İngilizce Öğrenmek İsteyenlere Yardım :)

No.
Its harder and takes more time. I do not recommend practice with movies.
Because, when you see a movie, it takes only two hours and then its over. The characters are really important for your practice, and at the end of two hours, these characters are gone.
Then you watch another movie. Its a different movie.
Then you watch thousands of different movies, and you see thousands of different characters and you hear thousands of different accents.
This makes it harder for you to understand their takings, because the accents are always different.

But if you choose a tv series, for example, it has six seasons, for six long seasons you'll see the same characters. You'll hear the same accents. And it will be easier for you to understand their talkings, because you know them. They're now someone familiar. In time, its going to be like they are your friends.

Here, i advise you to start with the show 'Friends'. I'm sure you'll like it.
Its quite funny. And you'll become friends with the characters. And plus, their accents are understandable, easy for beginners.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Okey thanks. In the next time i think i can watch movies . :) i hope i will start friends 😊

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selamlar,
Bu konuda yardımcı olmak için başka arkadaşlar da başlık açmış zaten; ama yardıma ihtiyacı olanlar buraya da yazabilirler.
Konu anlatımı isteyebilir, taktik sorabilir ve her seviyede sorularınızı yazabilirsiniz.

Ayrıca İİngilizce pratik yapmak isteyenler de İngilizce yazdıkları taktirde muhabbet açar pratik de yaparız. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam want ve need arasındaki farkı biri aciklsyabilirmi bana?

Bu konuyu açan arkadasıma teşekkür ediyorum çok faydalı bor topik olmuş ama siz İngilizce yazıyorsunuz ve ben bir şey anamiyorum ingilizcem iyi değil hatta hiç yok ,su an ingilteredeyiz son günlerimiz ama eşimde arkadaşları İngilizce konustukca ben şaşkın şaşkın bakıyorum tabi tanışma faslını biliyorum ama her şey bu kadar sizce nereden başlamalıyım öğrenmeye ve nasıl başlamalıyım

Bu konuyu açan arkadasıma teşekkür ediyorum çok faydalı bor topik olmuş ama siz İngilizce yazıyorsunuz ve ben bir şey anamiyorum ingilizcem iyi değil hatta hiç yok ,su an ingilteredeyiz son günlerimiz ama eşimde arkadaşları İngilizce konustukca ben şaşkın şaşkın bakıyorum tabi tanışma faslını biliyorum ama her şey bu kadar sizce nereden başlamalıyım öğrenmeye ve nasıl başlamalıyım

Merhabalar,
Eğer bahsettiğiniz gibi temeliniz yok ise, profesyonel yardım alarak başlamanızı tavsiye edebilirim size ancak.
Burada pratik yapan arkadaşlar, veya kendi kendine çalışan arkadaşlar bir miktar temeli olup onu 'geliştiren' arkadaşlar oluyorlar. Yani, temelsiz geliştirme yapamazsınız teknik olarak.
Bir dil kursuna başlayabilir veya bulunduğunuz şehirde özel ders alabilirsiniz. Belli bir seviyeye gelene kadar bırakmadan devam ederseniz, temeliniz birkaç ayda oluşacaktır. :)

Merhabalar,
Eğer bahsettiğiniz gibi temeliniz yok ise, profesyonel yardım alarak başlamanızı tavsiye edebilirim size ancak.
Burada pratik yapan arkadaşlar, veya kendi kendine çalışan arkadaşlar bir miktar temeli olup onu 'geliştiren' arkadaşlar oluyorlar. Yani, temelsiz geliştirme yapamazsınız teknik olarak.
Bir dil kursuna başlayabilir veya bulunduğunuz şehirde özel ders alabilirsiniz. Belli bir seviyeye gelene kadar bırakmadan devam ederseniz, temeliniz birkaç ayda oluşacaktır. :)

Kesinlikle haklisin canım kursa gitmeyi çok istedim ama yogun bir isim var iki küçük yavru bir de koca bebek :-) var bir de yüksek lisansa başladım hangi arada dinleneceğim onu bile bilmiyorum ama fırsatını bulduğum an büyük kizimla gideceğim inşallah

Kesinlikle haklisin canım kursa gitmeyi çok istedim ama yogun bir isim var iki küçük yavru bir de koca bebek :-) var bir de yüksek lisansa başladım hangi arada dinleneceğim onu bile bilmiyorum ama fırsatını bulduğum an büyük kizimla gideceğim inşallah

Vakit bulabiliyorsanız özel ders de işe yarayacaktır, onun zamanını kendiniz ayarlayabilirsiniz. :)

I want to learn very English because ıt is very important for my job next I going to be assistant manager ,I hope :) also I speak to like very English. My biggest dream is to go abroad with my husband If you want ,I want to speak English with you:)
see youu

hi everybody. I'm mine ,from Eskişehir. I want to join you. I need higher point of april exam because ı want to be academic staff :KK70: ay umarım doğru yazmışımdır :KK70:

hi everybody. I'm mine ,from Eskişehir. I want to join you. I need higher point of april exam because ı want to be academic staff :KK70: ay umarım doğru yazmışımdır :KK70:
Valla canım her bi dediğini anladım ama bendeki sorun yazamıyorum :KK43:

X