Hesabi hep erkekler mi öder...?????

ben nişanlımdan daha önce para kazanmaya başladım, okul zamanında da ailemin durumu onun ailesinden daha iyi olduğu için harçlıklarımız arasında fark oluyordu..

hiç bir zaman ondan ödeme yapmasını beklemedim, onu mahcup etmemek için elimden geleni yaptım, çoğu zaman parayı ona verdim hesabı o öder gibi gözüktü..

şimdi işe girdi ve gayet hoş mekanlarda yemek sürprizleri yapıyor bana :KK31::KK31:

Degerli yorumlariniz icin cokk tesekkur ederim 😊 benim gibi bu durumdan rahatsiz olanlari gordugume sevindim gercekten. Cok haklisiniz ilerde allah korusun ayrilirsak, hesabi hep ben ödedim dusuncesine girebilir. Bu hic aklima gelmemisti. İyi ki varsiniz valla 😊
Bazi yorumlarda iliski oturmuşsa kiz da odeyebilir yazilmis. Bu arada biz daha 2 aydir sevgiliyiz 😁 bir yorumda da "ilk baslarda olmasada sonradan kiz hesabi odemeyi teklif etmeli" yazilmis. Ben simdiden hesabi odemeyi teklif etsem itici mi olur?

Degerli yorumlariniz icin cokk tesekkur ederim 😊 benim gibi bu durumdan rahatsiz olanlari gordugume sevindim gercekten. Cok haklisiniz ilerde allah korusun ayrilirsak, hesabi hep ben ödedim dusuncesine girebilir. Bu hic aklima gelmemisti. İyi ki varsiniz valla 😊
Bazi yorumlarda iliski oturmuşsa kiz da odeyebilir yazilmis. Bu arada biz daha 2 aydir sevgiliyiz 😁 bir yorumda da "ilk baslarda olmasada sonradan kiz hesabi odemeyi teklif etmeli" yazilmis. Ben simdiden hesabi odemeyi teklif etsem itici mi olur?
şöyle yap, bugün şurada yemek yiyelimmi de.
hesap geldiğinde hemen cüzdanını çıkar. bu sefer ben ödeyeceğim,ben davet ettim seni buraya,hep sen ödeyince rahat edemiyorum de. inan gözünde itici olmazsın. jest yapmış olursun.

yok ben ödemek istiyorum ama erkek arkadaşım kesinlikle karşı çıkıyor olayını da anlamış değilim :KK19:
hangi erkek hadi ben ödeyim dediğinde tamam hadi öde derki.. en azından bana bu zamana kadar denk gelmedi..
bunu yapanların da hemen aa bozuldu ya gururu incindi kendi ödesin bari ahh vahh havasına girmsinin anlamı yok
zorla da olsa o hesabı ödiceksin yani o kadar :KK14: bi sen bi o şeklinde..
kii bu o kadar karşı çıkan çoğu erkeğin içten içe hoşuna gitcektir gayette eminim
ben de öğrenciyim cebimde param olmadan erkek arkadaşıma güvenipte asla bi yere gidip oturmam otursam bile hiç bişi yemem açsam acım demem benim de prensip bu :KK14:

yok ben ödemek istiyorum ama erkek arkadaşım kesinlikle karşı çıkıyor olayını da anlamış değilim :KK19:
hangi erkek hadi ben ödeyim dediğinde tamam hadi öde derki.. en azından bana bu zamana kadar denk gelmedi..
bunu yapanların da hemen aa bozuldu ya gururu incindi kendi ödesin bari ahh vahh havasına girmsinin anlamı yok
kii bu o kadar karşı çıkan çoğu erkeğin içten içe hoşuna gitcektir gayette eminim
ben de öğrenciyim cebimde param olmadan erkek arkadaşıma güvenipte asla bi yere gidip oturmam otursam bile hiç bişi yemem açsam acım demem benim de prensip bu :KK14:

En güzel prensip de bu prensip bence.

Karşımdaki öğrenci olsun, çalışsın, maddi durumu iyi olsun ya da olmasın, özel bi ilişkimiz varsa asla elimi cebime atmam! Huyum böyle! Ben hesap nasıl ödenir onu bile bilmem! :) Şimdi evlendim, eşim sürekli itiraf ediyo, ''Bi kere bile hesap ödemedin, hep benden geçin zaten, iliğim kemiğim kurudu seni gezdirip tozdururken!'' vs diyo şakayla karışık :))) Umurumda değil valla... Eşimden bozuk çıkmasa, vale için 5 TL bile uzatmam eşime... :) Ödemeli mi derseniz... İsteyen istediğini yapsın, ben cevabı bilmiyorum ama kendim hesap ödemem, prensip meselesi :))

Lafi işitmişsin diyecek bir sey yok! Cok sukur kimseden "benden gecindin" diye bir laf duymadim. Ne kadar onur kirici... Asalak bir yasam tarzi...

Ben de bu soruyu kafama takmis durumdayim. Sevgilimle yemege gittigimizde falan hesap isleri geldiginde kendimi geri cekiyorum sizce bu yanlis mi?
Benim kendimi cekmemin nedenide, cevremdekiler "erkek hesabi odesin, sen ben öderim deme gururu incinir","bi zahmet hesabi da erkek odesin o calisiyo sen ogrencisin" kafasindalar. Sizce bu dusunce dogru mu? Ben bu dusunceye uymaya calistim. Sevgilimle yemege gittigimizde o ödüyor hep, bu olay bana da rahatsizlik veriyor gibi 😔 siz ne yapiyorsunuz? Gereksiz yere mi takinti yapiyorum acaba? Sanki kendimi ona yükmüş gibi hissediyorum. Onun aklindan boyle dusunceler gecmiyordur eminim. Şimdiye kadar hic hesaba elimi uzatmadim, simdi oyle bir sey yapsam gercekten gururu mu incinir?

Bende senin gibi düşünüyordum hesap geldiğinde dur bunu da ben ödeyeyim falan diyodum bana cok kızdı artık elimi cebime atamıyorum ama mesela yemekten sonra çay veya tatlı falan yerseniz siz yeltenin yemeği sen ödedin bunu da ben ödiyim en azından rahatsız oluyorum falan deyin ben en azından öyle yapıyorum :KK3:

Bu tip düşünceden o kadar nefret ediyorum ki. Erkek olsam da kesin kullanılmış hissederdim. Kimse sizi beslemek zorunda değil ya. Gururu incinirmiş vs, ne alaka yani? Öğrenciysen öğrencisin, öğrenciler sokağa 5 kuruşsuz mu çıkıyor? Bir hesap da ödemeyeceksen ne yaparsın daha başka, cidden merak ediyorum ya. Herkes ne yediğini, içtiğini ödesin, bu kadar basit. Erkek diye her şeye para saçmak zorunda değil, padişahın kızı olanlar var burada da benim mi haberim yok acaba?

Son düzenleme:

Çok güzel özetlemişsiniz.:KK42: Katılıyorum.

Ben de çok rahatsız olurdum. Kesinlikle kullanıyorum gibi hissederdim. Hayır zaten bu zihniyette bir sürü kız var; arabası var, yediriyor içiriyor diye birliktelikleri olan. Nerden bilsinki sizin bir farkınız olduğunu eğer hep beleşten geçinir konumundaysanız? Siz de yoksa, ona da harcatmıyacaksınız. Alınır 1 tl ye dondurma, parkta da oturulur; önemli olan gönüller bir olsun ise...

.

Biz eşimle çıkmaya başladığımızda 2miz de öğrenciydik sürekli ya paylaştık ya bir o bir ben ödedik hesabı ama sonra işe girdi ve ben söylememe rağmen birdaha hiç ödetmedi hesabı. öncenizi bilmiyorum tabi ama şimdi hesabı onun ödemesi mantıklı gibi. arada sırada siz de dondurma çay içecek gibi az tutan şeyleri ısmarlayabilirsiniz.

Sen arada bir teklif et yalandan da olsa ve bazende ödeyen taraf sen ol ama dikkat et alıştırma çünkü bazı erkekler sonra çok alışıyor çekilen taraf onlar oluyor ki bence ilişkilerde coğunlukla ödeyen tarafta erkek olmalı

ilk bulusmada erkek odemeli ama sonraki bulusmalarda kızda odemeyı bbılmelı.. sonucta karsındakı kişi ogrencı yada calısan olsun nezaketen odemeli.. rahat edemezdım ben..

çok önceden bi erkek arkadaşım vardı. hesap ödeme zamanı aaa olmaz bu sefer de ben ödeyeyim dediğimde tamam peki derdi ben de öderdim. ama çoğunlukla ben öderdim yani :KK70: çok sünepe gibi geldi bana. ayrılık sebeplerimizden biri de bu oldu :KK70: çok itici ya. bana öyle geliyor yani. eşimle flört döneminde hesabı hep o öderdi bana ödetmedi hiç. ama ben de ona hep jest yaptım. hep elim dolu gittim yanına. sevdiği tatlıyı alırdım sevdiği kokuyu, çikolatayla, sevdiği yemeği yapıp getirerek, hediyelerle, bazen pahalı bazen minik vs bi şekilde altta kalmazdım. ama hesabı erkek ödesin bence :KK70: ne biliyim. benim içime sinmiyor.

çok önceden bi erkek arkadaşım vardı. hesap ödeme zamanı aaa olmaz bu sefer de ben ödeyeyim dediğimde tamam peki derdi ben de öderdim. ama çoğunlukla ben öderdim yani :KK70: çok sünepe gibi geldi bana. ayrılık sebeplerimizden biri de bu oldu :KK70: çok itici ya. bana öyle geliyor yani. eşimle flört döneminde hesabı hep o öderdi bana ödetmedi hiç. ama ben de ona hep jest yaptım. hep elim dolu gittim yanına. sevdiği tatlıyı alırdım sevdiği kokuyu, çikolatayla, sevdiği yemeği yapıp getirerek, hediyelerle, bazen pahalı bazen minik vs bi şekilde altta kalmazdım. ama hesabı erkek ödesin bence :KK70: ne biliyim. benim içime sinmiyor.
o da iyice almış başını gitmiş canım :KK52::KK52: ilki yani

Yanlış anlaşılmasın sakın. Yaptığım doğru, herkes öyle yapsın demiyorum. Belki doğru, belki yanlış... Hoşuma gitmiyor hesap ödemek. Hem sadece hesap konusunda değil, her konuda... Erkeğim erkeklik yapsın istiyorum. Böyle konularda çok takıntım var nedense... Mesela bi yerde sipariş verirken mutlaka siparişimi yanımdaki erkeğe söylerim, siparişimi alan kişiyle konuşmam. Eşime (sevgilime) söylerim siparişimi, o da komiye söyler. Ya da mesela o hesap öderken ben asla yanında durup ne kadar ödüyo, nasıl ödüyo vs... görmek istemem... Yediğimizin içtiğimizin hesabını öderken değil sadece, kendisine T-shirt bile alsa, o parasını öderken yanında durmam, başka şeylerle ilgilenirim, biraz uzakta beklerim. Bazen kapıda veya oturduğum yerde beklerim. Hesap masaya gelmişse, masanın altına ya da başka herhangi bi yere bakarım :))) Komik görünüyor ama gerçekten hoşlanmıyorum para işlerinden :))

Eşimin bana böyle şakalar yapmasına başta şok olmuştum (ilk nişanlıyken yapmıştı :)) ''Bi gün de bana şunu ısmarlasana'' demişti. Başlarda söyleseydi soğuma sebebim olurdu :) Ben de ''Ben parasını veririm önceden sen kendi kendine ısmarlarsın.'' demiştim. Beni anlamadığı için çok üzülmüştüm o zaman. Ama sonra açıkladım tabii neden böyle davrandığımı :) Zaten çok kıskançtır, işine geliyo benim geri planda olmam :)

açık konuşmak gerekirse, şu açıklamayı yapmış olman bile benim senin düşüncelerini eleştirmem konusunda fikirlerimi değiştirmedi hatta daha çok şey dahi söyleyebilirim.
sen çalışıyor musun bilemiyorum ama senin gibi düşünenler için erkeğin parası yoksa o zaman eve talim demek lazım. ay sonu falan görüşmeler olmayacak ya da önce seninle geçireceği zamanı planlayacak sonrasında diğer hesapları yapacak. çalışıyorsan zaten bu olanlar çok itici. eşinin kıskanç olması olayı daha da tarajikomik hale getirmiş. komiye sipariş veren kadınların yendiğini falan hiç görmedim. erkeğin erkeklik yapması buysa kadının kadınlık yapması nasıl oluyor ki? açıklarsan öğrenelim.

Gururu incinecek diye kendimi paragoz dedirtmem valla.Artik eskide kalmis o gurur incinmeler.Hem ben ogrenciysem o calissa ne farkeder? Sanki her gun bogazda yemek yiyorsunuz.Yemek ondansa kahve veya tatli sizdendir.Asla surekli ona odetmem centilmenliginden oder:)))))

Hep erkek ödese ben kendimi beleşçi gibi görürdüm
Bi o ödediyse ikinci sefer ben ödedim
Ne demek erkek gurur yapar sen ödeme, onların gururu var da bizim yok mu :KK37:

Son düzenleme:
Nahiflik hesabı karşı tarafa ödetmekle olmaz ki :26:
Beni de çok nahif bulurlar ama karşıdaki çok ısrar etmedikçe kendi hesabımı kendim öderim :KK53:

ben rahat edemem erkek arkadaşım da olsa normal arkadaşım da olsa.herkes kendininkini ödesin.birinizin yanında para yoktur veya paranızın az olduğu bir zamana gelmiştir o ayrı tabi.ama siz öğrenciyseniz o çalışıyorsa mantıklı onun ödemesi.yine de arada siz ödersiniz rahatsız oluyorsanız.

X