Göğüs Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

ivycan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2007
48
0
inanın hiçte kolay değil ameliyat olmak..sağlam acı cekiyorsunuz 3-4 gün.
ameliyatımın op.dr eser mik aydogdu yaptı. gogus altımdan kesi ile damla seklinde üstü pütürlü protez takıldı. ameliyatım genel anestezi altında 1 saat 50 dk sürdü.her birine 300 cc protez konuldu. Meme dokum yeterli olduğu için kas altından koydurupda daha cok ağrı cekmek istemedim.Subfascial konuldu, bu subfascial yeni bir teknik, kas üstü gibi agrısız, kas altı gibi doğal duruyormus.her ikisininde avantajlarını barındııyor.
Uyandığımda heryerimdem sımsıkı bandajlanmıştım.iki gogsumun iki yanından ince diren hortumları sarkıyordu.Bu hortumlar işlem sorası goguste biriken kan herhangi bir kapsüllenme yada kist yapmasın diye bosaltılması icinmis.bu hortumları hastaneden cıkmadan once cekip cikartiolar, ve inanilmaz acıyor o an, sonra geciyor..Oturup kalkmak çok zor, dikişler acıyor, sızlıyor.. Narkoz etkisinden ilk gün kalkıp yürümek neredeyse imkansız. Elime kelebek taktılar, içinde mide bulantısı kesici, antibiyotik, ağrı kesici vb igneler yaptılar. kalçamdanda iki adet igne yaptılar..Çok zahmetli ve can sıkıcı bir iyileşme süreci olduğu muhakkak..Kimse toz pembe, aman memelerim hemen büyütcem acısız sızısız diye birşey yok.
Bugün 3. günüm, oy kullandım geldim, ama arabada sarsılmak bile soğuk soğuk terler dökmemi sağladı yani..
yarın pazartesi doktoruma pansumana gidicem. sanırım bandajlaırmı cıkartıcak..sanki üstüme karpuz koymuslar gibi bir ağırlıkla uyuyup uyanmak insanı lanet olsun keske yaptırmasaydım demeye getiriyor.ama sabrediyorum.
şu an bombalar cidden tam füze gibi ve semsert.. içlerindeki ödem zamanla gecicek,..ve dogallasicak..

2 hafta yüzüstü yatmak yasak
4 hafta spor yasak.
2 haftadan sonra masaja baslanicak..
4 hafta sporcu sütyeni giyilcek ( sebebi balenlerin dikişi acıtmaması )
dikişler kendi düscek alinma durumu yok.

sorularınızı bekliyorum, forumu takip ediyor olucam..

maliyet : Altunizadede Este WORLD de oldum, temmuz ayı içinde indirim varmıs.

hersey toplam 4.250 YTL ye mal oldu...

ay canım .büyük geçmiş olsun.ameliyatı geride bıraktın ne güzel.ameliyat gerçekten zor.helede keyfi olunca insanın çekmesi belaymış gibi geliyordur...
ben sezaryan ameliyatı olduğumda da çok zorlanmıştım.bir daha tövbe diyordum.
emzirmeden dolayı benimkilerin içi boşaldı.o yüzden yaptırmak istiyorum.kışın daha iyi olur diye düşünüyorum.zaten ancak o zamana kadar masrafları biriktiririm.
sen şimdi bü silikonlarını ömürboyu kullanabilecek misin.yani ilerde bir komplikasyon çıkmasın.
doktor değişik yöntemlerin avantaj ve dezavantajlardan bahsatti mi sana?
ben ne şekilde yaptıracağımı bilemiyorum.bu konuda çok cahilim.yani damla olayı,kist olayı,koltuk altı,meme ucu...falan .hangi yöntem ne şekilde olur bilmiyom.
ben doğal görünümlü ,hani öne doğruhuni şeklinde olsun istiyorum.dekoltesi iyi dursun diyorum.
bu konularda fikirlerini paylaşırsan memnun olurum.

benim goguslerimin gelişimini tamamlamadı, 75lik cupları bile doldurmuyordu. sürekli destekli takmaktan bıktım.ve seneye evlenicem, biri yanlışlıkla dokunup destek olduğunu anlayacak diye ödüm kopuyordu.gözümü karartım ve oldum.
şu an için cok erken mutlumuyum mutsuzmuyum..ama doktorum hic bir problem cıkmassa ömür boyu kullanılabilceğini söyledi.bir problem cıksada 2 ay icinde belli olurmus. Tek riski kapsüllenmesi, dahada ilerisi kapsüllenme yapıp vücudun silikonu dısarı atmak istemesi..Normal silikonlarda bile bu ihtimal yüzbinde bir oluyormus.Bnim doktorum bu ihtmallaleri azaltmak icin pürüzlü silikon koydu.bende top gibi bir memeden ziyade , doal bi meme istediğimden damla şeklinde istedim..Meme başım yeterince gneiş olmadığı iiçin, ve süt bezlerim zarar görmesinden korktuğum icin meme altından girdi. Koltuk altından daha ağrılı oluyormus.henüz bandajli dikişlerimi görmedim ama acık tenli olduğum icin 6-8 ay icinde cizgi seklini alacaini söledi izlerin...

sorularınızı bekliyorum arkadaslar.

canım gecmıs olsun ama senınkı cok agır gecmıs ablamda yaptırdı gecen sene ama okdar agrı cekmedı 2. gun hemen ayaga kalkabıldı ama yavas yavas agrısı olmadı

canım insanların AĞRI EŞİĞİ durumu varmış.Benim bünyem direncsiz o yüzden ağrım oluyor..ve 25 yıllk bir yüzüstü uyuma durumu var ..ve su an yasak..ilk kez sırt üstü uyuyorum bu da bende bel ağrısı yapıoo nedense..
we 300 cc, neredeyse birer kutu kola ile üstünüzde uyumakta alısmakta zor..
tabiki gecicek alıscam... kendim oturup kalkabiliyorum.. kollarımı kaldırabiliyorum
badi değil ama gömlek giyebliyorum..pantolonumu cekebiliyorum.. ama ayağa kalkıp dikleşmek hemen olmuyo..hareketleri ağır cekimde yapıyorum..nede olsa korumam gereken dikişlerim var canım...

ivycan ağrılarına rağmen sorularımıza cevap verdiğin için teşekkür ederim...
umarım en yakın zamanda ağrılarından kurtulursun...
benim göğüslerim de yok gibi sönmüş balon gibi asılıyorlar.zaten 75 bile dolmuyor.bu durumu düşünürsek kesinlikle yaptırmak gerek...çok iğrenç duruyor çünkü..
şu300cc likler ne kadar oluyor peki.yani beden olarak.ben 80 olsa yeter.
ben de yuvarlak top gibi olmasını istemem.şu playboycu güzellerin öyle ya hani. çok iğrenç duruyor.
öyle olmazlar değil mi estetik sonucu?
peki ilerde çocuk emzirirsen ne olur ,ne dedi doktor?
ameliyattan sonra hortumları çıkartıyorlar dedin ya.orada delik falan yara ne oldu?
kapsüllenme çok oluyor mu ki.en suık rastlanan yan etki ne olabilir.
pürüzlü ve pürüzsüz silikon arasındaki fark ne oluyor.
kusura bakma çok soru sordum.ama ben de bıçak altına yatıacağım için insan sordukça soruyor..

ivycan ağrılarına rağmen sorularımıza cevap verdiğin için teşekkür ederim...
umarım en yakın zamanda ağrılarından kurtulursun...
benim göğüslerim de yok gibi sönmüş balon gibi asılıyorlar.zaten 75 bile dolmuyor.bu durumu düşünürsek kesinlikle yaptırmak gerek...çok iğrenç duruyor çünkü..
şu300cc likler ne kadar oluyor peki.yani beden olarak.ben 80 olsa yeter.
ben de yuvarlak top gibi olmasını istemem.şu playboycu güzellerin öyle ya hani. çok iğrenç duruyor.
öyle olmazlar değil mi estetik sonucu?
peki ilerde çocuk emzirirsen ne olur ,ne dedi doktor?
ameliyattan sonra hortumları çıkartıyorlar dedin ya.orada delik falan yara ne oldu?
kapsüllenme çok oluyor mu ki.en suık rastlanan yan etki ne olabilir.
pürüzlü ve pürüzsüz silikon arasındaki fark ne oluyor.
kusura bakma çok soru sordum.ama ben de bıçak altına yatıacağım için insan sordukça soruyor..

goguslerım tam oturunca 80 b takıcam canım.en ıdeal gogus..
top gibi değil normal durucak, onun icin damla silikon tercih etmelisin, tabi senin gouslerin hafif sarkıksa round silikonlarda damla silikonun verdigi dogalligi verebiliyormus.
cocuk emzirmekte sakınca yok.normal gogsum ne kdr sarkarsa aynı sekilde sarkarmıs.doktorun dedigine göre protez sarkmaya engel değilmiş,ama ici bosalmıyor.
hortumları cıkardıkları yerleri görmedim ama annemin dedigine kendiliğindem kapanıyormus.su an üstü bantlı onlarında..
en sık rastlanan yan etki, kapsüllenme..bunun icinde pürüzlü konuluyor..pürüzlülerin kaprsüllenmesi cok daha düsük ihtimal..pürüzlüü ile pürüzsüz sekil aynı..damla yada top gibi oluyor, tek farkları pürüzlüler kapsüllenme riskini düsürüyor..pürüzlü dedigimde seftalinin dışı gibi ..
sor canım seni anlıyorum ben 1 ay yerli yabanci tüm siteleri araştırdım..

cevaplar için sağol.kafamda bir takım şeylerin şekillenmesine yardımcı oluyor.yerli yabancı bir çok siteye bilgi amaçlı girdiğini yazdın.önereceğin siteleri verirmisin?peki kendi araştırmalarının etkisi oldu mu ne şekilde ameliyat olacağına.yoksa tamamen doktorun istediği gibi oldu?yani doktor seni bir şekilde yönlendir dimi .yoksa saNA Mİ BIRAKIYOR.

ben google a : ingilizce breast augmentation yazdım , öncesi sorası resimlere baktım..teknik olarak arattım, submusle: kas altı , subfascial zar altı giib..
doktorum subfasciali onermisti, ben kas altında ısrar ediodum dogal olsun daha cok acı cekmeye razıyım diodum..sonra araştırdıgım kadarıyla
en ideal olan anatomik sekilli yani damla seklinde, dışı pürüzlü ve subfascial konulan silikonlarmıs.. yerli ve yabanci sitelerde subfascialın kas altı ve kas üstünün avantajlaırnı barındırdıgını yazıor..we en önemlisi senin doktorunun neye yeteneği oldugu..bnn doktor subfascial uzzerıne cok ameliyat yapmıs..kimisi hic bu teknigi kullanmamıs , kas altı yapıo olabiliyor..
doktoruun elinin neye yatkın oldugunuda cok onemli:teselli:

canim öncelikle gecmis olsun.bir an önce agrilarinin gecmesini diliyorum.eminim cok daha mutlu olacaksin.ben de bir hafta sonra istanbulda olacagim ameliyat icin ,dogrusunu istersen az da olsa cesaretimi kirdin,agrilar cok diyorsun.ama kendimi mutlu hisedecegimden eminim sonrasi ,senin yasadigin problemleri ben de yasiyorum.daha kötüsü dogumlardan once cok dolgun gögüslere sayiptim simdi 75b bile degil.doktorumla görüstum bana da 300cc oneriyo ama ben yuvarlak sekili olandan yaptiracagim .neyse canim seni de fasla yormayayim capuk iyiles olurmu.ve benim icin de dua et.

ben de burda öğrendiklerimi saonra doktora bir bir sormayı düşünüyorum.umarım subfascial alanında tecrübelidir.ona göre karar veririm elbet.
anladığım kadarı ile sen son model yöntemlere göre yaptırmışsın o zaman.peki sen doktora kendi fikirlerini anlattınmıydın?nasıl karşıladı.onun bu yöntemi bilmesi tesadüfmü oldu yoksa adam zaten tüm yöntemleri biliyordur elbett...

ben doktora gitmeden once forumlardan, yerli yabanci sitelerden araştırdım, birçok resim koydum bir cd ye.hepsini gösterdim..bu iyi dedim, bu kötü böle olsun istemem dedm...bayandı doktorum,beni can kulağıyla dinledi ve hepsine kulak verdi ..ben daha kücük protez istiyordum , o da 300 cc anca olur dedı..daha kücügünü yaptırdına pisman olrusun dedi...senin kalçan geniş, belin ince, gouslerinde dolgun olmalı dedı.. beraber konustuk, emaillestik, tellestik we sonunda ameliat oldm

pekim evlenince emzirebilicekmisin :uhm: çok paraymış yaaa benim ailem izin vermez ancak eşim isterse :KK70:

emzirmeden hiç bir problem olmazmıs. Aslında meme başı büyük kadınlarda ordan giriyolarmıs, ve ondan bile süt bezelerine zarar vermezlermiş ama benimki kücükmüs..hic bi sekilde silikon emzirmeye engel değilmiş.ama bazı hekimler meme basından girdiklerinde yanlışlıkla süt bezlerinde zarar verebilirlermiş .. risk almamak en güzeli... bence..dier alternatifler denenmeli diye düsünüyorum

canim öncelikle gecmis olsun.bir an önce agrilarinin gecmesini diliyorum.eminim cok daha mutlu olacaksin.ben de bir hafta sonra istanbulda olacagim ameliyat icin ,dogrusunu istersen az da olsa cesaretimi kirdin,agrilar cok diyorsun.ama kendimi mutlu hisedecegimden eminim sonrasi ,senin yasadigin problemleri ben de yasiyorum.daha kötüsü dogumlardan once cok dolgun gögüslere sayiptim simdi 75b bile degil.doktorumla görüstum bana da 300cc oneriyo ama ben yuvarlak sekili olandan yaptiracagim .neyse canim seni de fasla yormayayim capuk iyiles olurmu.ve benim icin de dua et.

canım sonucta bıcak altına yatıyorsun ve senin bir yerini kesip icine bir madde koyuyolar.. buna kesin karar verdikten sonra korkma..agrın sızın hepsi insallah gecici seyler.. sende uyuyamadıgın gece keske yaptırmasaydım diyip, oh keyfim yan gel diyip uyuyan birilerine özeniceksin ama gecici bunlar kendni üzme..benim henüz 3. günüm...ağrılarm da var biraz biraz..ama kötürümde değilim yani..misal gittim oy verdim geldim bugün ..zor mu ewet. ama olcak o kdr..önemli olan gercekten kendin icin isteip istemedigin...

cok gecmıs olsun ıvy vedeee hayırlı olsunn.
aynı sorun bendede var babam:KK43:
ben annemın ıstenbulda babamın ise yazlıkta ya da yurtdısında oldugu bır zamanı kolluyorum.ve benım senın gıbı bır rahatsızlıgım oldugunu soylemem imkansız cunku babam aşırı pipiriklidir gider doktorumla konuşur hastalıgımı arastırır ve hersey ortaya cıkar.babam goguslerımın kucuk oldugunu bılıyordur denız havuz...
sence yaptrdıktan sonra normal hayata donunce yanı amelıyattan 2 hafta sonra acılarım bıtınce goruntuden ccoook sey anlarmı bol seyler gıyınsem.cook buyuk sorun dımı?
bırde bende bu cumartesı bır gorusmeye gıttım ısmaıl kuran doktorun adı.ben kas altı ve gogusun altından ıstıyordum kendısıde bunu uygun gordu.bende resımler gotrmustum ve cook dogal gorunmelerını ıstedgım konusunda ısrar ettım.oda yenı cıkan sılıkonları anlattı.yanı kas altındada kullanılabılen anatomık yapıdakı memory si olan sılıkonlar.eskıden bu anatomık yapıdakı (yanı damla seklındekıler )kas altına konulamıyormus cunku hareket ettıkce sılıkon donup damla seklı alt ust oluyormus.bu yenılerın memorys var ve ıcındekı jel farklı ve daha pahalı dedı.sen boyle bır sey duydunmu?
bırde benım gogus olcumde cook kucuk 75 dolmuyor .şisman olmasamda balık etlıyım bana 85 B dedı. ama ben c ısterdım ?cc olarak sormadım sızce 85 B nasıl kucukmu buyukmu?

cok gecmıs olsun ıvy vedeee hayırlı olsunn.
aynı sorun bendede var babam:KK43:
ben annemın ıstenbulda babamın ise yazlıkta ya da yurtdısında oldugu bır zamanı kolluyorum.ve benım senın gıbı bır rahatsızlıgım oldugunu soylemem imkansız cunku babam aşırı pipiriklidir gider doktorumla konuşur hastalıgımı arastırır ve hersey ortaya cıkar.babam goguslerımın kucuk oldugunu bılıyordur denız havuz...
sence yaptrdıktan sonra normal hayata donunce yanı amelıyattan 2 hafta sonra acılarım bıtınce goruntuden ccoook sey anlarmı bol seyler gıyınsem.cook buyuk sorun dımı?
bırde bende bu cumartesı bır gorusmeye gıttım ısmaıl kuran doktorun adı.ben kas altı ve gogusun altından ıstıyordum kendısıde bunu uygun gordu.bende resımler gotrmustum ve cook dogal gorunmelerını ıstedgım konusunda ısrar ettım.oda yenı cıkan sılıkonları anlattı.yanı kas altındada kullanılabılen anatomık yapıdakı memory si olan sılıkonlar.eskıden bu anatomık yapıdakı (yanı damla seklındekıler )kas altına konulamıyormus cunku hareket ettıkce sılıkon donup damla seklı alt ust oluyormus.bu yenılerın memorys var ve ıcındekı jel farklı ve daha pahalı dedı.sen boyle bır sey duydunmu?
bırde benım gogus olcumde cook kucuk 75 dolmuyor .şisman olmasamda balık etlıyım bana 85 B dedı. ama ben c ısterdım ?cc olarak sormadım sızce 85 B nasıl kucukmu buyukmu?

bence öncelikli istedigin süper dolgun gousler değil, ideal gousler olmali..senin kalçan belin, gous yapın ve gous dokun istediğin ölcüde baglayıcı etken..ben 8b olcak mıs ve bana 300 cc kondu..acıkcası bakiyorum da su sisleri nince ideal olcaklar gibime gelio..daha büyünü zaten hc istemedim..bence bir sex bombasi değil, hoş güzel gouslere sahip olmak daha güzel we kalıcı..ne kdr büük gous o kdr büük problemm..hem hic yokken gous birden 85 c ..ciddi büyük meme..sanırım sana 500 cc filan koyar..sen bilirsin yinede tatlim..
babanı atlatmak problem olabilir pimpirik ise.. o zmn o yurt dısındayken filan olucaksn, o zmn da hap map kullandım büyüdü dersin kıllanırsa bu durumdan :)

canim ya umarin bandajlardan sonra biraz da olsa rahatlarsin.dr dan sonra yaz olurmu.lütfen capuk iyiles de bana da örnek ol canim.kendine iyi bak

bandajlarımı cıkarttı ama malesef rahata eremedim, cünkü aşırı hassas derim bandajlara yapışıp kaldı resmen , birde benim sol gogus dikişimde biraz problem olmuş sanırım bantların alerji yapmasından ötürü, onu bugün lokal anestesi ile tekrar dikti..yani yine başa döndüm..tam bir bahtsız deveyim..moralim cok bozuk dedigimde doktor, hic bi hastam ilk hafta iiki yptırmısım demedi..ben böle tepkilere cok alısıgım, sende cok memnun olcaksın..senin ağrı sewiyen cok düsük o yüzden bu kdr da hassassın..bantların yapışması ise binde bir..demekki cok hassas bir cildin var dedı....kaşıntım çok var bantlardan mtürü...tekrar onları cıkartıp yerine kağıt bant yapıştırdılar..pansuman yaptılar ..memeyi sıkıyolar buda haliyle bir acı meydana getiriyor.. yarın tekrar gidicem.. yine yazarım..:a015:

merhaba arkadasim nasilsin agrilarin azalmisdir umarim.k.i.b

canım ağrılarım azaldı ama hala araba kullanamıyorum, bugün bir hafta oldu..ve yüzüstüde yatamıyorum..cünkü gouslerım cok sertt...iki haftada sonra dikisler tamamen iilesince masaja baslanicak ve o zaman yavas yavas yumusayacakmış..sen ne durumdasın ? benim doktorum Fatih dağdelen ile ortakmıs bir ara, sonra bu kliniğe gecmis .)
erkek estetisyenler koca meme meraklısıdır, sen ideal bişi iste mutlaka.. iyi düsün canım ok ?:)
bi de ne kdr fiaat aldn fatih dağdelenden ?

arkadasim nasilsin agrin varmi iki hafta sonra nasil bir durumda oluyorsun yüz uztü yatabiliyormusun hala sertlermi .ya ben delirecegim tas gibi bunlar inecege de bensemiyo .lütfen bana yaz olurmu ,öptüm canim.

bebegmm moralini bozma lütfen, tabiki gün gectikce incekler..bnm hic agrım kalmadı ama tamamen yums olmadklrı ıcın yuzustu yatmıorm.onun icin 1-2 ay lazmmıs.gcn arkadasmı gordm mayısta yapstırmıs , normalinden ayırmak imkansızdi cnmm yaa..aslinda seninle msnde konsabilsek cok ii olurdu...
moralini bosmaaa gün gectikcee ii olck..bnmde cok bunalma grmstm inmicek gibiydiler amaaa yawas yawss:)))a.s.

Her ikinize de geçmiş olsun canım....Umarım en kısa zamanda çok çok iyi olursunuz....
Ben de 6-7 ay önce karar verip ameliyat olucaktım hatta doktordan gün de almıştım ama son anda cesaretim kırıldı vazgeçtim.Sizlerin bu cesareti beni de cesaretlendirdi bugün doktorumu aradım salı günü gidip ayrıntılarını tekrar konuşup ameliyat için gün alacağım..

Benim göğüslerim çok küçük değildi ama bebeğimi emzirince içleri boşaldı aynaya baktığım zaman kendimi kötü hissediyorum.Hiç göğüsü olmamak veya olupta içi boşalmış bir duruma gelmesi bence aynı şey..kızlar sizlerin cesareti sayesinde sonunda ameliyat olacağım...:sm_cool:
nutella , ivycan 300 cc taktırmış senin protezin ölçüsü nedir sıvı silikon jel silikon mu? damla protez mi ?bilgi verirsen sevinirim..

canim benim de sikayetlerim senin bahsetigin gibiydi,emsirme sonrasi genelde tüm bayanlarda oldugu gibi sönmüs balon misali.canim ben de 300cc istemistim ama doktorum ameliyat esnasinda denemis bana kücük durdugunu söyledi bu yüzden 350cc silikon kullanmis.benimkisi jel anladigim kadariylada en iyisi buymus.ben damla protez istemedim nedeni de su zaten emsirdikten sonra ici bosaldi ve az da olsa sarkiklik var damla da toparlamiyo yani dogal ama sarkik duruyo ben de dik gögüz istedigim icin yuvarlak protezi tercih etim toplayacagini düsündüm .baska bir sey bilmek istersen yaz elimden geldigi kadariyla cevaplarim baskalarinin denegimleri gercekten cok önnemli ameliyat öncesi beni de ivycan cok rahatlatmisti bu konuda sagolsun.sakin canini sikma cok güzel olacak icin de rahat olsun.umarim hersey istedigin gibi olur.

nutella,canım hala türkiyedemisin.?yani yurtdışına döndün mü,sürecin nasıl geçiyor.tekrar doktor kontrolüne gittin mi?
benim göğüsler de boşalıp sarktığı için en ideal protez olarak doktorunuz hangisini tavsiye etti?
ayrıca kızlar hastanede yanınızda refakatcı bayana ihtiyaç duydunuz mu?ben şehir dışında ameliyat olacağım için yanıma sadece eşimi alabilirim.acaba eşim refakatcı olarak kalsa işimi görür mü.sizler refakatcıya ne kadar ihtiyaç duydunuz?

canim ben iki gün once almanyaya döndüm.hastanede normali 1 gün kalman gerekiyo ama ben yurtdisindan oldugum icin 4 gün yatim ki dokror hergün görsün diye simdilik hersey yolunda dedi, zaten eylül ayinda doktorum buraya gelecek (almanyaya) burda kpntrollerimi yapacak.benim refakatci olarak esim yanimdaydi ve sidetle tavsiye ediyorum yaninizda muhakkak biri olsun yatip kalkmada cok sorlaniyo insan ,yanliz bayanlar yanimda ytiyordu inanin okadar sorlaniyordularki inanamasiniz.sana hangi protezin yuyacagi konusunda ben bir sey söyleyemem canim buna sen ve doktorun karar verecek.kolay bir ameliyat degil bu sana tavsiyem pisikolocik olarak kendini buna hazirla,ama unutma o acilar da geciyo.umarim hersey istedigin gibi olsun.

teşekkür ederim nutella.dikişlerin ne zaman alındı senin .ameliyat dan sonra göğüslerden ince hortum gibi bir şey sarkıttılar mı?hastanedeki günlerin nasıl bir süreçten geçti?
inşallah ben de bir gün sizler gibi bu ameliyatı arkamda bırakırım.
kendine iyi bak.
yeni memişlere de.

canim sagol bene alinacak dikis yok.dikis ic tarafta yani kendi kaybolacak.hortum yani diren takiyorlar normali 1 gün takili kaliyo bende iki gün kaldi sismesini ve kanin disa akmasini sagliyo iyi bir sey ama alininca az da olsa agri yapiyo ben paso igne yabtirdim kalcadan yoksa dayanamadim ama sen korkma benlki benim bünyem böyle hassaz herkez ayni olacak diye birsey yok.hastanede günler iyi gecti sürekli uyudum veya ameliyat olanlarla sohbet ettim.umarim sen de istegine kavusursun bizede yazarsin.sende kendine iyi bak görüsmek üzere.

Sağol canım benimde aklıma geliyordu aslında damla protez doğal ama sarkık durursa diye de aklıma geldi bi de onu dikleştirmek için mi uğraşıcam :uhm: çok haklısın bunu değerlendireceğim..

Bi de sende kullanılan protez hani bu içini jelle vey serumla doldurdukları cinsten mi yoksa hazır yuvarlak şekilli jel protezden mi? markası ne idi ben mentor marka düşünüyordum dünyada en fazla kullanılan bu imiş?
Biliyorum çok fazla soru soruyorum seni de yoruyorum ama salı günü doktoruma gidicem bu bilgiler benim için çok önemli...Çok çok öpüyorum seni

canim benim protezim de mentor cok hakklisin su an en iyisi bu ve EU belgeli int. adresinden de bak istersen canim www.mentorcorp.com benim hazir ici jel olanindan .kas alti oldu benimkisi biraz agrili ama daha güvenli kayma yapmiyo kas onu iyice tutuyo.zaten dr.seni muayene edecektir ve senin gögsüne uygun olani söyler ama bana sorarsan kas altini tavsiye edecektir cünkü kas üstü cok belli oluyormus kas alti daha dogal duruyo.zaten emzirdiysen deride incelme ve sarkma olmustur kas altina yerlestirirse dolgun ve dogal duracaktir.sana tavsiyem muhakkak ameliyat öncesi sütyen altina silikonunu koydur ki hangi büyüklügü daha uygun senin icin onceden bir fikrin olsun.baska sorun olursa yaz bana ben burdayim.kendine iyi bak olurmu.

Her ikinize de geçmiş olsun canım....Umarım en kısa zamanda çok çok iyi olursunuz....
Ben de 6-7 ay önce karar verip ameliyat olucaktım hatta doktordan gün de almıştım ama son anda cesaretim kırıldı vazgeçtim.Sizlerin bu cesareti beni de cesaretlendirdi bugün doktorumu aradım salı günü gidip ayrıntılarını tekrar konuşup ameliyat için gün alacağım..

Benim göğüslerim çok küçük değildi ama bebeğimi emzirince içleri boşaldı aynaya baktığım zaman kendimi kötü hissediyorum.Hiç göğüsü olmamak veya olupta içi boşalmış bir duruma gelmesi bence aynı şey..kızlar sizlerin cesareti sayesinde sonunda ameliyat olacağım...:sm_cool:
nutella , ivycan 300 cc taktırmış senin protezin ölçüsü nedir sıvı silikon jel silikon mu? damla protez mi ?bilgi verirsen sevinirim..

Benim PROTEZİM 315 CC DAMLA (anatomik ) ÜSTÜ PÜTÜRLÜ İÇİ SİLİKON DOLU OLAN PROTEZ.. :)

X