Kuşum Yumurtladı!!! :)

athena

Goddess of Wisdom
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2013
6.524
24.175
Selam kızlarr. Heyecanımı tarif edemem inanın ki. Sevda papağanım yumurtladı!! Bu sabah kafesin tellerine bir baktık beyaz minik bir şey.. Allah'tan sapasağlamdı aldık yuvaya koyduk. Elimizi değdirmedik, eldivenle aldık. Sizce biz fark edene dek açıktaydı diye üşümüş müdür yumurta? Şu an yuvada. Yuva yumuşak ve sıcak. Ne yapmalıyız bu aşamada? Bol bol besliyoruz kıı. Badem, ceviz vs, yeşillik, meyve takviyesi yapıyoruz. Ne kadar zaman sonra çıkar bebeğimiz? :)) çok heyecanlıyım kızlar, bilgisi olan varsa paylaşabilir miii??

bu gün bende çok mutluyum camımızın önüne kumru yumurtlamıştı bu gün bi baktım iki tane mink yavru çok tallarrr :KK16::KK16::KK16: papğanlar hakkında bilgim yok ama eşi varmı bildiğim eşsiz yumurtadan yavru çıkmaz :44:

bu gün bende çok mutluyum camımızın önüne kumru yumurtlamıştı bu gün bi baktım iki tane mink yavru çok tallarrr :KK16::KK16::KK16: papğanlar hakkında bilgim yok ama eşi varmı bildiğim eşsiz yumurtadan yavru çıkmaz :44:

Ay senin adına da çok sevindimmm:)
Eşi var elbette. İlk eşiyle anlaşamamıştı, şimdikine bayıldı kızım :) hala inanamıyorum :) sormak istediğim; biz fark edene kadar kafesin içindeydi açıkta, yumurta ölmemiştir dimi hani soğuktan falan? :KK43: gerçi ev sıcak ama annenin üzerine yatması gerekiyormuş ya?

Ay senin adına da çok sevindimmm:)
Eşi var elbette. İlk eşiyle anlaşamamıştı, şimdikine bayıldı kızım :) hala inanamıyorum :) sormak istediğim; biz fark edene kadar kafesin içindeydi açıkta, yumurta ölmemiştir dimi hani soğuktan falan? :KK43: gerçi ev sıcak ama annenin üzerine yatması gerekiyormuş ya?

yok canım olmaz herhalde çünkü bizim kumrularda bazen korkup kaçıyodu gece gelmiyordu o zaman kıştı daha yine çıktı yavru bu çıkanlar üçüncü oldu bende anlamadım sürekli yumurtluyorlar :KK1: ama ilk yavruları karga yedi çok üzülmüştük :KK43: şimdi yuvanın etafını kapattık inş görüp bunlarıda yemez :KK20::KK20:

yok canım olmaz herhalde çünkü bizim kumrularda bazen korkup kaçıyodu gece gelmiyordu o zaman kıştı daha yine çıktı yavru bu çıkanlar üçüncü oldu bende anlamadım sürekli yumurtluyorlar :KK1: ama ilk yavruları karga yedi çok üzülmüştük :KK43: şimdi yuvanın etafını kapattık inş görüp bunlarıda yemez :KK20::KK20:

Ayy kıyamam:KK43:
İnşallah bir şey olmaz, sağlıcakla büyürler..

Evet; kuşum o ilk yumurtadan sonra 3 tane daha yumurtladı kızlar ama neredeyse 1 ay oldu bile hala çıkmadılar yumurtadan:KK43: Yumurtalara baktık, ağırlar. İçleri dolu fakat neden daha çıkmadılar meraktayım.. Ayrıca bu gün yumurtanın biri çatlamış gibi değil de hafif ufak bir kısmı kırılmış gibiydi. Acaba kuşum üstüne bastı veya gagası falan mı çarptı da öyle oldu, yoksa yavru mu çıkacak?

Konu ilgili bölüme taşındı, bilginize..

Insaallah sapasaglam bi yavru cikmistir
Yok canım
Totalde 17 tane yumurta oldu şimdiye dek yumurtladıkları ama hiçbiri çıkmadı. Şimdi 6 tane daha var inşaallah bunlar çıkar..
Neden cıkmıyor bilmiyorum
Belki de kuluçkaya yatmasını bilemiyor

X