Kına Gecesi kına da ne olur????

glpak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2013
140
5
34
kızlar kınada bindallı öncesi payetli elbise giyilse çok mu abes olur??? bide kınada erkek takı takı takar mı kız tarafı takı takar mı o gece nasıl işler yardım

kınada genelde kırmızı giyilir ama artık o da değişti her renk giyiliyo canım sen elbisenin nasıl olmasını istiyorsan öyle seç rengine falan bakma
ama elbise seçerken de diğer kızlardan biraz farklılık yaratman gerekiyor sonuçta senin kına gecen
biz de kına da erkek takı takmaz ama kına yakılırken gelin avucunu açmaz kaynana gelir altın koyar avcuna o şekilde avuç açılır
bi de bazı yöreler gelinin üstüne tülbent tutar kınaya gelenler para falan atarlar o tülbentin üstüne
onun haricinde öyle takı olayı falan olmaz bizde

kızlar kınada bindallı öncesi payetli elbise giyilse çok mu abes olur??? bide kınada erkek takı takı takar mı kız tarafı takı takar mı o gece nasıl işler yardım

Kına da öle özellıkle şu giyilcek diye bırsey yok tatlım ne gıymek ıstersen onu gıyebılırsın gelın oldugun ıcın özelıklı olsun tabı kı ama cok fazla da abartmaya gerek yok bnce kına dan once yanı kına yakılırken bındallı giyilir (yada sadece o gece tek bındallı da gıyebılrıısn) takı olarakda yöresel olarak degısır bızdede takı olmaz sadece kına yakılırken altın verılır gelıne erkk tarafı o kadr sonra kına yakılır o kdr sonrasında ıkram dagıtılır mısafırlere ( kuruyemıs ve içecekler gıbı ekstra ıkram olursa onlar ama bnce gerek yok zaten aksam oluyo mıllet yemegını yesnde gelsın demı ama :) ) oyunlar oynanır sonrasında ve mısafırler yavas yavas dagılır zaten eger gelecek mısafırlerıne hedıyen olursa da gıderken onlar verılır o kdar :)
olduda bıttı maş..

kızlar peki kına tepsisini kız tarafı mı tutar erkek tarafı mı? bide kınayı hangi taraf yakar :)

kızlar peki kına tepsisini kız tarafı mı tutar erkek tarafı mı? bide kınayı hangi taraf yakar :)

Kınayı kız tarafı yakar ailesi mutlu olan ne genç ne yaşlı biri yakar.
Kız tarafı tutar tepsiyi
Hediyeleri muyve suyu kına çerez bunları erkek tarafı dağıtır.

Ayrıca bende kınamda mor payetli elbise giydim sonra fuşya kaftan giydim

Kırmızı artık çok abes.. Ben özel diktirdim bindallımı alya butikte çok güzelde ürünleri var çok farklı şeyler var netten bakabilirsin instagram facebook tan filan

peki kayınvalide avcuna altın koyuya ya kız tarafı yakmaz ondan diyenler var kafam karıştı kızlar:KK43:

X