Lekeler, Çiller Sivilce lekelerimden kurtuldummm

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

nefernefertiti

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2013
514
833
Selam kizlar :) uzun zamandir sivilce ve sivilce lekeleriyle ugrasiyodum. Aslinda uzun suredir sivilcem cikmiyodu ama bianda cenemi sivilce basti. Ucu olmayan o igrenc sivilcelerden. Onlar sıkılamayinca bende kopardim ve dogal olarak leke kaldi. Bide daha onceden yaptigim bi hatadan dolayi dudagin yaninda mimik cizgisi varya orda kocaman leke kalmisti. Bu lekeleri once yogurt karbonat maskesiyle azalttim. Ilk yaptiginizda bile farkettiriyo. O mimik cizgisindeki lekeyi bu maskeyle gecirdim ama leke daha yeni oldugundan hemen gecti zaten. Sonra kadinlar kulubunde cok meshur olan acnelysa yi almaya karar verdim yanindada madecassol. Acnelysayi yaklasik 1 aydir kullaniyorum. Basta cenemde yine 4 tane filan ucsuz sivilce cikardi ama ben hic takmadim. Yolmadim koparmadim bekledim. Zaten krem sivilce cikardiktan iki gun sonra sivilceyi kurutuyo dogal olarak yolmanin anlami kalmiyo. Benim cildim daha oncede yaptigin bi salakliktan dolayi kuruyup dokuldugu icin acnelysa sadece 3 gun soydu daha sonra kullanmama ragmen soyulmasi durdu. Bende 3 gun ara verip tekrar soydum. Ve suan en son cikan bikac sivilce haricinde hic lekem kalmadi. O kalan izlerde simdi soyuluyo. Acnelysa cok soyuyo tahris ediyo filan diyenler olmus ama bende olmadi acikcasi. Dudak altini sadece cok soyuyo ve tahtis ediyo bu dogru hatta suan benimde tahris oralarim :) ben tahrisken madecassol kullanmadim. Sudocream kullandim. Acidigi zaman acisini hemen aliyo. Oda lekeler icin kullanilan bi krem oldugundan onjnda etkisinin oldugunu dusunuyorum. Ha bu arada acnelysa sonrasi hic sivilcem cikmadi. Cenemde cikiyodu hep galiba krem alttaki sivilceleri cikardi. Su siralar hic cikmiyo. Ha bide son bisey. Benim yaptigim maskenin icinde sadece yogurt ve karbonat yok. Bence bunu yapmayin zaten. Cunku ben ilk kurulugumu ve suratimin kahverengi kabuk baglayip iz kalmasini karbonata borcluyum. Ki benim cildim yagliydi dusunun. Ozellikle kuru ciltler yogurtun icine sadece karbonat koyup yapmasin.uzun oldu k.bakmayin ama detayli olsun istedim. Sorulariniz olursa beklerim :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Selam kizlar :) uzun zamandir sivilce ve sivilce lekeleriyle ugrasiyodum. Aslinda uzun suredir sivilcem cikmiyodu ama bianda cenemi sivilce basti. Ucu olmayan o igrenc sivilcelerden. Onlar sıkılamayinca bende kopardim ve dogal olarak leke kaldi. Bide daha onceden yaptigim bi hatadan dolayi dudagin yaninda mimik cizgisi varya orda kocaman leke kalmisti. Bu lekeleri once yogurt karbonat maskesiyle azalttim. Ilk yaptiginizda bile farkettiriyo. O mimik cizgisindeki lekeyi bu maskeyle gecirdim ama leke daha yeni oldugundan hemen gecti zaten. Sonra kadinlar kulubunde cok meshur olan acnelysa yi almaya karar verdim yanindada madecassol. Acnelysayi yaklasik 1 aydir kullaniyorum. Basta cenemde yine 4 tane filan ucsuz sivilce cikardi ama ben hic takmadim. Yolmadim koparmadim bekledim. Zaten krem sivilce cikardiktan iki gun sonra sivilceyi kurutuyo dogal olarak yolmanin anlami kalmiyo. Benim cildim daha oncede yaptigin bi salakliktan dolayi kuruyup dokuldugu icin acnelysa sadece 3 gun soydu daha sonra kullanmama ragmen soyulmasi durdu. Bende 3 gun ara verip tekrar soydum. Ve suan en son cikan bikac sivilce haricinde hic lekem kalmadi. O kalan izlerde simdi soyuluyo. Acnelysa cok soyuyo tahris ediyo filan diyenler olmus ama bende olmadi acikcasi. Dudak altini sadece cok soyuyo ve tahtis ediyo bu dogru hatta suan benimde tahris oralarim :) ben tahrisken madecassol kullanmadim. Sudocream kullandim. Acidigi zaman acisini hemen aliyo. Oda lekeler icin kullanilan bi krem oldugundan onjnda etkisinin oldugunu dusunuyorum. Ha bu arada acnelysa sonrasi hic sivilcem cikmadi. Cenemde cikiyodu hep galiba krem alttaki sivilceleri cikardi. Su siralar hic cikmiyo. Ha bide son bisey. Benim yaptigim maskenin icinde sadece yogurt ve karbonat yok. Bence bunu yapmayin zaten. Cunku ben ilk kurulugumu ve suratimin kahverengi kabuk baglayip iz kalmasini karbonata borcluyum. Ki benim cildim yagliydi dusunun. Ozellikle kuru ciltler yogurtun icine sadece karbonat koyup yapmasin.uzun oldu k.bakmayin ama detayli olsun istedim. Sorulariniz olursa beklerim :)

canım karbonat maskesinin mi leke bıraktığını düşünüyorsun?

canım benimde yaşım 25 oldu ama önce sivilcelerle uğraştım şimdi izleri kahverengi ve çizik yani hiçte güzel durmuyor .ürünü eczaneden alıcam inş. faydası olur sana minnettar kalırım

Yok canim karbonat maskesi leke yapmadi. Ben tatilden dondugumde sivilce cikmaya basladi. Adamin biride ozon yaginin ustune karbonat sur dedi. Bende salak gibi yaptim. Sonra butun suratim kahverengi kabuk bagladi. Onlar dusuncede bazi yerlerde lekeler kaldi. Ben onlari yoğurt karbonat maskesiyle gecirdim . Ama sadece yogurt karbonat degil. Icine z.yagi ve limonda koyuyorum. Z.yagi oldugundan nemlendiriyo kurutma yapmiyo . Bide yumusacik oluyo :)

SYBONCUK - Benim cildim hassas degil ben acnelysa yi bol bol surdum bide daha onceden kabuk baglayip dokuldugu icin olacak bi soyulmaya daha kotu bi etkiye hazirlikliydim ondan rahat rahat kullandim . Sen kendi cildine gore ayarla. Baslarda ben naptin allahim yuzum noldu filan diyebilirsin cunku normal lekeleride daha cok kizartiyo. Ama kreme ara verdigin anda gercekten farki anliyosun. Yani sakin cok soyuldum kipkirmizi oldum filan diyip uzulme. Normal gidisati o kremin. Ha bide gunese cikmaman lazim bu kremi kullanirken. Yada gunes kremi surmen gerekiyo. Ama ben gunes kremi surmedim cunku bana yagli yagli geliyo rahatsiz ediyo. Ben misshanin bb kremini kullandim . 47 faktör korumasi var. Ayrica cildi icten besleyen bi krem. Ondan memnum kaldim yani. Buda aklinda bulunsun.

Fotolar kucuk olabilir ama kesince bu kadar kaldilar :KK70: sivilce izleri cok belli olmuyo ama normalde sivilcd lekeside vardi. Her iki fotodada suratimda fondoten var dusunun. Lekem ona ragmen kapanmiyodu. Suan fondotensiz lekesiz olan foto gibi sadece bikac tane sivilce lekesi kaldi onlarda soyuluyo.

Eklentiler

• $1401889999794.jpg
    $1401889999794.jpg
    5,6 KB · Görüntüleme: 478
  • $1401890015198.jpg
    $1401890015198.jpg
    14,6 KB · Görüntüleme: 928
Isim degisikligi kafanizi karistirmasin ben dun hesabimdan konu acamadim eski hesabimdan acmak zorunda kaldim. Yani ikiside benim hesabim. Ama konu actigim icin bu hesabimdan devam etcem. Karisiklik olmasin.

syboncuk - benim cildim hassas degil ben acnelysa yi bol bol surdum bide daha onceden kabuk baglayip dokuldugu icin olacak bi soyulmaya daha kotu bi etkiye hazirlikliydim ondan rahat rahat kullandim . Sen kendi cildine gore ayarla. Baslarda ben naptin allahim yuzum noldu filan diyebilirsin cunku normal lekeleride daha cok kizartiyo. Ama kreme ara verdigin anda gercekten farki anliyosun. Yani sakin cok soyuldum kipkirmizi oldum filan diyip uzulme. Normal gidisati o kremin. Ha bide gunese cikmaman lazim bu kremi kullanirken. Yada gunes kremi surmen gerekiyo. Ama ben gunes kremi surmedim cunku bana yagli yagli geliyo rahatsiz ediyo. Ben misshanin bb kremini kullandim . 47 faktör korumasi var. Ayrica cildi icten besleyen bi krem. Ondan memnum kaldim yani. Buda aklinda bulunsun.

benim cildimde yağlı canım bende senin gibi güneş kremini denizde bile kullanmıyorum sevmiyorum.verdiğin bilgiler umarım yrar canım sivilce lekesi ve çukurlaşma var yer yer kapatıcılarla idare ediyorum

Bende cukur yoktu ama uzun kullanimda gecirir buyuk ihtimal cunku sonucta soyuluyo cilt. Soyuldukcada azalir diye dusunuyorum ama normal kirmizi sivilce lekelerini geciriyo eminim :KK70: ben daha 1 ay kullandim ciddi anlamda gecti. Ben simdi ara verdim 2 gun oldu. Bugun sadece kalan izlerin uzerine surcem onlarda soyulunca geccek insallah :KK70: seninkilerde bian once gecer insallahhh. Ama bence koruma faktorlu bisey kullan yeni izler olusabilir diyolar cunku.

Canım şimdi acnelysa alsam bu güneşte zararını gorur muyum daha fazla leke kalmasından korkuyorum bide bu acnelysa yla birlikte yoğurt maskesinimi kullanıyorsun :)

Peki birşey sorucam ben bu ilacı kullansam. Bebeklikten kalma çook uzun zamandır küçük pütür pütür sivilceler döküntüler var suratımda bir de gözenek genişlemesi nedeniyle siyah nokta. Sizce kullanmalımıyım ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bende acneylse kullanıyorum yaklaşık 3 hafta oldu ama benim cildimi çok soymuyo hani azıcık sürün çok kötü tahriş eder soyar falan deniliyodu demek ki benim cildim hassas değilmiş bide yağlı bi cildim vad onun etkiside var sanırım.Ben acaba bi gün sürüp bi gün ara mı versem soyulması için ?

Merhaba benim cildim hem karma hemde hassas yüzümde hemde sırtımda çok fena sivilce ve siyah nokta lekeler çiller ne ararsan vardı ve özellikle böyle ağrılı sivilceler çene kenarında ve burnumun kenarında sıksamda sıkmasamda orda öyle kalıyordu ve onu bile söndürdü inanamadım 1 haftada söndü .. cilt ürünleriyle kuruttu resmen ürünler Almanyadan gelior ve gerçekten 26 yaşıma kadar sivilce ile cebelleştim en sonunda kurtuldum.Eğer kullanmak istersen adresinden .. veya .. ekleyip bilgi alabilirsiniz.ben sürekli foruma giremiorum çalıştığım için o yüzden mail adresi ve facebook verdim.
resimlerdende görebilirsiniz cnm farkı bendeki hem sivilceleri kuruttu hemde lekelerin rengi açıldı 15 günlük kullanımda...
980621-b649073157d9dac17f8a7a0222666817.jpg
980624-81bfc9edb8d86ddfca342304c26faf53.jpg
980623-b918e7115fa4e6ceb34f764602da5ec6.jpg

üşenmedim saydım. bu mesajınızı tam 70 KEZ yazmışsınız ayrı ayrı başlıklarda. bu nasıl bir reklam yapma hırsı böyle :KK14:

Brova sanada beni nasıl takip ettiysen böyle ben kullandığım ürünü ve etkisini paylaşıyorum cnm ben hergün bu forumda bütün sayfaları okuyup herşeyden az çok denemiş biriyim ben kendi resmimi paylaştım gidipte olmayan birilerinin resmini değil girip faceyede bakabilirsin ben etkisini gördüysem herkez denesin görsün senin derdin ne peki bu kadar mesajlara baktın admin den başka kimsenin lafı ilgilendirmiyor beni hem ben ürün resmi eklemiyorum kendi kullandığım anlardaki resmimi paylaşıyorum ayrıca bu ilk paylaşımım değil bu sitede ben evde brezilya fönünüde paylaştım resimlerle neden onu takip etmedinki ben etkisini gördüğüm her konuda paylaşım yaparım burası kadınlarkulübü bilgi paylaşım bölümü herkes herşeyi paylaşabilir...

Brova sanada beni nasıl takip ettiysen böyle ben kullandığım ürünü ve etkisini paylaşıyorum cnm ben hergün bu forumda bütün sayfaları okuyup herşeyden az çok denemiş biriyim ben kendi resmimi paylaştım gidipte olmayan birilerinin resmini değil girip faceyede bakabilirsin ben etkisini gördüysem herkez denesin görsün senin derdin ne peki bu kadar mesajlara baktın admin den başka kimsenin lafı ilgilendirmiyor beni hem ben ürün resmi eklemiyorum kendi kullandığım anlardaki resmimi paylaşıyorum ayrıca bu ilk paylaşımım değil bu sitede ben evde brezilya fönünüde paylaştım resimlerle neden onu takip etmedinki ben etkisini gördüğüm her konuda paylaşım yaparım burası kadınlarkulübü bilgi paylaşım bölümü herkes herşeyi paylaşabilir...

takip ettiğim bir konuya mesaj yazmışsınız, bu sebeple güncellendiği için bildirim aldım ve öyle haberim oldu. tam 70 kez üşenmeyip link vermeniz, marka ismi vermeniz açıkçası hiiiç samimi gelmedi bana kusura bakmayın. admine de mesaj attım. inceleyecektir. :KK66:

İncelesin cnm millet ürünlerin resmini koyuyor cep numarasına kadar yazıyor istersen admin yardımcısı olda onların peşinde koş kimse zorla benim paylaştığımı okumak zorunda değil isteyen görür ekler sen ne sorunu çektin şimdiye kadar da beni anlayabilirsin ben kullandım ve etkisini de gördüm resimlerde gördüğün gibi bunu paylaştım ayrıca marka isminide sende dahil herkes yazıp araştırsın diye yazdım olumsuz bi sonuç bulursanda bana gönder tamammı cnm...

Ayrıca benim yazdığım konuların birinde mesajın bile yok nasıl takip ediorsan ne oldu marka ile olumsuz bişey bulamadınmı dönüş yapmadın ???

İncelesin cnm millet ürünlerin resmini koyuyor cep numarasına kadar yazıyor istersen admin yardımcısı olda onların peşinde koş kimse zorla benim paylaştığımı okumak zorunda değil isteyen görür ekler sen ne sorunu çektin şimdiye kadar da beni anlayabilirsin ben kullandım ve etkisini de gördüm resimlerde gördüğün gibi bunu paylaştım ayrıca marka isminide sende dahil herkes yazıp araştırsın diye yazdım olumsuz bi sonuç bulursanda bana gönder tamammı cnm...

Ayrıca benim yazdığım konuların birinde mesajın bile yok nasıl takip ediorsan ne oldu marka ile olumsuz bişey bulamadınmı dönüş yapmadın ???

uzatmayın artık. cevabınızı verdiniz. sonucun ne olacağını göreceğiz. bir de tabi o kadar çok mesaj yazdınız ki benim hangi konuya mesaj yazdığımı görememişsiniz: "derdim sivilce problemi resimli". senelerdir bu siteye üyeyim. tecrübe ve deneyimlerimizi elbette paylaşıyoruz. markalar ve ürünler hakkındaki deneyimlerimizi de elbette paylaşıyoruz. ama sizin yönteminiz pek de deneyim paylaşımı gibi gelmedi bana. link vermek, mail adresi vermek yasak bu sitede. öğrenemediyseniz, öğrenmiş oldunuz artık. :KK66:

merhaba yazınız çok dikkatimi çekti acaba kremleri tam olarak nasıl kullandınız?

X