Premature Bebekler Kızım sürekli geriniyor ve yedikleri burnunu tıkıyor boğuluyor. Bunu yaşayan var mi?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Premia

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2014
8
0
25 haftalik dünyaya geldi kızım. Suan düzeltilmiş 1 aylık. Sürekli ama sürekli geriniyor ve boğuluyor. Dr gerinmerin normal oldugu söylüyor ama bana göre cok ama cok fazla :KK43: ayrıca günde 1 kere genzi doluyor ve boğuluyor. Burnunu temizliyoruz ardından kendine geliyor. Ömrümden omu gidiyor. Bu sorunu Yaşayan var mi?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

25 haftalik dünyaya geldi kızım. Suan düzeltilmiş 1 aylık. Sürekli ama sürekli geriniyor ve boğuluyor. Dr gerinmerin normal oldugu söylüyor ama bana göre cok ama cok fazla :KK43: ayrıca günde 1 kere genzi doluyor ve boğuluyor. Burnunu temizliyoruz ardından kendine geliyor. Ömrümden omu gidiyor. Bu sorunu Yaşayan var mi?

gecmış olsun canım bende 27+5de dogum yapmıştım kızım dada buna benzer oluyodu sureklı bogazını alıyodu emsede kendı tukrugu bıle hemen nefes alımıyor morarıyordu sallarken sırsarken kendıne gelıyodu çok zor oluyor remen elımızde can verıyodu yavrum çok şükür gectı gerıde kaldı o gunler inş. sizlerde atlatırsınız

Uzulmeyin gececek hepsi. Benim oglum da cok geriniyordu. Ben de sizin gibi anormal oldugunu dusunuyordum. Zamanla azaldi. Artik gazi oldugunda cok geriniyor. Onun disinda normal.

Nefesinin kesilmesi ise bizde hala oluyor. Az akitan biberon ucu kullanmaya basladiktan sonra azaldi. Yine de var malesef :KK43: doktorumuz gececek dedi. İnsallah gecer.

Sagolun arkadaslar. Gercektende ömrümden ömür gidiyor. Herseyden korkar oldum.

Merhabalar aynı sorun ne yazık ki bizde de var. Bebeklerim 33 haftalıkken dünyaya geldilrr. Doğdukları günden itibaren özellikle de oglumda gerinme olayi hat safhada. Hic bi zaman rahat uyku uyuyamiyo habire hkasiliyo kizariyo gerinip duruyo. Kusarken burundan da kusuyo doğal olarak tikaniyo. Kizim da da oluyo ayni problrm. Bi keresinde kizim oyle bi kustu ki biz evde kendine getiremedik. Hastanrye zor kavusturduk. Elimizde mosmor oldu yavrum. Suan 47 günlük oldular ama hala ayni seyleri yasiyoruz. Biraz büyüdükleri icin morarma olayı qzaldi şükürler olsun. Ama her an bisey bolacakmis gibi elim hep yüreğimde. Gece gunduz sürekli başlarında bekliyoruz uyurken nöbetleşe uuuyoruz bi da vizi haddinden fazla yoruyo. Ne zaman gececek sizin bebekleriniz duzeldi mi

bende 26+5 te doğum yaptım bebeğim şuan düzeltilmiş 1 aylık eve geldiğimizden beri çok fazla kasıyor kendini çok gazı var dr zinco damla ve sab simplex verdi ama hala çok geriniyor. ne zaman geçecek bu gaz sancıları?

Merhaba bizde dun taburcu olduk bizimde goz kenarlarinda morarma oluyor uyanik iken surekli geriniyor emerken morariyor 36 haftanin icindeyiz simdi

bebek r

Reflüsü de olabilir ama nörolojiye mutlaka götür mr iste bebekte gerinme niye olsunki sen kontrolünü ettir her dr a da güvenme

biz galiba gaz sorununu aştık tabi ay olarakta büyüdü belki ondandır ama mamayıda değiştirdik prematil çok gaz yapıyormuş şimdi daha rahat yavrum nazar değmesin.

X