Notalarında Turunçgil (Citrus) Barındıran Parfümler

Ben de citrus severim ama kendi koleksiyonumda en sevdigim citrusy fresh parfum:
Hermes Eau des Merveilles.

Muhtesem ve bendeki en farkli kokulardan biri.

Ben de citrus severim ama kendi koleksiyonumda en sevdigim citrusy fresh parfum:

$image.jpg

üst: Portakal, limon, elemi reçinesi.
orta: Biber, menekşe, pembe biber, kehribar.
alt: Sedir, köknar, oakmoss, Madagaskar vetiver.

ben de bundan istiyorum yaa! çiçeksi ve turunçgil olan kokulara bayılıyorummm! ama daha deneyemedim, hermesin bence sadece 24 Faubourg'ü var ve bir numaralı parfümüm... : http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/24-Faubourg-27.html
bu arada Jour d'Hermes 'i denedin mi hiç?

Yves Rocher Neroli ilk çıktığında almıştım, mutlaka denemelisiniz. bence hem kalıcı hem de etkileyici. bu arada içinde neroli değil neroli çiçeği var. tam turunçgil değil...

Son düzenleme:
bu arada kızlar bu siteden notalara göre seçim yapıp parfümleri görebilirsiniz: http://www.fragrantica.com/notes/
benim gözüme Aqua Allegoria Flora Nerolia Guerlain, Aqua Allegoria Nerolia Bianca Guerlain, Aquasun Lancaster, Eau D`Orange Verte Hermes, Flora by Gucci Glorious Mandarin, Clinique happy, D&G Anthology L`Imperatrice 3 ve Classique X L'Eau Jean Paul Gaultier takıldı :) Lancaster Aquasun'ı Francis Kurkdjian oluşturmuş...

Prada Infusion de Fleur d'Oranger ve Bright Crystal Versace da deneyip beğendiklerimden... hafif ve kalıcı :KK16:

essence'nin Like a First Day in Spring parfümü de citrus içerikli :KK9:

Arkadaslar dediginiz portakal kojulu parfum ne kafar, ins cok tuzli degildir :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Clinique Happy Heart EDP

Alt notalar: frezya, limon ve Hawaii düğün çiçeği
Hawaii düğün çiçeği favorimdir. tekrardan yazayım dedim :KK9:

Clinique Happy Heart EDP

Alt notalar: frezya, limon ve Hawaii düğün çiçeği
Hawaii düğün çiçeği favorimdir. tekrardan yazayım dedim :KK9:

hawaii düğün çiçeğine hiç dikkat etmedim, nasıl bir kokusu var acaba
Clinique Happy Heart tanıtımını önceki sayfalarda yapmıştık, başka bir üyemizin de favori parfümü, bu kadar sevildiğine göre güzel olmalı :KK34:

bu arada kızlar bu siteden notalara göre seçim yapıp parfümleri görebilirsiniz: http://www.fragrantica.com/notes/
benim gözüme Aqua Allegoria Flora Nerolia Guerlain, Aqua Allegoria Nerolia Bianca Guerlain, Aquasun Lancaster, Eau D`Orange Verte Hermes, Flora by Gucci Glorious Mandarin, Clinique happy, D&G Anthology L`Imperatrice 3 ve Classique X L'Eau Jean Paul Gaultier takıldı :) Lancaster Aquasun'ı Francis Kurkdjian oluşturmuş...

Prada Infusion de Fleur d'Oranger ve Bright Crystal Versace da deneyip beğendiklerimden... hafif ve kalıcı :KK16:

essence'nin Like a First Day in Spring parfümü de citrus içerikli :KK9:

güzelmiş bu site, notalara göre parfüm seçme olayına bayıldım :KK16:

$images.jpg

Britney Spears-Island Fantasy
Üst Nota: Mandalina,Portakal,Limon, Clementine, Kırmızı Meyveler, Karpuz.
Orta Nota: Yasemin, Mor, Frezya.
Alt Nota: Misk, Şeker Kamışı.

Hayatımda kokladığım en iyi yaz parfümü :KK12: En baskın mandalina kokusu geldi benim burnuma. Şişesi de çok hoş ama tek problemi kalıcılık. Ben beyaz tenliyim ve yarım saat ancak durdu :KK43:

Eki Görüntüle 1197172

Britney Spears-Island Fantasy
Üst Nota: Mandalina,Portakal,Limon, Clementine, Kırmızı Meyveler, Karpuz.
Orta Nota: Yasemin, Mor, Frezya.
Alt Nota: Misk, Şeker Kamışı.

Hayatımda kokladığım en iyi yaz parfümü :KK12: En baskın mandalina kokusu geldi benim burnuma. Şişesi de çok hoş ama tek problemi kalıcılık. Ben beyaz tenliyim ve yarım saat ancak durdu :KK43:

offf bayıldım ben buna, şu şişenin tatlılığına da bir bak.
hem portakal hem limon hem mandalina
yerim ben bunu ya

çok şahane :KK16:

keşke üst notalarda değil de orta notalarda olsalarmış
daha kalıcı olurlardı

offf bayıldım ben buna, şu şişenin tatlılığına da bir bak.
hem portakal hem limon hem mandalina
yerim ben bunu ya

çok şahane :KK16:

keşke üst notalarda değil de orta notalarda olsalarmış
daha kalıcı olurlardı

Evet çok güzel gerçekten.İsmi de çok uyumlu tam bi ada fantezisi kokusu :KK1: büyük bir heyecanla mağazada denedim bi baktım 15 dakika sonra çok çok silik bir koku kalmış üstümde hayallerim yıkıldı resmen :KK5:

Evet çok güzel gerçekten.İsmi de çok uyumlu tam bi ada fantezisi kokusu :KK1: büyük bir heyecanla mağazada denedim bi baktım 15 dakika sonra çok çok silik bir koku kalmış üstümde hayallerim yıkıldı resmen :KK5:

bir de britney spears itici olmuş
zaten hiç bir şey böyle yüzde yüz tamam olmuyor :KK9:

tamamen citrustan oluşan bir parfüm olsa, şişesi böyle harika olsa, kokusu kalıcı olsa, adı karizmatik olsa...

X