Çatlaklar madecassol ve acnelyse

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
catlaklar derinin ikinci tabakasi.. eger kimyasal peeling istemezsen ..ya derini tahris etmeden zimparalayip bu kremleri yaglari kullanicaksin .. yada ust deriyi yumusatmaktan oteye gecmez.. cildin kendi kendini yenileme ozelliginden faydanman gerekiyor dikkat et piyasadaki hersey bunun ustune.. o bolgeye bol bol masaj yap kan gitsin kan giderse beslenir ve eski rengine yaklasir.. microneediling de lazer de peelinglerin dermalorerlar hepside cildin kendini yenileme ozelliginden faydalanma amacli..

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1473-2130.2004.00023.x/full
Many different forms of treatment have been tried to improve the appearance of striae.
  • • 
    Topical creams, such as those containing Vitamin A (retinoic acid) or glycolic acid, have been used to prevent striae. But when used to treat striae, improvement, if any, is very slight.5 Some found a little improvement, especially in early striae,6 whereas others found no difference.7–9
  • • 
    Microdermabrasion, tends to give irregular results. It is uncomfortable postoperatively and scarring may occur.
  • • 
    Dermabrasion with a diamond fraise, if performed superficially, gives no improvement. If performed more deeply, it can cause dyschromia, scarring or even rupture of the skin at the depth of striae.
  • • 
    Lasers10,11 especially pulsed dye laser, have shown some improvement, mainly on red striae.
  • • 
    Superficial peel can be induced by 20–70% glycolic acid. Little has been published on this. The authors’ experience of glycolic acid treatment of striae is disappointing. This is not surprising as alpha-hydroxy acid acts superficially, mainly by diminishing the adhesion of the stratum corneum cells.
  • • 
    Medium depth peels with standard trichloracetic acid (TCA) at 35% to 50% (mass per volume) have been tried with irregular results and complications where large areas were treated.
  • • 
    Deep peels with phenol are too dangerous for extrafacial skin, because of their potential for life threatening complications, local scarring and persistent hypochromia.

Yani benimkiler öle pek hafif sayılmaz karın bölgesindeler çok hafif pembeler hala zamanla beyazlar tabi ama anlatıldığı üzere kremler pek bir işe yaramayacak sanırsam. Peeling olayını da ben yapamam çok riskli çatlakların hemen alt kısmında sezeryan ameliyat yerimde var cesaret edemem. Ben bir profesyonel ile görüşeyim :KK43:

Of kizlar of.
Lierac serumu kullaniyorum 1 aydir. Gram degisiklik yok
Kimse de bendeki kadar yoktur inanin.
Goren sok oluyor.

Yani benimkiler öle pek hafif sayılmaz karın bölgesindeler çok hafif pembeler hala zamanla beyazlar tabi ama anlatıldığı üzere kremler pek bir işe yaramayacak sanırsam. Peeling olayını da ben yapamam çok riskli çatlakların hemen alt kısmında sezeryan ameliyat yerimde var cesaret edemem. Ben bir profesyonel ile görüşeyim :KK43:
dermatoloji doktoru bu is uzerine uzman birini secmeni tavsiye ederim..

Lierac serumu 2 ay gece gunduz kullandim 4 kutu bitti bir ise yaramadi.. catlaklarim 2 aylik..

Yeni catlaklarda da işe yaramiyosa ben hic kullanmiyim zaten.
Kimi de cok iyi geldi diyor anlamadim ki yapi meselesi mi? Hayir ucuz bir sey de degil, bi kutu daha alsam mi bilmiyorum.

%20 ye bile raziydim ama hic gecmicek heralde :KK43:(
emin ol aynı durumdayız..şahsen ben şuana kadar benim kadar çatlağı olan biriyle karşılaşmadım.Olur bi gün bi yerde karşılaşırsak çatlaklarımızdan tanıcaz birbirmizi herhalde :KK70: ben an itibari ile madecassol acynsel ikilisini bıraktım.sadece bio oil sürücem,siparişim gelene kdar. dermaroller siparişi verdim domuz yağı ile birazda onu denicem.Yani 2 ay kadar..2 ayda hiç bir değişiklik olmazsa TCA peeling yöntemini denemeye karar verdim..

%80 oraninda tretionin kremi 3 ay sabah aksam kullanimda baya etksi oluyomus calisma sonuclarina gore.. bu cuma doktora sorucam . retinol ve tretionin cok onemli..

emin ol aynı durumdayız..şahsen ben şuana kadar benim kadar çatlağı olan biriyle karşılaşmadım.Olur bi gün bi yerde karşılaşırsak çatlaklarımızdan tanıcaz birbirmizi herhalde :KK70: ben an itibari ile madecassol acynsel ikilisini bıraktım.sadece bio oil sürücem,siparişim gelene kdar. dermaroller siparişi verdim domuz yağı ile birazda onu denicem.Yani 2 ay kadar..2 ayda hiç bir değişiklik olmazsa TCA peeling yöntemini denemeye karar verdim..
Evet bence de :KK70:

Inan kimse de gormedim bendeki kadar catlagi, senin diz kapagi arkasinda var mi?
Ben bir kutu lierac daha kullanicam. Madecassol ve acnelyse devam ediyorum. Bio oil de ise yarar mi ki ?
Haberleselim mutlaka, sonuclari paylasir misin ?

Evet bence de :KK70:

Inan kimse de gormedim bendeki kadar catlagi, senin diz kapagi arkasinda var mi?
Ben bir kutu lierac daha kullanicam. Madecassol ve acnelyse devam ediyorum. Bio oil de ise yarar mi ki ?
Haberleselim mutlaka, sonuclari paylasir misin ?
tabi ki paylaşırım bir iyileşme gelişme olursa..daha öncede söylemiştim sana diz kapağımın arkası tamamen çatlak ve dikkatli bakıldığında çatlakların ayak bileğime kadar olduğu görülüyor.müsait olduğum biz zamanda fotografta paylaşırım.bio oil şimdilik bi değişim sağlamadı ama bacağımda bi iki senelik küçük bi yanık izi vardı onu iyileştirmeye başladı.onu iyileştirmeye başladıysa çatlaklara neden fayda sağlamasın diip sürmeye devam :KK66:

tabi ki paylaşırım bir iyileşme gelişme olursa..daha öncede söylemiştim sana diz kapağımın arkası tamamen çatlak ve dikkatli bakıldığında çatlakların ayak bileğime kadar olduğu görülüyor.müsait olduğum biz zamanda fotografta paylaşırım.bio oil şimdilik bi değişim sağlamadı ama bacağımda bi iki senelik küçük bi yanık izi vardı onu iyileştirmeye başladı.onu iyileştirmeye başladıysa çatlaklara neden fayda sağlamasın diip sürmeye devam :KK66:
Hadi insallah ise yarar. Ben de madecassole devam edicem.

benim yüzümde siyah nokta ve çok fazla gözenek var sivilce akne falan yok sizce kimyasal peeling yaptırsam gözeneklerim azalır mı? yada kimyasal peelingi kendim yapabilirmiyim yüzüme? ne önerirsiniz

benim yüzümde siyah nokta ve çok fazla gözenek var sivilce akne falan yok sizce kimyasal peeling yaptırsam gözeneklerim azalır mı? yada kimyasal peelingi kendim yapabilirmiyim yüzüme? ne önerirsiniz
cok iyi biyerde temizlenmeli yuzun ... yanlis biyerde yuzunu mahvedebilirler kimyasal peeling cok tehlikeli doctor gozetiminde olmali

yok ama muhakkak her asamasi hakkinda bilgi al..yuz bu .. sakin kafana gore kimyasal peeling yapma benim ebay den aldigim kararma yapti sonra perfect image den aldim o iyi ama bacaga uyguladim yuze degil. kimyasal peeling uygulanirken cok iyi temizlenmeli o bolge bakterilerden arinmali sonrasinda antibiyotik krem uygulanmali yada neyse artik doktorun onerdigi koruyucu kremler uygulanmali...

arkadaslar bende böyle bi krem arıyordum ama foruma artık üretilmiyo yazmışsınız :KK43: bulabilir miyim acaba yaa yardımcı olun lütfen bide eczaneden doktor önermeden alınabiliyomu

X