PKO tedavisi için yeni bir UMUT!

selam kızlar bende 1 yıllık evliyim.2,aydan itibaren korunmadık ama bebek olmadı.doktora gittik PKO dedi.hamile kalmak istediğim için inofolik kullanıyorum.korkularım var hiç anne olamamak gibi.PKO olup hamile kalan var mı aranızda yardımcı olursanız sevinirim.inşallah isteyen herkesin bebişi olur :KK43:

canımmmm hiç canını sıkma. benim arkadaşım tıp okudu, şimdi çapada intörn. ben bu hastalıgımı ogrendigimde ilk onu aradım. korkma ben her gün 10 tane PKO lu kadını doğurtuyorum dedi. burdada okudum hatunlarımız bebiş için bir çok yöntem bulmuş:) başında soğan kürü. olacak bebiş gör bak dua da ederim bolca.

böyle sizlere diyorum sizlere eminim ama kendime çok üzülüyorum sonra bunları yazdığıma şaşıyorum.

benim teyzemde PKO hastasıydı. hala da öyle. iki çocuğu oldu, mecburiyetten 2 kere çocuk aldırdı. annemde korkma, teyzen üzerine yorgan atsan hamile kaldı sende kalırsın diyor.

bu arkadaşım ayrıca PKO nun asla gebeliğe engel olmadığını, zorlaştırdığını söyledi.

sen forumları biraz dolaş çok iyi olur.
Allah yardımcımız olsun canım.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kizlar. Sadece doktorun soyledikleriyle kalmayin, kendiniz muhakkak okuyun arastirin. Ictiginiz ilaclarin ne ise yaradigini artilarini eksilerini... bence bitkisel tedaviler onemli. Ben ramazandan snra sogan kurune baslamayi dusunuyorum. Fazla kilolar varsa onlardan da kurtulmak şart .. rabbim hepimize sifa versin insallah. Moralleri bozmayn..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Herşey Allah ın elindedir o isterse olur bol bol dua edelim birbirimize ben kilolarımı verdim ilacada ara vericem tek derdim saçlarım 2 yıldır dökülüyor yarısından fazlasını kaybettim

1 aydır raw food/çiğ beslenme ile ilgileniyordum. Dün de PKO teşhisi konuldu, bugün ise bu konuyu okudum ve videoları gördüm. Bu bir mesaj olmalı :) Son iki yıldır kilo alma, sivilce, depresyon problemlerim en üst noktaya çıkmıştı. Zaten hashimoto tiroidim vardı, bir de PKO üstüne eklenince çok moralim bozuldu. Fakat hamdolsun, her şey Allah'tan, bunda da kesnlikle bir hayır var diyebildim ve işte her şey bir araya geldi. Ben de seninleyim lentlily!!

Merhaba! Bravo sana nasıl başarıyorsun şu raw-veganlık işini !
Öncelikle özür dilerim forumu çok kullanmayı bilmiyorum, o yüzden yazdıkalrınızı yeni görmüşüm.
1 aydır yapıyorsan hangi kaynaklardan yararlandığını sorabilir miyim?
Türkiye'de gerçekten bu diyetle alakalı pek fazla birşey bulamyorum .

Allah senden razı olsun.20 yaşındayım.2 yıldır pko var bende çeken bilir bunu bu konuyu açarak bana umut ışığı oldun senden ricam olacak benim ingilizcem yok zahmet olmazsa çevirir misin bana özellikle saç ile ilgili olan kısmı saçlarımın yarısını kaybettim.

Kızlarrr noolur çevirileri yapabilir misiniz yardımınıza ihtiyacım var psikolojim çok bozuldu pko dan kalın gür saçlarımı kaybettim umut oldu bu konu bana

Veggie diyeti dedigi vejeteryan herhalde..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar merhaba, yazdıkalrınızı yeni gördüm kusuruma bakmayın. Forumu çlok bilmediğim için görememişim.
Çeviri olayına girmeyeceğim, zaten arkadas sağolsun çevirmiş videoları. Ama gene istersen ben çeviririm daha ayrıntılı olarak.
Bu beslenmenin mantığı şekeri düzenleyebilmek. Biliyorsunuz ki polikistik over ile şeker hastalığının baya bir ilgisi var. Pkolulardan %99 unda şeker hastalığı belirtileri zaamanla çıkıyormuş.
Bu diyet ile şeker seviyesi kanda sınırlanıyormuş. Şeker bir şeekilde hormonlarımızıda etkiliuormuşş.
Yani olay aslında şekeri dengeleyerek oradan hormonlara ulaşmak.
Hayvansal protein tüketilmiyor çünkü hayvansal proteinlerin içinde hormon olduğunu biliyoruz zaten, o hormonların insan vücudunu etkilediği söyleniyor.

İlk linkteki video'da , kız önceden pko luymuş (diğer videolarını da izlerseniz anlarsınız) , raw-vegan beslenme şekli ve vitamin takviyeleriyle saçlarına kavuşmuş. Yani aslında pko ile alakalı bi video, ama tam oalrak konuşmamız pko'dan, çünkü diğer videolarıda baya bir konuşuyor.

Benim saçlarımın 4te 3ü neredeyse dökülmüştü. Seni o yüzden çok iyi anlıyorum. Ama şuan saçlarım Allah'a şükür geri geldi. Gene eskisi kadar değil ama gerçekten gözle görülür şekilde artış oldu. Pko'm gerilemedi ama maalesef. Halen regl olamıyorum.
Ben saçlarım için şu ürünleri kullandım.
http://www.hairlosstalk.com/shop/rogaine-for-women-1-month.html ---> diğer adıyla minoksidil.
http://3.bp............../-K62erL2j3ow/T4aaRsHCJcI/AAAAAAAAGGI/5oaWQ5PG-Wk/s1600/alpecin.png --->Saç çıkartan ve uzatan bir şampuan
Birde vejetaryen beslenmeye başladm.

şuan gerçekten saçalrım eski haline gelecek gibi :)
Ama regl olamıyorum, tüylenme halen devam….
Benim aklıma bu raw-veganlık çok yattı kızlar. Sadece gönderdiğim linklere değil, google'a direk yazsaınız zaten ne kadar yaygın olduğunu görürsünüz. Çok zor evet ama yapılmayacak gibi değil.

Eğer bana göre değil diyorsanız eğer, tek diyebilecğim şey tamamen organik beslenmeniz. Özellikle tavuk eti, yumurta, süt, peynir, kırmızı et… Yani hayvansal ne yerseniz yiyin organik yiyin.
Hormonları mahvediyor.

İnşallah hepimiz kurtuluruz bu acıdan….

çok teşekkür ederim canım. ya minoxidil e bıraktığında tekrar dökülüomuş o yüzden korkuyorum daha yaşım 20 sürekli kullanmak istemiyorum.ahh şu kızı bulsamda sorsam saç konusu psikolojimi bozdu

canım bir de bu şampuan tek başına yeterli olur mu ? hangi siteden alabilirim kalan bikaç tel saçımda gitmesin internet olunca pek güvenilir olmuo

canımmmm hiç canını sıkma. benim arkadaşım tıp okudu, şimdi çapada intörn. ben bu hastalıgımı ogrendigimde ilk onu aradım. korkma ben her gün 10 tane PKO lu kadını doğurtuyorum dedi. burdada okudum hatunlarımız bebiş için bir çok yöntem bulmuş:) başında soğan kürü. olacak bebiş gör bak dua da ederim bolca.

böyle sizlere diyorum sizlere eminim ama kendime çok üzülüyorum sonra bunları yazdığıma şaşıyorum.

benim teyzemde PKO hastasıydı. hala da öyle. iki çocuğu oldu, mecburiyetten 2 kere çocuk aldırdı. annemde korkma, teyzen üzerine yorgan atsan hamile kaldı sende kalırsın diyor.

bu arkadaşım ayrıca PKO nun asla gebeliğe engel olmadığını, zorlaştırdığını söyledi.

sen forumları biraz dolaş çok iyi olur.
Allah yardımcımız olsun
çok teşekkür ederim içim az da olsa rahatladı.insan bir yerden sonra bebiş istiyor.allah bebek isteyen herkese nasip etsin

canım bir de bu şampuan tek başına yeterli olur mu ? hangi siteden alabilirim kalan bikaç tel saçımda gitmesin internet olunca pek güvenilir olmuo

http://www.dermobakim.com/Alpecin-Kafein-sampuan-Alpecin-Caffeine-Shampoo-250-ml_7025.html#0
Canım mesela bu linkten alabiirsin. Ben yurtdışından getirmiştim.
Bu şampuanın bendeki etkisi ilk bir haftada oldu. Minoksidille çıkan minik teller bu şampuanla kalınlaştı öyle diyim sana. Şuan kabarık saçlarım eskisi gibi hacimli.
Ben 21 yaşındayım şuanda ve başladım minoksidik kullanmaya. ilk başta bende senin gibi düşünüyodum, bıraktığında çıakrdığı saçları döküyormuş diye. Ama zaten gayet mantıklı yani. Bizim saçlarımızı döken şey PKO. PKO gitmedikçe saç dökülmemiz de durmıcak.
PKO geçene kadar ben minoksidille devam edicem bebeğim. Bence sende korkma bu kadar.
Eğer ki geçmezse PKO, evet hayatım boyunca kullancam minoksidil. Şuanda günde iki kere kullanıyorum, ilerde haftada 3 e düşürürüm mesela. Saçsız kalamam yani gene o eskiye dönemem.
İnan depresyondaydım o kadar kötü bi hiistiki …

Ben korkma derim canım. İlk başta tedirgindim, ama şuan kararımdan çok mmenunum.
Alpecin şampuan bence saç çıkartmıyo, ama gerçekten saç tellerini kalınlaştırıyo, hacım veriyo. Belki uzun zamanlı kullanıldığında (2 ay kadar) saç çıkarma etkisinide gözlemlerim. Şuan daha 3 hafta oldu çünkü :)

Canım senin adına çok sevindim inş.eski gür sağlıklı saçlara kavuşursun ama bendr cesaret hal kalmadı döküldükçe korkularım arttı halen cesaretsizim ama şampuanı kullanıcam dökülme davam ediyor çünkü çok yıprattı beni bu saç meselesi naaptıysam olmadı şaşırdım bende artık.son çare peruk kullancam artık

Merhaba! Bravo sana nasıl başarıyorsun şu raw-veganlık işini !
Öncelikle özür dilerim forumu çok kullanmayı bilmiyorum, o yüzden yazdıkalrınızı yeni görmüşüm.
1 aydır yapıyorsan hangi kaynaklardan yararlandığını sorabilir miyim?
Türkiye'de gerçekten bu diyetle alakalı pek fazla birşey bulamyorum .

Merhaba, rica ederim :) Bir aydır raw-vegan diyet uygulamıyorum, 1 aydır bu konuyu inceliyorum. Ama bir yandan da adapte olma çabalarım var. Öğünlerimin yarısını çiğ sebzelerden oluşturuyorum. Smoothie makinesi aldım bir adet, onunla smoothieler deniyorum fln. Daha çok tarif bloglarına yöneldim. En sevdiğim 2 tanesi şunlar:

http://ohsheglows.com/

http://well.blogs.nytimes.com/projects/healthy-recipes

Bir de temel anlamda incelenecek şu site var, biliyorsundur büyük ihtimalle:
http://www.rawreform.com/content/view/14/38/

Son düzenleme:
Kızlar bu topiği canlandıralım, konu sahibi acaba siz devam ediyor musunuz bu beslenme düzenine?

Bu sadece PKO için değil, tüm hastalıklara şifa olabilir. Bakıyorum çoğu pko hastası kilo vermeyi düşünüyor ama çok rahatlıkla tavuk yiyebiliyor, protein olduğunu düşünerek. Halbuki günümüzde tavuklar sırf hormonlu, bizim de hormonlorumuzla ilgili sorunlarımız var, neden düzeltmeyelim beslenme düzenimizi?

Ben açıkçası, 1 ve ya 3 günlük oruçlar yapmayı, 100% olmasa da %70 çiğ beslenmeyi düşünüyorum. Bu konuda yabancı vloggerları takip ediyorum, sonra Aidin Salih'i dinliyorum, kitabını okuyorum.
Yediğimiz tuzdan tutun içtiğimiz suya kadar değiştirmek, adım adım ilerlemek istiyorum. Kimler benimle? Buraya inşallah her gün minik notlar, bilgiler yazalım.. Araştıralım.. Hayatımıza geçirelim. Sonuçlarını hep birlikte görelim.

Günde en az 3-4 litre su içiyorum. Eczaneden ingiliz karbonatı aldım, mutlaka onu karıştırarak içiyorum, mide asidini almış oluyorum böylece.

Çiğ beslenme, aslında sağlıklı beslenme konusunda Türkiye'den Gül Kaynak sitesinden ve videolarından faydalanıyorum bu aralar. Hayatıma geçirdiğim ya da geçirmek istediklerimi buraya yazıcam inşallah.

Kızlar bu topiği canlandıralım, konu sahibi acaba siz devam ediyor musunuz bu beslenme düzenine?

Bu sadece PKO için değil, tüm hastalıklara şifa olabilir. Bakıyorum çoğu pko hastası kilo vermeyi düşünüyor ama çok rahatlıkla tavuk yiyebiliyor, protein olduğunu düşünerek. Halbuki günümüzde tavuklar sırf hormonlu, bizim de hormonlorumuzla ilgili sorunlarımız var, neden düzeltmeyelim beslenme düzenimizi?

Ben açıkçası, 1 ve ya 3 günlük oruçlar yapmayı, 100% olmasa da %70 çiğ beslenmeyi düşünüyorum. Bu konuda yabancı vloggerları takip ediyorum, sonra Aidin Salih'i dinliyorum, kitabını okuyorum.
Yediğimiz tuzdan tutun içtiğimiz suya kadar değiştirmek, adım adım ilerlemek istiyorum. Kimler benimle? Buraya inşallah her gün minik notlar, bilgiler yazalım.. Araştıralım.. Hayatımıza geçirelim. Sonuçlarını hep birlikte görelim.

canım bende Aidin Salihin kitabını aldım , açlı terapisi kafama yattı , hatta geçen haftasonu 40 saatlik açlık yaptım , hiç zorlanmadım :KK66:
ama okul zamanı açlık sıkıntı yapabilir , bende sebze meyve suyu ile beslensem diyorum ama kafamda planımı netleştiremedim henüz :KK66:

Canım hayatımıza yüzde yüz geçireceğiz diye bir şey yok, ben küçük değişikliklerin bile büyük sonuçlar yaratacağına inanıyorum. İnşallah bu topik canlanır da her hafta hayatımıza bir şeyler katarız hep birlikte. Ben mesela her gün 1 saat spor yapmayı hayatıma geçirdim, 4 aydır neredeyse her gün spor yapıyorum, hava gibi su gibi bir ihtiyaç oluyor bu insana. İşte böyle böyle daha sağlıklı, daha hafif, daha hayat dolu, mutlu oluruz inşallah.

X