izmirli yeni anne olacaklar selamlarrr buyruuunnnn

edsofi

baslangic:76.2 guncel:77 ideal:66. boy:163
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
4.095
15.583
Selam 2014 izmir anneleri doum nezaman? nerede doğum olucak ?nerden ne aldınız ? :KK70:

canım yazalı çok olmuşsun yeni görüyorum.kusura bakma başlık başına kalmış :)
ilk bebeğimi bekliyorum,sat a göre tahmini doğum tarihim 9 eylül ama,dr um sezeryan dedi,henüz gün vermedi.
17 temmuz daki kontrolümde gün verir artık diye tahmin ediyorum.
egepol de dr.hakan sabırlı bey e kontrole gidiyorum.adı gibi pek sabırlı :)
sağlıkçı hastaları ben de sevmem çok bilmiş olurlar,sağolsun bana iyi katlanıyor :)
riskli bir gebelik geçirdiğim için;(lupus hastasıyım ve gebelik başından beri aspirin 100 mg+clexane 0.4 iğne kullanıyorum
:nazar: çok şükür şimdi herşey yolunda gerçii) pek alışveriş yapmadım. bi tek karşıyaka çarşıda
ceylan bebe de %50 indirim vardı,3-6 ay için 5li kısa kollu,6-9 aylık için 3 lü uzun kollu çıtçıtlı badi aldım.
bi tane de idil bebe den 5 li hastane çıkışı aldım.annemin ve naçizane benim ördüğü örgüler dışında henüz başka da bişeyim yok.
sanırım bu ay içinde artık halletmem gerekecek.
bu aralar eşimle araştırmamızı bebek arabası üzerine yoğunlaştırdık.eşim quinny ye resmen aşık oldu.ben de kış bebeği olacağını,zaten seneye oturmak isteyeceğini ve o zaman baston pusetin yeterli olacağını düşünüyorum.tabii masrafı da yarı yarıya azaltmak demek bu düşünce.
wee-b 1012 modeli ya da casual cadillac modeli travel olanlar internetten baktığımız kadarıyla iyi alternatifler gibi duruyor.ama henüz gidip görmedik.
siz aldınız mı bebek arabasını?sen de durumlar nasıl?
bir de beşik sorucam.ama bir sonra ki sefere :)
başlığı açtığına pişman olmuş olabilirsin:KK1:

vala canım hayat hikayeni yassan bu kdar uzun olmazdı :KK70: doktorun adını burda duymuştum memnunsan problem yok tabi ama hastalığının ismini hiö duymadım nasıl bi rahatsızlık ? Neden sezeryan oluşacaksın canm ? Aldıklarının markasını yazmışın ama ben hiç markalara dikkat etmedim ama kaliteli . Bide indirimde demişin zaten ilk 4ay kıyafetler ucuz . 3tanesi 10lira et gibi kıyafetler . Bende sadce bebek arabası almucam bence gereksiz şuan en azından bidahaki bahara kadar almak gereksiz kış olcak hep ewde . Hastaneye zaten puset yeterli gelio bana canım ... banada doktor normal doum yapabilşrsin bi problem yok dedi bakalım

Hastalığım bağışıklık sistemiyle ilgili bir rahatsızlık.fazla uyarılıyorlar.benimki sadece cilt tutulumu.cildimde özellikle kışın ellerimde morarma şişme ve lezyonlar oluyo :KK43: hamile kalmadan önce aspirin ve damar genişletici ilaçlar kullanıyordum kışın.yaz-kış da mutlaka güneş koruyucuyu boca ediyorum her yerime.hamilelikte de pıhtılaşma ihtimali yüksek diye,hiç düşük yapmana gerek yok direkt başlayalım dedi doktorum,
clexane a başladık.
Aspirini doğumdan önce planlı bırakmak gerekiyormuş.doğuma kadar kullanırsam,bebeğin kalbinde şu anda var olan doğal delikler,doğumdan sonra kapnmazmış.clexane a da doğumdan sonra 1 hafta daha devam etmem gerekiyormuş.bu nedenlerle sezeryan olmam gerekiyor.plansız bişeye yer yok anlayacağın.umarım benim ufaklık(kendisi erkek olup,hala adı yok) erkenden çıkıp da planları bozmaz.
Alışveriş konusu muamma.nerden ne alacağımı da bilmiyorum,henüz vaktim de yok.inan bilmediğimden aldım bunları da.marka takıntım hiç yoktur.zaten hemen büyüyecekler doğru düzgün giyemeyecek bile aldıklarımı.sen nerden aldın?kemeraltından mı?

vala canım problemli hamilrlik geçirmek zordur fakat doktor iyi olduktan sonra bi problem yok bence :) bende alcsklarımı bilmiorum bi büyüyümle gittim . Evet ilk kemer altına gttim daha sonra gidemem die nitekimde öle oldu . Uzun süreli ayakta duramıorum . Bundan sonrası zor . İşte kemeraltndn dikişsiz zıbın altlı üslü takımdır şapka 1tne battaniye bide hastane çıkışı aldım tam takım okakadr . Geçen günde merkezden çntasıdır ev tipi puset faln takımını aldım 5li . Bide park yatak iç uyku setini aldım allahın izniyle .. bakım çantası kaldı onuda unubaby istiorum bklım canm . Ama kskye hiç gtmedim canım . Öle keyfe hiç gezmedm aldım çıktım hep . İnan bu sıcakta hiçbi yere çıkmam .. senindemi oğlan :) adını koyun canm artık doum tarihi almışsındır ozamn sen

bugün bir gazla bostanlı pazarına uğrayıp çıtçıtlı badilerden 3-6 aylık 6 tane aldım.3 ü 10 liradan.
annem de salihliden hastane çıkışı seti ve alt açma almış.
bospa da bir yer buldum almanya ya ihraç ürünler satıyordu,ve çok kaliteli bornozlar,alt açmalar,beşik kenarları filan vardı.,ama kadın toparlanıyordu
,bir de ne alacağımı bilemedim dedim sonra geleyim bari.bu pazar işi iyi hoş,yürümeye de dayanıyorum ama,çiş en büyük sorunum.su içmesen mümkün değil,içince malum istek...pazarın en zor yanı tuvalet oluyor benim için :KK43:
bakım setini ben mustela alıcam.ana kucağı setini teyze kızım hediye alıcam alma dedi sağolsun.şimdilik bebek odası yapmayacağım,yerim de yok zaten.seneye kadar ev almayı düşünüyoruz kısmetse.o zamana artık.
beşiği de ikea dan almayı düşünüyorum.seneye kadar yanımızda yatsın yavrucak
şu linke baksana.ne güzel olmuş bebeğin odası,bayıldım.tam benim tarzım.inşallah seneye ben de böyle yapmak istiyorum oğlumun odasını

http://www.styleboom.net/2013/09/30/sonunda-babyboomun-odasi/

bostanlımu abow ben oraya gitsem hayatta geri dönemem :) bostanlıdakiler özkanlardada var canm gerçi belki sen oraya yakın oturuosun . Ana kucağı dediğin elde taşınan puset mi . Ben onu 2.el aldım memur bi kadından hiç kullanmamş kraf ın 50 tlye :) sende benm gibi seneye bizde ew alma durumumuz var ozamn herşeini 4 4lük yapıcaz odasını . Zaten şu zamnda yapılması bana saçma gelior hep benm yanmda olucak ne gerek masrafa anca yaza toplar ele gelir bi çocuk olur . Gördüm linki sen sadecisin herlde :)

karşıyaka atakentte oturuyorum canım ben.bospa bize yakın.sen bornova tarafında mısın?ana kucağını şu ev tipi olanlardan bahsettim.
puset gibi elde taşımalık olanı eşimin iş arkadaşı vereyim demiş.öyle olursa,bebek arabası için hiç kasmam seneye baston tip alırım direkt

dün gece rüyamda bebeğimi gördüm.o kadar tatlıydı ki; ama üstüne giydirecek bişey bulamıyordum,niye yıkamadım aldıklarımı diye bende bir telaş...
gördüklerimi işaret kabul edip,bu gün iş çıkışı dalinin deterjanını ve yumuşatıcısını aldım.aldıklarım yıkanıyorlar şu anda.yumuşatıcı çok zarar vermesin diye ek durulama yapıcam.hazırlayayım da çantada dursun.aklımda kalacağına...

aynen canm bornovadaım . Ew tipi 5li takımda vardı aldım bende napim . İnanki 3lü takım alim dedim ucuz olsun die. İşte hastane çantası bebeği içine koyduğumuz puset bide kanguru 50 tl Eee 5li takım 70 tl.. dedim 5li alim daaha iii bari. Ben bütününün herşei yıkadım ütüledm ağrlaşmadan canım yerleştrdm geçen .. ne olur ne olmaz . Keşke dalin almasaydn katkı mddesi bulunmuş onda tarım bakanlığındn onaylı sadce. Ben dalan almıştım içinde yumuşatma tnecikleride var... yumuşatıcı hiç kullnma sakın cocuğun vucudu tariş olur ...

aynen canm bornovadaım . Ew tipi 5li takımda vardı aldım bende napim . İnanki 3lü takım alim dedim ucuz olsun die. İşte hastane çantası bebeği içine koyduğumuz puset bide kanguru 50 tl Eee 5li takım 70 tl.. dedim 5li alim daaha iii bari. Ben bütününün herşei yıkadım ütüledm ağrlaşmadan canım yerleştrdm geçen .. ne olur ne olmaz . Keşke dalin almasaydn katkı mddesi bulunmuş onda tarım bakanlığındn onaylı sadce. Ben dalan almıştım içinde yumuşatma tnecikleride var... yumuşatıcı hiç kullnma sakın cocuğun vucudu tariş olur ...

iyi yapmışın canım.mutlu mutlu kullansın bebişlerimiz.
üşenmedim gittim baktım dalinin arka etiketine.tarım bakanlığı fian yazmıyo,hatta doğru düzgün formul de yok.sadece dermatolojik test mühürü var
.forumda hep yeşil kapaklı deterjan ve pembe yumuşatıcıdan bahsettiler.ben de bu kadar insan tavsiye ediyorsa iyidir diye düşünmeden aldım.
ben de bugün eldekileri ütülemiştim.ne olur ne olmaz diye.herşey hazır değil gerçi ama.olmadı bi de sabun tozuyla yıkarım.içime sinmeyecek yoksa.

Ya ben mavi tül perde istiorum düz ama yok bulamadım uzağada gidemiorum dün pazara gttim akşam üstü bayıluodum elim ayağım boşalldı

Ya ben mavi tül perde istiorum düz ama yok bulamadım uzağada gidemiorum dün pazara gttim akşam üstü bayıluodum elim ayağım boşalldı

ben bakıvereyim canım sana.yakınımda iki perdeci var.fotolarını çekerim beğenirsen alırız. biz de yarın ikea ya gidip beşiğimizi alıcaz :)

ben park yatak sevmiyorum haşur huşur.inşallah pişman olmam.çevremdeki herkes park yatak dese de gönlüm ikea beşikte

haşır huşur deme yaw hem kullanşlı hem oyun alanı sen çocuğu tahta beşiğin içine bırakıp için rahat gideblcekmisin vs odaya tuvalete gidiceksin . Ben ağzını falan biere vurur die endişeye kapılırım . Benimde yatak odada tahta beşim var ama artık eleavuca sığmadığı zaman tehlikeli bindirmem . Gerçekten park yatak çok kullanşlı . Yazında tatile gitsen tak peşine götür :) görünüşüde paşa yatağı gibi benm çok hoşuma gitti ben en büyüğünü aldım

http://www.google.com.tr/search?q=k%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1+park+yatak&client=ms-android-zte&hl=tr&source=android-browser-type&v=141400000&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Hjq5U_yqGsWH4gScxoGQAw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=320&bih=508

ne bileyim yaw çok şık duruyordu,dün aldık geçtik beşiği.salı günü getirecekler.

foruma uğramışken mothercare e de girdik.%50 indirim diyor,o kadar değil ama,ben 3 lü tulumu 60 tl $image (4).jpeg $image (3).jpeg $image (2).jpeg

,bir tane çıtçıtlı badi, tulumu,şapkası 40 liraya aldım. $image (7).jpeg $image (1).jpeg

her ikisini de 3-6 aylık aldım.anasına çeker de 4,5 kg doğarsa doğduğu zaman giydiririm.yoksa büyüyünce..
bi de o tırnak makası seti 64 tl dan 49 a düşmüş.çantalı filan hoşuma gitti ondan da aldım $image (6).jpeg

dayanamayıp battaniye de aldım peluş mavi renki bulut desenli.o da $image.jpeg

bu da ilk oyuncaklarımız teyzesi $image (5).jpeg

pişik için teyze kızlarım sudocrem önermişti.mothercare de bulunca onu da kaçırmadım.bayrama kadar eksiklerimi tamamlamam lazım.bayram da konyaya gidicez.sonra da doğuma pek bişey kalmayacak zaten.

uyku seti aldın mı?şöyle sade ama şık bişeyler düşünüyorum.aklında bişeyler var mı?

beşiğinin linkine tıklayınca kırmızı park yatak diye çıkıyo.bi daha göndersene linkini.
park yatak çok mantıklı aslında inşallah pişman olmam bizim beşik de bu $this-is-the-ikea-hensvik.jpg

baktım olmadı alırım ucuzlarından bişey artık napayım.velet kısa sürede büyüyecek nasılsa

Son düzenleme:
aldıkların çok az fiyatlı geldi bana özellikle tulum takımı 60dedin tırnak makası takımı falanda pahalı geldi :) ama olsun hepsi güzel . Oyuncaktda şungıraklı bişiler daha al :) uyku seti ben yeni aldım bu merkezde şanal var onun çaprazında sağ çaprazında arada çok güzel bier var zaten içinee grsen deli olursun :)işte orda uyku seti çok çeşit var . Ben sırf beyz ağırlıklı lacivert çizgisi var bide ayı var üstünde beyaz laciver aldm 100 tl kaliteli güzel bişi yıkadım bile onları :) tertemiz misss

X