Nişan sözlümn ailesyle anlaşamıyorm,nişan iptal,olaylar karıştı,ark. fikir verin lütfenn :(

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
Ben olsam evlenene kdar he he kapanacağım deyip evlendikten sonra da açarım başımı. Zorla kapatacak değiller ya. :KK19:

arkadaşlar çok zor durumdayım fikir yardımında bulunur musunuz lütfenn :KK43: konuyu özetlemeye çalışcam ama mevzu uzun biraz affedin.
beş yıllık ilişkim var, geçen yaz ailesi tanışmaya gelmek istediler. ben tam 6 ay boyunca babamı ikna etmek için uğraştım ve çok ama çok zor ikna edip söz yaptık. babamın o aileye gelin gitmemi istememesinin sebebi, aile yapılarının farklı olması ve benim uyuşamayacığımı düşünmüş olması, o aile ile mutsuz olacagımı düşünmüş olması. kayınpederim imam ve ilk gelininide kapanması şartıyla evlenmesine müsade etti, babamda bu konuyu baştan bnmle konuştu ve bende hayır baba kesinlikle bende öle bi baskı oluşmayacak kapanmayacagım die söz verdim. ben özgür büyütülmüş hep ailemden farklı şehirde yaşamış birisiyim hiçbir şeyime karışılmadı şimdiye kadar. fakat sözlümün ailesi çok baskıcı. attıgım her adıma karışıyorlar, hal ve hareketlerime karışıyorlar, kayınpederim telefon açıp açıp şöyle olmanı istiyorum böyle olmanı istiyorum deyip duruyor , kırıcı konuşuyor on yaşında bi çocuga emir verir gibi ve her haftasonu beraber vakit geçirmek istiyorlar çok bunaldım. en son olay ise, bikaç hafta sonra nişanımız vardı fakat birtürlü nişan alışverişine çıkılmıyor sözlüme söylüyorum söylüyorum çıkılmıyor. meğerse ailesi kapansın eğer kapanmazsa bu iş olmaz nişanda düğünde yok diye sözlüme hep baskı yapıyorlarmış. banada çok baskı yaptılar bu konuda sözden sonra. sözlenmeden önce böyle bi mevzu yoktu. biz sözlümde oturduk konuştuk ve bu ilişkiyi artık bitirmeye karar verdik. olmuyordu çünkü ben ailesi ile yapamıyorum bunalıyorum çok darlandım. sözlümde yetiştirilme tarzından dolayı ailesine söz geçiremiyor bir türlü. ailesine ayrıldıgımızı söyledik en azından belki geri adım atarlar diye düşündük ama hiç umurlarında olmadı bile. kapanmazsa olacagı bu diyerek geçiştirip attılar. bikaç gün sonra sözlümle tekrar görüşmeye başladık dayanamadık ayrı kalmaya çünkü yıllardır hiç ayrı kalmamıştık. ayrı olamayacagımıza ve ne olursa olsun evlenmemiz gerektiğine karar verdik çünkü çok acı çekiyoruz. sözlüm bana bazı fikiler verdi evlendikten sonra kapanıcam de, sonra farklı şehire taşınırız, yada sadece benim ailem arasında kapalı takılırsın çok sık görüşmeyiz gibi şeyler söyledi. kendimizce çözüm üretmeye çalışıyoruz. bi aile nasıl bu kadar zalim ve acımasız olabilir olmuş bi işin bozulmasına tepki göstermeyebilir sırf basortusu yuzunden evlatlarının acı çekmesine göz yumabilirler. baştan çok heveslilerdi. bana fikir verin lütfen arkadaşlar çok çaresiziz.

Ne kapalılar var yahu, düşmana yapılmayacak şeyleri dostuna bile yapan.. Olay başörtüsünde olsaydı, kapanınca herkes cennete gitseydi ohoo açık insan kalmazdı ki.. Adam imam, bilmesi lazım, dinde zorlama olmamalı. Hem seni zorla kapattılar diyelim, sen istemiyorsun ki gönülden, o zaman sevabını da alamassın ki..
Aytılmaya değmez ama bu, belli ki çok seviyorsunuz.. Nişanlının fikirleri güzel bence, evlenince kapanıcam, hemde tam kapanıcam falan diyin.. Başka yere taşının çok görüşmeyin, görüşürken de olmazsa kapalı gidin falan.. Gerçekten hangi devir bu yahu.. Sadece dinde değil, hiçbir şeyde zorlama olmamalı ama insanlarımız ... Neyse ..

Mutluluklar dilerim canım sırf böyle bişey için ayrılmayın.. Bi çaresi bulunur elbet ..

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım biraz geç gördüm o yüzden geç oldu belki ama iki laf edemeden geçemeyecem.. bu sonuçta senın hayatın evlen ya da ayrıl diyecem direk ama şunu bil ki yorum yapan arkadaşların bir çoğu haklı.. bu yasaklamalar hiç bir zaman bitmeyecek.. evet sevgilin senden vazgeçemiyor ama ailesinden de vazgeçemiyor iki tarafı bir arada yürütmeye çalışıyor ama bu da mümkün değil.. sevgilin seni gerçekten istiyorsa seni olduğu gibi kabul etmışse en başında ailesine de kabul ettirmeli.. benim çevremde ölsem o kızı istemem diyen aileler 2 ayda düğün yaptılar gelinlerinin de ağzına düşüyorlar şimdi.. bence bu konularda erkeğin tavrı çok önemli. .hem kendi aileni de düşün onlar da sen değişirsen üzülecekler.. bence diğer arkadaşların dediği gibi bi kere ipi ellerine verdin mi olay biter...evleneyim sonra kendi bildiğimi okurum olayına da pek güvenme bence ... hakkında hayırlısı olur inşallah.

X