Bebek Beslenmesi Nisan 2014 anneleri bebekleriniz kaç kilo doğdu şuan kaç kilodalar?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ekici_bebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2012
69
2
Öncelikle hepimizin bebişlerini Allah bağışlasın. Benim 3 aylık kızım 3.80gr doğdu şuan 5 kilo. Bana az geldi kilosu. Sizin bebişlerinizde durum nasıl?

Ama canım doğum kilosuna göre iyi almış. Benim doğum kilosuna kıyasla az ve aylık aldığı kilo az. En az 600 hatta 500 de kabulüm dedi bizim doktorumuz. Ama kızım 2. Ayında sadece 300gr almıştı. Sen aylık aldığı kiloya bak. Ben öyle tontiş bi bebek olsun niyetinde değilim derdim aylık kilo alımını tutturmak. Bi de kızımın bıngıldağı erken kapandı o yüzden başının büyümesi önemli o da kilo alımıyla orantılı o yüzden birazda çabam

benim zaten ilk 2 ay kilo aldı 1 aydır yememesiyle basımız dertte doktor 4.aydan sonra yoğurt vermeye basla dedı bu ay 550 gram almış

benim zaten ilk 2 ay kilo aldı 1 aydır yememesiyle basımız dertte doktor 4.aydan sonra yoğurt vermeye basla dedı bu ay 550 gram almış

Benim kızımda iştahsız ya. Azında geveliyo biberonu yarım saat. 4. Aya girelim bende ek gıdaya geçmeyi planlıyorum. Keşke sütüm bol bol olsaydı da sadece sütümü verebilseydim. Bi de memeyi almamaya başladı süt sağ içir yıka 2 saat sonra başa dön o kadar zor bi süreç ki Allah yardımcımız olsun :KK43:

eczsule hanım maşallah subhanallah bebisinize,ne mutlu size ki maşallah sütünüz olmuş. Benim oğlum da 6 nisanda 3900 doğdu sütümü ne yaptıysam artiramadim,haliyle mama da verdim. Maşallah subhanallah şimdi 6.2 kilo olmuş. Doktorumuz gelişimini güzel bulduğu için ek gıdalara başlamamıza izin verdi. Rabbim cümlemize hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin inşallah. :)

Hepimizin çoçuklarına maşallah maşallah , sezeryan doğum yaptım ben ilk 5 gün gelmedi sütüm çok zordu gece kalk mama hazırla , hiç gelmeyecek diye çok korktum ama 5 gün sonra çok şükür geldi.

Aman maaşallah :) ya ben mi beceremiyorum bu işi bebeğim mi iştahsız anlamadım. Sütüm az her sağımda 50-60 anca çıkıyo onu içiriyorum arkasına da 60 cc mama yapıyorum. Mamayı 20-30 ancak içiyo. Yani bir öğünde 80cc anca içirebiliyorum. Çok hareketli benim kızım şimdiden yerde yuvarlanmaya başladı ve gündüz uykuları çok az. Bu enerjiye göre daha fazla yemesi lazım sanki

Bende sezaryen ile doğum yaptım çok zor bir doğurdum diyebilirim. 14 saate yakin sanci çektim, sonra igne ile sunni sancı ile denediler, en sonunda bebegimin ve benim hayati tehlikeye girince sezaryene aldilar. Vücut uyusmayinca mecburen iyutularak ameliyata almislar beni. Acaba bundan dolayi sütüm az olabilirmiki. Benimki de 3-4 günde gelmişti ve sütüm gelene kadar mama vermiştim. Korkmayın sakın ve öyle de düşünmeyin ekici_bebek hanım, doktorumuzun demesine göre kız çocukları erkeklere nazaran daha az kilo aliyorlarmis, nede olsa narin varliklar su disiler ondan olsa gerek. Sütümü bende anca o kadar sagabiliyorum, önceleri gece göğüslerim dolu dolu oluyordu, ama son iki haftadır cok azaldı. Eşime belli etmemeye çalışıyorum ama çok üzülüyorum :KK43:

Bende sezaryen ile doğum yaptım çok zor bir doğurdum diyebilirim. 14 saate yakin sanci çektim, sonra igne ile sunni sancı ile denediler, en sonunda bebegimin ve benim hayati tehlikeye girince sezaryene aldilar. Vücut uyusmayinca mecburen iyutularak ameliyata almislar beni. Acaba bundan dolayi sütüm az olabilirmiki. Benimki de 3-4 günde gelmişti ve sütüm gelene kadar mama vermiştim. Korkmayın sakın ve öyle de düşünmeyin ekici_bebek hanım, doktorumuzun demesine göre kız çocukları erkeklere nazaran daha az kilo aliyorlarmis, nede olsa narin varliklar su disiler ondan olsa gerek. Sütümü bende anca o kadar sagabiliyorum, önceleri gece göğüslerim dolu dolu oluyordu, ama son iki haftadır cok azaldı. Eşime belli etmemeye çalışıyorum ama çok üzülüyorum :KK43:

Bence bebeklerimiz daha çok çekiyo sağma makinalarından. Geceleri emziriyorum ben o yüzden mi bilmiyorum geceleri ve sabah ilk kalktığımda dolu dolu oluyo göğüslerim. Gün içinde azalıyo. Olsun azda olsa mama desteğiyle götürürüz problem değil yeterki kesilmesin. Şimdi tek umudum memeye geri döndürebilmek. Allah yardımcımız olsun. Bende çok üzülüyorum ama eşime kalsa ver mamayı geç çocuk doysunda mama süt farketmez :KK43:

Amin inşallah, bende çok istiyorum sadece emzirmeyi, gerek kendi annem,teyzelerim,gerekse kaynanam yeni dogum yaptığımda üzerime çok baskı uyguladılar illede emzir diye. Artık o dönemdeki psikoloji ile heralde mama da daha kolayıma geldi. Doktorum da " ya hiç anne sütü alamasaydi, bir damla bile emziremeseydiniz ne yapacaktiniz " deyince biraz rahatladim. Erkeklerin hepsi aynı sanırım, benim eşimde aynısını söyler bana :)

X