Yeni bir zayıflama yönteminden bahsediliyor

morkelebek34

Mor Kelebekli Papatya
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2014
123
46
Merhaba arkadaşlar. Bugün Milliyet’te Diet Tube diye bir zayıflama yönteminin Türkiye’ye geldiğini okudum. Burundan uygulanan bir beslenme hortumuyla 10 günde kilolarımızın yüzde 10’unu verebileceğimizden bahsediyor. Peki ama bu kadar kısa sürede kilo vermek sizce sağlıklı mıdır? Bu uygulamaya dair bilgisi olan var mı? Bu yöntemi kullanmamızın uygun olmadığı durumlar nelerdir acaba? Mesela hamileler kullanabiliyor mu? Ya da sağlık problemi kısıtlamaları var mı ? :KK51:

Ben de okudum o haberi fakat pek sağlıklı gelmedi açıkcası bana... Verilen kilolar tekrar alınırmış gibi geliyor. Sanırım en sağlıklı yol sporla verilen kilolar.

Bu zamana kadar ki tecrubelerime göre şunu söyleyebilirim ki kilo vermek ve verilen kiloyu muhafaza etmek bambaşka iki olay. Şok diyetler ve hatta diet tube gibi yöntemler hızlı kilo verdirse de aslında sadece birer araçlar benim gözümde. Benim daha önce en büyük sıkıntım verdiğim kiloları hızla geri almaktı. Çünkü rejim süresi bitince tekrar aynı şekilde yemeğe saldırıyordum ki sonuç ortada. Burada bence önemli olan diet tube ile bu kiloları verdikten sonraki süreç. O konuda nasıl bir destek sağladıklarını sorup öğrenmek lazım. Eğer kilo verdikten sonraki dönem için dietisyen desteği sağlıyorlarsa bu beni tatmin eder açıkçası. Bu konuda bilgisi olan var mı? Yoksa kendilerine ulaşıp sormayı düşünüyorum.

Kilo almayacağımız garanti demişsiniz şimdi öncelikle kilo alınmaması garanti gibi bir olay hiç bir yöntemde olamaz bence. zaten olsaydı şu an bunları tartışıyor olmazdık. bu yöntem akut olarak hızlı kilo verilmesine yardımcı olup sonrasında da yeni metabolizmanızın hak ettiği diyeti ve beslenme şeklini size öğretecek kadar bir zaman sanırım yaklaşık 3 hafta diyet desteği sağlanıyor yani o destek sağlanırken siz uymazsanız kurallara ve pideler pizzalar giderse mideye tabi ki kilo alırsınızç

Haklısınız dediğiniz son derece doğru. Bu arada bu diyet tube yöntemine ciddi manada kafayı taktım ben italya da ve avrupada başarılı olduğunu duyunca ve böyle ekstrem bi yöntem gibi görünmesine rağmen internet gibi serbest bir otamda bile olumsuz bir tane yorumun olmaması beni baya etkiledi. Telefonla konuşma özürlüsü olduğum için kendileri ile gidip görüşeceğim.

Evet gittim görüştüm. Sorduklarım hatta sormadıklarım ne varsa hepsinin cevabını öğrendim. Öncelikle sağlık konusunda bir endişem kalmadı çünkü adamlar bu yöntemi size oraya gidince cart diye uygulamıyorlar. Bir dizi testten geçiyorsunuz. Sonra o testlerin sonuçları değerlendiriliyor ve sondanın uygulanmasına engel bir rahatsızlık olup olmadığına karar veriliyor. Ben yine orda fesat düşünce tarzımla ben bu testleri bağımsız bir yerde yaptırmak istiyorum dedim ve tabi ki dediler. Bağımsız bi yerde aynı testleri hatta abartıp check up falan yaptırdıktan sonra bu işe giricem gibi duruyor. Ve konuşurken şunu farkettim ki biz zayıflama yöntemlerine özellikle de böyle profesyonel olanlara sağlıksız gözüyle bakarak şişman kalıyoruz ve şişmanlık daha büyük sağlıksızlık bizim için. Ben bu yöntemi duymadan önce oprasyona kadar düşünüyordum ama en son duymuşsunuzdur birisi burun estetiği olucam diye bacaklarını kaybetmiş. Yani ameliyat beni korkuturdu.

X