Hepsini denedim !

balbademlinuga

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2013
358
201
Kızlar yarın batim var. Bugün eski konulara göz attım bi kaç çılgın şey denedim 😈
1. Idrari çamaşır suyuyla karıştırdım köpürdü bira gibi buna göre hamileyim
2. İdrari beklettim tortular dibe çöktü bana göre de hamileyim 😄
3. İdrara karbonat döktüm direk dibe çöktü kabarmadi buna göre hamile değilim 😶
Bakalim hangisi tutcak 😜

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar yarın batim var. Bugün eski konulara göz attım bi kaç çılgın şey denedim 😈
1. Idrari çamaşır suyuyla karıştırdım köpürdü bira gibi buna göre hamileyim
2. İdrari beklettim tortular dibe çöktü bana göre de hamileyim 😄
3. İdrara karbonat döktüm direk dibe çöktü kabarmadi buna göre hamile değilim 😶
Bakalim hangisi tutcak 😜

cnm çamaşır suyunu bende denemiştim köpürdü pek inanma yani karbonatta çökmüştü :) hamile değilmişim

Karbonat doğru ozaman yüzdesi daha yüksek baksana 😃

Walla bugün regl olmam gerekiyordu olmadım ama normal çünkü bi kaç aydır bazen 2 bazen 3 gün gecikiyor

Yarın bilemedim öteki gün gelir benim kırmızı kart 😊

cok ilgincmis gercekten.benim bat 5gun var ama bu ay bebek suphelerim tavan yapti yada artik bilincaltim şaha kalkti:KK70:
1saattir falan sanki adet olcakmisim gibi sancim var ama bu kadar erken de hic gelmez.sabaha karsi ben de yapicam karbonat yoksa catlarim meraktan:KK66:)

Hamilelik testi ne zaman yapılır?
Gebelik testi nasıl uygulanır? Sonucun pozitif ya da negatif çıkması halinde ne yapmak gerekir? Hamilelik Testi Ne zaman Yapılır? Gebelik testi nasıl yapılır

Eğer vücudunuzda gebelik belirtilerinden bir kaç tanesi varsa ilk yapmanız gereken, adet tarihinde gecikme olup olmadığını kontrol etmektir. Eğer adet tarihinde bir gecikme yaşanmışsa, eczaneden temin edeceğiniz bir idrar testini evde kendi kendinize doğru bir şekilde uygulayarak, gebe (hamile) olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Kesin sonuç elde etmek için yine de doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.

Gebelik testi en ideal ne zaman yapılmadır?
Zamanından önce yapılan, gebelik testleri gereksiz harcamalara ve duygusal çöküntülere sebebiyet vermektedir.

Gebelik testini evde uyguluyor iseniz, hamilelik testi için en doğru zamanlama adet gecikmesinden 1 hafta sonraki zaman dilimi olacaktır. Adet gecikmesinden 1 hafta – 10 gün sonrasında yapılan gebelik testleri, eğer doğru bir şekilde uygulanmış ise % 90 ve üstü doğru sonuç vermektedir. Eczaneden satın aldığını gebelik testleri ile gebelik kontrolünün doğru sonuç vermesi için en uygun zaman dilimi cinsel ilişkiden 15 gün sonraki zaman dilimidir. Eczaneden satın alından gebelik testi, cinsel ilişkiden hemen sonraki günlerde size doğru sonucu vermez.

Gebelik Testini adet gecikmesinden önce yapmanız size doğru sonucu vermez. Gebelik testinde doğru sonucu almak için, adet gecikmesi olması gerekir ve hatta adet gecikmesinin üzerinden 4-5 gün kadar geçmesi idealdir.

Hamilelik testinde sonuç Pozitif çıkarsa mutlaka kan testiyle garantilemek en doğru sonuç olacaktır.

İdrar testlerinde sonuç silik çıkarsa, testi tekrarlamanız gereklidir.

Planlamadığınız bir şekilde gebelikten şüpheleniyor iseniz; acil olarak doktora gidip kan testi yaptırmanızda fayda vardır.

Gebelik testini bir klinikte yaptırmak isterseniz, doktorlar tarafından kan testi yani Beta HCG testi uygulanacaktır.
Hızlı ve kesin sonuç verdiğinden , Beta HCG testi oldukça güvenilirdir.

Gebelik (Hamilelik) Testi Nasıl Yapılır ?

Eczaneden satın aldığınız gebelik testinini uygulamak için en iyi zaman, sabahtır. Sabah uyandığınızda ilk idrarınızla testi yapmalısınız. Bazı testler, test çubuğunu idrar akışına doğru tutmaya, bazıları ise idrarı bir kaba koyduktan sonra test çubuğuna damlatmaya yönlendiriyor. Aldığınız testin yönlendirmelerini dikkatli okuyun ve tam olarak doğru bir şekilde uygulayın.

- Temiz ve kuru bir bardağa veya kaba idrar yapılır.
- Gebelik testini düz bir yere koyun ve üerine iki damla idrar damlatın. İdrar damlatmak için genellikle, gebelik testlerinin içersinden bir cisim çıkar. İdrarınızı; gebelik testinin üzerinde işaretlenen sonuç okuma alanına damlatmamalısınız.
- Gebelik testinin üzerindeki işaretli yere, idrarı damlattıktan sonra 2-5 dakika kadar bekleyin.
- Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde tek çizgi belirirse negatif yani gebelik yok anlamına gelir.
- Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde çift çizgi belirirse pozitif yani gebelik var anlamına gelir.
- Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde çizginin bir tanesinin soluk olması gebeliğin çok yeni olabileceği anlamına gelir.
-Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde hiç bir çizgi görülmemesi testin geçersiz olduğu anlamına gelir, yeniden test yapmalısınız.

Gebelik testi nasıl yapılır, Gebelik testi nasıl uygulanır, hamilelik testinde tek çizgi, gebelik testinde pozitif, gebelik testi ne zaman yapılır, hamilelik testi ne zaman yapılır

28 Haziran 2014Hamilelik Öncesi Yorum Yapbebeknasil

Eczaneden satın aldığınız gebelik testini uygulamak için en iyi zaman, sabahtır. Sabah uyandığınızda ilk idrarınızla testi yapmalısınız. Bazı testler, test çubuğunu idrar akışına doğru tutmaya, bazıları ise idrarı bir kaba koyduktan sonra test çubuğuna damlatmaya yönlendiriyor. Aldığınız testin açıklamalarını dikkatli okuyun ve tam olarak doğru bir şekilde uygulayın.

- Temiz ve kuru bir bardağa veya kaba idrar yapılır.
- Gebelik testini düz bir yere koyun ve üerine iki damla idrar damlatın. İdrar damlatmak için genellikle, gebelik testlerinin içersinden bir cisim çıkar. İdrarınızı; gebelik testinin üzerinde işaretlenen sonuç okuma alanına damlatmamalısınız.
- Gebelik testinin üzerindeki işaretli yere, idrarı damlattıktan sonra 2-5 dakika kadar bekleyin.
- Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde tek çizgi belirirse negatif yani gebelik yok anlamına gelir.
- Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde çift çizgi belirirse pozitif yani gebelik var anlamına gelir.
- Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde çizginin bir tanesinin soluk olması gebeliğin çok yeni olabileceği anlamına gelir.
- Gebelik testinin sonuç okuma bölümünde hiç bir çizgi görülmemesi testin geçersiz olduğu anlamına gelir, yeniden test yapmalısınız.

Kullanılan ilaçlar testin sonucunu etkiler mi?

HCG içeren ilaçlar test sonuçlarını etkileyebilir. Ancak antibiyotikler ve doğum kontrol hapları gebelik testini etkileyici madde içermez.

Pozitif sonuç yanlış olabilir mi?

Eczaneden satın aldığını Gebelik Testlerinde çok sık görülen bir durum olmasa da hamile olmasanız dahi pozitif sonuç alabilirsinir. Bu tür bir sonuç HCG içeren ilaç kullandığınızda veya yeni sonlanan bir gebelik sonrasında görülür.

Negatif sonuç yanlış olabilir mi?

Eczaneden satın aldığını Gebelik Testlerinde negatif çıksa dahi hamile – gebe olabilme durumu vardır. Testi çok erken yapmış veya beklemeniz gereken süreyi iyi ayarlayamamış olabilirsiniz. Seyreltilmiş idrar da hamile olmanıza rağmen negatif sonuç almanıza sebep olabilir.

Gebelik hamilelik belirtileri nelerdir?

ADETİN GECİKMESİ
Hamilelik belirtilerinin en kesin olanıdır ve gebeliğin habercisidir diyebiliriz. Çoğu anne adayı adet dönemlerinde açık kırmızı renkte bir kanama yaşayabilirler, bu normal adet süreci gibi değildir ve muhtemel gebeliğin bir habercisi olabilir.

GÖĞÜSLERDE HASSASİYET
Gebeliğin en çok göze çarpan belirtilerinden bir tanesi de şişen, belirgenleşen ve hassasiyet kazanan göğüslerdir. Yatakta yatarken, elbise değiştirirken veya en ufak bir temasda bu hassasiyeti hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücut süt üretimi için kendini hazırlamaktadır. Bazı anne adaylarında göğüs uçlarında renk değişikliği de meydana gelir.

YORGUNLUK HİSSİYATI
Erken gebelik belirtilerinden bir tanesi de anne adayının kendini yorgun hissetmesidir. Öğlen saatlerinden artan uyku isteği, yataktan kalkmama isteği, sürekli uyuma isteği gibi yorgunluk hissiyatı oluşabilir.Her zaman uyuduğunuz saatten daha erken uykunun gelmesi ve sabahları uyanmada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tansiyon düşmesi ve kendini bitkin hissetme gibi durumlar olabilir.

SIK SIK TUVALETE ÇIKMA İSTEĞİ
Erken hamilelik belirtilerinden bir tanesi de sık sık tuvalete çıkma isteğidir. Bazı anne adaylarında sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı hamilelik dönemi boyunca devam edebilmektedir.

MİDE BULANTISI
Erken gebelik belirtilerinden en çok ortaya çıkanlardan bir tanesi de mide bulantısıdır. Mide bulantısı sadece hamileliğin ilk haftasında da baş gösterebilir. Bazı anne adaylarında sabah, bazı anne adaylarında ise tüm gün mide bulantısı olabilir. Genellikle hamileliğin ilk haftasında görülerek, beklenmedik, aşırı mide bulantısıyla beraber bir anda kusma durumu söz konusu olabilir.

İŞTAHIN AÇILMASI VE BAZI YİYECEKLERİ AŞIRI İSTEME, BAZILARINDAN TİKSİNME
Gebeliğin belirtilerinden birisi de iştah artışıdır. Aşerme denilen, değişik meyve ve sebzeleri yeme isteği oluşabilir. Bazı anne adaylarında da çok sevdiği sebze ve meyveleri istememe tiksinme duygusu oluşabilir.

BAŞ DÖNMESİ VE BAYILMA
Hamilelik belirtilerinden birisi de baş dönmesi hissiyatıdır. Aniden ayağa kalkma, veya aniden yer değiştirme durumlarında baş dönmesi yaşanabilir. Tansiyon düşmesinden kaynaklanan ani baş dönmeleri gebeliğin belirtilerindendir.

ÇEVREYE VE KOKULARA KARŞI HASSASİYET KAZANMA
Hamilelik döneminde hormon seviyelerinin artmasından dolayı, kokulara karşı hassasiyet kazanılabilir.

VÜCUT ISISINDA ARTIŞ
Vücut ısısının artması önemli bir hamilelik belirtisidir. Kendini halsiz hissetme, ateşin çıkmış hastalanıyormuş gibi bir ruh hali içersine girme gibi durumlar gözlenebilir.
Kısacası aşağıdaki belirtiler hamileliğin ilk döneminde en sık görülen belirtilerdir:

- Beklenen adetin gecikmesi
- Memelerde dolgunluk hissiyatı, hassasiyet, meme ucunda koyulaşma, meme başında karıncalanma hissi
- Karnın alt kısmında dolgunluk, şişkinlik ve bazen hassasiyet
- Bulantı ve bazen kusma
- Yorgunluk, uykuya eğilim, başdönmesi, tansiyon düşmesi
- Sık sık idrara tuvalete çıkma isteği
- Vajina salgılarının artması
- Bel ağrısı, kasıklarda ağrı

Yukarıdaki belirtiler sadece gebelik belirtileri olmayıp kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kesin gebelik tanısı için doktora giderek kan testi yaptırabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
camasir suyunu denedim kopurdu :KK66:
ama sonra suyun icine camasir suyu koyup karistirdim o da kopurdu:KK43:
bu yuzyilda neyin kafasini yasiyorum acaba :KK70:

En Kolay Nasıl Hamile Kalınır?

Uzun bir süre evliliğin tadını çıkarmış ve artık bebek yapmaya karar verdiniz. Kariyer hedefliyorsunuz ve hayatınızı belli bir plana göre düzenlemişsiniz. Belli bir yaşa eriştiniz ve hamile kalamama gibi bir endişe içine girdiniz. Daha önce hamile kalmamak için neler yapmalıyım diye düşünürken şimdi ise aklınıza ”En Kolay Nasıl Hamile Kalınır” sorusu takılmakta. Kolay hamile kalmak için neler yapmalıyım? Hamile kalma yöntemleri? Hamile kalmak için en uygun gün? Gebe kalmak için uygun pozisyonlar? gibi birçok sorunuza sitemizde yanıt bulabilirsiniz.

Düzenli Hayat
• Kolay yönden hamile kalmak isteyen bayanların öncelikle düzenli ve dengeli bir hayat tarzını benimsemesi gerekir. Bunun için öncelikle dengeli ve düzenli beslenmeye özen göstermesi, uyku düzenini koruması gereklidir.

• Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkları terketmesi ve kafein tüketimini de en aza indirgemesi gereklidir.

• Herhangi bir kronik rahatsızlığı varsa ilaçlarının gözden geçirilerek doktor kontrolü altında olması sağlıklı ve kolay hamile kalmak için yapılması gerekenlerin en başında yer alıyor.

Hamile Kalmak İçin En Uygun Gün

• Kadının yumurtlama gününe en yakın olduğu 3. ve 4. gün verimliliğin en yüksek olduğu dönemdir.
Adet dönemi düzenli geçen bayanlar için, kolaylıkla hamile kalabilecekleri zaman, aslında dört gün gibi kısa bir zaman diliminden ibarettir.

Bu yüzden bu kısa dönem, hamile kalmak isteyen bayanlar için çok önemlidir. Hamile kalabilme şansınızın en yüksek olduğu bu kısa yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girmek gerekmektedir.

• Çiftlerin haftada 3-4 kere cinsel ilişkiye girmeleri hamileliği kolaylaştıran sebeplerden biridir.

Besin Kaynakları

• Kolay hamile kalmak için yediğimiz besinler de çok önemlidir. Folik asit, çinko, demir ve kalsiyum açısından zengin olan gıdalar hamile kalma olasılığını arttıran nedenlerden biridir.

• Kırmızı et, ceviz, balık eti, süt ve süt ürünleri, baklagiller ve yeşil yapraklı sebzeler omega 3 açısından zengin olan gıdalar anne adayının düzenli ve dengeli beslenmesine yardımcı olacaktır.

Hamile Kalmak İçin Uygun Pozisyonlar

• Spermlerin vajinaya uygun bir şekilde bırakılması için doğru pozisyonlarda cinsel ilişkiye girilmesi gerekmektedir.

• Erkeğin üstte olduğu pozisyon, kadın ve erkeğin hafif yana doğru dönük olduğu pozisyonlar hamile kalmayı kolaylaştıran pozisyonlardır. Kadının sırt üstü yatık olduğu ve erkeğin üstte olduğu pozisyonda kadının kalçasının altına yastık konulması spermlerin ilerleyişini kolaylaştırır.

• Erkeğin sperm sayısının düşük olduğu durumlarda ise diz-dirsek pozisyonu hamile kalınmasını kolaylaştırma da ideal olanıdır.

Hamile Kalmadan Önce Okumanız Gereken Diğer Yazılar:

Hızlı Gebe Kalmak İçin Yapılması Gerekenler
Gebe Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler
Gebelik Hamilelik Belirtileri Nelerdir?
Hamilelik – Gebelik testi ne zaman yapılır?
Ne Kadar Sürede Hamile Kalabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cnm zaten bizde salgılanan anne olma isteği hormonu kafa yapio hepimize ben hala kırmızı kart görmedim ama gördüm gorcem az kaldı :)

sorma yaa manyak oldum ciktim bende.allah bian once bebisler nasib etsinde kurtulalim bole kurmaktan.bende olmadim ama olcakmisim gibi hareketlenmeler var hadi bakalim hayirlisi

sorma yaa manyak oldum ciktim bende.allah bian once bebisler nasib etsinde kurtulalim bole kurmaktan.bende olmadim ama olcakmisim gibi hareketlenmeler var hadi bakalim hayirlisi

Amin. Ya ama inşallah hamile degilsem bugün regl olurum çünkü artık hepten umitlenmeye başladım 😯😢

X