Ev hanımlar 3 e 5 e bakmayalım.. Kenara koyalım

mrv2855

B(77.3)G(75.2)H(69)....hadi gulum yandan:))
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2013
7.248
7.677
33
Herkese selam hanımlar..kendi derdime göre bi topik bulamadım ... Yeni konu acayım dedim..evliyim.. Bir kızım var.. Ayrıyeten hMileyim.. OcAkta dogum olıcak nasipse..
Kenara para koymam lazım.. Ew aldık borc ödüyorz.. 3 yıllık ewliyiz saga sola ufa tefek borcumuz var..
Calısmıyorum ben ev hanımıyım..
Karar verdim üç kurus beş kurus demicem .. Gereksiz hi bişi almıcam .. Hiç bişi aldırmıcam .. Eşimde benim birikim yapabilecegimi düşünmüyor acıkcası...:):KK1:
Sırf onada inat en azından doguma kadar atıcam kenara ....
Sizlerde bna destek verin... Birbirimize gaz verelim ... Kenarda 3 5 kurusumuz olsun...
Ne bilim abur cuburlara verdigimiz
Bostan yere harcadıgımız gereksiz yere aldıgımız şeyleri gözdn geçirip tekrar aynısını yapmayalım.. Kendimize bi kumbara gibi bişey ayarlayalım...
Haftalık yada 15 günlük birikimlerimizi paylasalım.. Nerde ne aldık bunları yazıp birbirimizi yönlendirip heveslendirelim bence bu iş olur ne dersiniz .. Varmısınz benle birikim yapmaya.. Mesela aylık bi hedef koyalım kendimize ne dersiniz ...
Hadi güsel fikirler beklıyorum ev hanımları .....

Herkese selam hanımlar..kendi derdime göre bi topik bulamadım ... Yeni konu acayım dedim..evliyim.. Bir kızım var.. Ayrıyeten hMileyim.. OcAkta dogum olıcak nasipse..
Kenara para koymam lazım.. Ew aldık borc ödüyorz.. 3 yıllık ewliyiz saga sola ufa tefek borcumuz var..
Calısmıyorum ben ev hanımıyım..
Karar verdim üç kurus beş kurus demicem .. Gereksiz hi bişi almıcam .. Hiç bişi aldırmıcam .. Eşimde benim birikim yapabilecegimi düşünmüyor acıkcası...:):KK1:
Sırf onada inat en azından doguma kadar atıcam kenara ....
Sizlerde bna destek verin... Birbirimize gaz verelim ... Kenarda 3 5 kurusumuz olsun...
Ne bilim abur cuburlara verdigimiz
Bostan yere harcadıgımız gereksiz yere aldıgımız şeyleri gözdn geçirip tekrar aynısını yapmayalım.. Kendimize bi kumbara gibi bişey ayarlayalım...
Haftalık yada 15 günlük birikimlerimizi paylasalım.. Nerde ne aldık bunları yazıp birbirimizi yönlendirip heveslendirelim bence bu iş olur ne dersiniz .. Varmısınz benle birikim yapmaya.. Mesela aylık bi hedef koyalım kendimize ne dersiniz ...
Hadi güsel fikirler beklıyorum ev hanımları .....

Bende tam bu konuyla ilgili başlık arıyordum.
Ağustosda tatile gitmeyi düşünüyorum ama para az olunca insan birşey yapamıyor.
Eşimde dalga geçip duruyor hep sen para biriktiremezsin diye.:KK14::KK14:
2 hafta boyunca hiç birşey almadan durabilmek istiyorum biri bana yardım etsin :KK14::KK14:

Bende varim hanimlar.sifiri tuketmistim zaten.denk geldi bu konu.yarin basliyorum kumbarayi doldurmaya.bende ev hanimiyim.ufaktan ufaktan birikirim yapabiliyorum.sigaram olmasa....:KK43:((

Bende varim hanimlar.sifiri tuketmistim zaten.denk geldi bu konu.yarin basliyorum kumbarayi doldurmaya.bende ev hanimiyim.ufaktan ufaktan birikirim yapabiliyorum.sigaram olmasa....:KK43:((

Hoşgeldin canım benimde sorunum sigara bir türlü bırakamadım şu illeti bence her hafta yazalım kumbaramızda ki parayı bende dün başladım bütün bozuklarımı attım içine bakalım bayrama kadar ne kadar birikecek :KK14:

Ev hanimiyim calismiyorm ciddi sekilde ev kredimiz var ve tup bebek tedavisinden kalma borcumz var bende elime gecen 5 kurusta dahil olmak uzere koydm kenara suan 150 lira gibi bir param var tabi icinden arada harcamada oluyor becerebilirsem ufak altin yapip koyacam kenara esimde sagolsun gunluk cebindeki bozuklugu atar kumbaraya kizlar damlaya damlaya gol olur hepimiz birikim yapalim dusmez kalkmaz bir Allah.mm

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hoşgeldin canım benimde sorunum sigara bir türlü bırakamadım şu illeti bence her hafta yazalım kumbaramızda ki parayı bende dün başladım bütün bozuklarımı attım içine bakalım bayrama kadar ne kadar birikecek :KK14:

Hosbuldum...gercekten illet.birde hersey tamam olsa sigara almaya gidiyosun markete bi sigarayla kalmiyoki.hele cocukta olunca 10 lirayı çöp edip geliyorum.birakan birakiyo aslinda

Ev hanimiyim calismiyorm ciddi sekilde ev kredimiz var ve tup bebek tedavisinden kalma borcumz var bende elime gecen 5 kurusta dahil olmak uzere koydm kenara suan 150 lira gibi bir param var tabi icinden arada harcamada oluyor becerebilirsem ufak altin yapip koyacam kenara esimde sagolsun gunluk cebindeki bozuklugu atar kumbaraya kizlar damlaya damlaya gol olur hepimiz birikim yapalim dusmez kalkmaz bir Allah.mm

Benimde aklim sonradan geldi.5-10 kurus deyip kucumsedigim paralari biriktirmeye karar verdigimde sasirmistim.350 liraya cok amacli pike 90 liraya kahve makinesi 115 e pratik supurge aldim.bardak tabak saymiyorum.oluyo yani isteyince

slm tutumlu hatunlar:KK16:
ya da giriş cümlemi değiştiriyorum slm tutumlu olmaya çalışan hatunla:KK3::KK3:
bende evlendiğimden beri kumbarada para biriktiriyorum şuan 80 lira kadar sadece kumbarada biriktirdiğim param var kumbara doldu o paraları poşetleyip kaldırdım tekrardan doldurmaya çalışıyorum kumbarayı bence her hafta yazalım ne kadar biriktirdiğimizi :KK16::KK16:

bu arada benimde sigara sorunum var ahh o olmasa var yaa keşke bırakabilsem..:KK14:

Benimde aklim sonradan geldi.5-10 kurus deyip kucumsedigim paralari biriktirmeye karar verdigimde sasirmistim.350 liraya cok amacli pike 90 liraya kahve makinesi 115 e pratik supurge aldim.bardak tabak saymiyorum.oluyo yani isteyince

Gule gule kullan evet yeterki insanin icinden gelsin bazi seyler

bende evlendiğimden beri kumbarada para biriktiriyorum şuan 80 lira kadar sadece kumbarada biriktirdiğim param var kumbara doldu o paraları poşetleyip kaldırdım tekrardan doldurmaya çalışıyorum kumbarayı bence her hafta yazalım ne kadar biriktirdiğimizi :KK16::KK16:

Bigun tv de rasladim zahidede galiba adam 1 lira biriktirmis 8 yilda 30 bine yakin parasi olmus.evde mama ayakkabi kutusu kavanoz ne varsa icinde 1 lira:):)posetledim deyince o geldi aklima
Ben 3 gun sonra 1 haftaligina tatile gidiyorum.birikim yapamam.bende buraya yazma taraftariyim.kumbarada 4.75 var simdilik:rolleyes::rolleyes:.bakalim bugun ne kadar atabilicem

Bigun tv de rasladim zahidede galiba adam 1 lira biriktirmis 8 yilda 30 bine yakin parasi olmus.evde mama ayakkabi kutusu kavanoz ne varsa icinde 1 lira:):)posetledim deyince o geldi aklima
Ben 3 gun sonra 1 haftaligina tatile gidiyorum.birikim yapamam.bende buraya yazma taraftariyim.kumbarada 4.75 var simdilik:rolleyes::rolleyes:.bakalim bugun ne kadar atabilicem

Hadi bi gazla hep beraber birakalim.yaz boyle gecerde kisin sigara icmesi cok zor

ah keşke bırakabilsek ama bende hem nikotinden kaynaklı bi sıkıntı var hemde acaip dudak tiryakiliği var ben sıkıldığım an sigaraya sarılıyorum yalnız kalmamam lazım:KK1:
bende işteyim eve gidince sayıp yarın yazarım buraya ne kadar olduğunu ama poşette ne kadar var bilmiyorum onu saymak zor oluyor 80 den sonra 5 kuruş 10 kuruş vardı kafam karışmıştı bırakmıştım saymayı:KK60::KK60:
bu ay sonuna kadar iki parayı birleştirip çeyrek altın alma hedefim var önceden dolar diyordum şuanda çeyreğe döndüm:KK1:
hadi hayırlısı..
poşettekileri akşam eşime kitleye bilirsem saydırayım bi çeyreğe ne kadar kalmış gaza gelirim belki:KK1:

sana da iyi tatiller bizde ağustos sonu çıkacağız tatile onun için eşimle beraber biriktirdik onu saymıyorum o hemen bitecek bi para çünkü:KK1:

Bende tam bu konuyla ilgili başlık arıyordum.
Ağustosda tatile gitmeyi düşünüyorum ama para az olunca insan birşey yapamıyor.
Eşimde dalga geçip duruyor hep sen para biriktiremezsin diye.:KK14::KK14:
2 hafta boyunca hiç birşey almadan durabilmek istiyorum biri bana yardım etsin :KK14::KK14:

Kızlar hepiiz hosgeldiniz
İnşallah tutumlu olacahız... Ne kadar yapabilîrsek ne kadar olursa bazen koyarız kumbaraya bazenkoyamayız ama gereksi seler almaktan vazgecelim.. Özellikle ew hanımları baska gelirimiz yoksa yapıcamız tek sey 3 e 5 e bakmadan atmak kenara ...
Biz kozımıza kumbara almıstık.. Öle eşim solaun atardı içine para bnde harclık alırdım eşimden kalan 5 kurusu 10 kurusu atıyoduk bi gün baktık kumbara doldu 75 lira cıktı ne kadar hosuma gitti... Bilinçsizce birikmişti hede demekki istesem daha fazla yapabilirim ..bayramda köye gidicem.. Min.. Harcmaa yapıcam . Sadece gerekli olan Zewkimizden vazgecebilirmitiz bilmiyorum ama sunuda alalım bunuda alalım yok
Hadi bismillah
Bu arada kızlar ben telden girdigim için liste yapaöıyorum.. Haftalık birikimlerimizi yazalım .. Liste yapıp.. İsteyen olursa dewredeyım konuyu kazene söleyip liste yapsın dewralan kiş.. Haftalık ne kadar koyduk yazalım.. Ve inanaın cok güse basarılar elde edicez ki biz bile sasırıcaz

Kızlar hepiiz hosgeldiniz
İnşallah tutumlu olacahız... Ne kadar yapabilîrsek ne kadar olursa bazen koyarız kumbaraya bazenkoyamayız ama gereksi seler almaktan vazgecelim.. Özellikle ew hanımları baska gelirimiz yoksa yapıcamız tek sey 3 e 5 e bakmadan atmak kenara ...
Biz kozımıza kumbara almıstık.. Öle eşim solaun atardı içine para bnde harclık alırdım eşimden kalan 5 kurusu 10 kurusu atıyoduk bi gün baktık kumbara doldu 75 lira cıktı ne kadar hosuma gitti... Bilinçsizce birikmişti hede demekki istesem daha fazla yapabilirim ..bayramda köye gidicem.. Min.. Harcmaa yapıcam . Sadece gerekli olan Zewkimizden vazgecebilirmitiz bilmiyorum ama sunuda alalım bunuda alalım yok
Hadi bismillah
Bu arada kızlar ben telden girdigim için liste yapaöıyorum.. Haftalık birikimlerimizi yazalım .. Liste yapıp.. İsteyen olursa dewredeyım konuyu kazene söleyip liste yapsın dewralan kiş.. Haftalık ne kadar koyduk yazalım.. Ve inanaın cok güse basarılar elde edicez ki biz bile sasırıcaz

canım o liste yapma işinden hiç anlamıyorum anlasaydım seve seve alırdım

günaydın tutumlu hatunlar..
sabah kumbarayı saydım 21,65 tl var..
bakalım ne kadar birikecek haftaya kadar:KK1:

Bende sayocam bakalım kumbarada ne kadar var...
Liste yapmadan olsa olmaz mı ...
Herhafta sonu listemizi nickleri yazarak yaparız.. Kimin ne kadar biriktirdifi cıkar ortaya

bu arada ayakkabı kutusu da süpermiş.bu ara bir moda oldu paraları ayakkabı kutusunda toplamak. :)))))) ben de ayakkabı kutusuna koyacağım :21::21::21:

Kızceler kumbarada su anda 25 gayme var ... Bakalm ... Hiç ellemicem dogum yapama kadar en azından
Almak istedigim şeleri bu biriktirdiklerimlw alcam...
Bn aslında cok tutumluyum...ewde iş yapıyodum.. El işi falan yapıyodum ... Geln kınabası için gidiyodum.. Cok sey yaptım... Sadece günde hiç atmadsam kenara 2 tl atıyodum... İnsanın kenarda paraı olması co güsel bişey.. İnanın dısarı cıkıyosunuz fazla paranı yoksa cekine cekine hesap yapa yapa ne bilim rahat olmuyo insan ...
Herzaman bence kadın veya erkek yada bi ailenin kenarda bişisi olması lazım...bide biz ewlendik işte ew aldık eşim ödüyo hala saolsun.. Bende calıstım ilk sene esyaları ödedik sonra hamiel kaldım kızıma cok kötü gecti kanamalı falan işten ayrıldım ..
Böle dısarıda iş yapa yapa ev işi su bu kenara 40 gr altın koydum.. Bileziklerii falan hep ewe verdik.. Bilezık aldıö kendime ...
Kızımıza ayrı yatırıö yapıyoruz.. Takılan ceyrekler paralar hala duruyo... Dogum gününde bayramda verilen harclıgını bile kenarakoydum.. İlerde egitiminde kullanıcaz insallah...
:KK9:
Kızım 2 yasında yeni gircek sayılır...onu ve eşimi cok sewiyorum.. Herseyin bası saglık ... Huzur sevgi saygı ama malesef su yalancı dünyadada para olmasa olmuyo ... Suanda 4 aylık hamişim...

X