Kendimden Utanıyorum yardım edin

Son olarak film Tayvan yapımı, internetten online izleyebilirsin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba ablalarım ben 16 yaşında ergenim biliyorum bu konular size önemli gelmeyebilir ama ben çocukluğumdan beri beni mutsuz eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim derslerim çok güzel o konuda sıkıntım yoktu ama okula gitmek istemiyorum çünkü arkadaşlarım benimle dalga geçiyolar. Bu durum yüzünden okuldan soğudum beyaz tenli olmak istiyorum çocukluğumdan beri kara , karanlıkta gözükmez,zenci vb. şeyler duyuyorum ağlamaktan helak oldum sakın bana umursama demeyin yıllardır böyleyim.

Umursamama gibi durumum olsaydı çoktan aşmıştım ama yok ben kendimi güzel buluyorum ama bunlar yüzünden soğudum kendimden artık ne zaman özgüvenim gelse böyle yapıyolar bende fondotene başladım öyle beyazlamaya çalışıyorum ama annem haklı olarak kızıyor. Üzülüyorda halime hep ağlayarak eve gelmeme dayanamıyor. Bu seferde makyaj yapıyor diyolar bıktım artık yemin ediyorum ama başka çarem yok ki. Ben beyazlamadan bu üzüntüm geçmicek yüzümde delikler var ama bu çocukluğumda da vardı. Annemde de vardı genetik bir şey ama bu beni rahatsız ediyor yok mu ablalarım bir çözüm artık evden çıkmıyorum dışarı

Bursluluğum gelince kendime fondoten aldım ama küçük şehir iyisi yok bu da çok kötü çıktı. Böyle hafif bir şey yok mudur ben bursluluğum gelince internetten alsam nolur bana yardımcı olun

Cilt bakımı bölümünü bi kurcala derim canım, orada güzel maskeler var. Domates ve limon maskeleri işe yarıyor. Ama tam tarifini bilmediğimden yanıltmayayım seni. Gir oku o bölümü, mutlaka bulursun bir şeyler. Ayrıca bende karayım ve benle de bu konudan dolayı alay edilme vs oldu ama bana hiç bir fayda sağlamayan, dostum, arkadaşım vs olmayan, mecburiyetten bir arada bulunduğum kişler sonuçta ne kadar dikkate değer şeyler söylüyorlar diye düşündüm. Senin için aynı şey ne kadar geçerli olur bilmiyorum ama onlara bu durumdan rahatsız olmadığını gösterirsen eskisi kadar zevk almayacaklardır bu saçma dalga muhabbetlerinden. Ayrıca ağzı olan konuşuyor canım kendileri dört dörtlük olsalar amenna ama aynayı hiç kendilerine tutmazlar, o yüzden ben çoğu arkadaşım bana bunları söylediğinde onları ben alaya alıp gülüyorum, şaşırıyorlar. Sen kendini sev önce, kendini öyle kabul et. Ve sürekli ben esmerim, çok karayım vs diye düşünüp yeme kendini. Bazen moral olarak iyi olsak bile insanların ne oldu sana, neyin var, bir şeye mi kırıldın vs gibi sözleri bile moralimizi bozmaya yeterken senin bunları düşünmen ve üzülmen gayet normal. Kendi kendine insanların abarttığı kadar esmer olmadığını söyle. Bilinç altına yerleşene kadar böyle cümleleri sesli olarak tekrar et gün içinde. Emin ol bir zaman sonra öyle göreceksin kendini. Ve maske vs yaparken dikkatli ol, beyazlamak uğruna yakma kendini. Maskeni yaparken olsun, uyguladıktan sonra olsun hep işe yarayacğını düşün, nasıl inanırsan öyle olur sonuçta değil mi? :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Herkese çook teşekkür ederim hepiniz hhaklısınız. Düşünecem en azından belki bir gün düzelirim atlatırım ama çok zor gibi geliyor bana bugün gene bir arkadaşım kilolu biraz bana sen zayıfsın ama fiziğin iğrenç dedi durduk yere anlamıyorum sanane benim fiziğimden çıkmıcam dışarı falan
neden seni kıskandıklarını düşünmüyorsun sen biraz bu konu ile ilgili takıntı yaptığın için ki çok normal anlıyorum insanlar bunun üstüne gidiyor.kendini ezik gösterme! seni kötüleyeni sende kötüle bak bakalım nolacak.bende lisedeydim sıramda oturuodm bi arkadasım (kız) arkasını döndü yüzün çok kötü duruyor sivilcelerin dedi.o an bişe diyemedm çok zoruma gitti kızdm kndime neden bişe demedm çok içerledim demekki tekrar döndü arkasını tekrar sivilcelerin çok kötü duruo dedi seninde kilon çok kötü duruyor dedm ama bozulmadan bellli etmeden dedm. bi bozuldu anlatamam. :KK9: eğer içime atıp kalsaydım üzülürdüm belkide suan bile beni etkileyebilirdi bu olay ama yapana yapınca insan rahatlıyor hala iiki yapmışım diorm ister yalnış ister doğru.kısasa kısas!

Merhaba ablalarım ben 16 yaşında ergenim biliyorum bu konular size önemli gelmeyebilir ama ben çocukluğumdan beri beni mutsuz eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim derslerim çok güzel o konuda sıkıntım yoktu ama okula gitmek istemiyorum çünkü arkadaşlarım benimle dalga geçiyolar. Bu durum yüzünden okuldan soğudum beyaz tenli olmak istiyorum çocukluğumdan beri kara , karanlıkta gözükmez,zenci vb. şeyler duyuyorum ağlamaktan helak oldum sakın bana umursama demeyin yıllardır böyleyim.

Umursamama gibi durumum olsaydı çoktan aşmıştım ama yok ben kendimi güzel buluyorum ama bunlar yüzünden soğudum kendimden artık ne zaman özgüvenim gelse böyle yapıyolar bende fondotene başladım öyle beyazlamaya çalışıyorum ama annem haklı olarak kızıyor. Üzülüyorda halime hep ağlayarak eve gelmeme dayanamıyor. Bu seferde makyaj yapıyor diyolar bıktım artık yemin ediyorum ama başka çarem yok ki. Ben beyazlamadan bu üzüntüm geçmicek yüzümde delikler var ama bu çocukluğumda da vardı. Annemde de vardı genetik bir şey ama bu beni rahatsız ediyor yok mu ablalarım bir çözüm artık evden çıkmıyorum dışarı

Bursluluğum gelince kendime fondoten aldım ama küçük şehir iyisi yok bu da çok kötü çıktı. Böyle hafif bir şey yok mudur ben bursluluğum gelince internetten alsam nolur bana yardımcı olun

Tatlım, o şapşik arkadaşlarına siz yazın saatlerce güneşin altında kalıp benim tenimin rengine ulaşmak istiyorsunuz fakat o bronz ten rengi bende doğuştan var ezikler diyip dalga geç :KK3:
Sıkma canını, esmer bayanlar kanımca çok taş olur.
Çok şanslısın bence :21:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende cok acik tenliyim keske esmer olsam diyorum :) arap kizi diye bi krem var cildine de zarar vermez renginide acar fiyatida uygun. Ama cok sanslisin bence ilerde bu durumdan cok memnun olacaksin

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım benim üzülmüşsün belli ama bunların hepsi gelip geçecek bu yaptıklarını ilerde hatırlayıp güleceksin neden mi. çünkü bu yaşlarda insanlarda güzellik olgusu gelişmemiştir. siz henüz ergenliğinizi yeni tamamlıyorsunuz ve daha çok değişeceksiniz. ayrıca güzellik bulunduğun yere göre değişir. mesela slavlar sarışınlardır ve onlarda sarışın olmak sıradan birşeydir bu yüzden onlar saçlarını siyaha kahverengiye boyarlarken bizlerde ise kahverengi siyah saçlılar çoktur sarı merakı vardır. yani mantıken düşündüğünde aslında birşey bir yerde ne kadar az ise o daha kıymetlidir. hem sen kendini beğeniyorsan eminim güzel bir kızsındır .birde gelişimini tamamlamamış insanlar insanların görünüşleriyle dalga geçerler. boşver takma senden bir tane var sana öyle diyenlere ben orjinalim de bak benim gibi bir tane daha varmı burada de sende onlarla dalga geç.

canım sen arapkızı kremini kullanıp rengini açtınmıki ben denedim ama kremin rengi beyaz sürünce yüzünü beyazlık bırakıyor yıkayınca yine aynı rapisa oluyordum. bence o krem açmıyor.

Bende cok acik tenliyim keske esmer olsam diyorum :) arap kizi diye bi krem var cildine de zarar vermez renginide acar fiyatida uygun. Ama cok sanslisin bence ilerde bu durumdan cok memnun olacaksin

eğer yine de ten rengini açmak istiyorsan sana birkaç tavsiye verebilirim.
"Elma suyu
Yoğurt
aspirin
Üzüm suyu(sitede kırmızı şarap diyordu ben üzüm suyu kullandım)

bunların hepsi dogal AHA olduğu için yani doğal meyve asitli kimyasal peeling olduğu için cilt lekelerini geçiriyor bu maske.Hergün bu maskenin ardından HAMETAN sürdüm.ve 2 ay sonra lekeler geçti.Ama üşenmeden hergün yaptım.Benim lekelerimi geçirdi.şimdi cok pürüzsüz cildim :) zaten benim cildimde cok leke yoktu sadece tenım cok beyaz olduğu için sivilcelerden kalan kırmızı lekeler vardı hepsi de geçti :)
"
bunu bu siteden alıntıladım bende denedim rengi biraz açıyor fakat eğer yüzünüz güneşten yanmışsa cildi soyarak üstteki deriyi atarak açıyor. öyle çok bir beklentiye girmeyin. yanmamış kendi renginiz neyse o oluyor.
2. dışarı çıkarken yaz kış 50 faktör güneş kremi kullan.

Senin en azından fiziğin güzelmiş bende o bile yok bacaklarım kalın belim ince kendimi çok inceliyorum ve öyleyim :KK43:

canım sen arapkızı kremini kullanıp rengini açtınmıki ben denedim ama kremin rengi beyaz sürünce yüzünü beyazlık bırakıyor yıkayınca yine aynı rapisa oluyordum. bence o krem açmıyor.

Hayir benim cillrrim vardi o yuzden kullanmistim. Pudra gibi olmustu lisedeydim ozamanlar. Hem zararsizdi hemde kismen de olsa cilt tonumu duzenliyordu.

Gecici cozumler icin :)

Canim esmer olmak cok guzel bir ayricalik insanlar esmer olmak icin solariuma ne kdr cokmpara dokuyorlar. Esmerin okdr cok avantaji var ki. Beyazlar guneste kizarirken sen brozlasirsin. Giydigin renkli kiyafetler daha cok gosterir. Daha cok guzel yastasin sacma sapan kozmetikleri kullanarak guzelim cildini mahvetme pismanligini cok ileride yasarsin.

Cnm benim takma onları kafaya senin yaşında bende yaşadım bunları.böyle çok düşüncesiz insan var.benimde boyum çok kısa 152 yım.ama şu an evliyim hiç Takmiyorum.tabi senin yaslarinda çok takardim insanların eleştirisi kendileriyle kiyaslamasi psikolojimi bozuyor 14-15 yaşında iken okula topuklu ayakkabılarla bile gitmeyi düşünmüştüm:KK70:birde ben arapkirli kremini öneririm cilde çok iyi geliyor benim cildi yüzüm çok pürüzdü(doğumdan sonra kötü oldu)arapkirli kremi bulursam alicam.sana tavsiyem kendinle barisik ol esmer bir ten çok güzel bence:)genclginin tadını çıkar ve okuluna devam et

O yasta cocuklar hep birbiriyle ugrasir. Ergenekuslar boyle eglence cikarir kendine. Onlara yem olmamak lazim. Sen bayagi teslim olmussun. Ne demek ten rengini acmak Allah askina? Yapma sakin boyle seyler.
Kendini degistirmek icin cirpindigini gordukce daha da cok eglenip ustune geliyorlardir. Sen oncelikle kendinle baris ve kendini begen. Sonra da halinden memnun oldugun, kendini gayet guzel buldugun izlenimini ver. Oyle olmasa bile onlar oyle sansin.
Oyle mumkun olmayan degisikliklerle bosuna ugrasma. Ten rengini acamazsin. Acma da zaten, boyle yaradilmissin, buna direnmek sacma. Ancak o surdugun seyler badana gibi, kalip gibi suratinda siritir. Komik olma boyle.

canım ya kıyamam ben sana benle de hep dalga gerçelerdi boyum kısa diye :p ama cnm senin için dalga geçtikleri şey çok saçma yani Allah seni böyle yaratmış yani büyük ihtimal annen veya baban esmerdir bu genetik bişey senn elinde olan bişey değil ki. Yaşın çok küçük fondoten ne demek sakın yapma cildini mahvedersin sonra pişman olursun tatlım böyle saçma şeylere kafanı takmaaa :))))

nasıl yani kremi sürüyordun kullandın ve bir süre sonra cildin düzeldi mi? yani kremi yıkasanda bile açıldı mı rengin

Hayir benim cillrrim vardi o yuzden kullanmistim. Pudra gibi olmustu lisedeydim ozamanlar. Hem zararsizdi hemde kismen de olsa cilt tonumu duzenliyordu.

Senin teninin renginimi begenmemis arkadaslarin? Yoksa o teninin mimarinimi?

Rabbim her kulunu farkli yaratmis, senide öyle Sevip özenle yaratmis. Simdi Rabbimin kalemine kalem katmak olurmu? Sanatcilara bak, insanlara bak, senin gibi olmak icin ne kremler ne solariumlar ne paralar döküyorlar. Sen kendinle barisik oluo seversen kendini tenini, emin ol bana o zaman seni kizdiramazlar. Bide sen onlari kizdir :) gercekten o kadar karamiyim? bende solariuma girmeyi düsünüyordum, su mankenlerin kullandigi bronze fondoteninden almak istiyorum fln. bi de bak gör seni sonra kizdirabiliyorlarmi. o yasta arkadaslar ztn bir biriyle ugrasir, takma diycem ama kizma :KK66:

nasıl yani kremi sürüyordun kullandın ve bir süre sonra cildin düzeldi mi? yani kremi yıkasanda bile açıldı mı rengin

Hayir, pudra gibi dusunun. Gecici cozum. Ama pudra gibi cilde zarar verici degil

Biraz büyüdükten sonra esmer olmanın avantajlarını ve guzellıklerini görüceksin canım sen hiç o tatlı canını üzme senin yaşlarında gözlüklerim yüzünden çok dalga gecerlerdı ama buyudum şimdi moda gözlük :)

1 ay oldu sanırım isteyen olursa özelde fotoğrafımı gösterebilirim çok çirkin değilim ben neden böyle yapıyolar anlamıyorum

Bebisim bana ozelden fotoğraflarını atar misin? Normalde simdi kızlar hep esmer tenli olmak istiyo solaryum da kaç seans para dokuyolar bence arkadaşların seni kıskanıyor. Mesela bende 14 15 yaşlarındayken mahalleden arkadaşlarım bana pirasa bacak derdi dalga geçerlerdi çünkü bacaklarım çok ince ve çarpıktı, çok uzulurdum o zamanlar dışarı çıkmak istemezdim ciksam da onlardan kacardim, gerçi simdi hala çarpık ama yakisani giydigim surece belli olmuyor ben de çok takmiyrm. Mesela saçımi omuz hizasında kestirmek istoyrm ama omuzlarim genis kaslarim olsa benden tam bi erkek olurmus :KK70: üstüme her giydigim şey yakışmıyor o da canımı sikiyo ama yakisani giydigim surece onu da dert etmiyrm. Esmer ten severim ben onlar seni cekemiyo emin ol :)

X