Maske Tarifleri Cilt Rengini Açan Maske (DENENMİŞTİR)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.075
258
26
Çok çok önceden forumda bir konu görmüştüm Domates maskesi diye, yüzümü yumuşatsın ve nemlendirsin diye yaptım, artan maskeyi de yengeme verdim o da yaptı.

Benim cildim çok beyaz ve hassas olduğundan maskeyi yıkadığımda kızardı. Ben genelen gece yapıyorum maskeyi yıkayıp yatıyorum ve sabah kalktığımda pürüzsüz bir cildim oluyor hem de kızarıklık gitmiş oluyor. Fakat farkettim ki bu maske aynı zamanda cildimi beyazlattı. Yani ben zaten beyazım ama kızarıklığımı falan aldı düz bir renk verdi yüzüme. Yengem de buğday tenli onun da ten rengi açılmış Maskeyi her yaptığımda bu sonuçla karşılaşıyorum. Hatta yengeme yüzüne nur gelmiş falan diyorlarmış :KK1:

Eğer domatese alerjiniz yoksa ve cildinizi beyazlatmak istiyorsanız deneyin derim. Bonus olarak pürüzsüz ve yumuşacık yanaklarınız olur :KK8:

Tarifini Veriyorum

Domatesin kabuğunu soyup rendeliyoruz, ortaya çıkan rendenin suyu bol olursa iyi olur, yani biraz sulu kısımlarından rendelemeye çalışın. Sonra krem haline getirmek için sürdüğünüzde yüzünüze tutunacak kadar un ekliyoruz içine. Yüzümüzde 5-7 dk bekletip yıkıyoruz. Bu kadar :KK31:

Aslında ymusak yanaklar kulaha hoş gelıyor :KK14::KK14:
Fakat ben zaten tuh gıbıyım bembeyaz bunu yaparsam kefen gıbı olurum :44:

X