Çocuk Hastalıkları Çocuklar yılda kaç cm uzarlar? Boyları tahmin edilebilir mi?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
kuzenimde o yaşlardayken benden kısaydı şimdi maşallah ben onun yanında durmuyorum erkekler bir anda uzuyorlar ama içiniz rahat etmiyorsa bi doktora falan götürün kemiklerini geliştiren falan bi ilaç bişey yazar belki aslında biraz da genetikmiş bu boy mevzusu ama net bişey de bilmiyorum ufaklıkta üzmesin kendini bikaç sene sonra bi uzar o da inanamaz =) Allah sağlık sıhhat versin

erkek çocukları çoğunlukla ergenlik döneminde birden boy atıyor,üzülme .21 yaşına kadar boyu uzayacak zaten bakmışsın birden boy atar.

benim kardeşimdede aynı sorun oldu.Epey tahlillerden sonra 5-6 yıl hormon ilacı kullandı. Şimdi maşallah standartların üstünde bile. Tavsiyem bi an önce doktora götürmeniz. Ne kadar erken o kadar iyi.

arakdaşlar tşkrederim haklısınız belki ama oğlum sorum yapıyor benimde kafama takılıyor ayrıca cinsel organıda gelişmiyor gibi ama mesela vucudunda tüylenme başladı koltuk altı ve özel bölgesinde küçük oğlum 6 yaşında onun boy ii cinsel organıda abisininkine göre daha normal görünüyor çocukta gelişim bozukluğu var gibime geliyor neyse artık bir dr ye götüreyem bakalım ne diyecek kafamdan atmış olurum en azından ilerde sorun yaşamasın istiyorum

haklısın dr götürmende fayda var.ben çok yeniyim o yüzden alıntı yapıp cvp veremiyorum yanlız melek sana şunu tavsiye etmek istedim kasapdan iri ilikli kemik al bunları düdüklüde kaynat çıkan suyunu süz ve bi kaba al derin dondurucuna koy bu zaten beyaz jole gibi olur bunu yaptıın yemeklere özellikle çorbalara iki üç kaşık koy sizde tüketin bu biraz yardımcı olur biz bunu kurban bayramından sonra yaparız yemeklere koyaraz çok yararlı ve doktor tavsiyesi bize.birde oglunun yanında bunu problem gibi göstermeyin kendini farklı hissetmesin umarım boş bi kaygıdır saglıklı günler

canım merhaba büyüme hormonu eksikliğinde penis boyu küçük olur
buna dikkat et ve kırsal alan deme pediatrik endokrin dr götür.
çünkü büyüme hormonu yeteri kadar çalışmıyorsa ne kadar erken farkedilirse çocuk için büyüme şansı o kadar artar geçmiş olsun canım.ama sakın ihmal etme

Bana kalırsa takıntı yapmış da olabilirsin.Benim de 9 a giren ve 16 nın içinde 2 oğlum var.Küçük oğlum kaslı uzun boylu bir çocuk ama abisi 15 yaşına kadar 140 cm di.Nasıl dert ettik inanamazsın kalsiyuma bakıldı kanda kansızlık ve minerallere bakıldı yok bir şey dedi dr.Bize 2 ay boyunca zinc ve c vitamini verdi.Bu yaz oğlum 170 oldu inanamadım cinsel organı kocaman olmuş.Bazı erkek çocuklar geç büyüyebiliyorlar.Bunu bizzat canlı yaşayan biri larak gereken testleri yaptır ama panik yapma benim oğlum bir deri bir kemik 140 cm boyundaydı lise 1 deyken şu an lise 2 de 170 boyunda ve 58 kilo umarım biraz rahatlamışındır canım....

artık hastanelerde gelişimini ilerde boyunun nekadar olacağını kemikleri inceliyerek söylüyorlar
ilerde belki uzar diye bekleme
her çocuk farklıdır basketbol yüzme gibi sporlarla uğraşsın ve dr götür elinden geleni yap
ama önemli olan sağlıklı olmasıııı

ben yeğenim için gittim..dr. sadece spor tesislerinde basketi önerdi ve balık yağı şurubunu vermişti..

merhaba arkadaşlar benimde 4 ve 11 yaşlarında iki kızım var 11 yaşındaki kızımın boyu 1.62 uzun boylu bir çoçuk malesef benim kızım sorun yapmaya başladı çünkü boyunun orantısında ayak numarasıda büyüyor kol boyu uzuyor 11 yaşında ve halen o bir çoçuk haliyle istediği kıyafeti ayakabıyı ancak kadın reyonlarından alıyoruz ki çok zorlanıyoruz geçen seneye kadar boyunu her ay ölçüyordum ve kırkbin kere maşallah ayda 1 cm boy atıyordu aslında doktorlarında söylediği gibi doğum boyu her şeyi kanıtlıyor 42 cm dogmuş bir bebek 1.60 öte gidemez büyük kızım 54 cm küçük kızımda 52 cm doğdu ve o zaman doktorumuz uzun boylu narin bir kızın olacak demişti haklıymış genetik faktör çok önemli bence

arkadaşlar tabloya takılıp kendinizi üzmeyin çocuğum kısa olacak diye ben burdaki tabloya göre oğlumun boy hesaplamasını yaptım 1.71 çıktı ama oğlum 1.82 boyunda yani sadece anne baba boyu +13 kesin hesap değil kalıtımı unutmamak lazım

benim kardeşim 14 yaşında, 47.5 kg ve 1.50 boyu var arkadaşlarının bazıları onunla dalga gectiği için çok üzülüyor. beğenilmeme korkusu var. söylediğinz hesaplama formülüne göre 1.57 olması gerekiyor ama 1.50.. bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?? :S

çouklarınızın uzamasını istiyosanız akşam erken yatırın ve karanlıkta uyutun ayrıca koşmak ta büyüme hormonunu tetikliyor bol bol koşsunlar:)

benim boyum 162cm babası 180cm oğluma 177cm diyor şuanda 14 yaşında 170cm abisi 20 yaşında 182cm küçük sanki abisini de geçicek ama basketbol oynadıkları için heralde bir 5-6cm yanılma olabiliyor

kızlar bişey sorucam benim arkadaşımın kardesi (13 yaşında) ve boyu 1.70 cm.sizcede uzun değilmi benden uzun kız :KK1: boyu sizce kaç olur ? daha ne kadar ezilcem onun yanındaa :63::KK1:

X