36 haftayı dolduran anneler, bebeklerinizin boyu ve kilosu nasıl yada nasıldı?

nazlisandal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2012
696
16
ben 36+1 de doktor kontrolüme gittim arkadaslar. Tahmin ettiğimden az almış. Doktor normal dedi, iyi dedi ancak önceden haftada 250 alıyordu sonra 200 e düştü şimdi 150 gram almış haftada. Üzüldüm açıkçası. Yani yediğim muz süt vs nin bebeğine gideceğini düşünerek seviniyor insan ama öyle olmamış sanırım. 2 Hafta ile 3 Hafta arası bişey var doğuma inşallah bir aksilik çıkmazsa. O zamana kadar kilo alımı iyice durursa diye korkuyorum. Bu şekilde olup kilo alımı yavaşlayıp sonra artan var mı son 2 haftada?Boyu da yaklaşık 49 cm

canım benimde kilosu düşük. 2400gr.36+2 deki ölçümü. günde ortalama 20 gr alıyormuş son haftalarda. haftaya tekrar kontrole gidicem. eğer kilo alımı az olursa doğuma hemen alırız dedi. bilemiyorum bende merakla bekliyorum

canım benimde kilosu düşük. 2400gr.36+2 deki ölçümü. günde ortalama 20 gr alıyormuş son haftalarda. haftaya tekrar kontrole gidicem. eğer kilo alımı az olursa doğuma hemen alırız dedi. bilemiyorum bende merakla bekliyorum

yaaa... bizim doktor haftaya çağırmadı 31 mayısa randevu verdi yani 15 gün sonrasına. Doğum için de 3 4 Haziran demişti. Bakalım ne olacak 31 Mayısta ne diyecek... Senin de Allah yardımcın olsun. İnşallah kilo alımı az olmaz da biraz daha durur kilo alır anne rahminde. Gerçi sağlıklı olsunlar tabi herşeyin başı bu ama işte insan üzülüyor

yaaa... bizim doktor haftaya çağırmadı 31 mayısa randevu verdi yani 15 gün sonrasına. Doğum için de 3 4 Haziran demişti. Bakalım ne olacak 31 Mayısta ne diyecek... Senin de Allah yardımcın olsun. İnşallah kilo alımı az olmaz da biraz daha durur kilo alır anne rahminde. Gerçi sağlıklı olsunlar tabi herşeyin başı bu ama işte insan üzülüyor

ben telaş yapınca sağolsun doktorum çok rahatlattı. kafana takma herşey normal dediğimiz birçok bebeğimizi kaybedebiliyoruz yada anormal sandığımız bebekler gayet sağlıklı doğabiliyor herşey bebeğin doğduğu andaki dış dünyayla uyumuna bağlı dedi. sen bolca dua et sakin kal yeter dedi. bende öyle yapıp tevekkülle beklicim. sende çok kafana takma canım. inşallah ikimizde sağ salim alıcaz kucağımıza. benim suyum da azalmış o yüzden de haftaya çağırmış olabilir.

ben 36+1 de doktor kontrolüme gittim arkadaslar. Tahmin ettiğimden az almış. Doktor normal dedi, iyi dedi ancak önceden haftada 250 alıyordu sonra 200 e düştü şimdi 150 gram almış haftada. Üzüldüm açıkçası. Yani yediğim muz süt vs nin bebeğine gideceğini düşünerek seviniyor insan ama öyle olmamış sanırım. 2 Hafta ile 3 Hafta arası bişey var doğuma inşallah bir aksilik çıkmazsa. O zamana kadar kilo alımı iyice durursa diye korkuyorum. Bu şekilde olup kilo alımı yavaşlayıp sonra artan var mı son 2 haftada?Boyu da yaklaşık 49 cm

Doktorum önceki randevuda 100 gr daha fazla olsaydı daha iyiydi dedi. Bu randevuda normal dedi. İki bayan arkadaşımdan biri 2250 doğmuş boyu 165, başka bir bayan arkadaşım 2500 doğmuş boyu 175, ben 4 kiloya yakın doğmuşum boyum 160 . Dolayısıyla bebeğin ileriki yıllardaki gelişimi ile anne karnındaki gelişimin birbiriyle çok ilgili olduğunu düşünmüyorum. Doktorum kilo için hergün fındık, ceviz vs. ile yeşillik ye dedi. Yiyordum ama miktarını artırdım, sabahları da bir tatlı kaşığı pekmez yemeye başladım. Tatlıyı pek sevmiyorum ve yemiyorum ondan da çok kilolu olmayabilir bebeğim. Sağlıksız kilo almasını da istemem. O nedenle çok düşünmüyorum artık kilosunu. İki kontrol arasında artış varsa yeter diyorum.

Doktorum önceki randevuda 100 gr daha fazla olsaydı daha iyiydi dedi. Bu randevuda normal dedi. İki bayan arkadaşımdan biri 2250 doğmuş boyu 165, başka bir bayan arkadaşım 2500 doğmuş boyu 175, ben 4 kiloya yakın doğmuşum boyum 160 . Dolayısıyla bebeğin ileriki yıllardaki gelişimi ile anne karnındaki gelişimin birbiriyle çok ilgili olduğunu düşünmüyorum. Doktorum kilo için hergün fındık, ceviz vs. ile yeşillik ye dedi. Yiyordum ama miktarını artırdım, sabahları da bir tatlı kaşığı pekmez yemeye başladım. Tatlıyı pek sevmiyorum ve yemiyorum ondan da çok kilolu olmayabilir bebeğim. Sağlıksız kilo almasını da istemem. O nedenle çok düşünmüyorum artık kilosunu. İki kontrol arasında artış varsa yeter diyorum.

Doğru söylemişsiniz teşekkür ederim. İşte insan yediklerinin ona yaradığını düşünüyor sonra az kilo aldığını görünce sadece moral bozukluğu oluyor. Evet yeter ki sağlıklı olsun. Biz elimizden geleni yapalım, gerisinde yapabileceğimiz bişey yok. Siz şuan kaçıncı haftadasınız?

Doğru söylemişsiniz teşekkür ederim. İşte insan yediklerinin ona yaradığını düşünüyor sonra az kilo aldığını görünce sadece moral bozukluğu oluyor. Evet yeter ki sağlıklı olsun. Biz elimizden geleni yapalım, gerisinde yapabileceğimiz bişey yok. Siz şuan kaçıncı haftadasınız?

Bana göre 34+5 teyim. Doktorum 34+1 olarak hesaplıyor. Dün kontrolde 2220 çıktı.

kaç kg bebeğin???
bende daha alır diye tahmin etmiştim aynı hayal kırıklığını yaşadım
Allaha sonsuz şükürler olsun sağlığı kilosu normal
ben süt içmeyi bıraktım 1 aydır tembellikten sütü sevmediğimden
ondan mı oldu acaba?? :KK43:

kaç kg bebeğin???
bende daha alır diye tahmin etmiştim aynı hayal kırıklığını yaşadım
Allaha sonsuz şükürler olsun sağlığı kilosu normal
ben süt içmeyi bıraktım 1 aydır tembellikten sütü sevmediğimden
ondan mı oldu acaba?? :KK43:

36+1 de 2850 idi...

36+1 de 2850 idi...

benimki de ona yakın bir rakam tam aklımda yok
peki sonra ne yapıp kilo almasını sağladın??
aslında bencillik mi yapıyorum diye düşünüyorum
kilo bu kadar önemli mi diye
ama yine de elimden geldiğince iyi bakmak istiyorum bebeğime

benimki de ona yakın bir rakam tam aklımda yok
peki sonra ne yapıp kilo almasını sağladın??
aslında bencillik mi yapıyorum diye düşünüyorum
kilo bu kadar önemli mi diye
ama yine de elimden geldiğince iyi bakmak istiyorum bebeğime

Şimdi de zaten 36+6 yım. Bilmiyorum ne kadar aldı aldı mı almadı mı... Süt içmeye devam ediyorum hiç bırakmamıştım. Ben de zaten bundan sonra alır mı diye soruyorum... Senin kaç haftalık şuan ve kaç kg? kilodan çok sağlıklı olması önemli tabiki ama işte insan alsın istiyor yine de

Şimdi de zaten 36+6 yım. Bilmiyorum ne kadar aldı aldı mı almadı mı... Süt içmeye devam ediyorum hiç bırakmamıştım. Ben de zaten bundan sonra alır mı diye soruyorum... Senin kaç haftalık şuan ve kaç kg? kilodan çok sağlıklı olması önemli tabiki ama işte insan alsın istiyor yine de

35+4 tum doktora gittigimde
2700 mus kilosu
normal dedi
ama bu ay az almis :KK43:

Canlar bugun doktora gittim 35+5 teyim. Kilosu 2700 ( doktora gore normal bana gore az) boyuda 46 cm mis ......

hayırlı olsun arkadasım bebeğin. Benim 35+0 da 2700 dü sonra 36+1 de 2850 olmuş. İşte o kadar az artış benim moralimi bozan olmuştu. Normalde 250 gram falan alıyordu o yüzden 3 kg olmuştur belki diye beklerken daha az alması :KK43: İnşallah iyi alır bundan sonra zaten az zamanım kaldı... Doktor gelişimi güzel dedi tabi

36+0 dayim boy 48 cm kilo 2750 gecen ay ki kontrolume gore bir kilo almis sipam

Masallah canim....
Kizlar ilk cocumu 2700 dogurdum hemde 41.haftamda
son ay pek kilo almiyolar.kizim okadar saglikliydiki masallah.saglikli olmasi onemli
cok iyi beslenmistim ama tamamen genetik dr dedi.boyuda 51 cm di.
Suanki bebegimde ablasi gibi ufak ama dert deil.cunku cok saglikli oldugunu soyledi dr.
Bu arada kizim suan yasilarina gore daha iri yapili..

en son ben yazmışım gene yazayım.37+4 te 2.850 gr 48 cmdi.doktor oldukça sağlıklı bi bebek dedi çok şükür rabbime.
15 haziran normal doğum tabi belli olmazda.

X