Sağlıklı ve Fit Bir Beden İçin Spor (Leslie ve açık havada yürüyüş)

oddk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2011
351
50
Herkese merhabalar. Bu konu başlığı altında sağlıklı ve fit olmak ve bunun sürekliliğini sağlamak için yaptığımız egzersizleri paylaşıp bilgi, fikir ve deneyim alışverişinde bulunacağız. Öncelikli olarak açık havada yürüyüş ve evde leslie sansone ile yürüyüş üzerinde durulacaktır.

Leslie Sansone günün her saati, uygun olan her yerde yapabileceğimiz bir egzersiz programını bize sunuyor. Özellikle Amerika'da bir çok resmi kuruluş ve dernek tarafından tavsiye ediliyor ( Amerikan Kalp Derneği, Amerikan Kanser Derneği, Multipl Skleroz Kuruluşları...) Bir çok kamu okulunda ve hastane bazlı zayıflama programlarında uygulanıyor. :KK9:

Eğer kronik bir rahatsızlığınız var ise doktorunuzun bilgisi dahilinde hayatınıza yürüyüşü dahil etmenizin bir çok olumlu yanını gözlemleyeceksiniz. :128:

Bol katılımlı, motive edici ve bilgilendirici bir konu olması dileğiyle :118:

(Not: Video paylaşımı yapılmayacaktır. Buraya video paylaşımı ile ilgili herhangi bir mesaj yazmayın. Lütfen görsel paylaşım ve her türlü isteği görsel paylaşım sayfasından yada özel mesaj yolu ile talep ediniz. :KK28: )

Son düzenleme:
Yeni basligimiz hayirli olsun herkese. Bu sabah 3 saat yürümüs biri olarak ilk mesaji yazayim istedim.

Leslie ne oluyor canim :KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

leslie sansone bir evde yürüyüs programi ayni zamanda da tüm vücudu calistiriyor. Google dan leslie sansone diye aratinca program hakkinda detayli bilgiler bulmak mümkün. Ayrica spor görsel paylasim bölümünde de bilgiler var. Uzun zamandir programi uygulayanlar olarak sorularin olursa ve baslamak istersen destek oluruz.

Son düzenleme:
Yeni basligimiz hayirli olsun herkese. Bu sabah 3 saat yürümüs biri olarak ilk mesaji yazayim istedim.

İlk mesajın 3 saat yürüyüşün ardından olması dev bir motivasyon sağladı bende :KK16:

Hoşgeldin canım sende. Leslie sansone'nin çeşitli videoları var. Videolar eşliğinde evde yürüyüş yapıyoruz. Hava durumu yada vakit olarak uygun değilsek dışarıda yürüyüşün yerine çok iyi bir alternatif. Yürüyüş esnasında tempo çok daha sağlıklı bir biçimde sağlanıyor(ısınma ve soğuma açısından da). Ve arada yapılan bacak ve kol hareketleri ile çok daha etkin bir çalışma yapılmış oluyor.

Artık buradayız sanırım :emir_bebek:

İlk mesajın 3 saat yürüyüşün ardından olması dev bir motivasyon sağladı bende :KK16:

Hoşgeldin canım sende. Leslie sansone'nin çeşitli videoları var. Videolar eşliğinde evde yürüyüş yapıyoruz. Hava durumu yada vakit olarak uygun değilsek dışarıda yürüyüşün yerine çok iyi bir alternatif. Yürüyüş esnasında tempo çok daha sağlıklı bir biçimde sağlanıyor(ısınma ve soğuma açısından da). Ve arada yapılan bacak ve kol hareketleri ile çok daha etkin bir çalışma yapılmış oluyor.

Esimin izin günlerinde birkac gün ara verdigim icin o ise döndügünde ben saglam bir kardio ile o birkac günün kalorilerini ve acisini cikarmis oluyorum. Yapilacak islerim de vardi disarda ama iyi geldi. Kac mil olmustur 3 saatte acaba?

Bugün 3 mil yapacağım inşallah :)

Esimin izin günlerinde birkac gün ara verdigim icin o ise döndügünde ben saglam bir kardio ile o birkac günün kalorilerini ve acisini cikarmis oluyorum. Yapilacak islerim de vardi disarda ama iyi geldi. Kac mil olmustur 3 saatte acaba?
,

Harikasınız. Hem o kadar iş güç, hem de bu kadar sıkı bir spor alışkanlığı. Forumdaki bir çok kişi ve benim için harika bir örneksiniz.

Birkaç saat öce bir blogda okumuştum , dakikada atılan adım sayısına göre km hesaplama ile ilgiliydi. Tekrar bulabilirsem eklerim.

,

Harikasınız. Hem o kadar iş güç, hem de bu kadar sıkı bir spor alışkanlığı. Forumdaki bir çok kişi ve benim için harika bir örneksiniz.

Birkaç saat öce bir blogda okumuştum , dakikada atılan adım sayısına göre km hesaplama ile ilgiliydi. Tekrar bulabilirsem eklerim.
15 dakikada ortalama hizda bir leslie mili yaptigimiza göre 3 saatte 12 mil yürümüs oluyorum leslie hesabiyla. Eh bugüne yeter herhalde.

Sevgili oddk spor garip bir aliskanlik yapiyor insanda. Yaptikca yapasin geliyor. Üstelik saglik ve güzellik olarak faydalarini gözlemledikce insan daha cok hirslaniyor. Herhalde dünyada yapilmasi en kolay ve en ucuz spordur yürümek. Bunun da bahanesi olamaz bence ay yapamiyorum diye. Biraz toparlanayim burda cok yaygin olan nordic walking ile ilgili bir seyler yazacagim forumda bu konuda bir bilgi bulamadim.

Beni de gaza getirdiniz aksama dogru ben de yuruyuse cikayim. Aslinda cok musait bir yerde,sahil kenarinda oturuyorum daa iste uyusukluuk :)

Beni de gaza getirdiniz aksama dogru ben de yuruyuse cikayim. Aslinda cok musait bir yerde,sahil kenarinda oturuyorum daa iste uyusukluuk :)

Herhalde bahane ardina siginilmayacak tek spor yürüyüs degil mi canim? Bir spor ayakkabi rahat bir seyler oldu bitti.

Aynen canimm da insan bahane arayinca oyle bir buluyor ki.. Yalniz benim kilo fazlam var 4-5 kilo kadar bacak kasi yapmak istemiyorum. Yuruyus ve bacak kasi hakkinda ne dusunuyorsun?

Aynen canimm da insan bahane arayinca oyle bir buluyor ki.. Yalniz benim kilo fazlam var 4-5 kilo kadar bacak kasi yapmak istemiyorum. Yuruyus ve bacak kasi hakkinda ne dusunuyorsun?

Canim ben genc kizligimdan beri cok yürürüm yani bir ciktim mi birkac saati bulur. Simdi evde de yogun olarak spor yapiyorum henüz bacagim öyle senin düsündügün anlamda kaslanmadi sadece sikilasma oldu. Hatta ben biraz da kaslansin istiyorum. Yani disarda yapacagin yürüyüs bacagini kaslandirmaz kolay kolay.

Peki canim o zaman sagool :)

süper gaza deldım valla :KK8:yeni topik hayırlı olsun :KK16:

ablacım süpersin gine ben bugun nıyetlıyım o yüzden çıkamadım ınşallah iftardan sonra leslie yapıcam :KK8:

süper gaza deldım valla :KK8:yeni topik hayırlı olsun :KK16:

ablacım süpersin gine ben bugun nıyetlıyım o yüzden çıkamadım ınşallah iftardan sonra leslie yapıcam :KK8:

Canim sevgili oddk emek verdi sagolsun. Yap yap bos durma Allah kabul etsin orucunu canim.

Hayırlı olsun topiğimiz... bende bu ara hep dışarıda yürüyen biri olarak sevindim...inşallah bol bol yürüyüp yazarız...

herkese bol bol miller,km'ler...

(derya abla senide tebrik ederim 3 saat.. imrendim valla..)

Hayırlı olsun topiğimiz... bende bu ara hep dışarıda yürüyen biri olarak sevindim...inşallah bol bol yürüyüp yazarız...

herkese bol bol miller,km'ler...

(derya abla senide tebrik ederim 3 saat.. imrendim valla..)
Sagol nosee cim disarda yürürken aklim leslie de kaliyor ama güzel havalari da degerlendirmek istiyorum strese cok iyi geliyor acik havada yürümek.

X