Doğuma Hazırlık şerbet mevzusu

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

nbuz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
257
3
merhaba kızlar bir arkadasım onumuzdeki hafta içi dogum yapacak fakat henuz gunumuz bellı degıl.şerbeti ben yapacağım bir kaç gün önceden yapıp dolaba atayım diorum.sizce kaç gün öneceden yapmalıyım kaç gün dayanır??

Bence dogumu bekle zaten hemen dogurmayacagina göre bi kac saat zamanin olur o da yeter diye düşünüyorum. Tabii serbet yapimi konusunda en ufak bi fikrim yok. Bu arada rica etsem nasil yaptığını anlatir misin.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bence dogumu bekle zaten hemen dogurmayacagina göre bi kac saat zamanin olur o da yeter diye düşünüyorum. Tabii serbet yapimi konusunda en ufak bi fikrim yok. Bu arada rica etsem nasil yaptığını anlatir misin.

1/2 (yarım kg) Lohusa Şekeri (Kızamık Şekeri)
3 Su Bardağı Toz Şeker (ben daha az koyuyorum çok şekerli sevmiyoruz)
20 Su Bardağı (250 ml.lik bardak ile) Su
4 Adet Çubuk Tarçın
10-15 Adet Karanfil (istege göre arttırılabılır yada azaltılabılır)
1 Adet Muskat
zencefil (istege göre)

toz şeker ve lohusa şekerimizi suyla berbaer şekerler tamamen erıyınceye kadar kaynatıyoruz.baharatlarımızı tozu gitsın dıye bi sudan gecırıyoruz.sonra ufak bir tulbente sarıp kaynayan şerbetin içine atıyoruz.baharatlarla beraber bir 15 dk falan daha kaynatıoruz.bu arada ara ara tadına bakın istediğiniz bir şey az olursa ekleyebılırsınız..baharatlarlada kaynayınca tulbentı içinden cıkarıoruz..ister sıcak ıster soğuk servis ediyoruz.üzerine ya da yanına file badem yada dövülmüş fındıkla servis edebilirsiniz.

Teşekkürler canım.

X