Mayıs 2014 de hamile olduğunu öğrenip ocak annesi olacaklar buraya :))

Canım benim inan acını acım gibi hissettim. Şu an gözlerim dolu dolu oldu. Allahım sabırlar versin. Gerçekten diyecek bi şey bulamıyorum. Çok üzgünüm.,,

maalesef sözün bittiği yer... ama yapacak bir şey yok .. Allahım sizinkilere uzun sağlıklı ömürler versin. ve lütfen siz de dikkat edin. ağır şeyler yapmayın. doktora mümkünse daha sık gidin. en azından bir sorun olursa da önceden görülebilir belki.

Bayanlar ben sünnet işini doğumundan hemen iki gün içerisinde yaptırmayı planlıyorum. Acı hissetmiyorlarmış o zaman ve daha çabuk iyileşiyormuş göbeğiyle birlikte ikisi de iyileşmiş oluyormuş bir hafta içerisinde. Ama bi yandan da kıyamıyorum gibi ya. Kendisi fındık kadar olacak zaten neresini kesecekler diye düşünüyorum. Ama inşallah mantığım ağır basar. Siz olsaydınız ya da erkek bebek bekleyen anne adayları siz ne yaparsınız?

Bayanlar ben sünnet işini doğumundan hemen iki gün içerisinde yaptırmayı planlıyorum. Acı hissetmiyorlarmış o zaman ve daha çabuk iyileşiyormuş göbeğiyle birlikte ikisi de iyileşmiş oluyormuş bir hafta içerisinde. Ama bi yandan da kıyamıyorum gibi ya. Kendisi fındık kadar olacak zaten neresini kesecekler diye düşünüyorum. Ama inşallah mantığım ağır basar. Siz olsaydınız ya da erkek bebek bekleyen anne adayları siz ne yaparsınız?

Ben de oyle yapmayi dusunuyorum. Kocamla henuz konusmadik gerci ama karsi cikacagini dusunmuyorum. Dogumdan hemen bir iki gun sonra olmasa da 1 ay icinde yaptiririm sanirim. Gerci simdi boyle soylemesi kolay da o zaman ne olur bilemen tabii

cinsel kimliklerini kavrayabilmeleri bakımından en az 4-5 yaşa kadar sünnet edilmemeleri gerektiğini düşünüyorum ben şahsen doktorlarda bu şekilde öneriyorlar zaten benimde oğlum olacak ben yaptırmayı düşünmyorum

cinsel kimliklerini kavrayabilmeleri bakımından en az 4-5 yaşa kadar sünnet edilmemeleri gerektiğini düşünüyorum ben şahsen doktorlarda bu şekilde öneriyorlar zaten benimde oğlum olacak ben yaptırmayı düşünmyorum

Bebekler cinsiyetleri ile doğar ve cinsel kimliklerini de yaşadıkları ortam, aileleri,sosyal kültürel çevreleri belirler. Erkek bebeklerin sünnetlerinin kendilerini bildikleri bir yaşta yapılmasının daha tramvatik bir olay olduğu aşikardır. Bu nedenle sünnet işleminin bebek daha çok küçükken yapılması çocuğun psikolojik sağlığı açısından daha uygundur. Önemli olan kültürümüzde yer edinmiş bu "sünnet" kavramını çocuk belli bir yaşa geldikten sonra uygun bir şekilde çocuğumuza izah edebilmek ve istersek sünnet düğününü yapmak. Böylelikle cinsel kimliğinin gelişimine uygun bir şekilde destek vermiş de oluruz.
Tabii bunlar benim naçizane kendi fikirlerim.

Bu konu bir yana bebişlerimizin sağlıkları nasıl arkadaşlar? Alışverişe başladınız mı? İsimler düşünüldü mü? Siz de benim gibi nefes darlığı çekiyor musunuz? Ve bir de reflünüz var mı? :KK43: Ben de korkunç yanma var ne yapsam geçmiyor 10 gündür çekiyorum. Nefes darlığı ise başka bir şey, ne yaparsam yapayım hemen nefes nefese kalıyorum. Alışverişe başlamak için hala 7. ayımı bekliyorum, bebeğim ise en son kontrolde Allah'a çok şükür gayet sağlıklıydı. Bir sonraki kontrolüm 1 Kasımda..
Herkese kolaylıklar diliyorum.

ben de doğumdan 7 gün sonra yaptırmayı düşünüyorum, peygamber efendimizin(sav) sünnetiymiş 7.gün sünnet ettirmek. hem benim bir yakınım yaptırmıştı 1 haftada iyileşti, bir sorun yaşamadılar. her bebek aynı değildir tabiki, o günleri görürsek inşaAllah biz de bir sorun yaşamayız.

Bebekler cinsiyetleri ile doğar ve cinsel kimliklerini de yaşadıkları ortam, aileleri,sosyal kültürel çevreleri belirler. Erkek bebeklerin sünnetlerinin kendilerini bildikleri bir yaşta yapılmasının daha tramvatik bir olay olduğu aşikardır. Bu nedenle sünnet işleminin bebek daha çok küçükken yapılması çocuğun psikolojik sağlığı açısından daha uygundur. Önemli olan kültürümüzde yer edinmiş bu "sünnet" kavramını çocuk belli bir yaşa geldikten sonra uygun bir şekilde çocuğumuza izah edebilmek ve istersek sünnet düğününü yapmak. Böylelikle cinsel kimliğinin gelişimine uygun bir şekilde destek vermiş de oluruz.
Tabii bunlar benim naçizane kendi fikirlerim.

Bu konu bir yana bebişlerimizin sağlıkları nasıl arkadaşlar? Alışverişe başladınız mı? İsimler düşünüldü mü? Siz de benim gibi nefes darlığı çekiyor musunuz? Ve bir de reflünüz var mı? :KK43: Ben de korkunç yanma var ne yapsam geçmiyor 10 gündür çekiyorum. Nefes darlığı ise başka bir şey, ne yaparsam yapayım hemen nefes nefese kalıyorum. Alışverişe başlamak için hala 7. ayımı bekliyorum, bebeğim ise en son kontrolde Allah'a çok şükür gayet sağlıklıydı. Bir sonraki kontrolüm 1 Kasımda..
Herkese kolaylıklar diliyorum.
Allah kurtarsın canım, bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin. Alışveriş telaşı var bizde de, neler gerekli, tecrübeli olanlardsn tavsiyeler alsak hiç fena olmaz. nefes darlığı seninki kadar olmasa da ben de yaşıyorum, Allah yarımcın olsun, bende bir de sırt ağrısı var, yatmadan geçmiyor :KK43:

Benim bebeğimin ismi daha oluşmadan belliydi 'Deniz'. Ufak tefek kıyafetlerini falan aldım ama öyle pek fazla değil annemler çok alma hemen büyür bi işe yaramaz dediler onları dinliyorum şimdilik yani kendimi tutabildiğim kadarıyla:) Bi de küvet, kova, derece, emzirme önlüğü, silikon göğüs ucu, göğüs pompası falan aldım. Allah izin verirse bu hafta sonu gibi de park beşik ve bebek arabasına bakmaya gideceğiz. Ben daha dün gittim hem şeker yüklemesine hem kontrole. Şeker sonucumu hala öğrenemedim fakat doktorum çok kilo almışın millet bu kiloda doğuruyor hemen diyetisyene gitmelisin yoksa çocuğu etkiler dedi. Denizim de kiloluymuş gelişimi önde gidiyormuş bu da zararlı dedi. Yani bayanlar dünüm çok b..tandı:KK43:

Bayanlar doğumlara az kaldı. Allahıma bin şükür her şey yolunda gidiyor. Doğum çantası için neler yapmayı planlıyorsunuz ve ne zaman hazırlamayı düşünüyorsunuz?

Bayanlar doğumlara az kaldı. Allahıma bin şükür her şey yolunda gidiyor. Doğum çantası için neler yapmayı planlıyorsunuz ve ne zaman hazırlamayı düşünüyorsunuz?

Selamlarr
Evet gunler su gibi akip gecti resmen. Ilk zamanlari hatirliyorum da hepimiz ne kadar da telasliydik :) Allah a sukur benim hamileligim de sorunsuz ilerliyor.
Bebegime simdilik BamBam diyoruz cunku cok hareketli masallah, Allah kismet ederse ismi Ali olacak ikinci bir isim daha dusunuyoruz.
Henuz pek bir sey aldim sayilmaz. Calistigim icin firsat bulamadik. Bircok kiyafetini H&M den almayi planliyorum cunku hem kaliteli hem de fiyatlar bircok markaya kiyasla daha uygun. Dogumdan once tasinacagim icin odasi ise henuz hazir degil ne yazik ki :KK43:

Dogum cantasina ne konulacak onu ise hic bilmiyorum. Sizlerde hazirliklar ne asamada?

Selamlarr
Dun kontrole gittim. Bambam'cigim 3.300 gr olmus boyu da 50 cm. Doktorum keske dogursan dedi. 35+4 haftaligim ve oglum biraz iri :)
Siz de durumlar nedir, aramizda doguran var mi?

Selamlarr
Dun kontrole gittim. Bambam'cigim 3.300 gr olmus boyu da 50 cm. Doktorum keske dogursan dedi. 35+4 haftaligim ve oglum biraz iri :)
Siz de durumlar nedir, aramizda doguran var mi?
Oy maşallah! İnşallah kolay bi doğum gerçekleştirirsin. Ben geçen hafta gitmiştim 2800 gr gelmişti oğlum. Boyu 49 cm di. Doktorum da sen de bebek de fazla kilo almayın dedi. Ama ben kendimi durduramıyorum :KK43: Her şeyi yiyesim var. Son aylarda hareketimiz daha çok arttı normalde biraz daha azalır diye durmuştum. Sizin bebeklerinizin hareket durumu nasıl bayanlar? Çatı kontrolüne hala giden olmadı değil mi?

Oy maşallah! İnşallah kolay bi doğum gerçekleştirirsin. Ben geçen hafta gitmiştim 2800 gr gelmişti oğlum. Boyu 49 cm di. Doktorum da sen de bebek de fazla kilo almayın dedi. Ama ben kendimi durduramıyorum :KK43: Her şeyi yiyesim var. Son aylarda hareketimiz daha çok arttı normalde biraz daha azalır diye durmuştum. Sizin bebeklerinizin hareket durumu nasıl bayanlar? Çatı kontrolüne hala giden olmadı değil mi?

Size de Masallah :)
Ben ayin 18inde NST ye girdim bir sorun yok dedi. Cati kontrolu her gitmeme catin genis diyor doktorum :) ama bilmiyorum. 4 kiloyu gecerse zorlanirsin dedi :KK43:
Simdi dogsa cok idealmis, kismet bakalim.
Bir de benim oglum cok hareketli hic durmuyor ozellikle aksam yattigimda saolsun uyumayayim diye elinden geleni yapiyor sipa :)
Doktorum normal oldugunu yeri daraldigi icin hareketlerini her zamankinden fazla hissettigimi soyledi :)

16.01.2015 tarihinde saat 16:45te normal dogum ile oglumu kucagima aldim. Allah bu duyguyu herkese nasip etsin insallah

X