mutfağımda uyum için yardımmmm!

sevimli58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2011
3
0
Merhaba. Bir kaç yıldır takip ettiğim kadınlar kulübünde konu açmak bu güne kısmetmiş:) Arkadaşlar kendi evimize taşındık. Evlenirken eşya almamıştık desem yeridir. Mutfağa perde-halı bakmalıyım. Kaymaz taban halı düşünüyorum hem fiyat hem kolay temizlenebilirlik açısından. Masa takımımın fotoğrafını eklemeye çalışacağım, renk narr çiçeği ve gri, azıcık da krem var. mutfağım kahve rengi aslında. Sanırım çok tecrübesizim:KK43: Nasıl bir perde ve halı almalıyım? Önerierinizi bekliyorum . $SANDALYE.jpg $DOLAP 1.jpg $DOLAP 2.jpg

Masa sandalye takımım bugün gelecek. Aslında daha önce mutfak rengimi lila olarak belirleyip araç gereçlerimi buna göre almıştım. Tülüm de lila çiçekli mesela. Masayıda şunu seçmiştim ama bu takımın gelmesi 1-1,5 ayı bulur dediler. Ben de o kadar beklemek istemedim mutfağımı tamamlamak istiyorum artık. tülümün eni de yetmedi zaten pencereye, nasıl olsa o da değişir dedim ama hata mı ettim bilmiyorum. bu renk daha kolay kombine olacaktı sanki. Eşim de beklemek istemeyişimi saçma buldu biraz. Şimdi kombinleyemezsem dilinden kurtulamam. Yardım edin lütfen arkadaşlar...

Eklentiler

• $m.jpg
    $m.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 261
evinizde güle güle oturun :))

ben kaymaz halı tavsiye etmem altları lastikli olduğu için zamanla yıkana yıkana dökülüyor yada koku yapıyor..tül perde yerine zebra düşünebilirsiniz...hem şık hem modern durur tercih sizin tabi ...

Son düzenleme:
canım halını english home dan al.ben internetten aldm cok güZel çıktı .fiyatlarda uygun.bi bak istersen siteye .

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

evinizde güle güle oturun :))

ben kaymaz halı tavsiye etmem altları lastikli olduğu için zamanla yıkana yıkana dökülüyor yada koku yapıyor..tül perde yerine zebra düşünebilirsiniz...hem şık hem modern durur tercih sizin tabi ...

zevklerimiz çok zıtmış :) kaymaz halı almalısın bence. üzerine bişeyler dökülmediği sürece gayet iyi oluyor. makineyede atılıyor.

zevklerimiz çok zıtmış :) kaymaz halı almalısın bence. üzerine bişeyler dökülmediği sürece gayet iyi oluyor. makineyede atılıyor.

Tam 4 yıldır mutfakta kaymaz halı kullanıyoruz. İlk moda olduğunda almıştık merinostan. Annem banyo lifiyle bol köpürtüp siliyor sonra da rulo yapıp banyoda dikip tepesinden su dökerek duruluyordu. Çok sağlamdı ancak zamanla su sebilinin olduğu kısımdan su damlaya damlaya hafif eritmiş altındaki kısmı o yüzden daha yeni değiştirmeyi düşünüyoruz.Tavsiyem makinaya atma en fazla 8 ayda gider makinaya atarsan ama bu şekilde yıkarsan en az 3 yıl dayanır.

İlk fotoğraftaki içerisinde kırmızı deseni olan sandalye daha uygun sanki.Pembeli olan pek bi alakasız olur mutfak dolaplarına zaten.Perde olarak ta krem zebra öneriririm.Silinebilen olanlarından. Halıyı da mümkün olduğunda koyu desenli tercih et yoksa mutfakta başedemezsin çok kirlenir.

Tam 4 yıldır mutfakta kaymaz halı kullanıyoruz. İlk moda olduğunda almıştık merinostan. Annem banyo lifiyle bol köpürtüp siliyor sonra da rulo yapıp banyoda dikip tepesinden su dökerek duruluyordu. Çok sağlamdı ancak zamanla su sebilinin olduğu kısımdan su damlaya damlaya hafif eritmiş altındaki kısmı o yüzden daha yeni değiştirmeyi düşünüyoruz.Tavsiyem makinaya atma en fazla 8 ayda gider makinaya atarsan ama bu şekilde yıkarsan en az 3 yıl dayanır.

İlk fotoğraftaki içerisinde kırmızı deseni olan sandalye daha uygun sanki.Pembeli olan pek bi alakasız olur mutfak dolaplarına zaten.Perde olarak ta krem zebra öneriririm.Silinebilen olanlarından. Halıyı da mümkün olduğunda koyu desenli tercih et yoksa mutfakta başedemezsin çok kirlenir.

ya bu benim niye aklıma gelmedi ,canım annen çok zeki bir kadınmış ve bu bilgi için de çok teşekkürederim mutfak halımı çok seviyorum ama makineye 3 sefer attim bazı yerleri kötü oldu daha da kötü olmaması için annenin yöntemini deneyeceğim annenin ellerinden öperim sağolsun :KK16:

Arkadaşlar eve yerleşme, bayram derken cevap yazamadım kendi konuma. Çok teşekkür ederim hepinize.
Nar çiçeği kırmızılı masa-sandalye takımını aldım. Çalıştığım ve biraz da üşengeç olduğum için kullanışlı, kolay temizlenebilir olan eşyalar şık olanların önüne geçti benim için :KK1: Sadece gri tonlarından oluşan kaymaz tabanlı halı aldım. Silmesi temizliği kolay.. Evet çabuk eskiyor ama ömrüm mü eskisin ne olacak dedim:KK9: Eşim de eskirse değiştiririz dedi. Annem 4 senedir kullanıyor. Güneşte kurutmadıkça sorun yok diyor. Makineye atılacak boyutta değil. Yıkattırırım kirlendikçe. 160 tl ye aldım yaklaşık 11 metrekare halıyı. Gayet uygun oldu.
Perde konusunda gözüm zebralardaydı ancak evim cadde üzerinde mutfak pencerem ve mutfak balkon kapım sıcaktan devamlı açık olacağa benziyor. Aşırı toz birikiyor pencerede. Sık sık yıkamak isteyeceğimden güneşlik ve tül tercih ettim. Mutfağım mükemmel olmasa da kullanışlı oldu galiba. Yorumlarınız için yeniden teşekkürler:)

Daha bir ay geçmedi ki kesinlikle katıldım hemen dediğinize inceldi bildiğin halı

kaymaz halı öneririm canım. mutfağın geniş mi tam foto yüklersen daha iyi yardım edebiliriz

X