Bebek Kıyafetleri, Bebek Eşyaları 0-3 ay bebek kıyafeti hakkında.

fairylove23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2014
527
141
doğum yapacak anneler 0-3 ay için kaç tulum ve alt üst takım aldınız? Tulum mu daha kullanışlı sizce alt üst takım mı?

doğum yapacak anneler 0-3 ay için kaç tulum ve alt üst takım aldınız? Tulum mu daha kullanışlı sizce alt üst takım mı?

Kismetse bende eylul sonunda dogum yapcam.. tasinma telasi yuzunden bebek esyasi almakla ilgilenemedim. Ama acikcasi nea alacagimi da bilmiyorum. Ic camasir nekadari yeterli de bilmiyorum.. bakcaz artik :26:

Ben tulumu pek tavsiye etmiyorum cunku hemen boy attiklari icin cok kullanisli olmuyor ve bana gore bacak hareketlerinide kisitliyo
Kizima tulum giydirince cok sikilirdi ve elbisede aynı sekilde bi kac tane elbisemiz var :KK70:
Gorsellikten cok bebegin rahat etmesinden yanayim bu nedenle alt ust onden citcitli pijama takimlari tercihim :KK66:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben de 3 tane tulum aldım 1 tanede çıtçıtlı pijama takımı ama çoaplı olanlarından değil. kaç tane daha alsam acaba?

ben de 3 tane tulum aldım 1 tanede çıtçıtlı pijama takımı ama çoaplı olanlarından değil. kaç tane daha alsam acaba?

Tatlim söyle soyleyeyim
Benim bebegimde reflu var yani kusan bi bebek ve 14 takim pijamasi 18 tanede citcitli badisi vardi subat ayinda dogdugu icinde ayaklı pijama hepsi icine çorap eldiven onluk seklinde...
Kesinlikle pijama takimi al en az 4-5 tane olsun
Citcitli badisi de oyle kilot atlet seklinde alma beli gobegi acilir zaten rahat edemez
Kusmuk yani agiz mendilinide al
Yenidoğan takimlari cok alma hemen boy atar kilo alir genellikle 0-3 ay al :KK66:

Suana kadar
2tane hastane cikisi (10lu)
6 tane badi
2 tane tulum
2 tane alt üst takım
3 tane tek alt aldm
Banada tulumu önermiyo cevremdi tüm anneler..

ben hastane çıkışı almayayım diyorum onların içinden kolsuz kafadan geçirmeli çıtçıtlı atletleri oluyor ben ekimde doğum yapacağımdan kullanışsız olur gibi geliyor onun yerine 5 li takımlardan alıp uzun kollu çıtçıtlılardan alayım battaniyesini de ona göre alırım diye düşünüyorum . sizce de mantıklı değil mi

Tulumlar çok cici ama alt üst takımlar daha kullanışlı oluyor. Göbeği düştükten sonra da çıtçıtlı badiler çok rahat.

ben hastane çıkışı almayayım diyorum onların içinden kolsuz kafadan geçirmeli çıtçıtlı atletleri oluyor ben ekimde doğum yapacağımdan kullanışsız olur gibi geliyor onun yerine 5 li takımlardan alıp uzun kollu çıtçıtlılardan alayım battaniyesini de ona göre alırım diye düşünüyorum . sizce de mantıklı değil mi

Hastane cikislari evet cok parcali ama gerek yok bencede haklisin
5li takimlarda guzel ama onlardan bi tane alt ust takimlardan bi kac tane alsan daha iyi olur ekimde havalar serinlemeye baslar..
Uzun kollu citcitli al bence uzerinede ayakli pijama takimi
Pijamanin altina corap giydirirsn altini degistirirken falan ayaklari usuyup gaz yapmasin..
En guzeli yani kendin kombin yapman :KK66:

Islak mendil ne dusunuyosun peki?
Ben baby mee aliyorum saf pamuk ve su ozlu cok memnunum erkek ve kiz icin ayri :KK66:
Bez de prima aktif bebek kullandim hep ve ona devam edicem
Pisik kremi nivea sampuan mustela konak onleyici bebe yagi semabed
Suan aklima gelen bunlar :)

Islak mendil ne dusunuyosun peki?
Ben baby mee aliyorum saf pamuk ve su ozlu cok memnunum erkek ve kiz icin ayri :KK66:
Bez de prima aktif bebek kullandim hep ve ona devam edicem
Pisik kremi nivea sampuan mustela konak onleyici bebe yagi semabed
Suan aklima gelen bunlar :)

evet birkaç tane ayaklı pijama alayım hatta 5-6 tane. çıtçıtlı uzun kollulardan da 5-6 tane alayım diyorum. 3 tane 5 li set alsam , ağız silme bezi battaniye filan oldu sona hastane çıkışı :)

canım ıslak mendil hakkında daha bi bilgim yok. dediğin marka aklımda bulunsun. Tanıdığım biri hep pamuk ve su kullandı .İçi su dolu Dondurma kabı ve pamuğu gittiği her yere götürüyordu üşenmeden:).Söylediğin Bebek bezi yenidoğan için mi?

evet birkaç tane ayaklı pijama alayım hatta 5-6 tane. çıtçıtlı uzun kollulardan da 5-6 tane alayım diyorum. 3 tane 5 li set alsam , ağız silme bezi battaniye filan oldu sona hastane çıkışı :)

canım ıslak mendil hakkında daha bi bilgim yok. dediğin marka aklımda bulunsun. Tanıdığım biri hep pamuk ve su kullandı .İçi su dolu Dondurma kabı ve pamuğu gittiği her yere götürüyordu üşenmeden:).Söylediğin Bebek bezi yenidoğan için mi?

Bebegin 40i cikana kadar ilik su ve pamuk kullanabilirsin ama artık bunun daha pratik hali var baby mee gibi saf pamuk ve su..
Tavsiye ederim arastir canim ona gore karar ver
Bence en iyi bez prima yenidogan dan itibaren kullaniliyo kiloya gore bedenleri degisiyor
Kacinci haftadasin bu arada?

Bebegin 40i cikana kadar ilik su ve pamuk kullanabilirsin ama artık bunun daha pratik hali var baby mee gibi saf pamuk ve su..
Tavsiye ederim arastir canim ona gore karar ver
Bence en iyi bez prima yenidogan dan itibaren kullaniliyo kiloya gore bedenleri degisiyor
Kacinci haftadasin bu arada?

26 dayım canım ya kız olacağını öğrendim. Şimdiden heves ediyorum her şeyini almaya , Sizin gibi deneyimli annelerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

26 dayım canım ya kız olacağını öğrendim. Şimdiden heves ediyorum her şeyini almaya , Sizin gibi deneyimli annelerin tavsiyelerine ihtiyacım var.

Kiz miii dogru yerdesin iki tane kizim var :)
Biri 5 yasinda digeri haftaya 5 aylik olucak inşallah <3

Şu an ikinci gebeliğim ve hastane çıkışı bir iki takım muhakkak gerekli benim şahsen hastaneye bir yığın misafirim geldi. Bol bol çıtçıtlı atlet alın ha bire kaka yapıp üzerlerine çıkıyor. Ayda beş altı santim birden uzuyorlar o yüzden tulumlar çok kullanışsız alt üst takimlar en mantıklısı. Eğer elimde gün aşırı yıkarım diyorsanız çünkü çamaşır makinesinin dibini bile doldurmuyor çok fazla almaya gerek yok çünkü bir ay giydiğini diğer ayda asla giyemiyor.

Valla canım ikiside kullanışlı ama biliyorsun ki o yaşlarda bebeklerimiz çok çabuk büyüyor ve bir daha kullanılmıyor, içinden hangisini kullanmak geliyorsa onu kullan :)

X