68den 58e iniyorum. Diyet arkadaşı arıyorum.

hnd_

4. Takım Zayıflama Grubu
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
1.165
147
Merhaba arkadaşlar. Ben 173 boyundayim. 10 kilo vermek istiyorum karin ve basen bölgde biraz fazlaligim var. Daha önce de diyet günlüğü açtım ama düzenli olarak yazamadım. Bu kış zayiflama grubuna girdim ama geçen ay yurtdışına çıkmam gerekince o da yarım kaldı. Dİyetim sebze ve bakliyat ağırlıklı olacak. Akşam belli bir saatten sonra yemeyi keseceğim.Şİmdilik bu saat 19:00. Midem ve bünyem alıştkça saati 18:00 a doğru çekeceğim.
Spor yapmak benim için zaten en büyük hobi koşu yürüyüş yüzme çok severim. Ilk hafta bolca yuzucem.Diger haftalarda iftardan sonra 7-8km yuruyus planliyorum.
Benimle birlikte diyetini devam ettirip motive olmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim. Diyeti arkadaşla yapinca daha başarılı oluyorum sanırım :))
Ben 10 kilo verene kadar buralardayım. Okuyan yorum yazan herkese sevgiler :)

Üye Adı / Kilo / Hedef Kilo/
İlk Hafta
hnd_ 68 / 58
KarKralicesi 67 / 59
duygunesil 67 / 55
mutlukız 67 / 55
kbr0804 65.4 / 55
papatyazeyno 100.8/65
İkinci Hafta
cagla97 65/ 58
pembebirbalon 56/51
SEHER25 68/55
Üçüncü Hafta
mervem94 65/55
skyler2305 71/61
24saat 71/63
Sinem1923 60/53
diyetsinas 68/52
aygun01 78/60

Yeni arkadaşları ekledim listeye.Hepimize az kalorili bol sulu ve sporlu sağlıklı diyetler.
Bilgilendirme Notu:Kilo bildirim günü PAZARTESİ :KK12:Günlük ne yediysek onu (ana ve ara öğünleri,isteyen yemek saatlerini) ,içtiğimiz su miktarını , yapmışsak sporumuzu paylaşıyoruz. Diyet arkadaşlarımızı da yorumlarımızla takip edip birbirimize destek oluyoruz. :KK4:

Not 2:İki hafta üst üste başlığa herhangi bir mazeret yazmadan kilo bildirmeyeni listeden çıkarıyorum kızlar. Gerekçem listemiz çok kabarmış olması .Bununla birlikte listede diyet arkadaşı olmak için bir iki mesaj yazıp sonra hiç paylaşımda bulunmayan arkadaşlar var. Onların artık yazmayacağını düşünüyorum.Bu nedenle aktif olmayan isimleri takım arkadaşlarıma da bildirerek listeden siliyorum.

Son düzenleme:
Iyi geceler arkadaslar. Bugun yolculuk yapacagimdan telasem coktu simdi otobusten yaziyorum :)
Diyetin ilk gunu iyiydi. Iki ogun yaptim. Arada 1muz yedim.
Sabah 1dilim cavdar ekmegi 1cay kasigi kadar kekikli zeytinyagi 1 yumurta 3yesil zeytin 1kuru incir
Ara 1 muz, 2yk cikolatali dondurma
Aksam 3yk pilav, bolca salata
Yemekten sonra 1 bardak paptya cayi

Gun boyu 2 lt kadar su icmisimdir :) Ve 5km de yuruyus yaptim. Pazartesi gunu raporum budur.Fethiyeye gidiyoruz yarin bolca yuzucem kalori yakicam umarim:) Herkese sevgiler.

Sorun olmazsa bende sana katılabilir miyim? Cidden benimde bir diyet arkadasina ihtiyacim var :))

Merhabalar. Sali-Cumartesi arasi tatildeyiz. Bu nedenle sıkı yüzüyorum gunun kazancı bu simdiden soyleyeyim. Bugunku menum şöyle
Kahvalti kasarli tost
Oglen 2yk bulgur pilavi 2kofte3yk yogurt
Ara 8tane icinde kahve cekirdegi olan miniminnacik cikolatalardan
Aksam 1dilim kepekli ekmek misirli tursulu buyuk bir kase salata 1dilim kavun
Sanirim 2lt su ictim :)
Dun de sakin beslendim. Cok tatli falan yemedigimden kendimi rahatlamishissediyorum.

Merhaba esinpeh :) Bana katılmanda sakınca yok tersine mutlu olurum.Ben de forumda ve nette ramazan diyeti araştırıyordum. Sen kaç kilosun kaç kilo vermek istiyorsun nasıl bir diyet yapacaksin:)

Alıntı
""""Sahurda (Kahvaltı yerine)
1. Seçenek:
Yağsız kepekli tost (İki dilim light ekmek ve
bir kibrit kutusu peynir)
2. Seçenek:
Bir su bardağı ayran veya diyet süt, domates,
salatalık, maydanoz. Yatarken bir porsiyon
meyve (muz, incir, üzüm ve kavun hariç)
3. Seçenek:
Doyana kadar, bir yemek kaşığı sıvı yağla
yapılmış sebze yemeği, salata, 200 gr diyet
yoğurt ve bir dilim kepekli ekmek
4. Seçenek:
Altı yemek kaşığı pilav, makarna, salata, 200
gr diyet yoğurt (haftada bir iki kez bu
mönüyü uygulayabilirsiniz.)
İftar saatinde (öğlen yemeği yerine) Bir su
bardağı su ile orucu açın. Bir orta boy pideyi
sekiz dilime bölüp, bir dilimini alın. Bir kibrit
kutusu peynir, iki dilim hindi pastırma ve bir
adet zeytin yenilebilir. Ardından bir kâse
çorba, doyma hissi yoksa, bir kâse daha
içilebilir. İftarı dışarıda yapıyorsanız, küçük
porsiyonlar halinde ikram edilenlerden
alınabilir.
İki saat sonra (akşam yemeği yerine)
1. hafta:
Doyana kadar etli ya da etsiz sebze yemeği ve
200 gr yoğurt.
2. hafta: İki gün;
doyana kadar sebze yemeği ve 200 gr diyet
yoğurt. Üç gün; 100 gr ızgara et, tavuk, köfte
ya da ton balığını tercih edin, yanında salata
olsun. Bir gün; bir yumurtalı menemen veya
ıspanaklı omlet hazırlayabilirsiniz, yanında
100 gr diyet yoğurt. Bir diğer gün; sekiz
yemek kaşığı barbunya, yeşil mercimek,
nohut, kuru fasulye gibi bir yemeğin yanında
salata ve 100 gr diyet yoğurt.
3. hafta:
2. hafta gibi olacak.
4. hafta:
2. hafta gibi olacak.
- İki saat sonra Yarım paket bisküvi veya bir
porsiyon meyve ve bir adet diyet bisküvi.
Veya masum bir tatlı:
1- Elma tatlısı: Bir orta boy elmanın
kabuklarını soyduktan sonra ortadan ikiye
bölün ve üzerine tarçın serpip fırınlayın,
piştikten sonra üzerine bir tatlı kaşığı ceviz
serpip, bir top diyet dondurma koyup afiyetle
yiyin.
2- Diyet sütlü güllaç: Diyet sütü ısıtıp, bir
börek dilimi kadar güllaç yiyebilirsiniz.
3- Diyet sütlü muhallebi
4- Üç top diyet dondurma
5- Bir kâse diyet sütle yapılmış diyet puding
6- Bir kâse meyve salatası (bir kivi, elma,
armut, ananas, bir top diyet dondurma)"""

Nette bu sekilde bir liste buldum. Sahurda yagsiz cavdar veya tam bugday ekmegine tost bana mantikli geldi. Tok tutar. Yaninda belki yesillik veya donates salatalik olur. Susamaktan korktugumdan sahurda sade birseyler yerim. Yulaf ezmesi almistim onu yiyebilirim ramazanin ilk haftasindan sonra belki. Cunku yulaf da beni baya tok tutmustu.

Iftarda çorba salata ve yoğurtla beslenmek istiyorum. Haftada 1 veya 2 kere et grubundan bir yemek yiyebilirim.Ama kırmızı eti zaten aramam. Balık belki tercihim olur. Iftarda elimden geldigince sebze yogurt agirlikli beslenecegim.
Tatli cok severim.Ama ramazanda onca yemegin ustune tatli tam bir kilo alma sebebi.O nedenle irademle savaşıp toplam 3kez tatlı yeme hakkı vereceğim kendime. 1kez dondurma 1kez meyve salatası 1kezde sütlü tatlı (güllaç olabilir belki). Şerbetli tatlı sevmem zaten ama çikolatayı özleyeceğim.
Iftardan sonra spor mumkun olur mu? Bunu bilmiyorum ama yuruyus elimden geldigince yaparim.
Hamurisi,kek kurabiye borek ve asiri tatlı gidalardan uzak duracağım. Iftarda 1dilim esmer ekmek veya pideyi geçmemeliyim. Arada bazı gunler 2-3 yk bulgur pilavi yersem eger ekmek yemem.
Araştırmam böyle. Toplam kalori miktarimin 1500ü geçmemesi gerekli.

Son düzenleme:
Iyi geceler:)
Bugun ramazan oncesi bir tatli kacamagi yaptim.Aksam cikolatali dondurma yedik. Bugunde toplam 45 dk yuzdum.Yarin tam anlamiyla basliyorum. Cumartesi ramazanla baslasiin diyet. Regl oldugumdan ilk gunler tutamayacagim.ama diyetimi bozmayacagim.:)

Merhaba günlüğüm,
30günde kaç kilo verebilirim?
Baslangic-> 68 KG
Hedef->63 KG
Saniyorum sıkı bir programla 5 kg verebilirim. Hedefim bu.

Gunluk 1500 kalori alirsam 14gunde 1-2 kilo verebilirmisim. Bu da hedefime ulasmama yetmediginden ben gunluk 1300 kalori alacagim sanirim :)

Merhaba esinpeh :) Bana katılmanda sakınca yok tersine mutlu olurum.Ben de forumda ve nette ramazan diyeti araştırıyordum. Sen kaç kilosun kaç kilo vermek istiyorsun nasıl bir diyet yapacaksin:)

11 gündür nestle nesfit'in 14 günlük diyet programını uyguluyorum,sabah ve akşamları nesfit yiyip,sadece öğlenleri normal yemek tüketiyorum.Bu diyet ile 2 kilo verdim ve şu an 58 kiloyum,geriye sadece 3 kilom kaldı.55 kiloya ulaşınca da diyeti bırakıp kilomu korumaya çalışacağım artık.Boyum ise 173 cm

Nesfit güzeldir. :) umarim o 3kiloyu da verirsin. Ramazanda belki 1 ayda verebilirsin ama korumak şart tabi :)

Malesef tatilim bittiği için yüzme degil yürüyüş yapacağım. Aslında yediklerimi yazmam gerek.

Sabah1kepekli tost 1domates yarim salatalik 1bardak ice tea
Aksam 1parça pide 8-9tane zeytinyağlı yaprak dolma
Yemekten sonra şekersiz kahve

Bugun malesef iftarda fazla kacirdim. Cok uzgunum :KK43:
Yemegi cok yemedim de misafirlige gittigimizden sonradan gelen tatliyi reddedemedim. Serbetli bir tatliydi ustu hindistancevizli bir kkurabiye kadardi. Ana yemek tavuk koftesiydi 2tane yedim, 1dilim ekmek kadar pide yedim corba ise yogurtlu ve mercimekliydi ilk kez denedim.Yuruyuste yapamadim gec donunce. Yarin telafi edecegim :) nasil olacak bilmiyorum ama telafi edecegim. Ah bi zayiflamaya baslasam bir kac kilo sonra bunyem alisacak biliyorum baslamam sart ki sart.Sevgiler herkese.

Son düzenleme:
Merhaba :) dun yazamadim internetim yoktu paketi harcamisim :) bugun iftarda mercimek corbasi 1dilim etli pide 3yk salata 1dilim güllaç :) sadece 1bardak su ictim . Ama sahura kadar tamamlarim. Artik daha duzenli yazarim eve geldim tatili bitirdim can sıkıntisindan yazarim devamli :)

merhaba :)
sahur menüm :KK56::KK56: 3 yk yoğurt 3 yk yulaf 10 fındık 2 ceviz,
1 nektarin yarım elma

Yulaf tok tutar diye okuyordum hep gerçekten öyleymiş. şu ana kadar aç hissetmedim. yalnız susuzluğa hala alışamadım ve biraz da hareketsizim. bu akşam yürüyüş yapmayı planlıyorum.
bugün tartıldım 67.1 :KK8: çıktı. sanırım sudan vermişimdir ama yine de sevindirici :KK16:

Merhabalaaaar :) Dun kpss ye girenlerden oldugumdan oruc degildim.
Kahvaltida tarcinli sutle musli yedim sinavda 1seker yedim,
Öglen 3yk meyveli yogurt 3kare cikolatta 10findik
Aksam 1kase mantar corbasi 3kofte 1kase cacik 3yk bulgur pilavi

Sanirim 1.5lt su ictim. Iftardan sonra da 2bardak ihlamur cayi ictim. :)
Son bir haftanin en olumsuz tarafi spor yapamiyor olmam.Söyle duzenli,planli guzel bi acik hava yuruyusu gerek bana. Cunku bundan onceki tum diyetlerimi sporla destekledim. Simdi gun boyu oturup aksam gec saatte yemek yiyince spora firsat bulamiyorum ne yazik ki. Ama bi yirmi gun sonra spor da gelecek.

Bu aksam da iftarda mantar corbasi ve salata yemeyi dusunuyorum.

Kaç kilo olduğunu göremedim ama başarılar dilerim azim seninle olsun :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ramazanın 10 günü geride kaldı. Fakat kilomda hala gözle görülür bi fark yok. Sanırım iftar sonrası daha çok dikkat etmem gerekiyor. Aslında genel sorun diyete tam alışamadım. Ne yapmam gerektiğini biliyorum ama yapamıyorum. Her gün yeni bir başlangıçmış gibi ama günün sonunda istediğim gibi geçmediğini görüyorum. Malesef. :KK14::KK43::KK19:

Bu fotografı nette gezinirken buldum heralde 17-18 kilo vermiş kız :KK42::KK42::KK42:

$tumblr_n7r54bjnYu1rok9s0o1_500.jpg $tumblr_n7r54bjnYu1rok9s0o1_500.jpg

X