Doğuma eşinizin girmesi ne kadar doğru?

Oslemm87

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2014
19
0
Doğum yapmama çok az kaldı normal doğum yapmayı düşünüyorum eşim doğuma girmekte ısrarcı bense kararsız... Girmesimi daha doğru olur girmemesimi sizce?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

öncelikle rabbim hayırlı doğumlar versin sağlıcakla
al kucağına canım valla ben girmesini pek istemem aslında girmesi
şu yönde ii senn çektiğin acıyı görücek değerin artar belki
ama sonuçta doğum pis öle de görsün istemem dışarda sabırsızlıkla
beklemesi daha ii gibi bence..karar senn

Doğum yapmama çok az kaldı normal doğum yapmayı düşünüyorum eşim doğuma girmekte ısrarcı bense kararsız... Girmesimi daha doğru olur girmemesimi sizce?

Canım normal doğum yapan bi arkadaşım var. Eşi doğuma girmiş. O memnundu. Doğumdan sonra herkes bebekle ilgilenmiş. İst34 arkadaşın dediği gibi ne yaşadığını eşi gördüğü için bi tek o benim yanımdaydı diyor.

öncelikle rabbim hayırlı doğumlar versin sağlıcakla
al kucağına canım valla ben girmesini pek istemem aslında girmesi
şu yönde ii senn çektiğin acıyı görücek değerin artar belki
ama sonuçta doğum pis öle de görsün istemem dışarda sabırsızlıkla
beklemesi daha ii gibi bence..karar senn

Âmin inş. Ben aslında yaşadığım zorluğu görsün bebeğin ilk anlarına tanık olsun isterim ama eşi cinsellikten soğutuyor falan diyorlar o konuda tereddüt ediyorum hani gerçekten öyle birşey olabilirmi diye.

Uzmanlarin yaptigi arastirmalar ve aciklamalarda, doguma giren babalar girmeyen babalara nazaran cocuklariyla daha cok ilgilenirmis. Bezini degistirmek gazini cikarmak vs gibi bakim konularinda esine daha cok destek olurmus. Benim de Ekimde insallah dogumum ve esim de senin esin gibi girmeyi cok istiyor. Bakalim biz ne yapacagiz o zamana kadar.

şimdi düşündüm de bende kararsız kalırdım heralde. ama sevdiğin adamın elini tutmak acıyı daha az hissetmeni sağlar gibi geliyo ...

Âmin inş. Ben aslında yaşadığım zorluğu görsün bebeğin ilk anlarına tanık olsun isterim ama eşi cinsellikten soğutuyor falan diyorlar o konuda tereddüt ediyorum hani gerçekten öyle birşey olabilirmi diye.

o konuda birşey duymadım ama bilemedim ben istemem yani
herşey ortada pis birşey yanii öle görsün istemem yanii..

allah bir avazda kurtarsın inşallah,ben eşimin girmesini istemem şahsen beni o halle görsün istemem

Cnm bende istemem esimi zaten sezeryan olcam ikinci dogumum ama yinede istemiyorm gerek yok sonucta hrryerimz acik oluyor ve ameliyathanede doktr anestezi uzmani erkekler falan oluyor esim zaten kiskanc kendi kotu olur..hem zaten midesi falanda kaldirmz benim koca pek narin :)) hele normal dogum yapsam asla istemem beni o halde gormesini hic istemem...ama senin esin merakli gibi demekki sknti yapmiycak birine benziyor karar ikinizin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Evli değilim, çocugum yok ama ablamın dogumuna eniştem girmişti. Ablam normal doğum yaptı ve eşinin girmesinin müthiş bir duygu oldugunu söylemişti. Sonuçta doğacak olan bebek ikisinin ve dogum halinin eş tarafından görülmesinin bir sakıncası yok bence. Eniştem başta kararsızdı ama o da iyiki girmişim demişti. Farklı bir duygu bence eşiniz istiyorsa girsin :)

Evet benim eşim biraz meraklı:) ya bence duygusal bakımdan evet girmeleri çok mantıklı ama o pozisyonda görmeleride gereksiz ve üstelik cinselliktede soğumaya yol açıyormuş eşini anne olarak görüyormuş bizimkinide öyle etkilermi bilmem ama işte riske armayada hiç gerek yok aslında ama eşime hem meram anlatamıyorum illaki giricem diye tutturuyor hemde bende tırsıyorum aslında tek girmeye hani eşim olsa yanımda destek olur ondan destek alırım diye düşünüyorum. Hayırlısı neyse o olsun artık.

Ikinci hamileligim ilkinde dòguma girdi bundada girecek... seni anlamasi acisindan hakli arkadas. Esim cok caresizdi nasil nerde duracagini ne yapacagini bilemedi. Hala gozumun onunde caresiz bakislari sessizligi gobek baginida esim kesti... cinsellik acisindan zaten yatagin arkasinda duruyo gorecegi bisey yoktu sorun olacagini sanmiyorum !

Ilk doğumda girdi eşim ve iyiki de girmiş. Elimi tutması oğlumuz agladiginda bana bakışları hala gözümün önünde. . Ikinci apar topar olduğu için giremedi yalnızdım ve kendimi o masada çok çaresiz hissettim. Çok gerildim. Arkadaşlar soğuma falan olmaz merak etmeyin zaten doktor izin vermiyor o bölgeyi görmesine o sadece sizin basucunuzda duruyor. Hatta eşim özellikle görmemek için o tarafa başını bile cevirmedi.. zaten arada bir perde oluyor yoksa sizde kendinizi o halde görürsünüz :)) ama benim bahsettigim sezeryan. Normal doğuma da ediniz ve doktorunuz aynı hassasiyeti gosterirse bir sorun olmaz girmesinde

keşke benimki de girmek istese...
bir kere konusu açıldı ben giremem dayanamam dedi :KK31:

X