sütünüz azsa...

casulet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2009
547
4
Bu mesajı kalbim paramparça, gözlerim dolu dolu yazıyorum inanın. Mağlubiyeti kabul ettim artık, benim sütüm az!
Doğum oncesi alışverişte süt pompası, süt torbası, göğüs pedleri aldım büyük bi hevesle, bol bol sütüm olacakti çünkü, biberonu bile annem aldi, ben gerek olmicak ki dedim hep. Normal doğumla sağlıklı 3.5 kilo bi bebek doğurdum, ilk günlerde sütüm gelmedi, olurdu, normaldi, mama verdik, hatta ilk haftanın sonunda 100 gram almıştı! Doktor sütün arttıkça mamayi azalt dedi, ben dünden razı zaten. 15. Gün gittik yine sadece 100 gram almış, doktor uyardı, hem de sert şekilde, sütün az, sağ bak, günde 6-8 defa mama ver dedi. Sagdim sadece 20cc süt çıktı, mama ile bebeğim 250 gram aldi haftada, doktor çok iyi böyle devam et dedi. Amaaaa bunu duyanlar 'sakin mama verme, zararlı' diye diye ben yine mamayi azalttim, ay sonu 600 grami zor aldi. Tahliller yaptirdik, bi sağlık sorunu mu var diye, minicik elinin morlugu gecmedi günlerce, icim yandi gördükçe.
Inatla süt verdim, mamayi az verim, güya süt artacak, et süt balik, dereotu, tahin pekmez, hurma, kompostolar kase kase,süt 3 lt en az, her fırsatta uyku, moral yüksek süt olcak ya. Arada bu çocuk zayıf, senin sütün az zaten diyen akrabaları saymazsak...
Sonuç? 1.5 aylık bebeğim 1 kg ancak aldi, karnimda besledigim bebeğimi dışarda besleyemedim! Benden sonra doğum yapanların bebekleri ayda 1.5 kilo aldı! Ve artık pes ettim! Oğlum saglikli ( cok sukur) emmeye öyle hevesli ki ama ben karşılayamadim isteğini, gunde 6 defa 120 cc mama, anne sütü yanında cerez, en dolu memeden 90 cc zor çıkıyo, o da gunde 2 defa filan! Ne çok ozeniyorum 150cc süt saganlara...
Lafım sütü az annelere, emzirin vazgeçmeyin elbet ama mamayi kabullenin! 1 kaşık anne sütü bile şifa ama mama da öcü değil. Kimseleri de duymayin, kendinizi de bebeği de yıpratmayin allah aşkına! Size bugun 'mama zararlı' diyenler yarın bebeğinizin gelişimi geri ve hasta olursa suçu yine size bulacak unutmayın! Sağlıklı günler...

Allah sabır versin. Bende mamaya karşı ölçülüydüm ama bu yazdıklarınız yol gösterici olacaktır eminim. Teşekkür ederim kendi adıma.

Allah sabır versin. Bende mamaya karşı ölçülüydüm ama bu yazdıklarınız yol gösterici olacaktır eminim. Teşekkür ederim kendi adıma.

Hamilesiniz sanırım, bebek doğmadan önceki fikirlerle sonrası çok farklı, mecbur kalınca her şeyi yapıyorsun, bi damla bile olsa anne sütü vermeli ki ben hala inatla emziriyorum ama mama takviyesi arttirdim, nabza göre şerbet yani

Hamilesiniz sanırım, bebek doğmadan önceki fikirlerle sonrası çok farklı, mecbur kalınca her şeyi yapıyorsun, bi damla bile olsa anne sütü vermeli ki ben hala inatla emziriyorum ama mama takviyesi arttirdim, nabza göre şerbet yani

Evet bi kaç hafta kaldı doğuma. Mama konusu benimde etrafımda uzak durulması gereken nesneler arasında diye gösteriliyor önce anne sütü her zaman. Tabi ki bebeklerimiz aç kalmasın diye anne olarak ne gerekiyorsa yaparız. İnşallah sizinde bebeğiniz daha çok kilo alımıyla normal seyrinde büyümeye devam eder ama içinizi ferah tutun moral önemli biliyorsunuz ve doktorun dedikleri..

Canım ya ilk günlerini aklıma getirdin duygulandim 3 4 gün gelmedi sütun annemler biberonla mama verdiler diye terör estirdim arada az olduğu zamanlar oldu bari 6 ay emzirsem diye düşündüm mama vermeye karşıydim ilk bebeğim anne sütü ne doysun. 2 .de böyle olmam gibi geliyor allah vermezse zorlamanın anlamı yok nasip mama ö cü değil katılıyorum sağlık büyütün bebeğin i

lütfen kendinizi bu kadar üzmeyin olan sütünüzüde kesersiniz benim kızımda 7.5 aylık doğduğundan beri mama takviyesi yapıyorum. hiç anne sütü alamayan bebeklerde var moralinizi bozmayın ve emzirmeye devam edin önemli olan sağlıklı olması.önemli olan onu yanında olmanız ve sizin kokunuzla büyümesi emzirme konusuna fazla takılmayın bence.inşallah sağlıklı ve güçlü bir bebek olur.

Bende 08 05 dogum yaptım sizin gibi ısrarla emzirdim belirli sürede bebişim kilo alacağına kilo kaybetti daha sonra hikaye aynı ismemeyerekte olsa mama takviyesi benim sorunum bebeğimin kakasının yeşil olması birde çamur gibi aynı durumda olan arkadaşlardan tavsiye alabilirim

Canım ya ilk günlerini aklıma getirdin duygulandim 3 4 gün gelmedi sütun annemler biberonla mama verdiler diye terör estirdim arada az olduğu zamanlar oldu bari 6 ay emzirsem diye düşündüm mama vermeye karşıydim ilk bebeğim anne sütü ne doysun. 2 .de böyle olmam gibi geliyor allah vermezse zorlamanın anlamı yok nasip mama ö cü değil katılıyorum sağlık büyütün bebeğin i

lütfen kendinizi bu kadar üzmeyin olan sütünüzüde kesersiniz benim kızımda 7.5 aylık doğduğundan beri mama takviyesi yapıyorum. hiç anne sütü alamayan bebeklerde var moralinizi bozmayın ve emzirmeye devam edin önemli olan sağlıklı olması.önemli olan onu yanında olmanız ve sizin kokunuzla büyümesi emzirme konusuna fazla takılmayın bence.inşallah sağlıklı ve güçlü bir bebek olur.

Bende 08 05 dogum yaptım sizin gibi ısrarla emzirdim belirli sürede bebişim kilo alacağına kilo kaybetti daha sonra hikaye aynı ismemeyerekte olsa mama takviyesi benim sorunum bebeğimin kakasının yeşil olması birde çamur gibi aynı durumda olan arkadaşlardan tavsiye alabilirim

Kızlar, promilk diye bi içecek içmeye başladım, kullananlar çok memnun, bebeğin süt annesi diyolar hatta, inşallah şifa olur. Bu arada mamayla bebeğim iyice toplandı, çok şükür

Kızlar, promilk diye bi içecek içmeye başladım, kullananlar çok memnun, bebeğin süt annesi diyolar hatta, inşallah şifa olur. Bu arada mamayla bebeğim iyice toplandı, çok şükür

Canım benim hikayemde aynı.. Kullandıktan sonra bilgi verir misin ürün hakkında. İnşallah bebişlerimizin sütü artar iyice..

Canım ben börülce sütü fazlasıyla arttırır diye biliyorum.Temiz edebilirsen faydası dokunur belki

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sütün az sakin mama verme diye soyleyen bir kayinvalidem var birde benim ustelik kendi bildiği yetmiyormus gibi komsularin her birine anlatiyor mahallede mama takviyesi yaptigimi bilmeyen yok sen anlatinca aklima geldi birden sakin uzupte kendini olan sutunude azaltma hep bebegini dusun ve mutlu ol onlarin yanimizda saglikli oldugunu bilmek dunyanin en guzel huzuru evlatlarimizi Allahim bizlere bagislasin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Promilk nasil bi icecek nerden temin ediliyo ben amerikadayim, ins turkiyeye glcm ayni sorun sut azligi...okadar cok yemem gerekiyoki biraz sutum olsun. Lutfen bu icecegi kullanip fayda gorenler yazsin. Birde bira mayasi tableti war, oda cok arttiriyomus, ama ayni zmnda vok kiloda yapiyormus.

Ah canım ah kızım erken doğdu 7.5aylık sütüm gelmedi ilk günler.uğrastım sağdım sağdım olmadı maksimum gördüğüm 60 cc.oda tüm gün herkes bi laf söyledi yok gelir yok sen sağmiyosun fln fln.çok üzüldüm ağladım.kaynım gitti boza aldı süt yaparmiş.5kg boza.içtim tabbii ama ben bozadan nefret ediyorum1-2bardqk oda öğürerek şimdilerdeyse lafı vuruldu kv tarafından içmemişim içsem sütüm olurmus.dedim sen içseydin söylenene göre doğurmasnda sağarak emzirerek süt geliyormus.dedim.demem o kı etrafınızdakılere kulak asmayın.bana cocuk doktoeu bi ilaç versi yan etkısı sütü artırmaktı ona ragmen gelmedi.kızımda sağolsun meme lmadı biberonla iki yaşına getirdim çok şükür anne sütü alanlardan bile sağlıklı.kilo olarak bağişiklik olarak aman bazar değmesin:-)

Arkadaşlar en son promilk kullanmaya başladım demiştim ya 3gün günde 2 şişe, kullanan herkes çok memnun, ben mi?? Açıkcası 10-20cc anca artmıştır sütüm ama bikaç gün sonra yine alcam 6 şişe, hem düşük kalorili hem de sıcaklarda meyve suyu niyetine içicem. Ben joker mağazalarından aldım. Milkway diye benzer bi ürün var, o da internette satılıyor

Arkadaşlar en son promilk kullanmaya başladım demiştim ya 3gün günde 2 şişe, kullanan herkes çok memnun, ben mi?? Açıkcası 10-20cc anca artmıştır sütüm ama bikaç gün sonra yine alcam 6 şişe, hem düşük kalorili hem de sıcaklarda meyve suyu niyetine içicem. Ben joker mağazalarından aldım. Milkway diye benzer bi ürün var, o da internette satılıyor

Bende doğum alışveriş i yaparken emzirecem emzirecem diye göğüs pedi, sütyen, pompa filan aldım çok hevesliyim sadece anne sütü alacak diye. Doğum yaptım emzirmeye getirdiler. Oğlum ağlamaya başladı memeyi istemedi. Meme ucu denedik. Azıcık emip uyuyo du. Ne yapsak uyanmıyordu. Sarılık oldu baya yüksek. Dr mama destekli yapcaz dedi. Ne yapsam emmedi deli gibi ağlıyo du. Sağınca içiyordu ama. Pompayla sağdım arttırmak için herşey yedim. İki üç ay mama destekli sağarak verdim sonra da bitti. Emzirenler yüzüme sanki ben emzirmek istemiyo muşum gibi bakıyo. Niye emzirmiyo sun göğüsler in acır diye mi diyenler oluyo_Oğlum emmiyo diyince yalancıymışım gibi bakıyorlar. Çok üzülüyorum ya. Hangi anne sütünü vermek emzirme k istemez ki bebeğini. Emziren annelere söylüyorum bende. Emziremeyen annelere önyargılı davranmayın lütfen :KK43:(

ne yaptıysam sütüm artmadı benim sütüm mama sonrası tatlı niyetine oldu eşim ve çevrem o kadar laf etti her gelen bebeğini 3 yaşına kadar emzirdiğini anlattı içmediğim kadar su içtim yemediğim kadar yemek yedim sırf süt olsun diye sonuç elde var sıfır benim o kadar çabama debelenmeme rağmen karşıma geçipte aman bu çocugu emzirme sen nasıl annesin naraları dinleyince kırılma noktam oldu evdeki herkesi kırdım döktüm ve alın sizin olsun bebek ben iyi anne olamıyorum diye loğusa bunalımı yaşadım ben bunları yaşarken çevremdeki herkes yazık el kadar bebek anneside memeyi vermiyor dedip durdu sonuç yıpranmış ve ağlayan bir anne.....siz siz olun herkese kulağınızı kapatın ve içgüdüsel olarak anneliğinizi yaşayın oğlum sarılıktan hastanede yatarken diğer annelere bakıyordum kat kat kıyafetten süt sızıyordu ben sadece allahıma yalvardım dökülen şu sütlerden bana nasip etsen diye ama olmadı.....

Arkadaşlar bende ayni durumda yim.bizde doğduğundan beri mama veriyoruz çünkü sut yetmiyor.okumadigim makale kitap kalma di.bütün doğum yapanlara danistim ama her bünye her çocuk ayni olmuyor.daha gecen gün bir arkadaş mama veren annelerin emzirmek zoruna gidiyordur dedi.o sirada kizim ağlamaya basladi. Gel emzirme yi deneyelim dedim.hemen bilmiş bir edayla şöyle boyle yap dedi ama kizim artik anne sütunu bile biber onla aldiği için iyice soğudu memeden.neyse sonuç hüsran daha beter ağlamaya başla di.arkadaş şairdi demekki her cocuk farkli dedi.herkesin bol sütü olmak zorunda mi yoksa bu annenin hatasimi.ilk ay mamadan önce tam yarim saat emziriyordum hic de artmadi.takviyelerle biraz artirdim şuanda solgar vitamin başlar im son çare.biraz önce emzirme kapi diye bir gazi okudum resmen mama veren anneleri cani yapmis blogcu arkadaş.biz yine birazda olsa veriyoruz anne sütü.sagliksorunlarindan dolayi hic veremeyen olsun mu.bu olay psikolojik se onune gelen niye konusuyor anlamiyorum.artik televizyondave internette anne sütüyle ilgili birşey duymaya tahammulum yok inanin.hic caninizi skmayin.olduğu kadar verin yoksa yoldur.emmiyorsa emmiyordur.

Ah canlarım hepimiz aynıyız, iyi ki açmışım konuyu okudukça normal hissediyorum kendimi. Bugün kontrole gittik ve ilk ay zorla 600 gram alan bebeğim bu ay 1.2 kg almış! Iyi ki mamalar var!
Mamayla büyüyen nice insan tanıyorum, ne hastalıklı ne de gerizekalılar. Ben iki defa sağdığımda anca 100 cc doluyo, bebeğim tek öğünde 120cc içiyo zaten, napim artmıyo meret, aç mı kalsın bebe.
O sütü bollar insafsızlık etmesin, kimin ne olacağı belli olmaz, allah var yukarda

X