bebeğim derin uykuya dalamıyor:(

aytenserra

Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2014
26
1
34
Mrb arkadaşlar 4 buçuk aylık kız bebeğim var. Geceleri uykusunda sorun yok ama gündüzleri uykusu geldiği hâlde uyumuyor 1 saat ayağımda sallıyorum ikide bir kıpırdıyor yatağına koyduğumdada 15 dk sonra uyanıyor artık çok yoruldum gündüzleri benim için işkence oldu aynı sorunu yaşayan var mı?

Mrb arkadaşlar 4 buçuk aylık kız bebeğim var. Geceleri uykusunda sorun yok ama gündüzleri uykusu geldiği hâlde uyumuyor 1 saat ayağımda sallıyorum ikide bir kıpırdıyor yatağına koyduğumdada 15 dk sonra uyanıyor artık çok yoruldum gündüzleri benim için işkence oldu aynı sorunu yaşayan var mı?

Benimde oğlum iki ayını doldurmk üzere biz hem gece hem gündüz yaşıyoruz önceden iki saat aralıksız uyuyan oğlum şimdi yarım saat 40 dakika kadar bide eşim yok ben geceleri ssürekli oğlumla yatıyorum yanımda uyumasını bekliyorum bana iyice alıştı eşim gelince ne yapacağımıda biliyorum ayaklarım artık tutulmak üzere be ne yapacağım hiç biliyorum gazıda yok karnıda tok uykuda çok ama uyuyan yok

Canim benimde 5 aylik.kizim var bizde geceleri deliksiz uyuyoruz ama gunduz 20 dk gecmiyo hemen uyaniyo gece cok fazla uyudugu icin gunduz derin uykuya gecemiyolar sanirim

Merhaba, bebeğimde de gündüz aynı sıkıntıyı yaşıyordum.Sonra farkettim ki uyumaya çalışırken yüzünü göğsüme saklıyor. Anlayacağınız karanlık istiyormuş kuzu. Uyuyacağı zaman odayı karartın biraz belki sizde de işe yarar.

Canim aynini biz yasiyoruz. Gece 4 saat arayla mamaya kalkiyor sabah en gec 9 da kalkiyoruz. 12 gibi ayagumda salliyorum ama birakiyorum 5 dk sonra uyaniyor gunde 2-3 kez bu sekilde ayagimda uyutuyorum ama yemegimi temizligimi zor yapiyorum bazen tuvalete bile zor gidiyorum yani o derece

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Tam beni anlattınız bugün 9 da uyandı şimdi uyuttum yatırdım 3 dk sonra uyandı. Odayı nasıl karartabilirim sizce?

Tam beni anlattınız bugün 9 da uyandı şimdi uyuttum yatırdım 3 dk sonra uyandı. Odayı nasıl karartabilirim sizce?

Valla ben önce evin en karanlık odasında uyutmayı denedim. İşe yaradığını görünce odasının perdelerini koyu renkle değiştirdim.
Böyle bir imkanınız yoksa yatağının yanlarını kapatıp üstüne de koyu renk tülbent, cibinlik kullanabilirsiniz bence.

Canim ayni sorunu bizde yasiyoruz. 40dan sonra geceleri cok sukur iyi iki kez kalkip yiyib yatiyo, sabah kakdigindan uyku zamani ayagimda salliyorum uyuyor yere koyan gibi ayiliyor,ara sira gunler bir kac saat uyuyor ama co zaman ayagimda yelliyorum yimeyimi bisirmeye ev temizlemeye vaktim bile olmuyo cok yoruyo. Ama bi seylerde var ben oglumu cimizdirirken cok iyi uyur gunduzleri cimizdirin o yuzdende narahat ola biliyor. :KK54:

halinize şükredin benim bebiş de 4 aylık ne gece ne gündüz bir damla uyku uyumuyor .. Bitik durumdayım ..

Ben bunun çözümünü dün buldum uyurken yüzüne karanlık yapıp derin uykuya dalana kadar bi ince örtüyle kapıyorum uykuya dalınca açıyorum. 1saat bazen 2-3 saat uyuyor.

Bu cok normal bir durum.Bu aylarda bebeklerin bir cogunun uyku duzeni bu sekildedir zaten.

Iki aylik bebek, gece sorunsuz uyku, gündüz bi saat boyunca uyutmaya çalışıp 15 dakika sonra uyanma! Uyku süreleri her geçen gün kisaliyor ya acaba ondan mi böyle, akışına mi bırakmak lazim?

Benim oğlum 7 aylık. Gündüzleri ya 1-2 saat uyuyor ya hiç uyumuyor. Gece 11 gibi uyuyor. 1-2 defa uyanarak 7 gibi uyanıyor. Gün içinde tam uyuttum diye seviniyorum, 10 dk sonra uyanıyor. 3 aydır böyleyiz. Bu aydaki bebeklerin 16 saat uyamasi lazimmis, bizimki yarısı kadar uyuyor. 4 aylıkken ilk dişini çıkarmıştı. Şuan 4 tane birden çıkıyor. Uyumamasini buna bagliyorum. Uyumayan çocuk çok zor gerçekten.

Benim oğlum 7 aylık. Gündüzleri ya 1-2 saat uyuyor ya hiç uyumuyor. Gece 11 gibi uyuyor. 1-2 defa uyanarak 7 gibi uyanıyor. Gün içinde tam uyuttum diye seviniyorum, 10 dk sonra uyanıyor. 3 aydır böyleyiz. Bu aydaki bebeklerin 16 saat uyamasi lazimmis, bizimki yarısı kadar uyuyor. 4 aylıkken ilk dişini çıkarmıştı. Şuan 4 tane birden çıkıyor. Uyumamasini buna bagliyorum. Uyumayan çocuk çok zor gerçekten.

Canım benim oğlum 3 aylık ve günlük 14 saat uyku yeterli okuduğum kaynaklara göre. Uyku aylar ilerledikçe kısalıyor yani senin bebeğinin daha kısa uyuması normal bence

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

halinize şükredin benim bebiş de 4 aylık ne gece ne gündüz bir damla uyku uyumuyor .. Bitik durumdayım ..
Ne yaptiniz da uyudu uyumuyor benim bebegim hicccc bugun sabah 5 te uyandi toplasan tum gun 6 dk uyumadı kafayi yicem az kaldi

X