Ev hanımlar 3 e 5 e bakmayalım.. Kenara koyalım

Merhaba Hanımlar

Gercekten o kadar cok gereksız harcama yapıyoruzkı. Bız esımle dısarda yemek yemeyı cok sevıyoruz, ben çok degıl ama esım alkol tuketıyor ve alkollu yerlerde cok pahalı oluyor. Ben mesela kendı adıma pazara gıttıgımde bıle ekonomı yaptıgımız dusunuyorum. Markette sebze meyve cok pahalı ve kalıtesız

Ikımızde calısıyoruz. Cok zor durumlar atlattık maddı olarak, dugun, esyalar, esımın aılesının dugune gelme gıtme paralarından tutunda ıgne ıplıge kadar kendımız alınca bız evlılıgımız ılk yıllarını hıc yasayamadık. sımdı 5 yıllık evlıyız, bebek yok daha, ıstıyoruz ama ben 2 dusuk yaptım zamana bıraktık

Annecıgımın pesınata yardım etmesıyle 1.5 sene once ev kredısıne gırdık. Suan mevcutta 1 ev kredısı, 1 eskı arabamızın kredısı( ev pesınatı ıcın satmıstık), 1 yenı arabamızın kredısı, 1 adet ufak kredı( ayda 450 tl 1 yıllık) kredımız var. Şok oldugunuz degılmı. Aslında 1.5 yıldır benım de calısmamdan ve muhendıs olmamdan dolayı eve gıren gelır cok ıyı. Bu gelırle esımın aılesıne de ayda ıyı bır mıktar yardım edıyoruz mecburen. Ona ragmen bız bu borcların altından kalkıyoruz.

Beyaz esyalarım cok kotuydu ve artık canıma tak ettı gıttım buzdolabı ve bulasık makınesını degıstırdım. Ufak bır bırıkımım vardı oraya gıttı. Salon esyalarım artık o kadar deforma oldukı masam sandalyelerımın ayakları sallanıyor, zamanında parasızlıktan hıcbıseyı ıstedıgım gıbı alamamıstım. Dun esımın de gazıyla gıtttık tanıdık bı yerden salonu degıstırdık. Adam agac kullanıyomus mobılyalarda, gercekten uzun omurlu ve cok hosuma gıden bır salon aldık ama baya tuzlu tuttu. Esım soylemese alamazdık, kendımıze hıcbısey yapmadık bundan sonra yapalım barı dedı. Esımın aılesı cok yıprattı bızı maddı olarak. Sımdı dıyorumkı dısarda fazla yemem, ıhtıyacım olmayan seylerı almam ama aylık elden odemeyle oderım o esyayı. Tabı bunun yanıda da ayda 500tl kenara atmam lazım cunkı dogum yapınca 3,4 ay en az 3 bıntll fazladan odememız olacak( maasım olmayacagı ıcın). Bılmıyorum yanlısmı yaptım ama sankı borc odeyınce para daha guzel yetıyo. 1 yıl sıkıntı cekerım ama sevdıgım bır salonum olur dıyorum. Umarım altından kalkarız

Bizde dışarda yemeği cok yiyoruz hemen hemen her hafta dışarda birşeyler yiyoruz belki cok fazla tutmuyor ama bunu mutlaka kesmeliyiz onun yerine bir başka ihtiyacımızı alırız diye düşünüyorum evet ben mesela yemek konusundan başlayabilirim para biriktirmeye.....

Canım ewet o yandan bu yana 2 gram altın oldu.. Bu arada kardeşimn nişanı wardı uat bas derken harcamam oldu ama dewam para biriktirmeye... Bu arada günede girdim 15 günde bi 50 tl 550 lira olcak toplamda.. 5 inci kişiyim.. Alınca parayı direk altın yapıcam .. Sende al altınını altın olunca bozdurmaya üşeniyosun para olunca o gözüne batıyo malesef.. Hadi o zaman baslayalım tekrardan bugunden itibaren baslıyalım.. Haftada kac liramız olcak ayda ne kadar olcak ... Yine gelenler olur.. Her ay olursa 1 gr alalım.. Yada ceyrek olur inş..

Kac senelık evlisin.. Okul falan diyince .. Ek gelirin varmı..
Yoksa bnm gibi sadece ev hanımımısın...

Cok sevindim yaa başlayalım valla bende şimdi gidip 1 gram alıcam 13 yıllık evliyim ekmgelir maalesef yok bir ara bir yayıneviyle anlaşıp kitap yazıyordum evde oturduğum yerden cok iyi oluyordu şimdi oda yokev hanımıyım benimde girdiğim bir gunüm var ayda 50 tl bende Şubat gibi alıcım kısmetse ama onun yeri belli şimdiden....

Evet cok gereksz harcamalar yaptıgımız oluyo ama bnce yapıcaz inanıyorum...
Şimdi elişi yapıyorum ama kardeşime..
10 tane daha havlu kenarı yaptıktan sonra kırdeladan havlu kenarı yapcam böle dantel falan dısarı iş yapcam ... Götürcem bi yere giderken saga sola..ne bilim dogumdan sonra oek bişi yapamam hemen ama kenarda dursun elişleri ... Böle fikirlerde gelıyo aklıma

Ya m
Cok sevindim yaa başlayalım valla bende şimdi gidip 1 gram alıcam 13 yıllık evliyim ekmgelir maalesef yok bir ara bir yayıneviyle anlaşıp kitap yazıyordum evde oturduğum yerden cok iyi oluyordu şimdi oda yokev hanımıyım benimde girdiğim bir gunüm var ayda 50 tl bende Şubat gibi alıcım kısmetse ama onun yeri belli şimdiden....
ya öasallh ne gusel daha ocAkta 4 sene olcam
Ya istersek yaparız bn ınanıyorum
Olcak olcak ..:KK66:
Kadın isterse herseyı yapar..
Baslıyoruz o zaman..
Bu arada bn merve.. İstanbul kayabasında oturuyorum... Bi tane kızım var 2 yasında..
Bitanede oglum olcak aralık sonu ocak bası gibi duanı beklerim :)

Kenara para atarken bazı seylerden de tasarruf ederek atabiliriz mesela elektrik faturası bana cok geliyor 120 falan cok ütü yaparım her şeyi ütuluyorum gecen bir arkadasım manyakmısın sen topladığın zaman hemen katlarsan duzgunce ütüye gerek yok dedi bende nevresimleri, ipte 10 çamaşır varsa 5 i ni elimde duzeltıp katladım hem ütü azaldı Hemde faturam bu ay 102 tl geldi.....

E
Şimdi haftalık ne kadar biriktirdiğimizi yazıyoruz....
Ewwt.. Gunlukde yazabılırız farketmez... Tam zamanı aylık olucak işte bugun ayın 9 u bıdahakı ayın 9 unda kac lıramız olcak.. Onunla altın yapcaz..

Ya m

ya öasallh ne gusel daha ocAkta 4 sene olcam
Ya istersek yaparız bn ınanıyorum
Olcak olcak ..:KK66:
Kadın isterse herseyı yapar..
Baslıyoruz o zaman..
Bu arada bn merve.. İstanbul kayabasında oturuyorum... Bi tane kızım var 2 yasında..
Bitanede oglum olcak aralık sonu ocak bası gibi duanı beklerim :)

Hayırlı olsun Allah saglıcakla kucağına almayı nasip etsin bendimde cocuklarımın arasında 2,5 yas var biraz zorlanıyosun ama ilerde cok rahat edersin benimde ilki kız ikinci erkek şimdi kız 4. Sınıfta oğlum 2. Sınıfa gecti cok rahatım suan...

E

Ewwt.. Gunlukde yazabılırız farketmez... Tam zamanı aylık olucak işte bugun ayın 9 u bıdahakı ayın 9 unda kac lıramız olcak.. Onunla altın yapcaz..

Hadi bakalım bismillah deyip başlayalım o zaman ben bugun 5 tl attım....

Kenara para atarken bazı seylerden de tasarruf ederek atabiliriz mesela elektrik faturası bana cok geliyor 120 falan cok ütü yaparım her şeyi ütuluyorum gecen bir arkadasım manyakmısın sen topladığın zaman hemen katlarsan duzgunce ütüye gerek yok dedi bende nevresimleri, ipte 10 çamaşır varsa 5 i ni elimde duzeltıp katladım hem ütü azaldı Hemde faturam bu ay 102 tl geldi.....
Biz dısarda yemk yıyoruz her hafta degılde 3 haftada 1 gıtsek yeter....
Ya dikkatli olursak olur... Abur cubur cok alıyo eşim bazılarını unutuyoz bile dolapta onlardanda kıstım... Yicen seyleri al dedim dagda degiliz market surası dedim :KK66:...heycanlandım bak şimdi böle bi kaç kişiyle yapınca daha hırslanıyosun biliyomusun daha güsel oluyo aslında

Hayırlı olsun Allah saglıcakla kucağına almayı nasip etsin bendimde cocuklarımın arasında 2,5 yas var biraz zorlanıyosun ama ilerde cok rahat edersin benimde ilki kız ikinci erkek şimdi kız 4. Sınıfta oğlum 2. Sınıfa gecti cok rahatım suan...
Ay ne güsel ....
Bende senin gibi olcam inş :KK66:
Aralarında tam 2.5 yas oluyo benmkinide bakalım.. Saglıklı olsunlarda gerisi öle böle geliyo geçiyo...

Bende kendine kavanozdan bi kumbara yapmıstım... Sıfırlandıydı iyi oldu şimdi atayım kenara hemen ...
Cüzdanımda bozuk para vardı atayım ne kadar varsa

4.35 krş :) Allh bereket versın bismillah dedık.. Haftasonu ne kadar olcak merak edıyorum..
Areser sence haftalıkmı yazalım gunlukmu...
Dusundumde haftalık daha heycanlı olur sankı... En sonda ayda ne kadar oluyo tazarız... Nasıl degerlendırdıgımızı yazarız

Bende kendine kavanozdan bi kumbara yapmıstım... Sıfırlandıydı iyi oldu şimdi atayım kenara hemen ...
Cüzdanımda bozuk para vardı atayım ne kadar varsa

Peki senin para biriktirmeye ki amac ne olacak benim 40 gram bir bileziğim vardı bir arkadasa verdik o da para olarak verdi para da geldiği gibi gitti ben onu yeniden yapmak istiyorum....gerçi hiç takmıyorum ama olsun kenarda dursun...

4.35 krş :) Allh bereket versın bismillah dedık.. Haftasonu ne kadar olcak merak edıyorum..
Areser sence haftalıkmı yazalım gunlukmu...
Dusundumde haftalık daha heycanlı olur sankı... En sonda ayda ne kadar oluyo tazarız... Nasıl degerlendırdıgımızı yazarız

Tamam haftalık toplam ne kader olmuş yazarız ama topiği boş bırakmayalım hergün olmasa da ne kadar koyduğumuzu yazalım haftalık ta sayım yaparız...

Canım bnde altınlarımı borclarıma verdım.. Bilezık yapmk ıstıyorum bnde .. Ne kadar yapabılırsem .. 40 gr bılezıgım kalmıştı kaynıma borc verdık.. Bnde takmak istıyorum bıkactane .. Heveslıgımu alamadım hiç..
Ew aldık hala borc oduyoz .. Esyaları faln hep kendımız aldık işte.. Öle.. Bnde bışezık için.. Bnm kumbaraya eşimde atar arada ne olursa 1 2 10 krs:KK66:
Bakalım.. Eşimde biriktirıyo para inş .. Amacımız 17 gr lık 5 tane bilezik almk..
Neresıne merhem olursa yaptıgım gramlar...
Kenarda paran olması cok gusel bişi

Ewde iş yapmayı hıc dusundunmu.. Yazarlık yapmıssında bundan baska.. Bn biara oenye işi faln yatım..
Bıara sabun yapıp satayım dedım.. Kalıpları falan cok pahalı...
Elişi düşünüyorum şimdide işte.. Hedıyelik havlular falan..elimdeki işi bitireyımde kardesımın

Ewde iş yapmayı hıc dusundunmu.. Yazarlık yapmıssında bundan baska.. Bn biara oenye işi faln yatım..
Bıara sabun yapıp satayım dedım.. Kalıpları falan cok pahalı...
Elişi düşünüyorum şimdide işte.. Hedıyelik havlular falan..elimdeki işi bitireyımde kardesımın

Hiç düşünmedim yapabilirmiyim bilmiyorumda bi de bizim burda cok yapan yok öyle şeyler yani yapsamda alan olurmu bilemem.....

Evett gramımı yaptım attım kenara hadi hayırlı olsun kumbaramda 100 tl vardı gram 90 tl 10 lirasını kumbaraya geri koydum bide pazar paramdan 1,5 tl kaldı onuda attım bugun kumbarama giren 16.5 tl Allah bereket versin....
Bugun bide kendimce bir tasarruf yaptım cocukları dışarı çıkmadan doyurdum böylelikle dışardan yicek bişey istememiş oldular....:KK66::KK66:

Bende birikimci hatunlar topigindeyim
ben simdi ufak udak birikim yapabiliyoruz demir paralari biriktiruyoruz
ekim 15ten itibaren gram altin ve 20-30tllik euro yada dolar alcm sabir kumbarasina aticam maastan her ay 10tl banka hesabima aticam demir paralarda kavanozda kalcakgene
mart yada subatta da her ay 100tl kurban parasi biriktircez simdilik bole birikim planimiz

X