Kapanmak istiyorum ama...

dryfc

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2014
2.568
1.628
34
Arkadaşlar daha önceden de böyle bir düşüncem vardı ama bir türlü icraate geçemedim. Evet artık düşündüğüm gibi yaşamak istiyorum düşüncelerimin inancımın gerektirdiğini yapmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Kapanan arkadaşlar nasıl karar verdiniz ve nasıl icraate geçtiniz? Allah cevaplayan herkesten razı olsun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar daha önceden de böyle bir düşüncem vardı ama bir türlü icraate geçemedim. Evet artık düşündüğüm gibi yaşamak istiyorum düşüncelerimin inancımın gerektirdiğini yapmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Kapanan arkadaşlar nasıl karar verdiniz ve nasıl icraate geçtiniz? Allah cevaplayan herkesten razı olsun.

Ben çok tazecikken kapandım:KK1: çok sevdiğim bir arkadaşımdan heveslenmiştim. Yoksa ömrüm boyu kapanmam ben diyordum. Babamdan da azıcık tepki aldım ama umursamadım. Bir anda karar verdim hatta alışveriş için çıkmıştık öyle bir kaç kıyafet aldım o şekilde oldu. Yaşınız kaç? Hakkınızda hayırlısı olsun.

Maşallah, Allah'ım yolunda daim kılsın sizi. Bende geçen sene Ramazan ayında kapandım. Ve keşke daha önce kapansaymışım diyorum. Açıkken artık kendimi suçlu hissetmeye başlamıştım. Ama kapanmakta zor geliyordu, çok saçma ama etrafdan gelecek tepkiler nasıl olur vs.gibi düşünceler. Sürekli dua ettim ve kapanma ile ilgili ayetlerin meallerini tekrar tekrar okudum. Sonra da dedimki Allah'ım ne isterse o, gerisi yalan, gerisi dünyalık. Nasip etti ve kapandım. Rabb'imin dediğini yapmanın mutluluğu anlatılmaz. Ayrıca etraftanda çok çok güzel tepkiler aldım. Bu mübarek günler kapanmak için iyi bir vesile bence. Bol bol dua et, Rabbim yardım eder ve bir bakmışsın kapanmışsın.

İnsallah Allah,In bizlerden istediği onun emrettiği bir şekilde örtünmeyi tercih edersiniz.inanarak ve gönülden isteyerek yapılan her emir kişi için emir değil bir rica haline gelir.Rabbın için her yapılan amel kolaylaşır..

çünkü karşılığını verecek yalnız O,dur.

Ben liseye başladığım sene kapandım. ondan önce içimde hep birşeyleri eksik yapmanın sıkıntıısı vardı açıkçası. yaklasık 15 senedir kapalıyım. başörtüsü sorununu yaşadım lisede ama tek bir gün bile neden kapandım demedim hamd olsun. Allah hayırlısıyla sana da nasip etsin canım. merak etme eğer gerçekten istiyorsan pişmanlık yaşamazsın.

Allah razı olsun arkadaşlar hepinizden. Bir arkadaş da demiş saçma ama çevreden nasıl tepki verirler vs. benim de aklıma geliyor. Önce düzenli olarak namaz kılmaya alıştırayım önce kendimi diyorum. Nasıl başlasam bilmiyorum hiç.

Bayramdan sonra mı kapansam işe kapalı olarak giderim.

canım benim ne mutlu sana bence kapanmaya karar verdiysen hiç bekleme hemen kapan ve namazına da başla çok mutlu oldum senin adına inşallah yapabilirsin ama hiç bekleme karar verdiysen hemen kapat ben 1 yıldır namaz kılıyorum kapanmayada geçen sene eylül ayında karar verdim ama bir türlü olmadı eşim izin vermiyor en son ramazanın ilk günü evde kapandım ama yine olmadı istemiyorum dedi ve beni engelledi ne yapacağımı bilmiyorum şimdilik kaldı keşke bende senin gibi kapanabilseydim senin adına çok sevindim dediğim gibi bir iki parça tesettür kıyafeti al eşarplarla hemen kapan zamanla kıyafetlerin olur Allah tamamını erdirsin Allah'a emanet ol benim için de dua edin lütfen

canım benim ne mutlu sana bence kapanmaya karar verdiysen hiç bekleme hemen kapan ve namazına da başla çok mutlu oldum senin adına inşallah yapabilirsin ama hiç bekleme karar verdiysen hemen kapat ben 1 yıldır namaz kılıyorum kapanmayada geçen sene eylül ayında karar verdim ama bir türlü olmadı eşim izin vermiyor en son ramazanın ilk günü evde kapandım ama yine olmadı istemiyorum dedi ve beni engelledi ne yapacağımı bilmiyorum şimdilik kaldı keşke bende senin gibi kapanabilseydim senin adına çok sevindim dediğim gibi bir iki parça tesettür kıyafeti al eşarplarla hemen kapan zamanla kıyafetlerin olur Allah tamamını erdirsin Allah'a emanet ol benim için de dua edin lütfen

Allah razı olsun. İnşaallah en kısa zamanda gerçekleştiririm bu isteğimi. Rabb'im herkese nasip etsin layıkıyla örtünmeyi.

Öncelikle sizi tebrik eedrim içinizden geliyor ve yapmak istiyorsuznuz. ve eğer gerçekten içinizde bunun arzusu varsa lütfen sokaktaki giyinik çıplaklar gibi olmayın. hatlarnızı belli olmasın. eşarbınz şalınız boynunuzu göstermesin.
Ben üniversite hayatımda içimden geldiği için kapanmak istiyrdum mezuniyetim olsun ertesi gün kapancam dedim ve kapandım 5 temmuzda 2 sene oldu kapanalı ve insan kafasını kapattığında dili gönlü gözü şeytana kapanıyo inanın. bir süre rüya gördüm ilk kapandığımda sokağa hep .başı açık çıkıyordum rüyalarımda. artık görmüyrm. çok güzel bir duygu. Allah nasip etsin en kısa zamanda

Bende Liseyi bitirip Üniversiteye baslamadan kapandim. Liseye giderken kendimi hep kötü hissediyordum, birseyler eksikmis gibi. Sonra Lise diplomami aldim ve hemen kapandim. Cevremdekiler bana hep zorluklarindan bahsetti. Yurtdisinda yasadigim icin kimse seni ise almaz, Üniversitede tepki alirsin filan.

Zaten uzun zamandir birseyler eksik gibi hissettigim icin kesin kararliydim ve kapandim. Cevremdeki olumsuz dediklerinin hic biri dogru degilmis. Üniversitede herkes cok iyiydi, kötü tepkili insanlarida hic umursamadim. Zaten Allahü teala okadar insana rahatlik ve huzur veriyorki, istesende o kötü niyetli insanlarin olumsuz yorumlarini ya duymuyorsun yada umursamiyorsun.

Is konusuna gelirsekde, bircok kücük sirket beni basörtü yüzünden almadi, ama en sonunda Avrupanin en büyük sirketlerinden birinde is buldum ve en Popüler isci oldum :KK70: Buda Allahü tealanin bana en büyük ikrami oldu, cünkü onca red cevabindan sonra hic birinde bir kere bile acaba basimi acsammi diye düsünmedim. :KK16:

Eger gercektende istiyorsaniz hic bir zorlugu yok. Eger bir zorluk yasarsanda Allahü teala hemen cok büyük bir kolaylik gönderiyor :KK70:

Allah yardimcin olsun ve yolundan ayirmasin bizleri :KK16:

Öncelikle sizi tebrik eedrim içinizden geliyor ve yapmak istiyorsuznuz. ve eğer gerçekten içinizde bunun arzusu varsa lütfen sokaktaki giyinik çıplaklar gibi olmayın. hatlarnızı belli olmasın. eşarbınz şalınız boynunuzu göstermesin.
Ben üniversite hayatımda içimden geldiği için kapanmak istiyrdum mezuniyetim olsun ertesi gün kapancam dedim ve kapandım 5 temmuzda 2 sene oldu kapanalı ve insan kafasını kapattığında dili gönlü gözü şeytana kapanıyo inanın. bir süre rüya gördüm ilk kapandığımda sokağa hep .başı açık çıkıyordum rüyalarımda. artık görmüyrm. çok güzel bir duygu. Allah nasip etsin en kısa zamanda

Ayni rüyalari bende görüyordum, hep disarida basim acik geziyordum sonra kapsonumla saclarimi saklamaya calisiyordum rüyalarimda. Ama bir kac ay sonra böyle rüyalar görmüyorsun :)

Bende Kapanali 4 sene oldu :KK70:

Ayni rüyalari bende görüyordum, hep disarida basim acik geziyordum sonra kapsonumla saclarimi saklamaya calisiyordum rüyalarimda. Ama bir kac ay sonra böyle rüyalar görmüyorsun :)

Bende Kapanali 4 sene oldu :KK70:

herkese öyle oluyor derlerdi inanmazdım demekki oluyormuş

Üniversite 2. Sınıftayken bir rüya gördüm yaşlı bi amca bana siyah bir esarp hediye ediyordu sonra zil caldi zilin sesine uyandim annem kapida bi kadinla konusuyo kadin seyyar satıcı esarp satiyo elindede böyle siyaha çalan bi koyu yesil esarp bi an noluyo dedim kendi kendime hala uyuyorum sandim ama gercekti o esarbi hala saklarim ogun onu aldim ve kapandim babam bi kac ay küstü geri açilirim diye korktu ama cok sükür uzerinden 8 sene gecti ben eski halimi hatirlamiyorum bile rabbim herkese gönlünden geçeni basip etsin

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

merhabalar. bu konuyla ilgili benim de bir konum var, okuyabilirsiniz neler yaşadığımı.
ben de bu yılın şubat ayında kapandım.
çook şiddetli tartışmalar yaşadım anne ve babamla fakat yılmadım.
çünkü onlara değil alemlerin Rabbi olan Allah'a itaat etmem gerekirdi.
konumu okursanız anlarsınız asıl niyetim çarşaf giymekti ve
inanır mısınız çok uğraşlardan yani ailemi ikna etmelerden sonra bir gün gittim çarşaf aldım ve bir ayı geçti çarşaf giyiyorum.
bekletmeyin bence bu işi..
çünkü "erteleyenler helak olanlardır" diye bir hadis var.
Rahman bizler için hayır olan ne ise onu nasip etsin. Allahumme amin.

Bu aralar bende bu aşkla yanıp tutuşuyorum, yanlız benim kıyafetlerim ztn yüzde 90 kapalı bir başörtüsü eksik, geriye dönüp baktığımda herşeyi doya doya yaşamışım ama bir tek içimde burukluk oluşturan şey açık gelinlik, saçta problem değil ama hep aklımda bir gelinlik modeli vardı. Şimdi bunun için ertelesem hayatım karmakarışık uzun süre evlilik bir ilişki vs olmaz ztn buna takılmak çok saçma biliyorum ama bir türlü kendimi ikna edemiyorum bir türlü o hevesimde vazgeçemiyorum adı üstünde heves, önemli olan o gelinliği giymekmi rabbinin rızasını kazanmakmı önemli olan düzgün bir evlilik yapmakmı bunların cevaplarını hep biliyorum ama işin içinden çıkamyorum..

Bu aralar bende bu aşkla yanıp tutuşuyorum, yanlız benim kıyafetlerim ztn yüzde 90 kapalı bir başörtüsü eksik, geriye dönüp baktığımda herşeyi doya doya yaşamışım ama bir tek içimde burukluk oluşturan şey açık gelinlik, saçta problem değil ama hep aklımda bir gelinlik modeli vardı. Şimdi bunun için ertelesem hayatım karmakarışık uzun süre evlilik bir ilişki vs olmaz ztn buna takılmak çok saçma biliyorum ama bir türlü kendimi ikna edemiyorum bir türlü o hevesimde vazgeçemiyorum adı üstünde heves, önemli olan o gelinliği giymekmi rabbinin rızasını kazanmakmı önemli olan düzgün bir evlilik yapmakmı bunların cevaplarını hep biliyorum ama işin içinden çıkamyorum..

Ayni bi arkadasimda boyle diyordu düğünü oldu istedigi gelinligi giydi ama kapanamadi :) bence hemen icraate gec o kadar mutlu olursun ki hemen yeni bi model begenirsin bile.. Tabi istediginden eminsen

Ayni bi arkadasimda boyle diyordu düğünü oldu istedigi gelinligi giydi ama kapanamadi :) bence hemen icraate gec o kadar mutlu olursun ki hemen yeni bi model begenirsin bile.. Tabi istediginden eminsen

Evet çünkü ne zmn farklı bsy giysem eve zor atıyorum kendimi, o kdr huzursuz kötü geçiyorki günüm. Şimdi bu konu tek eksiğim gibi geliyor, ben biraz farklı da yaşarım dualarımın mucizesini çok gördüm, artık dua etmeye utanır oldum isterken çok, verirken hiç..

Evet çünkü ne zmn farklı bsy giysem eve zor atıyorum kendimi, o kdr huzursuz kötü geçiyorki günüm. Şimdi bu konu tek eksiğim gibi geliyor, ben biraz farklı da yaşarım dualarımın mucizesini çok gördüm, artık dua etmeye utanır oldum isterken çok, verirken hiç..

Merak etme rabbim düsündüklerini elbet biliyor bu ikilemini biliyor.. İnsallah sana kolaylik verir.. Ufukta yakin bir evlilik varsa ertele istersen ama kapandiginda inan niye beklemisim diye kendi kendine dövüneceksin :)

Önce namaza başlamak istiyorum demişsin inan çok sevindim kararını değiştirme :)

Ben de liseye başlamadan önce kuzenimdeyken başımı örtme denemeleri yapmıştık aynada kendime baktığımda dedim ki bu ben miyim gerçekten ?
O kadar benimsedim ki o an dedim tamamdır artık açmıyorum ve Allah'a şükür ki açmadım da :)

Güzel haberlerini bekliyorum canım :13:

X