3 aylık bebeği olanlar bebekleriniz kaç kilo doğdu şuan kaç kilolar?

Bebegim tam 40 haftayi doldurup dogdu (kiloda bu cok fark edio)

3350 dogdu.. ilk 3 gun kilo verdi 3050 ye dustu..mecburen anne sutu yaninda azcik mama verdim.
1 aylik olunca 4 kiloyu buldu...
2 aylik olunca 4940 oldu..
simdi 10 haftalik, yarin tartilmaya ve asiya gidicez bakalim..ama belli kilo aldmis,digital tartiya cikiorum sonrada bebegimi kucagima alip cikiorum,6 kilo olmus..

her ay 1 kilo civari almasi gerek...

bu arada sadece emziriyorum(sadece ilk 4 hafta ek mama verdim anne sutu yaninda)

Kaç saatte bir emziriyorsunuz? Sütünüz için özel bişiler yiyip içiyo musunuz?

Benm kzm 15maysta 8aylk dogdu 2 kg 400gr bir hafta snra şişlikler gdnce 2 250 oldu şimdi iki aylık 4kg 300gr dı bi hafta önce aşıya gttgmzde.iki ayda iki kilo aldı dyeblrm sadece anne sütü veriyorum bence kiloya bu kadar takılmamalsn önemli olan SAĞLIKLI OLMASI. mama kötü bşi degl belki ama iyide degl mamanın sağladğı kilonun bi önemi yok bence kzm sadece anne sütü alıyo çokta hareketli alglaması flan süper ayına göre.sadece bol su içip bol bol emzryorum sütümün bol olması için başka yaptgm bşi yok.bence etrafnda mamaya karşı olanları dnlemelssn İLK ALTI AY "SADECE"ANNE SÜTÜ.denmıyomu her zaman.

Benim kzmda ilk ay 300gr almstı zaten cok zayf dogmustu derisi ve alnı krş krştı banada mama ver toparlanr dyen oldu ama ben dnlemedm sadece anne sütüne devam ettm ikinci ay 1600 almştı inanamadk tartımi yanliş dedk:)))

Maaşallah herşeyin hayırlısı herkes ister sadece anne sütü vermek ama olmayınca olmuyo günde 1 bardak suyu zor içen ben 3-4 litre su içiyorum humana vs. Yanında ama yok. Pes etmiyorum aman az nasılsa emmezse emmesin demiyorum yettiği yere kadar içecek inş. Kızım ama mamaya devam ediyorum açıkçası nasipte ne varsa o...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim bebeğim 4 aylik suan 11 kilo,, dün doktora gittik hormonlar baktirmaya bugün sonuç alcaz inş birsey yoktur yoksa sütünden dir dedi doktor

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Benim sutum yağlı olduğu için çok kilo alıyor galiba bebegim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Peki ne sıklıkla emmziriyosunuz ekici bebek.sütün bol olması için sk emzrmekte önemli benmki erken dogdu dye sarlk olmustu malesef saatte bir uyandrp emzrmştm sarılığı geçsn dye o sayede sütümde arttı şimdide sk sk emziriyorum.dyelim emdi göğsü boşalttı doymadı süt bitti demiyorum o çektkce tekrar geliyo.öyle olunca beyne bebek doymadı msjı gdyomus.süt hemn geliyo tekrar. O sayede de süt artıyo.dedgnz gbi ynede nasip hangi anne istemez bol emzrmeyi sadece sze yardimci olmak istedm yanlş anlamayn.bde dedgm gbi kiloyu fazla dert etmeyin zayf bebekler kilo alsn dye mamalar verip snra çocuk büyüyünce aşırı kilolu olan çok tandgm var hepside mama verdgne çok pişman.allah sütün içeriğini ısısını miktarnı öyle bi ayarlamşki hiçbi mama yerini tutamiyo.eğer sütünüz varsa yneçabalayn bebence.ben ilk günler akşama kadar kucagmdan indirmemştm.çok zorlanmştm alışana kadar şimdide rahatm çok şükür.allah hepimize bebeklermzi saglıkla büyütmeyi nasip etsin...

Cnm biz ayin 3de dört aylik olucaz 3900 doğdu
İlkay 1200
İkinci ay 900
Uçuncu ay 700
Buayda evdeki dijitalde 800 aliriz gibi 7500 cikiyoruz

Diğer aylarda az alinca ben tedirgin oldum bide benim bebeğim sürekli agliyordu sürekli aranıyordu ama Dr doyuyor dedi sadece kg degil boyda uzuyor idrar surekli var kaka normal sorun yok dedi bundan sonraki aylardada ancak 700 alirmis
Ayrıca benim bebeğim ilk günden beri el kol durmuyo inan uykuda yok Dr bu kadar kg alip buyudugune su et dedi valla
Her bebek cok kg alacak diye birşey yok bebegin yapisi önemli herbebek kendine ozel
Aglamiyorsa huzurluysa ( ki bunların ikisi bizde hic olmadi) idrar varsa sorun yoktur illaki fazla kg almak zorunda degil 600 gr ok ona gore hesapla

Peki ne sıklıkla emmziriyosunuz ekici bebek.sütün bol olması için sk emzrmekte önemli benmki erken dogdu dye sarlk olmustu malesef saatte bir uyandrp emzrmştm sarılığı geçsn dye o sayede sütümde arttı şimdide sk sk emziriyorum.dyelim emdi göğsü boşalttı doymadı süt bitti demiyorum o çektkce tekrar geliyo.öyle olunca beyne bebek doymadı msjı gdyomus.süt hemn geliyo tekrar. O sayede de süt artıyo.dedgnz gbi ynede nasip hangi anne istemez bol emzrmeyi sadece sze yardimci olmak istedm yanlş anlamayn.bde dedgm gbi kiloyu fazla dert etmeyin zayf bebekler kilo alsn dye mamalar verip snra çocuk büyüyünce aşırı kilolu olan çok tandgm var hepside mama verdgne çok pişman.allah sütün içeriğini ısısını miktarnı öyle bi ayarlamşki hiçbi mama yerini tutamiyo.eğer sütünüz varsa yneçabalayn bebence.ben ilk günler akşama kadar kucagmdan indirmemştm.çok zorlanmştm alışana kadar şimdide rahatm çok şükür.allah hepimize bebeklermzi saglıkla büyütmeyi nasip etsin...

İlk zamanlar 2 saati geçirmiyodum sürekli emziriyodum. Kızımda iştahlıydı tuttumu yarım saat bırakmazdı bi memeyi. Buna rağmen 300 gr aldık2. Ayda sonra 3. Ay az az mama verdim çünkü memede ağlamaya başlamıştı 450-500 gr arası aldı. Sonra memeyi almamaya başladı 2 saatte bir sağarak verdim sütüm kesilmesin diye bu seferde iyice memeden uzaklaşmaya başladı kuzum. Şuan memeyi reddediyo. Gündüzleri ancak uykuya dalacağı zamanlar alıyo memeyi o da günde 2 defa falan oluyo. Geceleri 2-3 saatte bir uykuda emziriyorum aldığı kadar. Yani memeyi alsa inan kucağımdan düşürmeyeceğim yeterki emsin ama çok emdiği zamanlarda da durum değişmedi.

Cnm biz ayin 3de dört aylik olucaz 3900 doğdu
İlkay 1200
İkinci ay 900
Uçuncu ay 700
Buayda evdeki dijitalde 800 aliriz gibi 7500 cikiyoruz

Diğer aylarda az alinca ben tedirgin oldum bide benim bebeğim sürekli agliyordu sürekli aranıyordu ama Dr doyuyor dedi sadece kg degil boyda uzuyor idrar surekli var kaka normal sorun yok dedi bundan sonraki aylardada ancak 700 alirmis
Ayrıca benim bebeğim ilk günden beri el kol durmuyo inan uykuda yok Dr bu kadar kg alip buyudugune su et dedi valla
Her bebek cok kg alacak diye birşey yok bebegin yapisi önemli herbebek kendine ozel
Aglamiyorsa huzurluysa ( ki bunların ikisi bizde hic olmadi) idrar varsa sorun yoktur illaki fazla kg almak zorunda degil 600 gr ok ona gore hesapla

600 gr alsaydı zaten mamaya hiç başlamayacaktım. Sorun orda zaten sürekli emzirmeme rağmen 300 gr da kaldık biz. İlk ay 850 almıştı ama sütüm geç geldiği için mama vermiştik. 2. Ay 300 aldı sadece anne sütüyle. Mecburen mamaya başladım tekrar.
Emzirmek büyük bi nimet. Ben istermiyim hazır sütüm dururken biberon yıka mama hazırla sonra daha biberon bile kurumadan tekrar mama saati gelsin. İnan emzirmek gibisi yok.

Benm başta gögüs ucum yoktu eczaneden silikon gögüs ucu aldm iyikide almsm şmdi ucu çktı ama hala kullanıyorum kzm onla çok rahat emiyo bazrn çkartp normal deniyorum ama gögüs ucu slkona göre yumusak oldugu için içemiyo onu denemi MUTLAKA tavsiye ederim. Onunla içecegni düşünüyorum başta ucu sanabüyük geleblr ama snra alsnca kendi göğüs ucun küçük ggelcek.ayrıca ne kadat sagarsan sağ emzirme kadar süt gelmez bende basta sagdm süt gelmiyodu baya üzülmüstüm sütüm yok sanıyodum.o göğüs ucunu alp emzrnce sütümn ne kadar bol oldugunu gördüm BEBEGİN İÇİN MUTLAKA DENE bi bbence. Bşi kaybetmezsn.hem sagmadan emen bebeklern çene kaslari daha çok gelişiyomus.eger denersen memnun kalp kalmadgnı tekrar yaz.eczanelerde satılıyo

Ve Turkiye'de mamayla büyüyen bebeklerden dolayı obezite sorunu artmış.çocukları diyetsyene götürüp o çirkin ve saglıksz görüntüden kurtulmak için çabalıyolar

Benm başta gögüs ucum yoktu eczaneden silikon gögüs ucu aldm iyikide almsm şmdi ucu çktı ama hala kullanıyorum kzm onla çok rahat emiyo bazrn çkartp normal deniyorum ama gögüs ucu slkona göre yumusak oldugu için içemiyo onu denemi MUTLAKA tavsiye ederim. Onunla içecegni düşünüyorum başta ucu sanabüyük geleblr ama snra alsnca kendi göğüs ucun küçük ggelcek.ayrıca ne kadat sagarsan sağ emzirme kadar süt gelmez bende basta sagdm süt gelmiyodu baya üzülmüstüm sütüm yok sanıyodum.o göğüs ucunu alp emzrnce sütümn ne kadar bol oldugunu gördüm BEBEGİN İÇİN MUTLAKA DENE bi bbence. Bşi kaybetmezsn.hem sagmadan emen bebeklern çene kaslari daha çok gelişiyomus.eger denersen memnun kalp kalmadgnı tekrar yaz.eczanelerde satılıyo

Hangi markanın? Deneyeyim bakalım. Kızım daha kucağıma yatar yatmaz ağlıyo. Kucağımda biberonu bile almıyo meme diye. Ama deneyeyim bakarsın olur.

Birde şöyle bi durum var kalkıpta bir biberon mama vermiyorum 60 cc-80cc arası. Yani amacım gerçekten aylık kilo alımını tutturmak kalkıp 1,5 kilo alsın ayda diye bir niyetim yok. Mamayı çok verince 4-5 saat tok kalıyo zaten o daha kötü. Ayrıca benim çevremde hiç süt emmemiş sadece mamayla büyüyen çocuklar var ama obez değiller hatta yaşıtlarına göre zayıf bile sayılabilirler. Amacım mamayı savunmak değil ama emzirmek istemeyen ben değilim ya da sütümün az olmasının sebebi bebeğimi sık sık emzirmemiş olmam değil... Neyse Allah bize de nasip etsin bol bol süt. Şimdi saraçoğlunun üzüm suyu kürünü deneyeceğim. Kür kür uğraşıyorum işte elbet biri işe yarayacak

Kızım uyansın hemen çıkıp alayım. Sonucu yazarım işe yararsa çoook dua ederim :)

Alıntı yapmak istediğin yazının üstüne bi kere dokun alıntı yap die uyarı veriyo sonra ona tıkla ve mesajını yazmaya devam et :) bende çok uğraştım ilk zaman rastgele buldum

X