Kendimden Utanıyorum yardım edin

zehra231

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2014
441
107
Merhaba ablalarım ben 16 yaşında ergenim biliyorum bu konular size önemli gelmeyebilir ama ben çocukluğumdan beri beni mutsuz eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim derslerim çok güzel o konuda sıkıntım yoktu ama okula gitmek istemiyorum çünkü arkadaşlarım benimle dalga geçiyolar. Bu durum yüzünden okuldan soğudum beyaz tenli olmak istiyorum çocukluğumdan beri kara , karanlıkta gözükmez,zenci vb. şeyler duyuyorum ağlamaktan helak oldum sakın bana umursama demeyin yıllardır böyleyim.

Umursamama gibi durumum olsaydı çoktan aşmıştım ama yok ben kendimi güzel buluyorum ama bunlar yüzünden soğudum kendimden artık ne zaman özgüvenim gelse böyle yapıyolar bende fondotene başladım öyle beyazlamaya çalışıyorum ama annem haklı olarak kızıyor. Üzülüyorda halime hep ağlayarak eve gelmeme dayanamıyor. Bu seferde makyaj yapıyor diyolar bıktım artık yemin ediyorum ama başka çarem yok ki. Ben beyazlamadan bu üzüntüm geçmicek yüzümde delikler var ama bu çocukluğumda da vardı. Annemde de vardı genetik bir şey ama bu beni rahatsız ediyor yok mu ablalarım bir çözüm artık evden çıkmıyorum dışarı

Bursluluğum gelince kendime fondoten aldım ama küçük şehir iyisi yok bu da çok kötü çıktı. Böyle hafif bir şey yok mudur ben bursluluğum gelince internetten alsam nolur bana yardımcı olun

Ah canım benim ya yaşından dolayı bu kadar takıyorsun belli ki. Bana da iş arkadaşlarım kara derlerdi gülerek ben de gülerek cevap verirdim 'he öyle' diye:) bu senin elinde olan bir şey değil. Ten rengimizi, boyumuzu, fiziğimizi, yüzümüzün organlarımızın şeklini bizler seçemiyoruz. Seninle dalga geçenler senin günahını alıyorlar. Onlara Allah'ın yarattığıyla dalga geçirmemesi gerektiğini söyleyebilirsin. Fondoten olayına gelince tatlım ben sana kesinlikle önermiyorum bu tür şeyleri. Sırf onlar dalga geçmesin diye bu yaşta yüzünü bu maddelere bulayıp cildinin daha kötü hale gelmesini istememelisin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba canım,
Öncelikle Allah'a şükür edelim elimiz, ayağımız düzgün bir şekilde olduğu için ve sağ sağlim okuluna gidebildiğin için, yerinde olmak isteyen çok kardeşimiz vardır emin ol ki :KK54: hayatta hiçbir sıkıntından dolayı okula gitmek istemiyorum deme, arkadaşlarının da kendilerinde beğenmediği birçok şey vardır bu yüzden seninle uğraşıyorlardır bence:KK34: bir beyaz tenli olarak söylüyorum ki ben de güneşte doyasıya yanamamaktan dolayı, acı çekmekten ve kızarmaktan dolayı hep esmer olmak istemişimdir esmer ten rengi bana çok avantajlı geliyor mesela :KK31: sen kendine güvendikten ve kendini sevdikten sonra hiç kimse sana söz söyleyemez bu sıkıntını aşman lazım öncelikle. İnternete "esmerlere en çok yakışan makyaj, renk, kıyafet türü" gibi aramalar yapıp tarzını yönlendirebilirsin bence. Kendini sev, dua et, kendine güven ve kimseye aldırma herkes kendinden sorumludur:KK36:

Merhaba ablalarım ben 16 yaşında ergenim biliyorum bu konular size önemli gelmeyebilir ama ben çocukluğumdan beri beni mutsuz eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim derslerim çok güzel o konuda sıkıntım yoktu ama okula gitmek istemiyorum çünkü arkadaşlarım benimle dalga geçiyolar. Bu durum yüzünden okuldan soğudum beyaz tenli olmak istiyorum çocukluğumdan beri kara , karanlıkta gözükmez,zenci vb. şeyler duyuyorum ağlamaktan helak oldum sakın bana umursama demeyin yıllardır böyleyim.

Umursamama gibi durumum olsaydı çoktan aşmıştım ama yok ben kendimi güzel buluyorum ama bunlar yüzünden soğudum kendimden artık ne zaman özgüvenim gelse böyle yapıyolar bende fondotene başladım öyle beyazlamaya çalışıyorum ama annem haklı olarak kızıyor. Üzülüyorda halime hep ağlayarak eve gelmeme dayanamıyor. Bu seferde makyaj yapıyor diyolar bıktım artık yemin ediyorum ama başka çarem yok ki. Ben beyazlamadan bu üzüntüm geçmicek yüzümde delikler var ama bu çocukluğumda da vardı. Annemde de vardı genetik bir şey ama bu beni rahatsız ediyor yok mu ablalarım bir çözüm artık evden çıkmıyorum dışarı

Bursluluğum gelince kendime fondoten aldım ama küçük şehir iyisi yok bu da çok kötü çıktı. Böyle hafif bir şey yok mudur ben bursluluğum gelince internetten alsam nolur bana yardımcı olun

Canim cilt beyazlatici maske var evde hazirlanan google bi yaz da bak bakalim. Bir de oriflamede beyazlatici cilt sabunu vardi

10 yıl sonra bu düşüncelerinin ne kadar saçma olduğunu, aslında ten renginin yani dış görünüşün herşey demek olmadığını anlayacaksın.

ayrıca fondöten falan sürme bu yaşta. hem ten renginden açık fondöten sürünce maske gibi duruyordur, arkadaşların zaten yaş sebebiyle dalga geçmeye yer arıyorlardır, sen böyle maskeli gibi dolaşınca daha çok dillerine düşersin.

kendinle barışık ol.

Hem ayrıca kendimden utanıyorum da ne demek güzel kardeşim benim. O kendini bilmez çocuklar utansınlar kendilerinden. Senin bu sözleri takmamaya öğrenmen gerek. Şarkıların bir çoğu esmer bayanlara ithafen yapılmıştır aç dinlet. Kıskanıyor olabilirler de. Ayrıca bahsettiğim gibi eğer bir daha sana salakça şeyler söylemeye kalkışırlarsa sakın ezik durma karşılarında. Ben Halim'den memnunum de öyle olmasa bile memnun olduğunu söyle. Ben bu dalga geçenlerin ruh halini çözemiyorum ya nasıl vicdanları nasıl terbiyeleri var anlamıyorum. Ayrıca onları seni çekemediğini de düşünüyorum canım. Velhasıl kelam daha liseden başlama yüzüne o zararlı şeyleri sürmeye.

Esmer teni fondotenle beyazlatmaya calısmak sacmalık bana göre.
Ayrıca öyle güzel esmerler var ki ben bayılıyorum ya mesela Beyonce melez çikolata gibi teni var bayılıyorum yaa bir ara öyle olmak ümidiyle güneşleneyim dedim tatilde kızarmış tavuğa döndüm aşırı beyazım ben de
Her ten renginin kendine göre güzelliği vardır
Ben esmer kadınları da cok cekici ve güzel buluyorum
Sakın sakın bence ten rengini fondotenle değiştirmeye calısma hem daha fondoten kullanmak icin yasın cok kücük :KK43:
Cildini mahvedersin.
Ben 20 yasındayım fondoteni özel günlerde sürerim mesela, cc krem ya da bb falan kullansan daha iyi olur daha hafif dokulu cildine hava aldırır
Hoş en iyisi hic kullanmaman aslında ama kendini nasıl iyi hissediyorsan.
Ayrıca insanların senin hakkında ne düşündüklerini önemsememeyi öğrenmelisin
yoksa hayat cekilmez gelir
Misal ben sırf ten rengimden dolayı benimle dalga gecen seviyesizlerle hic muhatap bile olmazdım değerimi düşürmezdim o kadar
Kaale alınacak insanlar değiller bence canım sen de kafana takma

Son düzenleme:
Bu bir kanun gibi beyaz tenliler esmerlere özenir, esmerler beyazlara.
Düz saçlılar kıvırcık saça özenir, kıvırcıklar düzleştirmek için ütü bile yapar saça.

Eminim çok hoş bir kızsın sen. Saçmalıklara kulaklarını tıka ve cildin için bitkisel kürler uygula.
Fondotön, pudra gibi maddeler ile cildine daha çok zarar verme.

Tenin rengi önemli değil, ışıl ışıl temiz bir cilde sahip olmak önemlidir.
Bundan şikayetçi olmanı anlarım. Bunun da çözümü var.
Hiç ağlama gerçekten.. Bugünleri hatırlayıp deliymişim diye gülersin ilerde.:)

Ah canım benim ya yaşından dolayı bu kadar takıyorsun belli ki. Bana da iş arkadaşlarım kara derlerdi gülerek ben de gülerek cevap verirdim 'he öyle' diye:) bu senin elinde olan bir şey değil. Ten rengimizi, boyumuzu, fiziğimizi, yüzümüzün organlarımızın şeklini bizler seçemiyoruz. Seninle dalga geçenler senin günahını alıyorlar. Onlara Allah'ın yarattığıyla dalga geçirmemesi gerektiğini söyleyebilirsin. Fondoten olayına gelince tatlım ben sana kesinlikle önermiyorum bu tür şeyleri. Sırf onlar dalga geçmesin diye bu yaşta yüzünü bu maddelere bulayıp cildinin daha kötü hale gelmesini istememelisin.

Biliyorum fondoten çok zararlı ama öyle kötüler acımasızca eleştiriyolar. Ben yanlarındayken bile kız arkadaşlarım ben kara insanlardan hoşlanmam diyor. İnan her yolu denedim artık evden çıkamıyorum annecim sağolsun psikoloğa götürdü. Takıntı olmuş depresyona girmiş diyor. Bütün gün evde temizlik yapıyorum annem çık gez demekten yoruldu artık

Yaşıtız canım ve bu yaşta böyle beyni geri kalmışlar elbette çıkabilir, dalga geçecek bişey bulamamışlar, tenine laf atmışlar.. Bende beyazım ve bronzlaşmak için uğraşıyorum amma olmuyor, esmer olmak, 2 günlük tatilde bile çikolata gibi olmak isterdim..

Sen zaten kendini beğeniyormuşsun, e milleti takma, küçük yermiş zaten ya iyice böyle değişikler çıkabilir, fondateni de iyi marka olmadıkça sürme, bende bıraktım fondöteni, pudra sürüyorum sürceksem.. Cildine yazık etme boş yere, sarışının adı esmerin tadı derler, bence sen de kendi tenini beğeniyosundur ama millet diyince insan şüpheye düşüyor, ben çirkin miyim diye.. Aynı şey benim saçlarım konusunda oldu, ben baya kıvırcığımdır aslen ve dalga geçerlerdi küçükken, şimdiyse yıllardır düzlüyorum, fönlüyorum.. Saçlarım yıprandı bir hiç uğruna.. Ağzı olan konuşuyor, üzme tatlı canını 3-5 gereksizin beyin dışı lafı yüzünden..

Hiçbir şey cildinin rengini o güzelim tenine zarar vermeden açmaz bunu da belirteyim. Lütfen bunun mümkün olacağını düşünüp de yıpratma daha çok kendini birçok yönden. Güçlü ol. Kimse senden değerli değildir. Ve şükret her zaman güzel kardeşim. Gözyaşını öyle dengesiz çocukların dengesizce sarfettiği sözler yüzünden dökme.

Esmer teni fondotenle beyazlatmaya calısmak sacmalık bana göre.
Ayrıca öyle güzel esmerler var ki ben bayılıyorum ya mesela Beyonce melez çikolata gibi teni var bayılıyorum yaa bir ara öyle olmak ümidiyle güneşleneyim dedim tatilde kızarmış tavuğa döndüm aşırı beyazım ben de
Her ten renginin kendine göre güzelliği vardır
Ben esmer kadınları da cok cekici ve güzel buluyorum
Sakın sakın bence ten rengini fondotenle değiştirmeye calısma hem daha fondoten kullanmak icin yasın cok kücük :KK43:
Cildini mahvedersin.
Ben 20 yasındayım fondoteni özel günlerde sürerim mesela, cc krem ya da bb falan kullansan daha iyi olur daha hafif dokulu cildine hava aldırır
Hoş en iyisi hic kullanmaman aslında ama kendini nasıl iyi hissediyorsan.
Ayrıca insanların senin hakkında ne düşündüklerini önemsememeyi öğrenmelisin
yoksa hayat cekilmez gelir
Misal ben sırf ten rengimden dolayı benimle dalga gecen seviyesizlerle hic muhatap bile olmazdım değerimi düşürmezdim o kadar
Kaale alınacak insanlar değiller bence canım sen de kafana takma

Bende biliyorum çok kötü duruyor ama bıktım bu durumdan artık derslerime yoğunlaşamıyorum. Ben çok çalışkan biriydim ama okuldan soğudum gidemiyorum artık. Yaz tatili geldi inanın evden dışarı adım attığım yok .

Canım ben 17 yaşındayım.Hissettiklerini anlayabiliyorum.
Ben beyaz tenliyim ama hiç iyi bir şey değil biliyor musun?Azcık güneşe çıksam kızarıyorum,yanıyorum.
Sivilce çıkınca çok belli oluyor kırmızı kırmızı duruyor.Denize gidince güneşlenemiyorum hemen yanıyorum,kararmıyorum zaten kızarıyorum.
Eminim çok güzel kızsındır.Herkes bir şeyler söyler.Neden takıyorsun ki?Ben de gözlüklüyüm meesela hiç sevmezdim ama alışmak,sevmek zorundayım hem artık kendime yakıştırıyorum da :)
Bence çok şanslıyız sağlıklı olduğumuz için.Sahip olmadıklarımızı değil sahip olduklarımızı düşünelim ve şükredelim.İlerde bu dediklerine güleceksin bile :)
Herkesin kendinde memnun olmadığı şeyleri vardır keşke dediği şeyler... Mesela ben orta boyluyum.Yaklaşık 1.64 boyundayım.Keşke daha uzun 170lerde olsaydım derim ama bu halimden de memnunum :)

Hiç fark etmedin mi en güzel mankenler,şarkıcılar esmer.Adriana Lima,Thalia... Bunlar aklıma gelenler.Ergenlikten dolayı çok takıksın kendinde anlıyorum seni kendini beğenmemeni bence ilgini başka şeylere yönelt.Hobi edin,kendini fazla düşünme.Mesela kitap okuyabilirsin.
Ayrıca çok gençsin sakın fondotenle cildini mahvetme!

bence kiskaniyorlar seni. baksana cogu insan esmer olabilmek icin neler yapiyor kremdi suydu buydu. kendinle baris ilkten onlar dediklerini umarsamadigini anlayinca kendiliginden susucaklardir. bu güzel yaslarini aglayarak gecirme, kendi kafanda bir iki arkadas bulsan onlarla takilsan okuldan cikmak bile istemezsin :)

Hiçbir şey cildinin rengini o güzelim tenine zarar vermeden açmaz bunu da belirteyim. Lütfen bunun mümkün olacağını düşünüp de yıpratma daha çok kendini birçok yönden. Güçlü ol. Kimse senden değerli değildir. Ve şükret her zaman güzel kardeşim. Gözyaşını öyle dengesiz çocukların dengesizce sarfettiği sözler yüzünden dökme.

Keşke mümkün olsa ama insanlar ne kadar acımasız ben kimseyle dalga geçmem mutsuzluğumu göstermem ama artık yoruldum çocukluğumdan beri böyle o kara lafı canımı çok yakıyor. Çirkin deseler bu kadar üzülmem

ileride bunları hatırlayıp kendine güleceksin emin ol
Umursama demeyeceğim de, kendinle barışık olmayı dene
Benim de boyum kısa diye hep dalga geçerlerdi zaman zaman ağlardım şimdi hala boyum kısa ama umrumda değil.
Yaşla doğrudan ilişkisi var sanırım.

Canım ben 17 yaşındayım.Hissettiklerini anlayabiliyorum.
Ben beyaz tenliyim ama hiç iyi bir şey değil biliyor musun?Azcık güneşe çıksam kızarıyorum,yanıyorum.
Sivilce çıkınca çok belli oluyor kırmızı kırmızı duruyor.Denize gidince güneşlenemiyorum hemen yanıyorum,kararmıyorum zaten kızarıyorum.
Eminim çok güzel kızsındır.Herkes bir şeyler söyler.Neden takıyorsun ki?Ben de gözlüklüyüm meesela hiç sevmezdim ama alışmak,sevmek zorundayım hem artık kendime yakıştırıyorum da :)
Bence çok şanslıyız sağlıklı olduğumuz için.Sahip olmadıklarımızı değil sahip olduklarımızı düşünelim ve şükredelim.İlerde bu dediklerine güleceksin bile :)
Herkesin kendinde memnun olmadığı şeyleri vardır keşke dediği şeyler... Mesela ben orta boyluyum.Yaklaşık 1.64 boyundayım.Keşke daha uzun 170lerde olsaydım derim ama bu halimden de memnunum :)

Hiç fark etmedin mi en güzel mankenler,şarkıcılar esmer.Adriana Lima,Thalia... Bunlar aklıma gelenler.Ergenlikten dolayı çok takıksın kendinde anlıyorum seni kendini beğenmemeni bence ilgini başka şeylere yönelt.Hobi edin,kendini fazla düşünme.Mesela kitap okuyabilirsin.
Ayrıca çok gençsin sakın fondotenle cildini mahvetme!

Haklısın canım bak ben kendimi beğeniyordum orada sorun yoktu ama bunlar dedikçe özgüvenim gitti bitti artık kimseyle konuşamıyorum yüzlerine bakamıyorum bunu nasıl aşıcam bilemiyorum

Biliyorum fondoten çok zararlı ama öyle kötüler acımasızca eleştiriyolar. Ben yanlarındayken bile kız arkadaşlarım ben kara insanlardan hoşlanmam diyor. İnan her yolu denedim artık evden çıkamıyorum annecim sağolsun psikoloğa götürdü. Takıntı olmuş depresyona girmiş diyor. Bütün gün evde temizlik yapıyorum annem çık gez demekten yoruldu artık

Birilerinin ne dediği umurunda olmamalı bu kadar. Hele ki seçim şansımızın olmadığı bir konu hakkında söyledikleri sözler. Seni kıskandıklarını düşünüyorum. Gül geç kıvransınlar. Onlar yüzünden cildine fondotenle zarar verdiğine değecek mi? Ergenliğe girmiş insanlardır birçoğu ve bu gibi terbiyesizliklerin ahlaken ve dinen ne kadar yanlış olduğunu bilmeleri gerekir. Onları kıvrandır hiç umursamayarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba canım,
Öncelikle Allah'a şükür edelim elimiz, ayağımız düzgün bir şekilde olduğu için ve sağ sağlim okuluna gidebildiğin için, yerinde olmak isteyen çok kardeşimiz vardır emin ol ki :KK54: hayatta hiçbir sıkıntından dolayı okula gitmek istemiyorum deme, arkadaşlarının da kendilerinde beğenmediği birçok şey vardır bu yüzden seninle uğraşıyorlardır bence:KK34: bir beyaz tenli olarak söylüyorum ki ben de güneşte doyasıya yanamamaktan dolayı, acı çekmekten ve kızarmaktan dolayı hep esmer olmak istemişimdir esmer ten rengi bana çok avantajlı geliyor mesela :KK31: sen kendine güvendikten ve kendini sevdikten sonra hiç kimse sana söz söyleyemez bu sıkıntını aşman lazım öncelikle. İnternete "esmerlere en çok yakışan makyaj, renk, kıyafet türü" gibi aramalar yapıp tarzını yönlendirebilirsin bence. Kendini sev, dua et, kendine güven ve kimseye aldırma herkes kendinden sorumludur:KK36:

Evet ablacım dua etme konusunda sıkıntım yok ama ben Allah'a isyan mı ediyorum acaba diyede üzülüyorum. İnanın ben kendimi bu kadar çirkin hissetmezdim ama öyle şeyler dedilerki kendimi ırkıçılık yapılan insanlar gibi hissediyorum ne zaman kavga olsa bir şey olsa kara diyerek vuruyolar neden böyle yapıyolar anlayamıyorum ki insanlar neden başkasıyla bu kadar dalga geçer

Merhaba canım.kendinden utanma elin ayagn var.şükretmelisin.esmerler bkım yapmadmı hemen karartı iniyor.sana tavsym prinç suyu kullan.ben bunu kvaldme söyledim.bzm köyde çilli olanlar kullanıyodu tertemz yapydu cildi dedı. Cildini temz tut fondoten kullanmak yerine eczaneden cildine uygun ürün alıp cildni aydınlatblrsn ne beyazlar bkımsız .takma kafana.canım.

X