Bebek Beslenmesi çok çaresizim bebeğimi besleyemiyorum...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

afkirac

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2014
6
0
Öncelikle şunu söyleyeyim ben hamilelik dönemindede bebişim olduktan sonrada forumu takip ediyorum fakat hiç yazma gereği duymamıştım.taaki bebeğimin durumunda çaresiz kalana kadar.bebeğim 3 ay 1 haftalık oldu bundan yaklaşık 1.5 ay öne bebeğimin aşırı kusmaları sebebi ile doktor doktor gezdik bütün doktorlar normal bişiyi yok dedi en son bir doktora götürdük ve idrar yolu enfeksiyonu olduğunu söyledi 10 gün süren antibiyotik sonrasında kusmaları bitti ama sonrasında iştahsızlığı baş gösterdi ve son 3 gündür hat safada söyle söyliyim meme emiyordu emmeleri önce 5 dk ya düştü sonra 2 derken şuan nerdeyse bırakmak üzere sadece yapışıyor ve bekliyor.biberon istemiyor kaşıkla yedirirken püskürtüyor.dün gece 10da 30 ml mama içirdim bugün 13.30 a kadar hiç bişiy yemedi.geceleri ağlamaktan uyuyamıyor yarım saatte bir uyanıyor ne emiyor ne biberon nede kaşık.dün eşim doktorumuzu aradı adam ben çare bulamıyorum artık günde en fazla 100 ml içiyor toplamda araştırma hastanelerine götürün demiş.geçen haftada götürmüştük ama hiç önemsemediler artık ne yapacağimı inanın bilmiyorum çok uzattım biliyorm ama psikolojim hiç iyi değil annemler psikiyatriye gtmem gerektiğini söylüyorlar ama ne yapabilirim onun açlık için de olduğunu görmek beni mahvediyor.bu durumla karşılaşıpta çare bulan varsa lütfen yazabilirmi:KK43:(((

Öncelikle şunu söyleyeyim ben hamilelik dönemindede bebişim olduktan sonrada forumu takip ediyorum fakat hiç yazma gereği duymamıştım.taaki bebeğimin durumunda çaresiz kalana kadar.bebeğim 3 ay 1 haftalık oldu bundan yaklaşık 1.5 ay öne bebeğimin aşırı kusmaları sebebi ile doktor doktor gezdik bütün doktorlar normal bişiyi yok dedi en son bir doktora götürdük ve idrar yolu enfeksiyonu olduğunu söyledi 10 gün süren antibiyotik sonrasında kusmaları bitti ama sonrasında iştahsızlığı baş gösterdi ve son 3 gündür hat safada söyle söyliyim meme emiyordu emmeleri önce 5 dk ya düştü sonra 2 derken şuan nerdeyse bırakmak üzere sadece yapışıyor ve bekliyor.biberon istemiyor kaşıkla yedirirken püskürtüyor.dün gece 10da 30 ml mama içirdim bugün 13.30 a kadar hiç bişiy yemedi.geceleri ağlamaktan uyuyamıyor yarım saatte bir uyanıyor ne emiyor ne biberon nede kaşık.dün eşim doktorumuzu aradı adam ben çare bulamıyorum artık günde en fazla 100 ml içiyor toplamda araştırma hastanelerine götürün demiş.geçen haftada götürmüştük ama hiç önemsemediler artık ne yapacağimı inanın bilmiyorum çok uzattım biliyorm ama psikolojim hiç iyi değil annemler psikiyatriye gtmem gerektiğini söylüyorlar ama ne yapabilirim onun açlık için de olduğunu görmek beni mahvediyor.bu durumla karşılaşıpta çare bulan varsa lütfen yazabilirmi:KK43:(((

Öncelikle Allah kolaylık versin çok zor bir durum
hangi ilde oturuyorsunuz bilmiyorum ama iyi bir doktora gitmelisiniz.

istanbulda oturuyorum gitmediğim dr kalmadı enfeksiyon teşhisini koyan dr bile ben çözemiyorum dedi en sonunda Rabbim yardımcımız olsun çok korkuyorum 3 günde 100 gram vermiş bebeğim

Bence araştırma hastanesine gidin onlar cözerlet buyuk ihtimal sorunu çok geçmiş olsun uyurken emzir bence daha kolay olur emzirmek

istanbulda oturuyorum gitmediğim dr kalmadı enfeksiyon teşhisini koyan dr bile ben çözemiyorum dedi en sonunda Rabbim yardımcımız olsun çok korkuyorum 3 günde 100 gram vermiş bebeğim

Allah yardımcınız olsun çok zor emmeyn yemeyen çocuk

Benım büyük oğlumda emmek istemedi uyurken beslemeye çalıstım ayakta gezınırken de alıyordu memeyi

İstanbuldaysanız çapaya götürebilirsiniz yada cerrahpaşa

Benım çocuk doktorum vardı çocuklarımı götürdüğüm özelde çok ıyı biriydi

Ama hasta olmus gelmıyormus

Yoksa verebılırdım sıze adresini

cevaplarınız için çok teşekkürler Anadolu yakasındaki araştırma hastanelerine gittik en son Zeynep kamil hastanesini tavsiye ettiler oraya gideceğiz uyurkende denedim anlayıp gözlerini açıyor ağlamaya başlıyor.kaç gündür ayakta hoplatarak denedim olmuyor.Benim sanırım sadece duaya ihtiyacım var Allah kimseye yaşatmasın...

cevaplarınız için çok teşekkürler Anadolu yakasındaki araştırma hastanelerine gittik en son Zeynep kamil hastanesini tavsiye ettiler oraya gideceğiz uyurkende denedim anlayıp gözlerini açıyor ağlamaya başlıyor.kaç gündür ayakta hoplatarak denedim olmuyor.Benim sanırım sadece duaya ihtiyacım var Allah kimseye yaşatmasın...

Allah yardımcın olsun canım benim:KK43:

Allah yardimcin olsun canim benim de oglum cok zor emmisti artik psikilojim bozulmustu iyice. Kizimda da 3. Ve 9.ayinda boyle sorun oldu sutum kesilmek uzereydi ki toparladitekrar. Sana cok siradan ama etkili bi tavsiyem olacak nacizane, sakin ol. Bebegin etkileniyorsenin her halinden biliyorsun. Ben 2 cocucumda da bunu cok yasadim. Ne zaman gergin stresli olsam cocuklarda mutlaka etkisini gordum. Sen elinden geleni yapiyorsun sonucta biberon dene kasik almadi sanirim, ama inan bana mutlaka duzelecek... saglicakla kalin:)

kızlar kızım 2 gündür 450 ml civarı süt içiyo ama söyle gece 12 de falan verdiysem ertesi gün 1 e kadar kesinlikle almıyor 1 den sonra 3 saat arayla toplam 450 ml zorla içirebiliyorum yani sabah neden beslenmek istemiyokş bu çocuk anlamıyorum 450 ml yeterlimiki

arkdaşlar bebeğim 25 günlük ama dilinde pamukcuk çıkmış nasıl gecer bu bir bilgisi olan varmı ilaçları nelerdirrr

Afkirac, bebeğin nasıl oldu merak ettim.umarim sıkıntılarınizi atlatmissinizdir.
Ipekci, karbonatli su hazırla. Parmagina temiz tulbent gibi birşey dola karbonatli suya batırıp bebeginin ağzının içini sil. Meme ucunu da karbonatli suyla silebilirsin.

X