Koşu bandı ile zayıflayanlar toplansın!

Şöyle anlatayim evde kosu bandim var ve gercekten aktif birsekilde kullanıyorum enaxindan haftada 3gün biryandanda adımölçeri açiyorum okadar yürüdüğümü sanarken ki yeterince terlemis oluyorum ama sadece 1500,1600 adım atmis oluyorum.aksamuzeri kızımla geze geze markete gidiyoruz ekmdk falan almaya yine adımölçeri açıyorum hemen gidip gelmeme rağmen 3000e yakın adım atmış oluyorum..hemde daha keyifli..koşu bandı terletsede birtürlü vakit gecmiyor sıkıcı ama yinede bir kenara atmiyorum çamaşirlk olarak kullanmiyorum:)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ooo süper! :-) ben de her gün iki saat yürüyorum.. sabah ve akşama doğru 5.5 hızında ve 5.0 arasında gidip geliyorum bir öyle bir böyle.. Bir şey sormadan edemeyeceğim bu hızlar iyi midir kilo vermek için fazlasında çabuk yoruluyor insan bacakları tutmaz hale geliyor.. Sen kaç gibi yürüyorsun canım kilo verdin mi ?:44:

Canım ben kademeli artirarak yürüyorum mesela ilk 10 dk 4 seviyesinde sonra her 10 dkikada birer birer artirak yapıyorum. Ogün canım hangisini isterse o seviyeyi uzun tutuyorum. Max 5.2ye çıkıyorum:) birbucuk aydir diyetle beraber 7 kilo verdim ama vermem gereken 17 kilom daha var. Adımölçeriniz varsa günlük 10000 adım atmak hedefiniz olsun tabi hepsini koşu bandinda yapamazsiniz sıkıcı vede çok yorucu olur gün içinde markete giderken evde iş yaparken fatura ödemeye,pazara vs.yurudugunuzdede yaklasik 4,5bine yakin adım atmış olunuyor

Son düzenleme:
Merhabalar! Birsey sormak istiyorum bu kana bana can gbi geldi! Kosu bandiyla 5.2 seviyesinde yurudugunuzde 30 dk.da kac kalori yakiosunuz?

Bnmde öyle ama su kalori hesabi yapan sitelerde 1 saat yürüyüş icin 200 kl dio acaba bnm makinede mi sorun var die emin olamadm sormak istedim teşekkür ederim!

Bnmde öyle ama su kalori hesabi yapan sitelerde 1 saat yürüyüş icin 200 kl dio acaba bnm makinede mi sorun var die emin olamadm sormak istedim teşekkür ederim!

Kalori yakimi kiloya boya yasa gore farklilik gosteriyomus. makinelerde internet siteleri de ortalama bi deger soyluyor yani :) her gun 1 saat cok ideal kosu bandinda. Ama soyleki:
Diyelimki 4 hizla basladin isinana kadar. Sonra 5te devam edip 6ya cikiyosun sonra tekrar 5e dusuyosun falan.
En dogrusu buymus kilo verirken. Uzun arastirmalarimdan sonra ulastigim sonuc bu :)

arkadaşlar merhaba :KK3::KK3:
ben 2013 nisan -eylül arası tam tamına 17 kg verdim ,90 kgdan 73 kg ma düştüm
hergün 1saat düzenli şekilde yürüdüm ,bazen 5.5 bazen 6.5 seviyesinde yürüdüm ,çok etkısını gördüm
hani belki yaktığımız kalori düşük gibi gelebilir ama vücudumuzun şekillenmesi ,daralmasına çok etkisi var ,ben birde kosubandında yürümeden yarım saat önce 1 kupa şekersiz türk kahvesi içiyordum içine bıraz süt ekliyerek ,gün içinde 2 kup ayeşil çay ve maden suyu tüketiyordum
bazen kurabiyede yedım pizzada ama asla yedım dıye ne kosu bandını ne rejımımı bıraktım
öyle beynimde bıtırmıştımkı bu kılo verme işini ,ramazanda oruçlu oldugum halde ,o sıcakta her gunaynı saatımde kosubandımla buluşuyordum , zayıflamak zayıf olmak harıka bı duygu
,
şuan oğlumu beklıyorum ,allahın ıznıyle doğumumu gerceklestırdıkten sonra ,tekrar buluşucam kendılerıyle :KK9::KK9:

hepiinize azimli günler diliyorum,zayıf olmak çok güzel bişeyy :KK16::KK16::KK16::KK16:

Ooo süper! :-) ben de her gün iki saat yürüyorum.. sabah ve akşama doğru 5.5 hızında ve 5.0 arasında gidip geliyorum bir öyle bir böyle.. Bir şey sormadan edemeyeceğim bu hızlar iyi midir kilo vermek için fazlasında çabuk yoruluyor insan bacakları tutmaz hale geliyor.. Sen kaç gibi yürüyorsun canım kilo verdin mi ?:44:

Bildigim kadariyla yuruyus 5.5-6.5 arasi en ideali :) internetten fitness hocalarinin yazılarını falan okumustum oyle hatırlıyorum :)

Bildigim kadariyla yuruyus 5.5-6.5 arasi en ideali :) internetten fitness hocalarinin yazılarını falan okumustum oyle hatırlıyorum :)

Kızlar yorumlarınızı okudum çok azimlisiniz maşallah sakın sakın bırakmayın. Ben de bugün 1 saat yürüdüm 5.5 ve 5.8 hızlarında. Akşama doğru 1 saat daha yürüyeceğim. Her gün iki saat ile yapacağım. Koşudan sonra da 1,5 litre su içiyorum. Zaten un şeker yağ tamamen çıktı hayatımdan yıllaaar yılllaaaar önce :KK34: Madem suyu çok sık tüketiyorum ben de her gün içiyorum. :nazar:

arkadaşlar merhaba :KK3::KK3:
ben 2013 nisan -eylül arası tam tamına 17 kg verdim ,90 kgdan 73 kg ma düştüm
hergün 1saat düzenli şekilde yürüdüm ,bazen 5.5 bazen 6.5 seviyesinde yürüdüm ,çok etkısını gördüm
hani belki yaktığımız kalori düşük gibi gelebilir ama vücudumuzun şekillenmesi ,daralmasına çok etkisi var ,ben birde kosubandında yürümeden yarım saat önce 1 kupa şekersiz türk kahvesi içiyordum içine bıraz süt ekliyerek ,gün içinde 2 kup ayeşil çay ve maden suyu tüketiyordum
bazen kurabiyede yedım pizzada ama asla yedım dıye ne kosu bandını ne rejımımı bıraktım
öyle beynimde bıtırmıştımkı bu kılo verme işini ,ramazanda oruçlu oldugum halde ,o sıcakta her gunaynı saatımde kosubandımla buluşuyordum , zayıflamak zayıf olmak harıka bı duygu
,
şuan oğlumu beklıyorum ,allahın ıznıyle doğumumu gerceklestırdıkten sonra ,tekrar buluşucam kendılerıyle :KK9::KK9:

hepiinize azimli günler diliyorum,zayıf olmak çok güzel bişeyy :KK16::KK16::KK16::KK16:

Maşallah oğluşunu sağlıkla kucağına alman dileğimle.. Çok iyi kilo vermişsin azmin zaferi bu olsa gerek! Tebrik ederim...:nazar:

"220 - Yaş = Sonucun % 50-70'i arası nabız hızına ulaşıp 45 dk koş.Örnek verecek olursam,

25 yaşında bir yetişkin için ;

220-25 = 195'in %50 ile %70 aras nabız hızı 97-136 çıkar.Yani bu nabız hızları arasında nabzınızı sabitleyecek şekilde koşarsanız uygun bir şekilde yağ yakma formuna ulaşırsınız.Ben 26 yaşındayım nabız sayısı olarak 110 seviyelerini sabitlerdim.Bu kalp atımını da koşu bandında 9-10 hızlarında elde ederim.Bu kişiden kişiye değişir.Bana 9-10 normal geliyorsa başkasına fazla gelebilir.O yüzden amacınız nabız hızını iyi ayarlamak olsun.Rahatça konuşabilip nefes alabileceğiniz şekilde koşun çünkü yağlar ancak iyi oksijen alımı ile yakılır.Nefef nefese koşmaya gerek yok.Aksi takdirde yağlar yanmaz,anaerobik solunum yapar ve kaslarda yıkıma neden olabilirsiniz. "

Boyle bir bilgiye ulastim.
220den yasini cikartiyorsun cikan sayinin en az %50 si kadar nabzin atmasi gerekiyormuş kosu esnasinda

Kızlar bence banttaki göstergelere pek takılmayın ( zaman hariç ) yanlış olabilme ihtimalide var çünkü.. Siz tempolu yürüyün her gün ve tartıya çıkın sonucu orada görürsünüz zaten aklınızı karıştırmayın bu tarz şeylerle. :KK14:

Maşallah oğluşunu sağlıkla kucağına alman dileğimle.. Çok iyi kilo vermişsin azmin zaferi bu olsa gerek! Tebrik ederim...:nazar:

amin canım inşallah

azmettim gerçekten ,sürekli başlayıp dıyete sonra bırakmaktan bıkmıştım çok,
şimdi geri geldi ama olsun tatlı bi sebebi var :KK16::KK16:

su 1.5 lt ıcıyorum yazmıssın bende 3 lt tamamlamalısın ,ne kadar cok okadar yağ yakımı ,ve ılık olmalı vucuttan daha geç atıldıgı ıcın yağları daha fazla parcalıcagını düşünüyorum

ayrıca günde 2 saat yapıyor olman bı süreden sonra sıkılmana neden olabılır bence her gun 1 saat ve herzaman aynı saatte yapmanı öneririm canım, belli süredden sonra vücudun aynı saatte spor zamanı sınyallerı verıyor,yürümediğinde vıcdan azabı çekıyor ınsan :KK9:

amin canım inşallah

azmettim gerçekten ,sürekli başlayıp dıyete sonra bırakmaktan bıkmıştım çok,
şimdi geri geldi ama olsun tatlı bi sebebi var :KK16::KK16:

su 1.5 lt ıcıyorum yazmıssın bende 3 lt tamamlamalısın ,ne kadar cok okadar yağ yakımı ,ve ılık olmalı vucuttan daha geç atıldıgı ıcın yağları daha fazla parcalıcagını düşünüyorum

ayrıca günde 2 saat yapıyor olman bı süreden sonra sıkılmana neden olabılır bence her gun 1 saat ve herzaman aynı saatte yapmanı öneririm canım, belli süredden sonra vücudun aynı saatte spor zamanı sınyallerı verıyor,yürümediğinde vıcdan azabı çekıyor ınsan :KK9:

İnşallah doğumdan sonra da verirsin oğluşun için aldığın kilocukları :KK9: Ben daha fazla su içecektim ama acaba zararlı olur mu fazla su diye biraz çekindim açıkçası. Suyu normal oda sıcaklığında içiyorum ama ocakta ısıtsam mı diye geçmiyor değil aklımdan bugün öyle yaparım o zaman..:KK9:

Eğer sigara kullaniyorsanniz birden 5.6 yada 6 seviyelerine cikmayiniz malum ben kullandigim için birayda 5.2ye anca çıktim simdi yavas yavas 6 ya yukselmek hedefim

Eğer sigara kullaniyorsanniz birden 5.6 yada 6 seviyelerine cikmayiniz malum ben kullandigim için birayda 5.2ye anca çıktim simdi yavas yavas 6 ya yukselmek hedefim

Sigara hiç ağzıma sürmedim nargile dahi.. Ben 5.5 ve 5.8 ile yürüyorum iyi oluyor. Ayaklarım acımasa 6 seviyelerine yükseleceğim ben de ama kabuk bağlıyor ve çok acıyor. Fakat spor için her şeyi göze alıyorum umarım zamanla 6 seviyelerini görürüm:44:

Sigara hiç ağzıma sürmedim nargile dahi.. Ben 5.5 ve 5.8 ile yürüyorum iyi oluyor. Ayaklarım acımasa 6 seviyelerine yükseleceğim ben de ama kabuk bağlıyor ve çok acıyor. Fakat spor için her şeyi göze alıyorum umarım zamanla 6 seviyelerini görürüm:44:

Rahat bi spor ayakkabiyla yurursen acimaz sanki..

X