sütünüz azsa...

Yazina verilen cevaplarin hepsini okuyamadim belki yazan olmustur ama ayda 1,5kilo almasin zaten cocuk o kadar kiloyu napacak ki gunah sutum hep oldu hatta sagiyordum ilk seffafa yakin yeri dokuyordum cunku o sut laktozca zengin bagirsaktan hemen atilan ve yesil kakaya sebep olan kisimdi.ortalama olarak 800 bazen biraz askin kilo alimi oluyordu ve doktorlarin ilk sorusu anne sutuyle mi besliyorsun oluyordu evet diyordum boyle devam et diyorlardi.Hatta dr'umuza bu cocuk zayif mi yaaa dedim napican kilolu cocugu sonra bana o kiloyu verdirmek icin gelirsin ki bebegin zaten ayina gore olmasi gereken maximum sinirda dedi.ayda 1,5kilo cok fazla abartmayin baskasiyla da kiyaslamayin bebeginizi Allah saglik versin kilo demek iri bwbek demek saglik demek degil bi lafina da katiliyorum mama da ocu degil

Ben de ayni durumdayim.ne kadar tavsiye varsa hepsini yaptim ama olmayinca olmuyor.dogdugu ilk gunden beri mama takviyesi yapiyorum.gonul isterdi ki sadece anne sutu alsin oglum ama olmadi.artik uzulmeyi biraktim,ben de mamayla buyudum ablamda.ikimizin de zihinsel ve fiziksel problemi yok.cok sukur eli ekmek tutan insanlariz.oyle reklamlar oyle konusmalar var ki cevrede,insani cildirtiyor.ozellikle kayinvalidemin telefonda yalvarir sesle "kurban oliyim meme ver cocuga" dedigi ani hatirliyorum da😡esim zor sakinlestirmisti beni.sonunda dusundum de boyle kafayi takarak hem kendime hem de ogluma zarar veriyorum.hepsine kulak tikamak en iyisi.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu arada biri süt için yaş pasta demiş 3 gündür falan yiyorum hergün cidden arttı teşşekkür ediyorum burdan kendisine 😇

Girme cahille münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana,yada yazık olur adabına .. Mevlana

Ben de ayni durumdayim.ne kadar tavsiye varsa hepsini yaptim ama olmayinca olmuyor.dogdugu ilk gunden beri mama takviyesi yapiyorum.gonul isterdi ki sadece anne sutu alsin oglum ama olmadi.artik uzulmeyi biraktim,ben de mamayla buyudum ablamda.ikimizin de zihinsel ve fiziksel problemi yok.cok sukur eli ekmek tutan insanlariz.oyle reklamlar oyle konusmalar var ki cevrede,insani cildirtiyor.ozellikle kayinvalidemin telefonda yalvarir sesle "kurban oliyim meme ver cocuga" dedigi ani hatirliyorum da😡esim zor sakinlestirmisti beni.sonunda dusundum de boyle kafayi takarak hem kendime hem de ogluma zarar veriyorum.hepsine kulak tikamak en iyisi.

Aynen canım, kulak tikamak en iyisi, ben de mamayla büyümüşüm, şükür bi sorunum yok, çocuklarımız da bizim gibi olur inşallah

Bu arada biri süt için yaş pasta demiş 3 gündür falan yiyorum hergün cidden arttı teşşekkür ediyorum burdan kendisine 😇

Girme cahille münakaşaya ya sinirini zıplatır tavana,yada yazık olur adabına .. Mevlana

Ciddi misin canım ya? Çok kilo yapar ama, günde ne kadar yiyorsun? Ben de mi denesem ama zaten fazlalıklarım var

Dogum yapan veya yapacak olan annelere seslenıyorum.dogum yaptıktan sonra en az 4 gün anneye süt gelmez.dogurdugunuz yavrunuz 500 gr zayıflayabılir hatta.ama sütünüz gelmesede her bes dk bi emdırmenız gerekir.ılk günlerde bebege mama vermeyın eger tabi emzırmek istıyorsanız.bı annede süt yok dıye su sekılde olur sabah aksam cocugunuz tok olup ağlamasını kafaya takar bıde cevre baskısından acaba sütünmü az dıye dıye gercekden bi gün sütünüz azalır.aslında konu cok basıt ılk bi ay sert olan gögüslerınız 2. Ay süzülüp küçülecektırler.hatta içinde süt yokmus gibi hissedeceksıniz.bunlar sizi korkutmasın sakın bebek anne memesini agzına aldıgı an ona gereklı olacak sekılde süt üretıyor zaten.ılk 3 ay her bebek hep ağlar sindirim sistemi yeni yeni bu dünyaya alıştığından dolayı .korkmayın arkadaslar sizde süt yok bu cocuk feryat figan ağlıyor demekkı aç sanmayın siz elınızden geldıgınce en az her Memeyı 10 dk emdırın 3 saat onu o tok tutar yüzde yüz .o bebeklerın malesef sancıları cok olur gazları cok olur ama sunuda bılın anne sütü mama kadar da sancı yapmaz kabızlık yapmaz 1 hafta kakasını yapmasa bıle korkuya gerek yok anne sütü içen hiç bir bebek duymadımkı ben kabız bu dıye.o kaka yapamayan anne sütü içen yaramazlarda kaka yapmayı unuttuklarından dolayı yapamıyorlar:))) ıkınmalarına ayaklarını karınlarına gelicek sekılde spor yaptırırsanız onlara yardımcı olursunuz bı nevı.sakın kulak çöpü zeytın yagı vs ile yardım etmeyın öyle olan bebekler hep o sekılde yardım olmadan kaka yapamıycaktırlar

evet haklısın 3-4 gün süt gelmiyor hatta daha fazla sonra göğüsler şişiyo acımaya başlıyo sonra sönüyor süt yokmuş gibi evet buraya kadar doğru ama diğer söylediklerin herkese göre değişir ben çocuğumu 1 buçuk 2 saatte bir 1-1 buçuk saat emzirdiğimi biliyorum doymuyodu ve en sonundada memeye gelince ağlamaya başlamıştı gaz diyeceksin gazda hiç olmazsa çocuk susuyo sallayınca kucaklayıp pışpışlayıp hophoplatınca ama açsa susmaz o çocuk hiç bi şekilde.
bebeğim memeyi reddedip feryat figan çok aşırı ağlamaya başlayınca farkettim sütümün yetmediğini ve mamaya başladık şimdi gazla karıştırıyosun diyeceksin peki mamaya başlayınca neden gaz olmadı
yeni doğduğunda 400 gr verdi 1 haftada memeyi reddetti ama kesinlikle mama vermedim sağdım gıdım gıdımda olsa ağlaya zırlaya verdim 10 gün etti bu sana bebeğim doğru düzgün beslenmedi geri kalan 20 günde 1 kilo aldı 6 cm uzadı mutluydum
2. ay ilk 10 gün normaldi sonra bebeğim aşırı ağlamaya başladı bi şekilde susturuyodum uyuyodu 2. ayın bitimine 10 gün kala aşırı ağlamaya başlamıştı hiç bi şekilde susmuyodu mememe gelince daha beter ağlıyodu o zaman doymadığına kanaat getirdim ve çaresizlikten gecenin bir yarısı gidip mama alamayacağıma göre ( eşim evde yoktu ) inek sütünü sulandırıp verdim sabaha kadar sustu uyudu hep ertesi gün yine aynı emiyordu ama ağlıyordu onun doymasını beklemek 3-4 saatimi alırdı belkide göğsümünde hiç dolduğunu hissetmiyodum mamaya başladık 2. ay kontrolüne 10 gün kala başladık kontrole gittiğimizde bebeğim 800 gr almış 1 cm uzamış dr az uzamış dedi o 800 gr mamadan aldı çünkü 3 aylıkkende 15günde 800 gr almıştı mamaya başladık 3. ay 1600 gr aldı 5 cm uzadı bu arada göğsüm hiç dolmadı yedim içtim emzirdim ama bebeğin doyması imkansızdı açken göğsümü kesinlikle almıyodu öyle böyle biraz emzirince sütüm kesildi zaten çok şükür bebeğim hiç hastalanmadı desem yeri 1 kere ateşlendi oda dişten hastalık olarakta en fazla nezle oldu e ekim annesiyim en soğuk zamanlarda bebeğim ufacıktı ama şükür çok sağlıklı anne sütü vermek istememişsin diyenlere inat söylüyorum bebeğim herkesin bebeğinden çok ama çok sağlıklı :) üstelikte hiç bişeyden korumuyorum onu ne bulursa ağzına götürüyo

Aynen canım, kulak tikamak en iyisi, ben de mamayla büyümüşüm, şükür bi sorunum yok, çocuklarımız da bizim gibi olur inşallah

Ciddi misin canım ya? Çok kilo yapar ama, günde ne kadar yiyorsun? Ben de mi denesem ama zaten fazlalıklarım var

İlk gün abarttım yarım pasta yedim 😃 artık dilim olarak satılanlardan 1 veya 2 dilim yiyorum birde sıpa 10 gibi yatar o yattıktan sonra mutlaka sağarım göğsümü 20 dk 20 dk öyle yatarım 60 cc çıkıyor en fazla ama aşırı doluyo çocuk uyanana kadar 😇

İlk gün abarttım yarım pasta yedim 😃 artık dilim olarak satılanlardan 1 veya 2 dilim yiyorum birde sıpa 10 gibi yatar o yattıktan sonra mutlaka sağarım göğsümü 20 dk 20 dk öyle yatarım 60 cc çıkıyor en fazla ama aşırı doluyo çocuk uyanana kadar 😇

Benim de göğsüm dolu dolu oluyor, diyorum 100cc çıkıcak bu defa, sonra çıkan yine en çok 50 cc, millet 150cc nerden sağıyo, bnm göğsüm mü bozuk anlamadım

Benim de göğsüm dolu dolu oluyor, diyorum 100cc çıkıcak bu defa, sonra çıkan yine en çok 50 cc, millet 150cc nerden sağıyo, bnm göğsüm mü bozuk anlamadım

Hiç güleceğim yoktu göğsüm mü bozuk ne demek ya :KK70: bende en fazla sağdığım 90cc çocuk ilk doğduğunda baya çıkıyordu 150 falan artık çıkmıyor. Ama fırsat buldukça sağ gelmese bile ben 2 gündür günde 4 kere sağdım hiç mama yemedi. Ama sağmadımmı mama veriyorum 3-4 defa.

•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••
Ve günahı süslediler, arsızlığa cesaret, zinaya aşk dediler bir neslin ahlakını işte böyle yediler ...

Bende 08 05 dogum yaptım sizin gibi ısrarla emzirdim belirli sürede bebişim kilo alacağına kilo kaybetti daha sonra hikaye aynı ismemeyerekte olsa mama takviyesi benim sorunum bebeğimin kakasının yeşil olması birde çamur gibi aynı durumda olan arkadaşlardan tavsiye alabilirim

Enfeksıyon yoksa ınek sutu alerjısı olabılır. Kılo alımı yeterlı mı?

Canım her şeyi denedim inan, her iki memeyi 15 dk, tek memeyi uzun uzun, 2-3 saat arayla, bebek her istediğinde... Bunları hep denedim süt artar diye, göğüslerim boş, şöyle 5-6 saat beklerse doluyo, o zaman da bakim diye bi sağdım 100cc doldu dolmadı, bebek durmaz ki o kadar saat, en geç 4 saatte acıkıyo hatta ilk günler 3 saatte bi mama verdim die şimdi 3. Saatte ağlıyo alışma konusunda haklısın yani. Dr hesapladı günde 8 kez 75cc sütün geliyorsa yeter dedi bi ay kadar önce ama nerde bende o süt

Merhaba,

Bebeğiniz hayırlı olsun, sağlıkla buyutun insallah...
Ne olur bebeğinizin beslenmesini, anneliğiniz ile ölçmeyin. Bu hatayı hepimiz yapabiliyoruz. Annelik çok uzun bir yolculuk ve hergün farklı sınavlar ile gelişeceğiz. Bebeğinizi mama ile beslemek kötü birşey değil. Hiç düşünmeden cips, hazır paketlenmiş gıdalar, abur cubur, mısır gıbı gdolu urunlerı tuketen, sigara alkol kullanan annenın sutu kıymetlı de, sizin sevgı ve ozenle verdıgınız mama mı kıymetsız?
Bebegınızın bu gunlerı hızla gececek, goz acıp kapayana dek buyuyecek. Gun gelıp yolda yururken o mınık elıyle elınızı tutmayacak ben yuruyorum ya anne dıyecek. Gözünüze zayıf gorunecek, eskı gunlerdekı gıbı agzına bır kasıkla yemek tıkıstırmak ıstedıgınızde ben kendım yıyorum dıyıp kızacak. Çok degıl sadece bırkac sene ıcınde ustelık... O yuzden bebeklıgı resımlerde kalmadan mamaymış memeymış kac ccymıs bosverın, doyasıya eglenın koklayın yasayın yavrunuzla....

Son düzenleme:

Bu kadar mı aynı olur :) bende de var o bozukluk canım. Yiyiyorum içiyorum. 3 saat bekliyorum dolsun iyice die. Sonuç 50cc. Hemde iki göğüsten toplam 50cc. Elektrikliside manuelide aynı. Gece çok emzir gündüzde sütün artar dediler. 2-3 saatte bir kalkıp emziriyorum sonuç değişmedi. 100-150cc görsem gariban sevindirecem artık o durumdayım.

Kizlar hatayi bastan yapiursunuz sutum olsun dye calismalari dogumdan snra yapyrsunuz halbuki sut bezleri hamileliktw uyariliyor hamilelikte kuri incir hurma ve suyu cok tuketin ben hamilelik boyunca gunde 4 litre su ictim hamileler bunu okuyrsanz bebekleriniz ocon kndinizi zorlayin artik ben sevmiyrm dyr bit luksunuz yok bebegim icin yapacagm donemi basladi :)

Kızlar, promilk diye bi içecek içmeye başladım, kullananlar çok memnun, bebeğin süt annesi diyolar hatta, inşallah şifa olur. Bu arada mamayla bebeğim iyice toplandı, çok şükür
Taaaa 2014'te yazmissiniz ama yine de sorayim.Sutum az ve bir turlu artmiyor.Bu urunu nereden almistiniz acaba? İnternette arama yaptiriyorum yabanci sitelerde cikiyor ama turkiye de yok sanirim ki alkol promili ile ilgili seyler cikiyor hep.

X