Dr Selenle İnsülin Direnci, Reaktif Hipoglisemi, Hashimato Troiditi vb sorunlar

merhabalaaarrr:KK3:

uzun uğraşlar ve bir düşükten sonra 76 kiloyla hamile kaldım:44: şu an 5+6 haftalıkmışız. bi ara 74.8 i görmüştüm ama hayalmiydi gerçekmiydi bilmiyorum:KK76: tansiyon düşüklüğü sebebiyle doktorum glukofen ve dostinexi kesti sağolsun gözüm açıldı walla:KK76: lekelenmem ve düşüğüm olduğu için folikasit ve crinone %8 jel kullanmaya devam ediyorum:KK55:
tatlı isteği hala yok Allah a şükür:KK76: deli gibi yeme isteğide yok:KK76:
de ben şimdi napcam onu bilmiyom:KK25: ilacı kestiğimiz için ve geceleri acıkmaya başladığım için doktorum dikkat et dedi:KK52: gece açlıktan uyanınca 1 bardak süt 1 bardak su içtim dün gece:KK25: Allah a şükür iştahımda açık değil HENÜZ:KK9: normal beslenmeme devam ediyorum iki canlısın iki kişilik ye lafı kilom ve insülin direnci yüzünden benim için geçerli değil:KK4: ufak ufak bulantılarda başladığı için zaten ööyle aman amanda yemiyorum yani şimdilik mutluyum:KK55:
bana artık nasıl beslenmem gerektiği konusunda yardımcı olur musunuz?:KK31::KK53:
örneğin bu açlık krizleri bastırınca napabilirim:KK24:

Hoşgeldin megabitli, Tebrik ederim:KK49:
Sen yine bol lifli, protein ağırlıklı beslenmeye devam edeceksin:). Bizim burada yazdığımız tarifleri bir dener misin? Akşam yemeğinden 2 saat sonra ara öğün şart. Başlarda yazdığım kek tarifini bol lorlu ve dere otlu deneyebilirsin zevkine göre. inan hayat kurtarr. Kinoa ve karabuğdaylı tarifler hep elinin altında buzdolabının ve buzluğunda hazır ve nazır olmalı. Senden ricam baştan başlayarak topiği okumandır. Tüm soruların için ben buradayım:)
Sağlıkla:KK16:

merhaba selen hanım,
sizden aldığım bilgi ve destekle doktoruma gittim....tokluk kan şekerim 130 çıktı....akş ise 93.....bu değerler ne ifade ediyor.......
pkolu olduğum için hormon değerlerime de bakıldı.....hormonların kötü değil dedi doktorum ama kolestrol Ldl yüksek çıktı....insülin direnci olduğunu söyledi..
metmorfin ilaca başladık.....ve beraberinde diyet ve egzersiz yapmamı söyledi doktorum....3 ay sonra tekrar gideceğim.....

diyet listesi vermedi.....beyazlardan uzak dur dedi.....:KK34::KK34::KK34:

sizin bu konuda tavsiyeniz ne olur.....neler yemeli yada yememeliyim.....
egzersiz olarak yürüyüş yeterli olabilir mi....ve ne kadar süre.....

bir süredir takip edemedim forumu......teşekkür ederim paylaşımlarınız için......:KK16::KK16::KK16::KK16:

Merhaba Lilrubacım:)
Geçmiş olsun canım. Bana açlık insülin değerini yazarmısın? Buna göre önerilerimi yapayım.
Bunun dışında beslenmen zaten burada baştan bu yana paylaştığımız şekilde olmalı. Ancak insülin değerinine göre başka önerilerim de olacak

Sağlıkla, hep birlikte:KK16:

Hoşgeldin megabitli, Tebrik ederim:KK49:
Sen yine bol lifli, protein ağırlıklı beslenmeye devam edeceksin:). Bizim burada yazdığımız tarifleri bir dener misin? Akşam yemeğinden 2 saat sonra ara öğün şart. Başlarda yazdığım kek tarifini bol lorlu ve dere otlu deneyebilirsin zevkine göre. inan hayat kurtarr. Kinoa ve karabuğdaylı tarifler hep elinin altında buzdolabının ve buzluğunda hazır ve nazır olmalı. Senden ricam baştan başlayarak topiği okumandır. Tüm soruların için ben buradayım:)

Hayırlı olsun bebeğin. Hep birlikte az yiyip tok kalmaya çslışıyoruz. Ben de gebeyim. Başta ani acıkmalarım çok oluyodu, şimdi daha iyiyim. Dikkat etmeliyiz kendimize😊

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba Lilrubacım:)
Geçmiş olsun canım. Bana açlık insülin değerini yazarmısın? Buna göre önerilerimi yapayım.
Bunun dışında beslenmen zaten burada baştan bu yana paylaştığımız şekilde olmalı. Ancak insülin değerinine göre başka önerilerim de olacak

Sağlıkla, hep birlikte:KK16:

Hayırlı olsun bebeğin. Hep birlikte az yiyip tok kalmaya çslışıyoruz. Ben de gebeyim. Başta ani acıkmalarım çok oluyodu, şimdi daha iyiyim. Dikkat etmeliyiz kendimize😊

nazar deydirdim kendime:KK9: erkenmi konuşmuşum ne :KK53:
acıkmalar başladı gündüzleri iyiyim sebze meyve süt fındık badem idare ediyorum daaa
dası var işte gece acıkıyorum yaaa:KK25:
o kadar ki uykudan uyandırıyo beni yemezsem bu sefer midem ağrır gibi bi tuhaf oluyo mecbur dayıyorum sütü suyu:KK56:
gündüzleri biraz bilgili olduğum için iyiym de gece acıkmayı önlemenin bi yolu yokmu?
su ve süt dışında yapaileceğim bişey var mı?:KK56:

acıkmalar başladı gündüzleri iyiyim sebze meyve süt fındık badem idare ediyorum daaa
o kadar ki uykudan uyandırıyo beni yemezsem bu sefer midem ağrır gibi bi tuhaf oluyo mecbur dayıyorum sütü suyu:KK56:
gündüzleri biraz bilgili olduğum için iyiym de gece acıkmayı önlemenin bi yolu yokmu?

Bizim kek tarifini denedin mi Megabitli? Bu da çok iyi gelir.

Aynılarını ben de yaşadım. Selen Hanım daha iyi bilir ama ben gece yatmadan bir ara öğün yapıyordum, hala da yapıyorum. 24. Haftadayım😊

Bir bardak süt ve bir dilim tahıllı ekmek yiyordum. Kilo yapar mı onu bilmem, ama tok tutuyordu. Bir de yulaflı sütlü içecekler deniyorum şu sıra. Meyve ve sütü milkshake kıvamına getiriyorum, içine bir yemek kaşığı yulaf atıyorum, çok leziz olmasa da fena değil. Kullandığın meyveye göre değişir bence. Muz harika olur ama muz bize yasak😊
Şeftali falan deniyorum ben. Tok tutuyor gerçekten. Ama yanlış yönlendirmeyeyim Selen Hanım ne derse o😊

SELEN HANIM merak ettiğim bişey var .doktorlarımızın bi kısmı yoğurtla eti -ıspanakla yoğurdu birlikte tüketmeyin diyor.siz buna katılıyomusunuz.
şuan rengli dönemindeyim canım çok tatlı istiyor sizin keki yapıcaktım baktım evde yumurta yok bende helvayı denedim.şimdi sıcak sıcak yiyorum çok güzel olmuş

Merhaba selen hanim. Kan tahlilimi yaptirdim bugun. Yalniz tokluk insulin degerini söylememe ragmen doktor yazmamış ki sonuçlarda çıkmadık.
Açlık glikoz 91referans(70 İle 105 arasi)
Tokluk glikoz 107 referans (70 İle 140)
Açlık insulin 13.85 referans( 2,4 İle 23.3 arasi)
Tokluk insülinin olmamasi sorun olurmu.
Birde gecmis sayfalarda insulin açlık icin 10u geçmemeli yazmışsınız. Referans araligi cok genis geldi bana bu yuzden..

Aynılarını ben de yaşadım. Selen Hanım daha iyi bilir ama ben gece yatmadan bir ara öğün yapıyordum, hala da yapıyorum. 24. Haftadayım😊

Bir bardak süt ve bir dilim tahıllı ekmek yiyordum. Kilo yapar mı onu bilmem, ama tok tutuyordu. Bir de yulaflı sütlü içecekler deniyorum şu sıra. Meyve ve sütü milkshake kıvamına getiriyorum, içine bir yemek kaşığı yulaf atıyorum, çok leziz olmasa da fena değil. Kullandığın meyveye göre değişir bence. Muz harika olur ama muz bize yasak😊
Şeftali falan deniyorum ben. Tok tutuyor gerçekten. Ama yanlış yönlendirmeyeyim Selen Hanım ne derse o😊

süt ve yulaf +meyve çok çok ii fikir!!! Ancak bunu yatmadan hemen önceye sarkıtmak kötü bir fikir. Yatmadan en az 2 saat önce yemeniz gerekiyor. Ya da en azından akşam yemeğiyle yatacağınız saatin tam ortasında yer almalı. Bu kadar dikkat ederken kilo almayalım hanımlar:2:

SELEN HANIM merak ettiğim bişey var .doktorlarımızın bi kısmı yoğurtla eti -ıspanakla yoğurdu birlikte tüketmeyin diyor.siz buna katılıyomusunuz.
şuan rengli dönemindeyim canım çok tatlı istiyor sizin keki yapıcaktım baktım evde yumurta yok bende helvayı denedim.şimdi sıcak sıcak yiyorum çok güzel olmuş

Yoğurdun içindeki Kalsiyumun ıspanağın ve demirin içindeki demire bağlanıp emilimini engellediği doğru bir bilgi. Ama bana soruyorsanız siz yiyormusunuz diye evet yiyorum çünkü yoğurt çocukluğumdan beri baştacım:))))) Peki neye dayanarak böyle devam ediyorum? Ömür boyu demir eksikliğim olmadı - hiç kansızlık çekmedim. Buradan kendim için çıkardığım sonuç: Benim vücudum emilim sorunu yaşamadığından ıspanak+yoğurt / et+yoğurt ikilisiyle kaybettiğim demir sorun yaratmıyor. Ama siz eğer ömrünüzde 1 kez olsun demir eksikliği - kansızlık sorunuyla karşılaştıysanız demir ve kalsiyumu yanyana getirmemeniz gerekir demektir.

oh oh afiyet olsun yaramaz:) Hakikaten süper tarif:):KK16:

Merhaba selen hanim. Kan tahlilimi yaptirdim bugun. Yalniz tokluk insulin degerini söylememe ragmen doktor yazmamış ki sonuçlarda çıkmadık.
Açlık glikoz 91referans(70 İle 105 arasi)
Tokluk glikoz 107 referans (70 İle 140)
Açlık insulin 13.85 referans( 2,4 İle 23.3 arasi)
Tokluk insülinin olmamasi sorun olurmu.
Birde gecmis sayfalarda insulin açlık icin 10u geçmemeli yazmışsınız. Referans araligi cok genis geldi bana bu yuzden..

Bengücüm Senin bana bildirdiğin değerlere göre Tokluk insülin değerinde ısrar etmek gerekli değil çünkü zaten bu tablo "insülin direnci" ni gösteriyor. o sağda yazılan referans aralıkları şimdi meslektaşlarım kızacaklar bana ama tembel doktorlar için. insülin için kriterler değişeli çok oldu ama bazı hastaneler hala ısrarla matbu değerlerini kullanmaya - tembel doktorları yanıltmaya devam ediyor. :KK9:

Gelelim diğerleirne her nekadar reaktif hipoglisemi (yedikçe doyma yerine - yedikçe acıkma) tablosu henüz başgöstermemiş olsa da açlık ve tokluk glikoz değerlerinin birbirine yaklaşmış olması eğer buna bir dur demezsen yakında bunun da tabloya gireceğinin sinyallerini veriyor.

İnsülin direnci için Allah'tan çok ağırlaşmamış. Bence sen bunu diyetle aşarsın. Bizim burada paylaştığımız öneri ve tarifleri - topiğn başından bu yana okuyarak - uygulamanı rica ediyorum. Kendine bu şekilde 1 hafta ver. Sonuçlarından haberimiz olsun. Duruma göre önerileri geliştirebilirzi.

süt ve yulaf +meyve çok çok ii fikir!!! Ancak bunu yatmadan hemen önceye sarkıtmak kötü bir fikir. Yatmadan en az 2 saat önce yemeniz gerekiyor. Ya da en azından akşam yemeğiyle yatacağınız saatin tam ortasında yer almalı. Bu kadar dikkat ederken kilo almayalım hanımlar:2:

Ama Selen Hanım bende hipoglisemi var yatmadan 2 saat önce yersem yatarken çok aç oluyorum gece uykuda şekerim düşüp uyanıyorum inanın😄

Ama Selen Hanım bende hipoglisemi var yatmadan 2 saat önce yersem yatarken çok aç oluyorum gece uykuda şekerim düşüp uyanıyorum inanın😄

GTuncer Reaktif Hipoglisemin olduğunu biliyorum. Yulaf miktarını arttırarak dene lütfen. (1 yerine 2 kaşık) Hep birlikte bıngıl bıngıl olmayalım:KK9:

Tesekkur ederim selen hanim. Stevia yi İnternetten alicam cunku burada bulamadim. Splendayi almak İstemedim.birde birsey sormak İstiyorum. Stevia hamile iken kullanilirmi.

Tesekkur ederim selen hanim. Stevia yi İnternetten alicam cunku burada bulamadim. Splendayi almak İstemedim.birde birsey sormak İstiyorum. Stevia hamile iken kullanilirmi.

Şöyle Cevaplayayım Bengü'cüm. Stevia bitkisel kaynaklı olduğundan bence kullanılır. Ben hamile olsam kullanırdım. Ama önerirken daha çok hamilelere Agave şurubunu söylüyorum. Her ikisi de doğal ürün. sentetik değil. Amerikan Sağlık Bakanlığı (FDA) stevia'nın hamilelik sırasında kullanımını da onayladı. Benim buradaki tek çekincem Türkiye'ye gelen stevia'nın kalitesi hakkında. Çünkü geldiği kaynak hakkında fazla bilgi verilmiyor. Büyük marketlerde satılan bir markanın 2-3 çeşit tatlandırıcıyı karıştırıp paketleyip - lifli düşük kalorili tatalandırı diye sattığını biliyorum. Kenarına bir yerine de stevia yazmış. O zaman ne yapacağız. Bütün gıdalar için geçerli olmak üzere lütfen içinde ne olduğunu okuma alışkanlığı kazanalım. Yani içinde stevia dışında bir şey yoksa kullanabilirsiniz.

Splendayı hamilelikte önermiyorum çünkü düşük oluşturabileceğine dair yayınlar var.

Bisey sormak istiyorum. Su anda hamileyim. Oncesinde insulin direnci icin antidiyabetik hap kullaniyordum, ancak doktorum kullanmami kesti. Insuline de ihtiyac duyulmadi. Bundan dolayi da kilo almam hizli oldu. Dogumumda cok yaklasti. Sorum su: emzirirken bu tur ilaclari kullanabilir miyim?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X