Dolgu (Restylane)

1BukeT

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2006
1.453
28
Restylane, hayvansal hammadde içermeyen insan cildi tarafından üretilen bir çeşit şeker molekülüdür. Kendi hacminin 100 katı kadar su tutabilme özelliği taşır. Estetik cerrahideki kullanımı da bu özelliğinden dolayıdır. Deri altı ve içine enjekte edilerek bu bölgelerde dolgunluk yaratmak amacıyla kullanılır.

Restylane, enjekte edildiği bölgedeki benzer yapı elemanları ile birleşerek, vücut yapı taşı gibi davranır. Herhangi bir alerjik reaksiyon veya yabancı cisim etkisi yoktur. Kimyasal yapısına yeni bağlar eklenerek uzun süre parçalanmadan vücutta kalması sağlanmıştır. Vücudun kendi yapı elemanları ile aynı yapıda olduğu için parçalanma ürünleri de vücuda zararlı değildir. Uygulama öncesi, test yapmaya gerek yoktur.

Restylane, hemen tamamen yüz bölgesinde kullanılır. En sık kullanıldığı yerler;

Dudaklar, gülme çizgileri, ağız kenarı çizgileri, gözyaşı pınarı çizgisidir. Bununla birlikte, yağ enjeksiyonları öncesinde, prova niteliğinde uygulamalar da yapılmaktadır.

Restylane ( hiyalüronik asit ), 1 cc lik enjektörler halinde, iki farklı kalınlıktaki iğne ucu ile beraber temin edilir. İşlem öncesi cilt anestetik kremler ile uyuşturulur böylece hastanın ağrı duyması engellenir. Solüsyon, cildin hemen altına veya içine simetriyi sağlayacak şekilde enjekte edilir. Etkisi hemen ortaya çıkar ve hasta işlemi anında değerlendirebilir.

Restylane ile yüze dolgu yapılması yaklaşık yarım saat süren bir işlemdir. İşlem sonrası çok kısa süreli buz uygulamak dışında ek bir uygulama yapılmasına gerek yoktur. Elde edilen sonuçlar 6-8 ay sürelidir. Bu sürenin sonunda, işlem tekrarlanabilir veya yağ enjeksiyonu yapılabilir.

peki bu dolgu yanaklara da kullanılıo mu..yani dolgun yanakları olmasını isteyenler için:uhm::uhm:bi de acaba yanak operasyomu da oluosa fiyat ortalama ne kadardır..bir de bunu güzellik merkezlerinde de yaptırabilirmiyiz:uhm::uhm::uhm:lütfen aydınlatın beni..dolgun yanaklarım olmasını okadar cok istiyorum kii..

evet bende istiyorum o soruların cevaplarını lütfen bilen birileri cevaplarsa çok mutlu olurum.çünkü zayıfladıktan sonra vücudum istediğim gibi oldu ama yüzüm eskisi gibi değil.yani bazı insanlar zayıflasada yüzleri dolgun kalıyo.benim yanaklarım bomboş kaldı aurtlarım çöktüsenağlamaburalara dolgu yaptırmak istiyorum ama doğal dururmu acabafisfisfisyoksa balon gibi şişerimde çok çirkinmi görünür diye merak ediyorum.

aynı şekilde bende öğrenmek istiyorum,benim yanaklarım da çok çöktü kilo alsam bile başka yerlerim alıyor yüzüm hep aynı lütfen fiatınıda söylerseniz çok iyi olur.teşekkürler.

Arkadaşlar dudak dolgusu yaptıranlar var mı?üst dudağım alt dudağıma göre ince,aynı kalınlıkta olmasını çok isterdim,fiyatlar hakkında bi bilginiz varsa sevinirim,bi de nerde tabiki?:kahve:

evetben yaptırdım dogu maddesi.korkunç oldu benimki.doktorunu iyi seç

emilyano sen hangı dr a yaptırdın barı tek adını yaz soyadı yoksa bıle
bır de resytalene mı ınjekte ettı yoksa baska bır madde mı?
hangı bolgelere koydu ve kac lıra aldı toplam?
ben de yag koydurmak ıstıyorum onu da her dr yapmıyor
nedense dolgu maddesı koymak ıstıyorlar yag yerıne ona da ben ızın vermem
aranızda yag dolgusu yaptıran var mı?kıme kaca yaptırdınız sıslık oluyor mu
hylaronıc acid enjekte ettıren varmı arkadaslar?cok ıyı sonuclar verıyormus
kım bassinger i gordum kadın 2 yıl once mahvolmus su an ınanılmaz genc sok oldum

aynı şekilde bende öğrenmek istiyorum,benim yanaklarım da çok çöktü kilo alsam bile başka yerlerim alıyor yüzüm hep aynı lütfen fiatınıda söylerseniz çok iyi olur.teşekkürler.

magicplast var cnm..etilerin girişinde.dr.güner uysal..onda kalıcı dolgu maddesi var vücutla uyumlu..zaten bu dolgu konusunda çok uzman..ona gidebilirsin..çok güzel yapıyo..biz denedik:))

magicplast var cnm..etilerin girişinde.dr.güner uysal..onda kalıcı dolgu maddesi var vücutla uyumlu..zaten bu dolgu konusunda çok uzman..ona gidebilirsin..çok güzel yapıyo..biz denedik:))

Sevgili sensii,kalıcı dolgu deyince yazın ilgimi çekti ben siteye bu konuda bir hayli bilgi vermişdim,canım sen denedik diyorsun hangi maddeyi yaptırdın kalıcı olanından mı (aquamid, bioalkamid) yazarsan sevinirim canım.yerimseniben

sensii,mesajları kontrol ederken gördüm sen bana aquamid dolguyu sormuşsun canım ,herhalde yaptırdığın bu madde ...

Son düzenleme:
cnm ben poliakrlamid diye bi dolgu maddesi yaptırttım..aquamid ve bioalcamid türeci..yani aynı maddeler..isimleri değişik..içerikleri aynı..çokta memnun kaldık..çok doğal ve ihtiyaç karşılayıcı..

cnm ben poliakrlamid diye bi dolgu maddesi yaptırttım..aquamid ve bioalcamid türeci..yani aynı maddeler..isimleri değişik..içerikleri aynı..çokta memnun kaldık..çok doğal ve ihtiyaç karşılayıcı..

canım cevap için teşekkür, doğru içerikleri aynı yaptıralı ne kadar oldu benim de bir tanıdığımda aquamid var o da memnun

Son düzenleme:
rica ederim cnm..ömür boyu kalıcı dedi ama bilemem tabi..doğrudur heralde neden yanlış bişi sölesinlerki:))

rica ederim cnm..ömür boyu kalıcı dedi ama bilemem tabi..doğrudur heralde neden yanlış bişi sölesinlerki:))

sensiicim,doğrudur canım bu madde ömür boyu kalıyor,öyle doktorlar biliyorum ki kalıcı dolgu yaptıkları halde inkar ediyorlar,aslında bu da bir sektör tabi,çünkü geçici yaptırınca 4 ayda bir doktora gitmek zorundasın ama kalıcı yaptırınca böyle bir şey söz konusu değil ,böylece sürekli para kazanmaları önleniyor,nerene yaptırdınsa güle güle kullan canım ama bir müddet aşırı sıcak ve soğuktan ve de güneşten korun sevgiler..:teytey:Şeniz

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim cnm..sende bu konularda bayağı bilgi sahi olmuşssun..bende senden etkilenerek oraya gittim zaten..memnunda kaldım şimdilik..umarım böle kalır..tekrar teşekkür ederim şekercim..

işte benimde en çok istediğim şey dudak dolgusu ama pek bilgim yok ben kalıcı istiyorum bunun için illede silikonmu yaptırmak lazım yoksa Restylane işe yararmı yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

işte benimde en çok istediğim şey dudak dolgusu ama pek bilgim yok ben kalıcı istiyorum bunun için illede silikonmu yaptırmak lazım yoksa Restylane işe yararmı yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar[/Qo dediğin dolgu maddesi 3 ayda erir cnm..sen kalıcı olanlardan yaptırırsan ama ii biyere memnun kalırsın...bioalcamid,aquamid,poliacralamid türevi dolgu maddeleri..insan vücuduna hiçbir zararı olmayan ve uygulandıkları yerde kalan maddelerdir..

merhaba arkadaşlar bende dudak dolgusu yaptırmak istiyorum geçicilerin fiyatı nedir acaba bilgi verebilir misiniz?

X