Erken Hamilelik Belirtileri - Erken gebelik belirtileri

gebelik belirtilerinin adet tarihi geçmeden ortaya çıkması olanaksız, deneyimlerini yazan arkadaşlar gebe olsalar bile psikolojik olduğunu düşünüyorum çünkü adet zamanından 14 gün öncesi zaten yumurtlama dönemine denk geliyor, implantasyon yani bebeğin rahime tutunması ise yumurtlamadan sonraki 3-5 gün içinde oluyor ve beta-hcg hormonu bu zamandan sonra artmaya başlıyor, bu nedenle adet tarihinden önce kan testi ile gebelik saptanabilir ama idrar testi için çok düşük bir ihtimal. ben de bunları bildiğim halde daha adetime 4 gün olmasına rağmen bir sürü idrar testi yaptım :) artık yapmayı düşünmüyorum bence adet gününden önce yapmanın bir anlamı yok, hem kafanın sürekli bununla meşgul olması da kötü bir şey.. Allah bebek isteyen herkese nasip etsin inşallah..

aynı belirtiler bende de vardı kızlar. Sadece yüzüm ateş gibi yanıyodu akıntım fena halde fazlalaşmıştı ve adetim 6 gün geçmişti test aldım ama yapamadan hastalandım dediğiniz gibi kişiden kişiye değişiyor belirtiler oysa bu belirtiler yüzünden herkes bana kesin hamilesin demişti sanırım hastalanınca o yüzden çok kötü olum. Hayırlısı artık gelecek aya inşallah...

arkadaşlar benim adetim de en geç ayın 16 sında. kan testi yaptırmayı düşünüyorum ama karar veremedim. sanki adet olacakmışım gibi hissediyorum ama... Rabbim her isteyene versin inşallah. Bir kan testi yaptırsam mı acaba?Kafam çok karışık, beklemek ise çok zor.

arkadaşlar benim adetim de en geç ayın 16 sında. kan testi yaptırmayı düşünüyorum ama karar veremedim. sanki adet olacakmışım gibi hissediyorum ama... Rabbim her isteyene versin inşallah. Bir kan testi yaptırsam mı acaba?Kafam çok karışık, beklemek ise çok zor.

evet benimde 16 sında ben sadece gecede çok sık wc gidiyorum eşim üşütüyorsun ondandır diyor :)bakalım başkada bir belirti yok kasıklarım ağrırdı arada oda yok inşallah belirti vermeden gelir bizim bebişler

evet benimde 16 sında ben sadece gecede çok sık wc gidiyorum eşim üşütüyorsun ondandır diyor :)bakalım başkada bir belirti yok kasıklarım ağrırdı arada oda yok inşallah belirti vermeden gelir bizim bebişler

semracım canım benim az önce azıcık kanamam oldu galiba regl oldum ama yine de bir ümit beslemeli miyim bilmiyorum devamı gelmedi çünkü?????üfff yaaa ne zor bir durum.kafamçokkarıştı

Slm Kizlarr Benim 3 Günüm Var Adetimee Ama 10 Gündür Bel Ve Kasik Ağrilarim Varr Nedenini Bilmiyorum Birde Sik Idrara çikiyorum Ayrica Dünde Kahverengi Bir Akintim Olduu.kizlar Bana Yardimci Olabilecek Var Mi Aranizdaa....

kesın hamılelık belırtılerı ne oluyor bılen var mı

Bizi kimse bilgilendirmeyecek anlaşılan.bende erken nasıl öğrenebilirim diye uğraşıyorum ama şu kesin bende oldu diyen tam yok.Adetime 11 gün var kasıklarıma arada bir sancı giriyor.Sağ bacağıma arada kramp giriyor.Bu ay doktorumun dediği herşeyi düzenli kullandım ve uyguladım.Çok umutluyum olabilir diye .Kısmet Allah isterse asla olmaz denene veriyor,isterse eşlerin ikiside sağlam olsada vermiyor.Takdir ilahinin.Hayırlı ve sağlıklısını dilerim senin içinde.

Slm Kizlarr Benim 3 Günüm Var Adetimee Ama 10 Gündür Bel Ve Kasik Ağrilarim Varr Nedenini Bilmiyorum Birde Sik Idrara çikiyorum Ayrica Dünde Kahverengi Bir Akintim Olduu.kizlar Bana Yardimci Olabilecek Var Mi Aranizdaa....

Yade hamilemisn.Bendede aynı belirtiler var .senin çıktıysa bende hamileyimdir belki.Lütfen yaz buraya

arkadaşlar merhaba benimde adetime yakın göğüslerim ağrıyor ama bu sefer daha erken ağrımaya başladı ve yatarken rahatsız edecek derecede sizce hamilemiyim :KK43:

arkadaşlar hamilelik belirtileri hemen hemen regl belirtileri ile aynı oluyor.... bende farklı olarak yumurtlama zamanımdan sonra daha yoğun halsizlik ve uyku hali oluştu... birde regli zamanıma 2-3 gün kala karnımın alt bölgesinde belirgin bir gerilme hissi oluştu.... herşeyin hayırlısı inşallah....
unutmadan; çok fazla kafaya takınca olmuyo... bence rahat olun herşey olacağına varır:) sevgiler.....

kızlar bence en iyi yöntem beklemek ve adetin 1 hafta geçtikten sonra test yapmak çünkü ben adet dönemine yakın bütün hamilelik belirtilerini yaşıyorum o yüzden test diyorum

selam arkadaşlar. sormayın ya. bende 5 aydır hamile kalmak için uğraşıyorum ama sonuç hep negatif. ama busefer farklı bi durum var. adetimden 3 hafta geçti.2. hafta da testyaptım ama negatif çıktı. yalnız kasıklarımda bazen hafif bazen şiddeli ağrı oluyo. göğüslerimde de dokununca ağrı var. gaz da olurmuş hamilelerde sölemesi ayıp o da var. kasıklarımdaki buağrı gazdan olabilirmi acaba. ben de sabırsızlıkla anne olmayı bekleyenlerdenim. Elif'in dediği gibi Allah'ım ne zaman nasip ederse o zaman olsun inş. sağlıklı bi bebeğim. Yarın doktora gitmeye karar verdim ama yine negatif sonuç almaktan korkuyorum. dua edin nolur.

selam arkadaşlar. sormayın ya. bende 5 aydır hamile kalmak için uğraşıyorum ama sonuç hep negatif. ama busefer farklı bi durum var. adetimden 3 hafta geçti.2. hafta da testyaptım ama negatif çıktı. yalnız kasıklarımda bazen hafif bazen şiddeli ağrı oluyo. göğüslerimde de dokununca ağrı var. gaz da olurmuş hamilelerde sölemesi ayıp o da var. kasıklarımdaki buağrı gazdan olabilirmi acaba. ben de sabırsızlıkla anne olmayı bekleyenlerdenim. Elif'in dediği gibi Allah'ım ne zaman nasip ederse o zaman olsun inş. sağlıklı bi bebeğim. Yarın doktora gitmeye karar verdim ama yine negatif sonuç almaktan korkuyorum. dua edin nolur.

kesinlikle doktora gitmelisin, 3 hafta geçmesine rağmen adet olmamışsın.... inşallah gebelik vardır:) negatif sonuçta alabilirsin tabi ki, ama 3 hafta çok uzun bir süre... allah korusun herşey olur.... hayırlısını versin allah canım:)

selam kızlar.bende 3 aydır hamile kalamıyorum.test yapmaktan korkar oldum artık.adet gününüz geçmeden test yapmanızı tavsiye etmem.ilk ay 5 gün kala yaptım 2 çizgi çıktı ama 5 gün sonra regli oldum.gebelik adetimle beraber atılmış.sonu hüsran oluyo...allah hepimize en yakın zamanda sağlıklı bebişler verir inşallah..

Merhaba ben aranıza yeni katıldım bende sizin gibi bebek istiyorum siteye girdim yazdıklarınızı okudum hepiniz birbirinize destek olmuşunuz düşündüm ki bu konuda benimde kimseyle paylaşamadıgım duyğular var bende sizinle paylaşmak isterim eğer kabul ederseniz.

teste pek güvenme ben 5 haftalıkken hamile olduğumu öğrendim.öğrenmeden 2 hafta öncede evde kendim test yapmıştım negatif çıkmıştı.meğer 3 haftalık hamileymişim.kan testi yaptırmadınmı en doğru cevabı o verir sana.Allah gönlüne göre versin canım kendine cici bak

X