3 aylık bebeği olanlar bebekleriniz kaç kilo doğdu şuan kaç kilolar?

ekici_bebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
69
2
Öncelikle herkesin bebeğini Allah bağışlasın. Benim nisan doğumlu bir kızım var 3.080 gr doğdu dün tartıda 5 kilo çıktı. Bana az geldi. 3 aylık bebeği olanlar paylaşır mısınız bebekleriniz kaç kilodalar?

Canim senin cimcime benim oglumdan 1 ay büyük, biz 5.200 çıktık ama yoğun mamayla! Ayda en az 600 gram alması lazımmış, hesapla sen de, zaten mamaya başlamışsin, başlığa cevap yazmıştım hatta, sen mamayi ver iyice hemen toparlanir seker kiz

Ya canım şimdiye kadar çoktan başlamam gerekiyodu mamaya etrafımdan hep engel oldular. Bebişim küçücük kaldı :KK43: meğer açmış kuzum geçen ay 300 gr almış bu ay 600 gr almış. Mamayı yediremedim tok olduğu için yemiyo dediler 600 gr da kaldık. Şimdi başka mamaya başladım bunu yiyiyo inş. Bi an önce toparlarız.

Ya canım şimdiye kadar çoktan başlamam gerekiyodu mamaya etrafımdan hep engel oldular. Bebişim küçücük kaldı :KK43: meğer açmış kuzum geçen ay 300 gr almış bu ay 600 gr almış. Mamayı yediremedim tok olduğu için yemiyo dediler 600 gr da kaldık. Şimdi başka mamaya başladım bunu yiyiyo inş. Bi an önce toparlarız.

Cnm benim oğlum üç aylık ken 6.5 kiloydu. Bence sen etrafı dinleme sevdiği bi mama ver. Mama kötü bişey değil ki. Benim oğlum da mama alıyo.

Cnm benim oğlum üç aylık ken 6.5 kiloydu. Bence sen etrafı dinleme sevdiği bi mama ver. Mama kötü bişey değil ki. Benim oğlum da mama alıyo.

Haklısın. Şimdiye kadar içirseydim kızımın iştahıda açılırdı belki. Şimdi 100 cc mamayı içince 4-5 saat geçmedikçe bi gram içmiyo. İlk ay her emzirmeden sonra 30cc mama veriyoduk 850 gr almıştı. Sonra doktor sütün yetiyo 30cc mamayla bu kadar kilo almaz mamayı bırakabilirsin dedi. Mamayı bıraktık hatta bi kutu mamayı çöpe attım tarihi geçti die. Yavrum 300 gr da kaldı. İnşallah bi an önce toparlarız.

Biliyorum canım o mama baskısını, bkz 'sütünüz azsa' başlığıyla açtığım konu, oku gör neler çektim. Sen bebeğin kilosuyla 150yi carp, günlük alması gereken sut miktarı çıkacak cc cinsinden. Sütünü sağ durumuna bak, ona göre mama dozunu ayarla, elini de korkak alıştırma, topacik olur bi ay içinde bebisin

Biliyorum canım o mama baskısını, bkz 'sütünüz azsa' başlığıyla açtığım konu, oku gör neler çektim. Sen bebeğin kilosuyla 150yi carp, günlük alması gereken sut miktarı çıkacak cc cinsinden. Sütünü sağ durumuna bak, ona göre mama dozunu ayarla, elini de korkak alıştırma, topacik olur bi ay içinde bebisin

720 çıktı canım yer mi ki o kadar ya. Sütüm bi sağımda 60-80 arası değişiyo kızım bi kerede 80i zor içiyo. Bugün 100 vermeye çalıştım bitiremedi. Bugün 2 kere mama verdim 3 kerede sütümü. Mamaları 110cc içti. Sütü 70-80 anca içti. 420 cc anca oluyo. Gece sabah 8'e kadar 4 defa uyandırıyorum ama çok fazla emmiyor. Acaba 720 cc oluyo mudur? Neyse bu ay aldığı kiloya bakcam artık böyle karamsar davrandıkça psikolojim etkileniyo.

720 çıktı canım yer mi ki o kadar ya. Sütüm bi sağımda 60-80 arası değişiyo kızım bi kerede 80i zor içiyo. Bugün 100 vermeye çalıştım bitiremedi. Bugün 2 kere mama verdim 3 kerede sütümü. Mamaları 110cc içti. Sütü 70-80 anca içti. 420 cc anca oluyo. Gece sabah 8'e kadar 4 defa uyandırıyorum ama çok fazla emmiyor. Acaba 720 cc oluyo mudur? Neyse bu ay aldığı kiloya bakcam artık böyle karamsar davrandıkça psikolojim etkileniyo.

Seni çok iyi anlıyorum canim, bu bana dr un verdiği formül ama 120alt sinir, bi de onunla hesapla, ben yükleme yaptim resmen ust sinir 150 :) o aralikta aliyosa emin ol kilo alır, mamayi da verdikce istahlanir alir o, bebeğim gecen hafta 120cc zor iciyodu, bugun bitiyor.mamanin üstünde de ay ay alması gereken yazıyo zaten, aptamilde oyle en azından, bi de o olculere bak

Seni çok iyi anlıyorum canim, bu bana dr un verdiği formül ama 120alt sinir, bi de onunla hesapla, ben yükleme yaptim resmen ust sinir 150 :) o aralikta aliyosa emin ol kilo alır, mamayi da verdikce istahlanir alir o, bebeğim gecen hafta 120cc zor iciyodu, bugun bitiyor.mamanin üstünde de ay ay alması gereken yazıyo zaten, aptamilde oyle en azından, bi de o olculere bak

Sma ve similac high energy karıştırıyorum ben. Geçen ay doktorumuz hesaplama yapıp günde 3 kere 60cc similac vemişti. Ama kızım mamayı beğenmediği için günde 1 kere 60ı zor içti. Şimdi sma karıştırınca 110 cc içiyo. Ama ben sütü bol verip mamayı biraz azaltmayı deneyeceğim yarın çünkü 110cc mama nerdeyse 4 saat tok tutuyo 4 saat sonra 60-80 arası sütümü zorla içiyo kuzucum

Arkadaşlar benim oğlum da 3 aylık 2900 gr dogdu simdi 6400gr sutum cok azaldi sma yada benzeri mamalari icmiyor bi akil verin lütfen

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar benim oğlum da 3 aylık 2900 gr dogdu simdi 6400gr sutum cok azaldi sma yada benzeri mamalari icmiyor bi akil verin lütfen

Canım senin bebeğin iyi kilo almış maaşallah daha önce mama verdin mi? Aylık kilo alımı nasıl sütünün azaldığını nerden anladın?

Haklısın. Şimdiye kadar içirseydim kızımın iştahıda açılırdı belki. Şimdi 100 cc mamayı içince 4-5 saat geçmedikçe bi gram içmiyo. İlk ay her emzirmeden sonra 30cc mama veriyoduk 850 gr almıştı. Sonra doktor sütün yetiyo 30cc mamayla bu kadar kilo almaz mamayı bırakabilirsin dedi. Mamayı bıraktık hatta bi kutu mamayı çöpe attım tarihi geçti die. Yavrum 300 gr da kaldı. İnşallah bi an önce toparlarız.

İnşallah cnm. Zaten etrafta ki ler çok biliyo ya. Biz Bebeğimizi çok mu meraklıyız sanki mamayla beslemeye. Aç mı kalacak çocuk. Kimseyi dinleme aç kalmasın yeter.Allah ın izniyle bi an önce toparlanır.

İlk ay sarılık gecsin diye verdim ilk oglum da mama hic almadi biberona alışsin istiyordum alismadi süt vardı o zaman simdi sut azaldı her ay 1400gr aliyordu bu ay 600gr almış ilk oglum cok fazla zayifdi bu oglum biraz toplansin ac kalmasın istiyorum

selam kızım 4aylık 3kılo 390 gram dogru suan 7350 kılo her ay 1 kılo alması gerekıyor
ama eger gelısımı ıyıyse kılosuna takılma drların onem verdıgı boyu
boyu uzuyorsa kılosu onemlı deıldıyorlar

İlk ay sarılık gecsin diye verdim ilk oglum da mama hic almadi biberona alışsin istiyordum alismadi süt vardı o zaman simdi sut azaldı her ay 1400gr aliyordu bu ay 600gr almış ilk oglum cok fazla zayifdi bu oglum biraz toplansin ac kalmasın istiyorum

Ayda 600 gr. normal minimum 600 gr max. 1 kg dedi bizim doktor geçen gün tv.de de bi doktor vardı o da öyle dedi ayda 600 gr alıyosa ve boyu uzuyosa problem yoktur dedi. Ben mamayı sütümle karıştırıp vermiştim. Sonra memeden emmemeye başlayınca sütü tek başına vermeye başladım. İlk ay sma kullanmıştık ondan aldık içiyo. Sen ilk ne içirmiştin. Onuda mı içmiyo. Sütünle o kiloları aldıysa sütün besleyici demekki. Keşke yetsede hiç başlamasak şu mamaya. Bizimki de bayıla bayıla içmiyo bi iki azında gezdiriyo biberonu bakıyo ısrarlıyım mecbur alıyo. Keşke memedeki ısrarlarımda sökse ama nafile basıyo ağlamayı :KK43:

Acaba 3 aylık çoçuklarınızın boyları ne kadar?benımde 3 aylık bı kızım var şimdiye kadar Allah'a şükür normal gidiyoruz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Basta sma sonra aptamil aldik ikisini de içmedi simdi emerken ikisini de bosaltiyo daha araniyo bende sutlu pirinc unu diye esim bi kasik mamasi almis uzerinde 4. Aydan sonrasi yaziyo bende onu veriyorum susuyor. Ilk oglumda gunde dort defa cis yapiyorsa sut yetiyo diyolardi bunda gunde iki yada uc defa bez degistiriyorum onlarda dolu oldugundan degil rahatlasin diye degistiriyorum. Bu aya kadar 1000 grdan fazla kilo aldi bu ay 600 gr aldi sadece ilk oglum da cok zayif oldugu icin bununda zayiflamasindan korkuyorum

Benim oğlumda 3,5 aylık malesef sadece mama ile besleniyor sütüm kesildi. Şu anda 5.80 gr boyu da 60 cm

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim kızımın boyu da 60cm kilosu kaç oldu bilmiyorum. Bugün hiç mama yediremedim. Uyku aralarında ve sakin bulduğum zamanlarda emzirdim arkasına mama vermeye çalıştım almadı. Çarşamba tartıya götüreceğim sağlık ocağına bakalım 1 haftada kilo almış mı?

Bebegim tam 40 haftayi doldurup dogdu (kiloda bu cok fark edio)

3350 dogdu.. ilk 3 gun kilo verdi 3050 ye dustu..mecburen anne sutu yaninda azcik mama verdim.
1 aylik olunca 4 kiloyu buldu...
2 aylik olunca 4940 oldu..
simdi 10 haftalik, yarin tartilmaya ve asiya gidicez bakalim..ama belli kilo aldmis,digital tartiya cikiorum sonrada bebegimi kucagima alip cikiorum,6 kilo olmus..

her ay 1 kilo civari almasi gerek...

bu arada sadece emziriyorum(sadece ilk 4 hafta ek mama verdim anne sutu yaninda)

X