Elimdeki parayı nasıl değerlendirdimeli ? Acil yardım edin kızlar

laaasey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2014
218
132
Merhaba kızlar, yaklaşık 10 bin liram var elimde faize girmeden nasıl değerlendiririm. Fikriniz varmı ? Dolar Euro Yada altına mı yatırım yapmalı? Yoksa dolar Yada Euro hesabı açtırıp borsayı takip etmek düşünce gidip tl mi çevirmek avantajlı olur? O güzel fikirlerinizi beklemekteyim :) hoşçakalın:KK34:

Dolara yatirma bence çünkü sürekli sabit euroda bu aralar dususte.altında çok dengesiz ama euro ya cevirebilirsin dususteyken

سبحان

İnternet bankacılığınız varsa eğer, usd,euro ve altın alıp satabilirsiniz. Bankadan 24 ayar değerinde altın alıyorsunuz ve bozdururken kuyumcudan daha karlı bozduruyorsunuz. Dolar,euro ve altın şuan düşüyor. Bu düşüşü iyice tamamlamasını bekleyin. Gram altında tavsiyem 84-85 civarı alım için uygundur.

Ayrıca alım yaparken parçalı alım yapın. Mesela altın 85 ken 100 gr aldınız, 84'e indiğinde 100 gr alırsanız ortalamanızı 84,5'e düşürmüş olursunuz. Ama bu işlere girmeden önce ve girdikten sonra mutlaka takip etmelisiniz.

Hayırlı kazançlar dilerim.

Altına yapıyorum ben ama uzun vadede bnm yatırım bi kaç sene hiç dokunmayı düşünmüyorum
çok biriktirince bilezik az az elime gecenlede çeyrek fln alıyorum
1.yılım dolmadı birikime baslayalı 5bin tl'lik birikim yaptım bile bakalım devam..

Merhaba kızlar, yaklaşık 10 bin liram var elimde faize girmeden nasıl değerlendiririm. Fikriniz varmı ? Dolar Euro Yada altına mı yatırım yapmalı? Yoksa dolar Yada Euro hesabı açtırıp borsayı takip etmek düşünce gidip tl mi çevirmek avantajlı olur? O güzel fikirlerinizi beklemekteyim :) hoşçakalın:KK34:

ben bankacıyım canım. euro dolar ve altın her daim kazanma ihtimalin olduğu kadar kaybetme riskin de, eğer adrenalin istiyorsan hisse senedi al aynı kapıya çıkıyor. hem hisse senedi alınca ekonomiye siyasete herşeye hakim oluyorsun. yok benim param değer kaybetmesin diyorsan ya vadeli hesap açacaksın ya da likit fon seçeceksin... bir diğer alternatif de bireysel emeklilik. bunu üdşündün mü ?
beni soracak olursan ben vadeliden yanayım =)

ben olsam altına yatırırdım.euro dolar hadi bazen iniyo çıkıyo belli olmuyo ama altını en düşük zamanda yakalayıp aldığın zaman uzun vadede mutlaka kazandırıyo.

Altın karlı bir yatırım olabilir ama şöyle bir şey de yapabilirsiniz: bes hesabı açtırıp her ay belli bir miktarını bu hesaba yatırın böylece devlet katkısından faydalanmış olursunuz, faizsiz getiri...

X