polikistik over

POLİKİSTİK OVER RAHATSIZLIĞIM VAR, KLOMENARTI ÇATLATMA İĞNESİOLDUM,İĞNEDEN ÖNCE VE SONRA İLİŞKİ YAŞADIM ANCAK 36.SAATTEUYAMADIM,İLK DENEMEM TEK YUMURTAM VAR, İĞNEDEN SONRA VE ERTESİ GÜNÜ İLİŞKİ SIRASINDA VE KASIKLARIMDA AĞRIM VARDI ŞUANDAGEÇTİ, ANCAK ADET OLACAKMIŞIM GİBİ YÜZÜMDE ÇENE ALT KISMINDA SİVİLCELERİM ÇIKIYOR, ADET OLMADAN ÖNCE OLURDU, VE AKINTI VAR, SİZCE TUTMUŞ OLABİLİRMİ ÇOK MERAKEDİYORUM, DOKTORDA ADET OLMAZSAN BİR HAFTA SONRA GELDEDİ ADET OLURSANDA ÜÇÜNCÜGÜNÜGELDEDİ İĞNEYİ VURDURALI 7. GÜNÜM ERKENMİ OFF RABBİM KEŞKE BU AY BİTMEDEN HAMİLE OLDUĞUMU ÖĞRENSEMM AMİN

slm kızlar bende polikistik over rahatsızlığı var evleneli hiç korunmamamıza rağmenbebeğim olmadı, 08/08/2014 te çatlatma iğnesi vuruldum tabi ilk iğnem ilk iki gün karnım çok ağrımıştı, ilişki sırasında bile ağrıdı ancak ben iğneyi vurmadan öncedeilişkiye girmiştim,iğneyi vurdurduğum akşam 5-6 saat sonra da ve ertesi gün yani şu 36 saat sonrası yapamadım, ve sonraki gün karın ağrım geçti,biraz akıntı var, ama ağrım sızım kalmadı sadece adet olmadan önceki gibi yüzümde çene kısmında biraz sivilcem var, ve akıntım gebelik testi için adet olursan üçüncü günü adet olmazsanbir hafta sonra geldedi ancak ben ne zaman test yapsam geçen reğil dönemim 25 idi olmayacakdiye korkuyorum, sitrese girdim, bebek çok istiyorum, ama şu polikistik over beni çok sitresesokuyor

ben adetim 4 gün geçince idrarda öğrenmiştim ertesi gün de kan testi yaptırmıştım... adet belirtilerinin aynısını yaşadım hatta eşime adet olacağım ben ümitlenme sakın demiştim. benim kolay hamile kalmamda 7 ay yasminle korunmamın etkisi var kistlerimi baskılamış ve küçültmüştü çünkü bir nevi tedavi gibi olmuştu. bir de her gün 1 saat yürüyüş yapıyordum.
stres çok etkili özellikle pko da çünkü direkt hormonları dolayısıyla yumurtlamayı da etkiliyor. ne kadarlık evlisin bilmiyorum ama her olmayan ay insanı strese sokuyor haklısın ama biraz rahat olmaya çalış... birazcık olmazsa öteki ay olur o da olmazsa sonraki ay diye rahatlatmaya çalış kendini ben öyle yaptım... bir de doktorunun dediğini bekle bence test için

Peki sen bu adat belirtilerini igneni durdurduktan kaç gün sonra farkettin adet gunune yakinmi yoksa iğneden bir kaç gün sonraki

Bende kiloda var isin kotu tarafı çok aceleci yapim var sabretmek istiyorum ama kafamdan atamiyorum sürekli buradan birşeyler öğreniyorum Rabbim inşallah babada nasip eder hayirlisiyla salih bir evlat isteyen herkese versin mevlam

Bende kiloda var isin kotu tarafı çok aceleci yapim var sabretmek istiyorum ama kafamdan atamiyorum sürekli buradan birşeyler öğreniyorum Rabbim inşallah babada nasip eder hayirlisiyla salih bir evlat isteyen herkese versin mevlam

canım ben iğne falan yaptırmadım doktorum 6 ay 1 sene olsun bir olmazsa gelirsin yasmini kullandığın için kistlerin küçülmüş bir sorun olmaz büyük olasılıkla, bir de rahat ol ne kadar takarsan kafana o kadar olmaz demişti. ben biraz fazla plancıyım da uzun dönemde.

doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra 2 kere adet oldum (gün tutturamadık benim okul ist.da) 3. aya hamileymişim. eşim bu ay olur artık herhalde diye takılıyordu ben de en son kızdım sus dedim kendini de germe beni de strese sokma olacağı varsa da olmaz o zaman 1 seneye kadar vakti var güldü ve tamam dedi... sonra da adet tarihim geldiğinde var mı diye sormaya başladı 1 hafta sorma bi'şey olursam söylerim dedim ama dayanamayıp test yaptım 4. günde o nöbetteydi ertesi günü zor bekledim gelsin diye...

kilo bende de var hatta doğum kontrol hapını bıraktıktan sonra 6 kilo aldım eczacı bir ablam normal pko da stres kilo sebebi fazla sıkma kendini dedi master yapıyorum tez yazıyorum onun sıkıntısı da var çünkü. bebek var mıdır diye diyet de yapamıyordum. nisan sonu havalar düzelmişti sabahları parkta yürüyordum 1 saat ben de. 172 boyum 79 kiloyla hamile kaldım 77 kiloyum şimdi de... bi'kaç kilo vermek bile etkiliyor hamileliği

anladım, canım tşk ederim, bilgilerin için bakalım artık beklemedeyim, adetim geçerse test yaparım,inşallah allahım banada nasip eder

bebek için önce hap tedavisi yapılıyor. sonuç vermezse daha sonra iğne tedavisine başlanıyor .bunlar olmazsa aşılama deneniyor. aşılama yoluyla da gebelik olmazsa tüp bebek tedavisi başlıyor. yani tedavi kademeli ilerliyor ama en önemli nokta çok iyi bir doktora denk gelmek. doktorunuzu iyi seçin boşuna yorulmayın üzülmeyin.

Cok sukur Rabbime bi sene sonra normal sekilde bi aylik hamileyim

Allah herkese hayrlisiyla nasip eder insallah

X