Alerjik rinit (saman nezlesi)

mrb kizlar benimde toza karsi alerjim var 2 senedir cekiyorum hapsura hapsura bi kaliyorum burnum kasiniyo kasicam diye hep yaralar olusuyo ,hic ev temizleyemiyorum ,temizlesem maske takiyodum ,toz kacsa hemen hasta oluyorum bihafta ceiyorum
bugun alerjik doktoruna gittim test yapti toza karsi alerjim cikti
iki tedavi yontemi onerdi
1.si 3 sene boyunca her sabah kaktigimda agzima damla damlatcakmisim hic unutmadan
2.si yine 3 sene boyunca asi tedavisi olcakmisim her 3 ayda haftada bi sonraki 3 ayda 15 gunde bi sonraki3 ayda ,ayda bir derken bu 3 sene surcekmis
doktor damla tedavisini pek onermedi en iyisi asi dedi daha tedaviye hic baslmadim
aranizda bu tedaviyi uygulayan varmi arkadaslar ,igne diyince korkuyorum ama napim kesin cozum olsun diye okadar igneyi yemek mecburiyetindeyim
beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim
ve en kisa zamanda cevap yazarsaniz buna dahada sevinirim :)

valla bende de bi alerji oldu ama gecti sanirim..önceleri sadece sabahlari hapsurma krizlerine giriyordum..derken öglene sonrada gün boyuna kadar uzadi bu krizler..sürekli nezle halide cabasi..kedim var diye test yaptirmak istemedim..korktum tüye alerjim cikicak diye..sonra evlendim..evimde kedi yoktu..olmadigi halde devam etti..gene test yaptirmadim..sölemesi ayip biraz uyusugumdur bu konularda :) sonra takmamaya basladim ve gecti gitti..şimdi arasira oluyorum..

ilaçlara gelince..hayatimin hatasi olarak otrivine kullandim..valla kezzap gibiydi..burnum hemen aciliyordu 2 saatligine..ama felaket bagimlilik yapti..sonradan okudumki tek bagimlisi ben diilmişim..ciddi bagimlilik yapiyormus..biraktim..nazonex miydi neydi öyle bişi daha kullandim..onu doktor vermişti..ama test olmami söyledi..ben yaptirmadim..hangisinin faydasi oldugunu bilmiyorum..ya nazonexin faydasiyla kesildi yada psikolojik..bilemiyorum :)

mrb kizlar benimde toza karsi alerjim var 2 senedir cekiyorum hapsura hapsura bi kaliyorum burnum kasiniyo kasicam diye hep yaralar olusuyo ,hic ev temizleyemiyorum ,temizlesem maske takiyodum ,toz kacsa hemen hasta oluyorum bihafta ceiyorum
bugun alerjik doktoruna gittim test yapti toza karsi alerjim cikti
iki tedavi yontemi onerdi
1.si 3 sene boyunca her sabah kaktigimda agzima damla damlatcakmisim hic unutmadan
2.si yine 3 sene boyunca asi tedavisi olcakmisim her 3 ayda haftada bi sonraki 3 ayda 15 gunde bi sonraki3 ayda ,ayda bir derken bu 3 sene surcekmis
doktor damla tedavisini pek onermedi en iyisi asi dedi daha tedaviye hic baslmadim
aranizda bu tedaviyi uygulayan varmi arkadaslar ,igne diyince korkuyorum ama napim kesin cozum olsun diye okadar igneyi yemek mecburiyetindeyim
beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim
ve en kisa zamanda cevap yazarsaniz buna dahada sevinirim :)

iğneden ödüm patlasada ben igneyi tercih ederdim..çünkü illaki unuturum ben damlatmayi :) bende ignenin daha etkili oldugunu duymustum..sen artik kendi huyuna göre sec güzelim a.s. geçmiş olsun bu arada :KK66:

maalesef bende de allerjik rinit var ama boşuna o burun spreylerini kullanmayın hem ömür boyu kullanmak zorundasınız çünkü ilacı bıraknıca semptomlar tekrarlar hem de steroid olduklarından birçok yan etkileri var burun mukozası kurur uzun dönemde kilo alırsınız ben bıraktım şu an çörekotu deniyorum ve işe yarıyor Bir ay boyunca hergün taze dövülmüş çörekotundan bir çay kaşığı tüketin test edilmiş onaylanmış Ayrıca hadisi şerifte de ölümden başka her derde deva deniyor bu bitki i,çin
hepinize geçmiş olsun

sabahtan beri burnumu silmekten resmen yara oldu ya,üstelik şiddetli hapşırmalar üşüdüğümü hissedip bu yaz ayında bile hırka giydim ,çıkarınca yine hapşırmaya başlıyorum ve gün geçtikçe bu durumunn süresi artıyor,2 yıl önce sadece sabahları oluyodu şimdi tüm gün boyunca burun akıntısı hapşırma,..tek iyi tarafı dışarda böyle bi şikayetimin olmaması,ne oluyosa evin içinde oluyor şimdi ben tüm gün dışarda mı durayım anlamadım ki..en yakın zamanda ben de bir doktora gitmeyi ve şu aşı tedavisini uygulamayı düşünüyorum böyle geçmez hayat..(2yıl önce doktora gittim bana test yapmadan çikolata fıstık yeme dedi:uhm:)

Kızlar ben alerji testi yaptırdım ama birşeye karşı alerjim çıkmadı. Fakat bende burun tıkanıklığı var(boş bir tıkanıklık diil) burnumu gün içinde sürekli temizlemem gerekiyor. Kulak burun boğaz uzmanı bende alerjik rinit olduğunu söyledi. Fakat benim herhangi bir şeye karşı alerjim yok. Nasıl oluyo bu anlam veremedim. Bu sebepten ameliyat olmuş ve düzelen var mı?

Kızlar ben alerji testi yaptırdım ama birşeye karşı alerjim çıkmadı. Fakat bende burun tıkanıklığı var(boş bir tıkanıklık diil) burnumu gün içinde sürekli temizlemem gerekiyor. Kulak burun boğaz uzmanı bende alerjik rinit olduğunu söyledi. Fakat benim herhangi bir şeye karşı alerjim yok. Nasıl oluyo bu anlam veremedim. Bu sebepten ameliyat olmuş ve düzelen var mı?

alerji testindeki alerjenlerin içinde olmayan birşeye alerjin var sanırım. ben de test yaptırmıştım ev akarına alerjim çıktı ama sadece evde değil açık havada da alerjim oluyor. ben dikkat ettim nemli havalarda oluyor genelde. doktoruma sordum havadaki nemede alerjin var ozaman demişti. tabiki bunların dışında bazı küçük şeyler de tetikleyebiliyor alerjiyi. allah kolaylık versin. ben yıllardır çekiyorum kurtulamadım.

selam arkadaşlar ne yapmam lazım daha önce geçiren ve tamamen yenen var mı bu rahatsızlığı hapşırmaktan bi hal oldum bitkisel tedavi bilen varsa yazsın lütfen yardımlarınıza ihtiyacım var canlarım...:a015:
arkadaşım benim kardeşimde de var bir yıldır her hafta aşı oluyo ama hiçbir iyileşme yok ne yazikki geçen i.saracoglu nu dinledim bir litre kaynayan suya iki üç kaşık uzerlik tohumu at iki dakika daha kaynat sonra indir bunun buharın iki dakika soluycan sonrada burun deliklerinin içini iyice bu suyla sil iki günde bir yap bir ay sonra ara ver kötü olduğunda yap kardeşim şu an çok iyi aşı tedavisinide bırakıcam dio hiç fayda görmedi çünkü geçmiş olsun

Yaklaşık 7 belki de daha fazla süredir saman nezlesi (alerji )şikayetim vardı .antihistaminik ilaçların bir çoğunu kullandım sürekli ilaç kullanmayı sevmediğim için spreylere başladım .awamys Yaklaşık 3 sene kullandım karaciğer enzimlerimde artışa sebep oldu .diprispan diye bir iğne var onu kullandım ilk başlarda 3 4 ay götüren iğne sonraları 1 hafta bile goturmemeye başladı bende kızdım bütün ilaçlarımi kestim.burun tikanikligi ,akıntısı ve sürekli hapsirik geceleri uyuyamama artık sabrimi taşırdı .benim alerjim mevsimsel değil sürekli 7 24 .çok şükür yaklaşık 3 aydır ilaclarimi kullanmıyorum ve gayet iyiyim .yapmış olduğum uzun araştırmalar ve denemeler sonucunda ilacimi (bitkisel )buldum.bu illetle uğraşan arkadaşların kesinlikle denemesini tavsiye ediyorum .nurs lokman hekim firmasından ballı propolis li karışım aldım ,içinde bal, propolis ,zencefil ,zerdacal,keçiboynuzu ve birkaç tane daha bitkinin karışım i var.bu karışımın içine corekotu tohumu ekleyip onu kullandım ve sikayetlerim 2 3 gün içinde kayboldu .şimdi ise aynı firmanın corekotu bal karisimini diğer karisimla karistirip kullaniyorum.sabah mümkün olduğunca aç karnına unutursam kahvaltıdan hemen sonra ,akşam da yatmadan hemen evvel üstüne birşey yemeden hemen hemen bir tatlı kaşığı kadar alıp iyice çiğneyip yatıyorum.bende ayrıca sinuzit var onun içinde eczane den sinus rinse aldım.içinde 4 5 damla biberiye yağı ekleyip rahatsız hissettiğimde uyguluyorum.

Bütün arkadaşlara allahtan şifa dilerim.

X