Kız bebek isimleri öneriler

Bizim bebegimiz sarisin olur heralde esmer kimseciklerimiz yok iki cocuk sarisin biri kumral bu dorduncu. Ayrica soylediklerinizin cogu kismina katiliyorim ama asya yla asiye arasinda cok fark var bence :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım öncelikle Allah bağışlasın yavrunu... İsim ön plana çok çıkmamalı, çok geride de kalmamalı öyle arada isimde olanlar daha başarılı oluyorlar hayatta bana göre benim gözlemim bu...Tatlı bebeğinin güzel güzel büyümesi dileğimle...:KK3:

Canım öncelikle Allah bağışlasın yavrunu... İsim ön plana çok çıkmamalı, çok geride de kalmamalı öyle arada isimde olanlar daha başarılı oluyorlar hayatta bana göre benim gözlemim bu...Tatlı bebeğinin güzel güzel büyümesi dileğimle...:KK3:

Valla onerilere acigim. Ilayda nasil sizce.

Valla onerilere acigim. Ilayda nasil sizce.

İsim zevki anneye kalmış ben birşey diyemem sonuçta sizin bebeğiniz. Sadece yanlış anlaşılmaya neden olan isimler olmasın diyorum. İlayda iş hayatında çok profesyonel bir isim gibi durmaz, hiç duymadım kendi iş yaşamımda İlayda isimli bir bayan örneğin....İlayda hep ilkokul çocuğu ismi gibi geliyor benim kulağıma...

Serra (güçlü vurgusu var ama yumuşak), Sahra geldi şimdi aklıma..Bu arada isimler A ile biterse gelecekleri de açık ve net oluyormuş. Fazla K 'lı isimler koymayın ve ismin sonunda a harfi tınlasın diyorlar...

Benden bu kadar çıktı canım. Başka aklıma gelirse yazarım da sonuçta bu anneye kalmış, annenin zevkle çağıracağı bir isim olmalı . Ben sadece isimlerin çağrıştırdıklarından bahsediyorum ve böyle siteler var nette bakabilirsin....Kolay gelsin...

lladyybugg Ya cnm bende katiliyorum dediklerine, iki isim cocuga eziyet olabilir. Ben hem tek isim hem kisa isim olsun istiyorum. Doga guzel isim ama :)

kittykat Sadece A harfinle biten isimler degil hemen acik harfle biten isimler icin gecerli oldugunu biliyorum ben, mesela a, e, u, o....

lladyybugg Ya cnm bende katiliyorum dediklerine, iki isim cocuga eziyet olabilir. Ben hem tek isim hem kisa isim olsun istiyorum. Doga guzel isim ama :)

kittykat Sadece A harfinle biten isimler degil hemen acik harfle biten isimler icin gecerli oldugunu biliyorum ben, mesela a, e, u, o....

Bende cok begeniyordum simdi soylenisi biraz zor gelmeye basladi. Gerci ugur ismi nasilsa doga da ole degil mi -ğ harfinden taktim.

Kizlar ben hala kararsizim. Yardimci olun bu isimler arasinda hangisi en guzel sizce?
1. Ada
2. Diba
3. Duru

Bu isimleri tasiyan tanidiginiz var mi, karakterleri nasil??

Asya dediğiniz ASİYE İLE AYNI ŞEY ve çok etnik bir isim. Ben çocuğuma ne fazla jon jon ne de etnik isim koymayı düşünmüyorum. Gerçek Türk isimlerinden düşünüyorum... Ahu,Ceyda gibi hem klasik hem de bir kıza albeni katacak isimler düşünüyorum. Bunun gibi yeni nesil bir ara çok fazla SELİN modası vardı hiç alakası olmayan bodur ebleh suratlı selinler ortaya çıktı... Selin ismi önceden sosyete güzelleriyle anılırken şimdi resmen demode oldu...Eskiden Selin düşünürdüm şimdi aslaa düşünmediğim bir isim...

Bir de sonu SU İLE BİTEN isimler var onlar da çok itici geliyor Bengi Su, Ada Su.... :)) Zaten genelde çift isimleri sevmiyorum erkekte de Can'lı isimler alıyor Engin Can, Sibel Can dermişim :))) İsim, sade olmalı ve kızlarda biraz da olsa dişilik barındırmalı, erkeklerde de erkeklik duygusu...

Bir de kurandan alıntı isimler var hiç anlamlarını bilmeden koyanlar var. Hadi örnek Merve bir dağın ismi güzel de tınlıyor da ALEYNA ne demek arkadaşlar "ÜZERİME" demek tövbe tövbeee:))) Bir kıza isim koyun ki adı GEL ÜZERİME DER GİBİ ÜZERİME olsun... İsmi Aleyna olanlar alınmasın ama maalesef sadece güzel tınlıyor diye isim koymamak lazım...

İsimlerin çocuk psikolojisinden ömrümüzün sonuna kadar etkisi çok... Mert, Yiğit, Efe gibi isimler hem erkeksi hem de NET isimler olduğundan erkek çocuğa gittiğini düşündüğüm isimler benzerleri de var tabi... Mete, Metehan,Batuhan vb....

Kız isimlerinden ensevdiklerim AHU ve Ceyda GİBİ İSİMLER.... Bunlar da hem net hem dişil isimler çünkü...

Yeni nesil duyduğum bir isim var ŞİVA...Ama o da bir Hintli tanrı olduğundan dini sebeplerle tercih etmiyorum, anlamı uygun değil yani, Şiiiva tınısı çok güzel çok egzotik aslında...

Bir de Leyla, Şahsenem, Sanem gibi doğudan Farsçadan gelen kız isimleri de çekici oluyorlar... İsimler kız bebeğin sarışın mı esmer mi olacağına göre bile ayarlanmalı bence. Esmer bir kıza Nurlu Işıklı bir isim genelde gitmiyor. Ama Ahu,Leyla, Firuze, Sahra, Ceren, Ceyla, Senem gibi baharatlı isimler gidiyor bunlar sadece birkaç örnek...Yine sarışın mavi gözlü bir kıza da baharatlı isimler ağır kalıyor çoğu zaman cilt rengi saç ve göz rengi bile önemli.. Ya sıradan ama çekici bir isim koyun ya da öyle özenti isimler koymayın derim ben Örnek DERİN SU gibi saçma isimler ve MADDE İSİMLERİ TOPRAK -HAVA-ATEŞ TAHTA :))) gibi isimler koymayın çünkü çocuğunuz bir nesne değil ve dalga konusu olabilecek isimler ve kız bebekte de direkt cinselliği çağrıştıran DERİN, .ERENGÜL, GELENGÜL gibi dha şimdi aklıma gelmeyen o kadar cinsellik çağrıştıran isim var ki, direkt dalga konusu olmaktan ötedir uğraşır çocuk...İsmin dişil olmasıyla cinsellik çağrıştırması arasında da çok fark vardır... Ahu dişil isimken , Derin (ne kadar derin sorusunu çağrıştıran soyeteye ait ama tehlikeli bir isimdir...

Berrak, Duru gibi isimler de sıfattır sıfattan isim olmaz biliyorsunuz dilbilgisinden, tıpkı nesne isimlerinden aslında olmayacağı gibi. Olmuş ve bir modadır gidiyor ama çocukların psikolojileri çok etkileniyor...Benim düşüncelerim böyle...
Sen benim kızımı çok seversin adı Ceyda:)

Benim minnişimin adı Elvin İnşirah.Elvin gokkusagının her bir tayfına verılen ısım demek.İnşirah ise fazileti cok buyuk bir surenın adı.Kelime manası ferahlık veren,ferah,aydınlık demek...

X