Düşük yapanlar gelin dertleşelim

Gerçekten çok zor Allah sabır versin bu mübarek günde bol bol dua edelim allahım hepimizin kucağını doldursun sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Amin ogluma dua ettim yerinde rahat olsun diye bir daha evladim olsun diye dua ediyorum rabbim bi daha sevindirsin bni diye isteyen herkese rabbim nasip etsin kalbimizden geceni biliyo rabbim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Âmin canım inşallah...kan testim 2 ay oldu çıkalı ama onuda alamadım daha.benim bu testler biraz karışık oldu o testi yaptırdığımda Afyon'da oturuyodum.açıkçası 2. Düşükten sonra biraz bunalıma girdim ilk 1 ay hiç ilgilenmedim hiç bişeyle şimdide akü hastaneyi arıyorum ama cvp veren olmuyo sürekli arıyorum cvp veriyorlar bu seferde bağladıkları birim açmıyor...bu Bayram tatilinde hepsini halledicem inşallah..sonuçlarıda yazarım size..seninde başın sağolsun canım..Allah kimsenin başına vermesin ama başına gelmeyende anlamaz neler yaşayıp nasıl acı çektiğimizi;(senin ne kadar içerde kaldıki benimde ikincide 2 hafta önce gelişimi durmuş büyük ihtimalle 2 hafta önce ölmüş demişlerdi.

Cok saol cnm hepimizin başı sagolsun.. Yaşamayan anlayamaz gercekten. Ayı haftası farketmiyor ilk hamile olduğunu öğrendiğin anda baglaniyorsun bebeğine ;( Allah kimseye yaşatmasın. Bize de en kısa zamanda yeniden versin insallah.. Benim de 2 hafta kadar kalmış içeride aynen gelişimi ne zaman durmuşsa ona göre söylüyor doktor. Hemen ilk birkac günde farkedilmezse dokular öldüğü icin bebekte genetik test yapilamiyormus megerse biz de testte birşey çıkmayınca soruşturup öğrendik. Ne gibi testler yaptırdığını ve ne çıktığını paylaşırsan cok sevinirim. Ben de Bayram sonrası yaptiricam paylaşırım.

Cok saol cnm hepimizin başı sagolsun.. Yaşamayan anlayamaz gercekten. Ayı haftası farketmiyor ilk hamile olduğunu öğrendiğin anda baglaniyorsun bebeğine ;( Allah kimseye yaşatmasın. Bize de en kısa zamanda yeniden versin insallah.. Benim de 2 hafta kadar kalmış içeride aynen gelişimi ne zaman durmuşsa ona göre söylüyor doktor. Hemen ilk birkac günde farkedilmezse dokular öldüğü icin bebekte genetik test yapilamiyormus megerse biz de testte birşey çıkmayınca soruşturup öğrendik. Ne gibi testler yaptırdığını ve ne çıktığını paylaşırsan cok sevinirim. Ben de Bayram sonrası yaptiricam paylaşırım.

Tamam Cnm alıralmaz yazarım inşallah hayırlı sonuçlar alırız..

Merhaba,

Öncelikle düşük yapan tüm bayanlara geçmiş olsun...ve yeni sağlıklı bebekleri olsun tekrardan inşallah ve gelen bebek de umut olsun acıları dindirsin...

Arkadaşlar ben henüz düşük yapmadım, ama düşüğe sebep olabilecek şeyleri merak ediyorum araştırıyorum. 1- 2 midye dolma yemek, maydonoz yemek, adaçayı içmek bile düşük sebebi ve bence hepimiin bunları bilmemiz ve paylaşmamız lazım. Hamilelik şüphem var ve bugün alışverişte sırf eşim istedi diye maydonoz aldım onu da kendi salatama falan eklemeyeceğim...Fiziksel ve hormonal sebepleri elbette var ama onları doktorlar takip eder diyorum. Ben maydonoz, adaçayı ve deniz ürünleriyle taze yani pastörize peynirlerden yememe kararı aldım direkt düşük sebebi olabiliyorlar, kendi yediklerimle bebeğimi düşürmek istemiyorum en azından, yani yememem gerektiğini bilip de yemek olmaz...

Bu konularda bilgisi deneyimi olanlar var mı yeni hamilelik şüphelerim var bu ay korumak istiyorum kendimi ve varsa bebeğimi...

Teşekkürler...

Merhaba,

Öncelikle düşük yapan tüm bayanlara geçmiş olsun...ve yeni sağlıklı bebekleri olsun tekrardan inşallah ve gelen bebek de umut olsun acıları dindirsin...

Arkadaşlar ben henüz düşük yapmadım, ama düşüğe sebep olabilecek şeyleri merak ediyorum araştırıyorum. 1- 2 midye dolma yemek, maydonoz yemek, adaçayı içmek bile düşük sebebi ve bence hepimiin bunları bilmemiz ve paylaşmamız lazım. Hamilelik şüphem var ve bugün alışverişte sırf eşim istedi diye maydonoz aldım onu da kendi salatama falan eklemeyeceğim...Fiziksel ve hormonal sebepleri elbette var ama onları doktorlar takip eder diyorum. Ben maydonoz, adaçayı ve deniz ürünleriyle taze yani pastörize peynirlerden yememe kararı aldım direkt düşük sebebi olabiliyorlar, kendi yediklerimle bebeğimi düşürmek istemiyorum en azından, yani yememem gerektiğini bilip de yemek olmaz...

Bu konularda bilgisi deneyimi olanlar var mı yeni hamilelik şüphelerim var bu ay korumak istiyorum kendimi ve varsa bebeğimi...

Teşekkürler...
Merhaba
İyidileklerin için teşekkürler..inşallah sorunsuz bir gebelik geçirirsin ve sağsalim bebişini kucağına alırsın..yazdıkların doğru ama pastörize konusunda yanlışın var.peynir ve süt ürünlerini pastörize olanlardan yiyip içmen gerekiyor bu gramla kiloyla satılan peynir,yoğurt vs yememen gerekiyor zaten doktora gittiğinde doktorunda uyarır bu konuda.ben birde çiğ soğan yenmemesi gerekli diye biliyorum ayrıca tavuktada bolca a vitamini bulunuyormuş normalde zararlı değil tabiki ama hamilelikte fazla a vitamini almak bebeğe zarar veriyormuş ki başıma geldi tavuk yediğimin ertesi günü zehirlenme yaşamadım..yeşillikler meyveler illaki hepimiz evlerimizde güzelce yıkıyoruz ama daha dikkatli olmamız gerekli gebelik süresince dışarıda yemek yediğin zaman güvendiğin yerlerden yemelisin ya da öZellikle salatalarını yememelisin..benim bildiklerim bunlar..eskiden annelerimiz herşeyi yiyip içiyormuş ama hepside sağlıklı bi şekilde kucaklarına alıyorlarmış sanırım kötü bi çağa denk geldik:KK66:
J

Merhaba
İyidileklerin için teşekkürler..inşallah sorunsuz bir gebelik geçirirsin ve sağsalim bebişini kucağına alırsın..yazdıkların doğru ama pastörize konusunda yanlışın var.peynir ve süt ürünlerini pastörize olanlardan yiyip içmen gerekiyor bu gramla kiloyla satılan peynir,yoğurt vs yememen gerekiyor zaten doktora gittiğinde doktorunda uyarır bu konuda.ben birde çiğ soğan yenmemesi gerekli diye biliyorum ayrıca tavuktada bolca a vitamini bulunuyormuş normalde zararlı değil tabiki ama hamilelikte fazla a vitamini almak bebeğe zarar veriyormuş ki başıma geldi tavuk yediğimin ertesi günü zehirlenme yaşamadım..yeşillikler meyveler illaki hepimiz evlerimizde güzelce yıkıyoruz ama daha dikkatli olmamız gerekli gebelik süresince dışarıda yemek yediğin zaman güvendiğin yerlerden yemelisin ya da öZellikle salatalarını yememelisin..benim bildiklerim bunlar..eskiden annelerimiz herşeyi yiyip içiyormuş ama hepside sağlıklı bi şekilde kucaklarına alıyorlarmış sanırım kötü bi çağa denk geldik:KK66:
J

Evet haklısın canım öyle oldu maalesef güvenli gıda bulmak zor artık... Pastörize evet yanlış olmuş ben de farkettim, TAZE PEYNİR olacaktı taze peynirler yani çiğ sütten mayalananlar zararlı doğru....Tavuğu da haftada bir iki evde yemek gerek sanırım...Çiğ soğanı bilmiyordum sağolasın. Ben yeşillikleri sirkeli suya bastırıyorum ilk kumunu vs. akıttıktan sonra... ama yine de çiğ sebzeden de ürktüm şimdi kolay olmuyor biliyorsunuz canım bu bebekler ya ondan yoksa çiğ sebze yemek lazım :)) Neyse uzatmayayım çok teşekkürler kardeşim ilginize aynen güzel sağlıklı bebekler dilerim ben de size... Sağol canım...:KK16:

Kızlar benim adetimin 10. Günü son 4 gündür kahverengi akıntı gibi geliyor ama bitmek bilmiyor bide şişkınlıgım var neden olabilir acaba

Merhabalar, benim kucuk bir sorum olacakti. Sanirim kendiliginden dusuk surecine girdim. Regl kanamasina benzer ama yogun olmayan kirmizi kanamam baslamak uzere...esim ve bende kan uyusmazligi var kendiliginden dusukte hangi asamada bu igne vurulmali. Tamamen kanamam oldugundan 72 saat itibari ile mi, parca gelmesi sonrasi 72 saat mi yoksa rahmin temizlenmemesi durumunda kurtajdan sonraki 72 saatlik surecte mi? Bu konuda bilgisi olan varsa paylasabilir mi acaba? Tesekkur ederim.

Arkadaşlar uzun zamandır siteyi problem Yaşadıkça takip ediyorum, bugün üye olup aranıza Katılmak ve dertleşmek istedim. 2,5 yıllık evliyim, yaklaşık 1,5 yıl önce hamile kaldım 6. Haftanın içindeyken düşük yaptım, keseyi düşük yaparken ultrasonda gördük değerim o gün 1550 çıkmıştı. Bundan 4 ay kadar sonra tekrar gebe kaldığımı düşündüm değerim önce 77 iki gün sonra 83 çıkınca dr Um düşebilir dedi ve nitekim öyle oldu kimyasal gebelikmiş. Bir süre ruhen istemedim 8 ay kdr ara verdim yaz sonu tekrar denemeye başladık aralık sonu adet olmam gerekirken olmadım evde idrar testi Yaptım pozitif çıktı kan tahlilinde 6,67 çıktı Dr 2 gün sora tekrarla dedi 2.sinde değer 1.28 e düştü adetim toplamda 7 gün gecikti 26 günde bir adet görürüm hep düzenlidir. Dr. Buna kimyasal gebelik bile denmez dedi. Aklım çok Karışık bu ay baya ümitlenmiştik. Bugün adet oldum. Bu arada inanılmaz derecede bel ağrılarım oldu diğer düşüklerimdede olmuştu böyle ama bu sefer ağlatacak kadar ağrım oldu gebelik olmadığına emin olunca Ağrı kesici kullandım neyse ki rahatladım. Başına böyle bişi gelmiş olan var mı aranızda? Bu arada tabii ki kendi halime şükrediyorum, daha ileri tarihlerde düşük yapmak çok Üzücü herkese geçmiş olsun dilerim

kızlar hepinize slm okudum topiğinizi genelinizin hamilelik takvimi var hayırlı olsun bnde 2 düşük yaşadım ve ikiside gelişmediği için düştü 4 haftada kalmışlar 6 haftalık olması gerekirken doktorum bklemeye gerek yok dene tekrar dedi korkuyorum çok bu arada bnde pıhtılaşma çıktı ama 2. düşüğüm iğne kullanmama rağmen düştü inş 3. de aynı şey olmaz

X