Premature Bebekler 28 haftalik dogum yapanlar bi sıkıntı olurmu

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

KaraquL

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2013
37
1
Merhaba kizlar ben yaklasik 1 aydir hastanede erken dogum riskinden yatıyorum 20. Haftamdan beri erken dogum riskin var diyip durdu doktorlar cok sukur 27+2 olduk ama hala korkuyorum bebegim erken dogarsa yasamazsa diye benimle aynı durumda olan anneler varmi

Bebeğin cinsiyeti nedir? Erken doğar ise ilk 72 saat en riskli dönemdir ses dokunma gibi şeyler bile bebeği strese sokar ve beyin kanamasına yol açabilir en çok korkulan durum budur ilk 72 saatten sonra risk daha azdır. Yaşamayacak diye birşey yok 25 üzeri yaşar önemli olan sekel bırakmadan yaşatmaktır umarım herşey çok güzel olur sizin için

çok doğru yazmışınız gerçekten erken doğuma bağlı beyin kan. geçirmiş bir oğlum var sekel olmadan atlatmak ama zor risk çok hafta küçük olunca daha fazla tabi..benimkiler 30 haft. doğmasına rağmen kızımda oksijensiz kalma olmuş oğlumun durumu belli zaten....
Bebeğin cinsiyeti nedir? Erken doğar ise ilk 72 saat en riskli dönemdir ses dokunma gibi şeyler bile bebeği strese sokar ve beyin kanamasına yol açabilir en çok korkulan durum budur ilk 72 saatten sonra risk daha azdır. Yaşamayacak diye birşey yok 25 üzeri yaşar önemli olan sekel bırakmadan yaşatmaktır umarım herşey çok güzel olur sizin için

Aynı durum benim içinde geçerli 26+3 ikiz hamileyim. 23 haftada erken doğum riskim başladı.
Bu haftalarda doğum yapanlar yorum yazarlarsa bende çok mutlu olacağım.

Son düzenleme:
Merhaba kizlar ben yaklasik 1 aydir hastanede erken dogum riskinden yatıyorum 20. Haftamdan beri erken dogum riskin var diyip durdu doktorlar cok sukur 27+2 olduk ama hala korkuyorum bebegim erken dogarsa yasamazsa diye benimle aynı durumda olan anneler varmi

mrhb canım öncelıkle gecmış olsun bende 27+5 gunluk dogum yaptım kızım 1kğ dogdu çok şükür kı benı yanlız bırakmadı 55 gun kuvezde kaldı cok zor gunler yasadık suan duzeltılmış 7 ayı doldurdu inş. bebegın gununde dogar

Merhaba, merak ediyorum nasıl oldunuz?
ben 30 haftalık oldum çok şükür hala doğurmadım

merhaba gecmıs olsun..

yengemde ikız bebekleri için 25 gundur hastanede yatıyordu .. dr'lar hergun serum ve iğnelerle doğumu geciktirdiler.33 haftada yatık ve 36+1 de krıtık hafta gecınce serumu kestıler ve sonrakı gun ( ramazan bayramı arefe gunu ikiz bebekleri kucağımıza aldık.. cok sukur kuvezlık olmadılar.. bebek sarılığı var 1 hafta olmasına ragmen ama oda sınırda 14 te.. normal bebeklerde tek bebeklerde 17 de alıyuorlar kuveze .. hergun kontrol için hastaneye ğidiyoruz ve 13 te sımdı .. ALLAHIN iznıyle bu haftada daha da düşerse kuvezlik olmadan kurtulucaz .. darısı herkesın basınaa ..çok geçmiş olsun ..:KK49:

X