Düğünden dönmek. Yardım edin.

dygu9494

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2014
15
2
arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım fake olduğumu düşünmeyin normalde bu siteyi hep takip ediyorum ama üye olunmadan konu açılamayağını gördüğüm için sırf bu konu için üye olup yazmak istedim. ankarada yaşıyorum. benim 4 senelik bir birlikteliğim var. şu anda düğünüme bikaç ay var. her şeyim hazır. evim, eşyalarım, düğün salonum, kına salonum, balayım gelinliğim davetiyeler... sadece o düğün gününü beklemek kaldı yani. ama nişanlım bana kararsız oldugunu söyledi. birbirimizi çok seviyoruz ama bende gördüğü bazı şeyler onu evlilik için korkutmaya başlamış. evlenip boşanmaktan korkuyormuş. evlilik öncesi sendromu gibi bir şey yaşıyor yani sanırım. bu tip sorunları son zamanlarda hep yaşadı. evlilik yoluna girdiğimizden beri hep bi tereddüt yaşadı. ama ben onu hep düzeltmeye çalıştım. ben onu pohpohlayınca o artık gördüğü her kusuru büyütmeye başladı. ben artık onun bu hareketlerini gözardı edemiyorum. eğer kararsızsa, bu kadar birbirimizi sevmemize rağmen bunca hazırlığa rağmen hala kararsızsa bende evlenmek istemiyorum. ama o kadar zor ki şu aşamada ayrılması. canım babacığım anneciğim onları yüz üstü bırakması. insanların lafları. aaa ayrılmışlar mı demeleri. hepsini geçtim. evim, birlikte para biriktererek aldığımız arabamız. onca emek yaşanan onca yıl. hepsini bırakması çok zor. bunlardan maddi anlamda vazgeçemiyor değilim. evde arabada parada gözüm yok mutlu olamadıktan sonra. ama sonuç olarak hepsiyle bir hayal kuruyorsun. içinde sevdiğin de var. bu hayalin yıkılması cok zor. ama insan gerçekten nişanlı olmadan birbirini tanıyamıyormuş bunu anladım. nişanlı oldugumuzdan sonra kavgalarımız arttı. birbirimizi beğenmemeye başladık. özellikle o beni çoğu konuda uyarıyordu. birbirimizle anlaşabılecegımıze daır şüpheleri varmış evlendikten sonrası için. mantığım ayrılmalıyız diyor onun bu tutarsız tavırları isteksiz oluşu yüzünden. çunku ayrılmasak evlenınce boşanması daha kötü. ama bi yandan kalbim. nasıl biter böyle bir ilişki diyor. şu an hatasını anladı. şu an barışmak istiyor devam etmek istiyor. ama sürekli olumsuz bakan birisi bu. sürekli kötü şeyleri görüp büyütüp üzerime gelen birisi. tekrar affetsemmi devam mı etsem. evlenince boşanılmıycağının garantisi olsa ama yok. ilerde keşke seni dınleseydım o an ayrılsaydık der mıyım ona bılmıyorum. burdan evlenenlere yuva kuranlara yada benım gıbı olanlara nişan atanlara atamayanlara soruyorum. ne yapardınız.

cnm bolbol dua et hayırlıysa gelsın hayrsızsa berı gitsin dıye.. o sana elbet gosterır

Öncelikle hakkında hayırlısı olsun. Zor bir durum ama bence nişanlının sana karşı sevgisinde bir eksiklik yok. Evlilik öncesi bunalımına girmiş. Sevgiliyken her şey daha toz pembe ama ne zaman ki araya aileler giriyor, iş ciddiye biniyor işte o an erkeklere de bir korkaklık geliyor. Acaba yapabilir miyim, bu evlilik sürer mi diye. Ben bitmesi için bir neden göremedim. Bence al nişanlını karşına tüm samimiyetinle konuş. Ne düşünüyor, tam olarak neden korkuyor anlatsın. Evlendikten sonra bitmesi daha kötü keşke yapmasaydım,keşke bitseydi keşkeyle başlayacak bunca söz seni yorar. Ama hiç bir şeyin garanti yok hayatta bunu da unutma. Dilerim kafanda ki soru işaretleri çözülür ve mutlu olursun :)

evet seni seviyor ama bence seninle ilgili çelişkileri varsa ağzından kararsızım lafı cıkıyosa bence çok dikkatli olmak gerekiyor. düğünü biraz ertelemekte bir çözüm çünkü şu an sevgisi ile devam etmek isteyebilir ama aynı evde kalmak bambaşka bişey merhametinizi ve sevginizi aradan cıkarıp mantıgınızla karar verin ne olursa olsun aynı evde kalıp ayrılmak çok daha zordur..

bende eşimle evleneceğim zaman böle oluyordum bitsin diyodum yapamıcam diyordum ama gördüm ki bunlar evlilik stresi evlenince bişey kalmıyor 1,5 yıllık evliyim ve cok mutluyum

X