Kapanmak istiyorum ama...

[SUB]
allah cesaretini arttırsın. inan ki kapanınca kendini çok farklı hissedeceksin. rabbim bu kapanma istegini herkese nasip etmiyor. rabbim sana bir fırsat sunmuş bunu şeytanın vesvesesine uyup da geri tepme. allah yardımcın olsun canım.[/SUB]

Arkadaşlar daha önceden de böyle bir düşüncem vardı ama bir türlü icraate geçemedim. Evet artık düşündüğüm gibi yaşamak istiyorum düşüncelerimin inancımın gerektirdiğini yapmak istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum. Kapanan arkadaşlar nasıl karar verdiniz ve nasıl icraate geçtiniz? Allah cevaplayan herkesten razı olsun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Allah cevaplayan herkesten razı olsun:KK52:....kapanman zor olmaz zira şimdiden moda girmişsin..

insanları hiç kafaya takma sana neden kapandin diyenler bile olacaktır nasıl bir tohumu kabuğu koruyorsa basortusu de bir bayanı öyle korur bence vakıt kaybetme canim kendini daha huzurlu hissedeceksin Allah hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Son düzenleme:
Allah cevaplayan herkesten razı olsun:KK52:....kapanman zor olmaz zira şimdiden moda girmişsin..

Düşüncelerim muhafazakar ama ben açığım :) Rahatsız etmeye başladı artık bu durum da beni. Bugün geniş bir gömlekle onun altına güzel bir etek aldım. Inşaallah kapandığımda hiç aklımda açıklığıma dair özlem kalmaz.

insanları hiç kafaya takma sana neden kapandin diyenler bile olacaktır nasıl bir tohumu kabuğu koruyorsa basortusu de bir bayanı öyle korur bence vakıt kaybetme canim kendini daha huzurlu hissedeceksin Allah hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Allah razı olsun hepinizden.

[SUB]
allah cesaretini arttırsın. inan ki kapanınca kendini çok farklı hissedeceksin. rabbim bu kapanma istegini herkese nasip etmiyor. rabbim sana bir fırsat sunmuş bunu şeytanın vesvesesine uyup da geri tepme. allah yardımcın olsun canım.[/SUB]
Âmin Allah razı olsun. Inşaallah çok uzun sürmeden kapanırım. Alıştırmalar yapıyorum evin içerisinde. Kıyafetlerimi de artık daha dikkatli seçiyorum. İnşaallah nasip olur.

Düşüncelerim muhafazakar ama ben açığım :) Rahatsız etmeye başladı artık bu durum da beni. Bugün geniş bir gömlekle onun altına güzel bir etek aldım. Inşaallah kapandığımda hiç aklımda açıklığıma dair özlem kalmaz.

umarım tekrardan açılmazsın...böyle kapanıp sonra açılıp saçılanlar pek hoş olmuyor...bir komşumun ebe olan kızı vardı..gerçi yine aynı mahalladeyiz..annesi kapalıydı dolayısıyla kızlarınıda kapatmak istedi..ama kızlar mecbur oldukları için kapanmışlardı çünkü çevre öyleydi..neyse..bu ebe kızı üniversitedeyken pardesülü türbanlı bir kızdı...daha sonra bir buhran geçirdi psikolojik ...doktor sakın hiçbir konuda sıkmayın rahat bırakın demiş anne babasına..kız ondan sonra bir açıldı pir açıldı...ramazan ayında açıkların bile bu aya saygısı varken bi yerlerini kapatırken bu ebe kız kabak çiçeği gibi açıldı..ama ne açıldı...kot pantolonu kilot şeklinde kesip üstte ince askılı bir bluz ile dolaşırdı elindede sigara mahalle millet şokta..o mini etekler kış günü..ilk kocayı boşadı ikinciyi aldı 1 yıl önce..ama bu ikinci kocada ortalıkta görünnmüyor.acaba bunudamı boşadı..çok rahat bir kız oldu çıktı..kimseyi umursamaz takmaz...belkide haklı..

umarım tekrardan açılmazsın...böyle kapanıp sonra açılıp saçılanlar pek hoş olmuyor...bir komşumun ebe olan kızı vardı..gerçi yine aynı mahalladeyiz..annesi kapalıydı dolayısıyla kızlarınıda kapatmak istedi..ama kızlar mecbur oldukları için kapanmışlardı çünkü çevre öyleydi..neyse..bu ebe kızı üniversitedeyken pardesülü türbanlı bir kızdı...daha sonra bir buhran geçirdi psikolojik ...doktor sakın hiçbir konuda sıkmayın rahat bırakın demiş anne babasına..kız ondan sonra bir açıldı pir açıldı...ramazan ayında açıkların bile bu aya saygısı varken bi yerlerini kapatırken bu ebe kız kabak çiçeği gibi açıldı..ama ne açıldı...kot pantolonu kilot şeklinde kesip üstte ince askılı bir bluz ile dolaşırdı elindede sigara mahalle millet şokta..o mini etekler kış günü..ilk kocayı boşadı ikinciyi aldı 1 yıl önce..ama bu ikinci kocada ortalıkta görünnmüyor.acaba bunudamı boşadı..çok rahat bir kız oldu çıktı..kimseyi umursamaz takmaz...belkide haklı..
Rabb'im korusun. Kapanırsam bir daga açılmak nasip olmasın. O yüzden çok acele etmiyorum. Yavaş yavaş alıştıra alıştıra inşaallah.

Heveslenerek ve içinden gelerek anladım kadarıyla içinden gelen güzel bi his bunu kaybetmemen dileğiyle inşallah ilk gün ben çok tedirgin olmuştum à kapanmış şuna bak falan derler diye ama hep olumlu ve güzel cevaplar alarak mutlu oldum hala öyle ve ikinci günü artık kendimi bildim bileli kapalıymış gibi hissediyordum 😄

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende kapanmak istiyorum hatta Bdvye konu açtım :) Arkadaşlar Allah razı olsun cok yardımcı oldular mesajlarıyla destek oldular.
Annem kapalı benim halalarım teyzelerim yengelerim falan ama annem sen etkilenmişsin kendi kararını ver falan dedi.
Ben inat ettim araya zaman girince unuttum o fikri.
Üstelik öyle kararlıydımki babamla alışverişe gidecektik güya bayramda
Yani eğer aklında varsa bence hemen hiç arayı sogutma yoksa insan o fikirdende soguyor çok şanslısın bu arada Rabbim devamını getirsin ve benim gibilerede nasip etsn :)

Rabbim hidayet versin cnm cok sevindim masallah daim etsin insallahh :KK16:

merhabalar. bu konuyla ilgili benim de bir konum var, okuyabilirsiniz neler yaşadığımı.
ben de bu yılın şubat ayında kapandım.
çook şiddetli tartışmalar yaşadım anne ve babamla fakat yılmadım.
çünkü onlara değil alemlerin Rabbi olan Allah'a itaat etmem gerekirdi.
konumu okursanız anlarsınız asıl niyetim çarşaf giymekti ve
inanır mısınız çok uğraşlardan yani ailemi ikna etmelerden sonra bir gün gittim çarşaf aldım ve bir ayı geçti çarşaf giyiyorum.
bekletmeyin bence bu işi..
çünkü "erteleyenler helak olanlardır" diye bir hadis var.
Rahman bizler için hayır olan ne ise onu nasip etsin. Allahumme amin.

canım benim bende kapanmak istiyorum uzun zamandır ama eşimden dolayı kapanamıyorum istemiyor o istemeyincede evde huzursuzluk çıkıyor ne yapacağım bilmiyorum şimdilik zamana bıraktım:KK14: inşallah Allah onu ıslah eder ama hiç umudum yok yeni bir arkadaşım kapanmış onu duyunca çok sevindim:KK9: onun eşide istemiyordu ama nasıl ikna etmiş bilmiyorum keşke benim eşimde karışmasada bende istediğim gibi yaşasam bana bir akıl verin ne yapayım eşimi hiç dinlemeyip kapanayımmı bilmiyorum ama bu seferde hergün tatsızlık huzursuzluk olacak 2 tanede çocuğum var fikirlerinizi bekliyorum ve benim için dualarınızı eksik etmeyin lütfen:2:

canım benim bende kapanmak istiyorum uzun zamandır ama eşimden dolayı kapanamıyorum istemiyor o istemeyincede evde huzursuzluk çıkıyor ne yapacağım bilmiyorum şimdilik zamana bıraktım:KK14: inşallah Allah onu ıslah eder ama hiç umudum yok yeni bir arkadaşım kapanmış onu duyunca çok sevindim:KK9: onun eşide istemiyordu ama nasıl ikna etmiş bilmiyorum keşke benim eşimde karışmasada bende istediğim gibi yaşasam bana bir akıl verin ne yapayım eşimi hiç dinlemeyip kapanayımmı bilmiyorum ama bu seferde hergün tatsızlık huzursuzluk olacak 2 tanede çocuğum var fikirlerinizi bekliyorum ve benim için dualarınızı eksik etmeyin lütfen:2:

Öncelikle kapanmak istiyor olmanız güzel.
Çünkü bu demektir ki siz Kuran'da yazan kapalılık emrini uygulamak istiyor ve Allah'a itaat etmek istiyorsunuz.
Fakat şunu unutmayın ki eşinizi dinlerseniz eşinize itaat etmiş olursunuz.
Şimdi soruyorum size;

Alemlerin Rabbi olan Allah Subhanehu ve Teala'ya mı itaat edilmeli
Yoksa dini konularda hayatımıza müdahale eden anne-baba-eş-çocuğa mı?

Bu noktada sizin bunu çok iyi kavramış olmanız lazım ki çevrenize de anlatabilesiniz.
Tesettür kavramını ve itaat kavramını iyice anladıktan sonra mutlaka istihare namazı kılın ve Allah'a sığının.
Allah Subhanehu ve Teala O'na açılan elleri geri çevirmez ve dualara icabet eder.
Siz de bu noktada bolca dua edin ve eşinizi İslam'a ısındırmaya çalışın.
Ama unutmayın ki kalpler Rahman'ın iki parmağı arasındadır(hadis)
Ne yaparsanız yapın Allah istemedikçe eşinizi isteyemez.
Bu nedenle lütfen çok dua edin.
Allah hidayet nasip etsin...
Selametle.

taa lise 1 de kapandım kimse zorlamadı, zorlukları oldu üniversite de şimdiki gibi kolaylık yoktu 5 yıl boyunca servise binerken aç cıkarken kapa seklınde çook çektim allah biliyo.. psikolojim bile bozulup ağladığım çok oldu ama hala kapalıyım 11 yıl olacak ve herkes bana çok yakıştırır. zaten yakısıp yakısmaması da önemli değil model için kapanmamalı insan inandığı için kapanmalı kimsenın gazına gelme sakın kendın ölç tart biç öyle karar ver, allah yardımcın olsun canım.

Allah razı olsun arkadaşlar. Dediğim gibi önce davranışlarından ve ibadetlerimden başlıyorum. Tişörtlerimin üzerine hırka ceket giyerek çıkıyorum dışarıya. En açık yetim kol giyiyorum. Namazlarımı da vakitli kılmaya çalışıyorum. Inşaallah layıkıyla kapanmak nasip olur tüm isteyenlere ve bana.

Allah razı olsun arkadaşlar. Dediğim gibi önce davranışlarından ve ibadetlerimden başlıyorum. Tişörtlerimin üzerine hırka ceket giyerek çıkıyorum dışarıya. En açık yetim kol giyiyorum. Namazlarımı da vakitli kılmaya çalışıyorum. Inşaallah layıkıyla kapanmak nasip olur tüm isteyenlere ve bana.

bu sıcakta hırkamı giyiyorsun bende yapıyorum ibadetlerimi ama kısa kollu giyerim öyle yani göze batmamak önemli olan..:KK31:

bu sıcakta hırkamı giyiyorsun bende yapıyorum ibadetlerimi ama kısa kollu giyerim öyle yani göze batmamak önemli olan..:KK31:

Hırka derken uzun kollu ince olanlardan :) Yelek kolsuz olanlara deniyormuş o yüzden hırka dedim:))

Evet doğru kapanmak isteyen kapanır. Çünkü gerçekten isteyince oluyor bu iş. Ben kac senedir istiyordum ailem kapalı öğrenci mi olur okul bitti kapalı öğretmen mi olur evlen ne yaparsan yap dedi hep :) sanki kötü bir şey istiyorum da. Ama su anki düşüncemle karşı ciksalar da yapardım. Demek ki o zaman gerçekten hazır değilmişim. Evlendim eşimden ve ailesinden Allah razı olsun. Onlar ibadetlerini layıkıyla yapmaya çalışan insanlar. Onların içinde olunca gerçekten karar verdim. Ve okuduğum dini kitaplarin etkisi. Eşim istediğimi biliyordu ama senin kararın ne zaman istersen o zaman kapanirsin dedi hep. Kayinvalideme söyledim alışverişe çıkalım diye canım benim sevinçten öyle bir çığlık atti ki :) ağladı bir de. Alisverisimizi yaptık. Ramazanın ilk günü kapandim. Hiç zorlanmadim yıllardır kapaliymisim gibi hissediyorum hep. Gerçekten karar verirsen yaparsın. Alışveriş için bir arkadaşından yardım isteyebilirsin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:
X