntüleme: 62
  • $kel.jpg
    $kel.jpg