bebeğimi kayınvalidemden kıskanıyorum

denizim84

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2010
1.595
125
ikizlerim 5 aylık tüp bebek yöntemiyle sahip oldum

çalıştığım için mecburen kaynanam bakıyor kendisiyle anlaşamıyoruz mesafeli bir ilişkimiz var benim herşeyime karıştığı için mecbur kalmadıkça kendisiyle konuşmuyorum

asıl sorunum bu değil çocuklarıma o bakıyor kıskanıyorum elimde değil çocuklarım onu anne sanar diye kahroluyorum onun babanne benim anneleri olduğumun farkına varırlar değil mi

en baştan beri istenmeyen gelindim her zaman bunu bana hissettirdi ben kadına dış kapının dış mandalı muamelesi yapmıyorum
maalesef çok büyük sorunlar olduğu için düzelmez ben gelin olarak her istediklerini yapıyorum beni hiçbir zaman benimsemedi sevmedi insanların yanında ailemin yanında beni aşağıladı ezdi benim oğlum bu kadını boşasın tarzında lafları direk yüzüme söyledi herşeyi sineye çektim

bir yere borcu olduğundan yüklü miktarda kredi çekmek durumunda kaldım onu kapatıp çalışmasam desem evi geçindiremeyiz 2 ayrı ev 2 ayrı masraf

beni çocuklarımla tehdit etmeler çocuklarımla ilgili çok fazlşa şey
kardeşiyle yaşıyorlardı bir dönem nakit 30.000 tl ev düzmek için kredi çekmişler ve icra gelecekti eve buynlar bu paraları aylarca ödememişler ekmek elden su gölden yaşamışlar eşimin de o dönem kredi çekecek durumu yoktu ben uzuın süreli çalışıyor olduğum için eşçim için çektim bize ödeme yaptılar mı hayır hala ben ödüyorum
beni istememesinin nedeni ben açığım modernim onlara göre eşim doğulu

kaynana hiçbir zaman sevmedi o yüzden herşeyi bekliyorum

bizim tataile gitmemize gezmemize herşeyimize karışmaya kalkıyor o bölgede gelinler susar otururmuş karşı gelmezlermiş

benim dediğim şey bu çocukların annnesi ben olduğuma göre kimse karışamaz ben nereye onlar oraya
yaşadıklarım kolay şeyler hazmedilecek şeyler değil bir dönem ellemeyeceksin çocuklara deiye bas bas bağırıyordu kaşığınla bişi verme mikrop kapar türlü türlü şeyler 4 aylık bebeğe inadıma pekmez vermeye kalktı bir ver dedim dünyayı yıkarım diye bağrındım

ben yapma dedim diye kızımın saçını kesmiş oysa ki çok seviyordum kesilmemiş halini

evet ortada kalmadılar ama hergün acaba bugün ne yaptı diye düşünerek eve gidiyorum

mecburum ama onun yüzünden mecburum o kadını bana yaptıklarından dolayı asla affetmiyorum gelinine o.... söylediği mecbur olduğum için çocuklarıma onun bakmak zorunda olduğu için hem ondan hem kendimden nefret ediyorum oldu mu

hiçbir zaman onu anne gibi görmedim onu kıskanmadım sadece çocuklarım doğduktan sonra tüm sorunlar ortaya çıktı bu zamana kadar rengini belli etseydi onun için kılımı bile kıpırdatmazdım
eşim annesinin isteğiyle ev aldı (bize)onun tüm maaşı krediye gidiyor(benim hiç oturmak istemeyeceğim bir semtte)
bana da bu kredi var evi döndürebilmek için benim mecbur çalışmam lazım
belki de herşeyi bilerek yaptı bilerek bizi borca soktu artık hiçbir şey düşünemiyorum
o dönem ev alma niyetindeydik ama kendi aileme ve işime yakın bir yerden alacaktık ne yaptı ne etti dibinden aldıurdı iyilik yaptı diyorsunuz ama yaşadığım yerden zerre kadar mutluluk duymuyorum zaten kaynanamın yaptıkları allah bana öyle sabır versin ki bunlarla uğraşayım herşeyi kıskançlığından yaptı ben anneme yakın olunca sanki ne olacaktı
ama ahtım var kredi bittiği gün satacam az kaldı 2 sene var gerçi kesinlikle sattırmnam diye soyluyor ama o hatayı ben bir kere yaptım ikincisi asla olmaz hayatıma asla karıştırtmam

Son düzenleyen: Moderatör:
hadi buyur burdan yak....
madem kıskanıyorsun verme kaynanana çocukları bakmasın
git bi bakıcı bul ya da otur evde çocuklarına bak.bu arada cevaba geleyim tabiki seni anne onu nene bellerler korkma.

Son düzenleyen: Moderatör:
ozaman işten çık, yani yanlış anlama ama hem anlaşamıyorsunuz, kadın buna rağmen çocuklara bakıyor ve kıskanıyorsunuz, ozaman işten çıkıcaksın.

çalıştığım için mecburen kaynanam bakıyor kendisiyle anlaşamıyoruz mesafeli bir ilişkimiz var benim herşeyime karıştığı için mecbur kalmadıkça kendisiyle konuşmuyorum

asıl sorunum bu değil çocuklarıma o bakıyor kıskanıyorum elimde değil çocuklarım onu anne sanar diye kahroluyorum onun babanne benim anneleri olduğumun farkına varırlar değil mi

Ozaman işten cıkcan paşa pşa cocuklarına bakcan milletin kaynanası bakmıyo gelin baksın istiyo ama kadının umrunda olmuyo önce şükret herkes senin gibi değil

:))yahu tabiki.ben anaokul ogretmenyim cocuklarim beno öyle severki anne bile derler hele biri ben ogretmnmn kizi olcam onun evne tasncam diye toplams esyasini.ama herksn annesi ne kadar severlerse sevsnler annenim yeri baskadir.o babanne zamani geldgnde anlarlar.ayrica kiskanma babannesi annannesi olan cocuk cok güçlü ve kendinden emin buyur ama kayinvalidenin kisiligde önemli tabii

sevmediğin birine bebeğini emanet etmişsin haliyle her hareketi batıyor, bunun adına kıskançlık demeyelim bence.

baktırma o zaman kayınvalidene...
onlar senin çocukların kararı sen verirsin...

anlatamadığım şu ben kayınvalidem hakkında kötü bir söz söylemedim hemen cephe almaya gerek yok sadece bir soru sordum

ayrıca ben onunla anlaşmak zorunda değilim
ben çalışıyorsam onun yüzünden borcun içine soktu çalışmayıp aç mı kalalım

çocuklar bu ayrımı yaparlar mı

Bir değil ikiz bakıyor hem de kayınvalideniz. Sizinki kıskançlık değil fesatlık olmuş biraz. Madem yıldızınız barışık değil kayınvalidenizle, o zaman kendinize bir bakıcı tutun. Şükredeceğiniz yerde dediğiniz şeye bakın kadın size iyilik yapıyor

ya ne kadar ayıp bişey bu dediğiniz
sen oturda şükret bakıyor diye
nasıl bir zihniyettir bu
ama eden bulur siz böyle yapıp kötü niyet taşıyorsunuz , aynısını yaşamadan ölmeyeceksiniz...

en baştan beri istenmeyen gelindim her zaman bunu bana hissettirdi ben kadına dış kapının dış mandalı muamelesi yapmıyorum

heralde siz kaynanalaqrınızla maşşallah çok iyi geçiniyorsunuz ki bu kadar ters cvplar aldım

Imkanınız varsa kendiniz bakın yoksa yapacak bisey yok belki başlarda kafaları karışır ama sizin annesi olduğunuzu tabiki bilir yalnız babanneye düşkünlük olabilir.
Kayinvalidenizede bravo valla aranız iyi olmadığı halde çocuklara bakıyor aranizi düzeltin bence çok buyuk sorunlar yoksa.

Son düzenleme:

heralde siz kaynanalaqrınızla maşşallah çok iyi geçiniyorsunuz ki bu kadar ters cvplar aldım

isterse yedi kat yerin dibine soksun sen çocuklarına baktırıyor musun baktırıyorsun kıskanıyorum diyor musun diyorsun ya kaynana ile hiç görüşme otur çocuklarına bak ya da laf etme bi zahmet seveceksin diyen yok sana sevme istersen nefret et ama samimi ol ..bir de değil iki çocuk..kaynana neden sizi borca soktu vermeseydiniz paranızı ya da düğün masrafı ise hiç bulaşma o konuya kimse mecbur değil sana eşya almaya ev düzmeye dediğim gibi düğün borcu değilse kaynanadan kaynaklanan ciddi borçlarsa otur sen evde kaynanan çalışsın..ya da kocan düşünsün borçları...ama bize kızma fireyi ilk cümlenle sen verdin.

anlatamadığım şu ben kayınvalidem hakkında kötü bir söz söylemedim hemen cephe almaya gerek yok sadece bir soru sordum

ayrıca ben onunla anlaşmak zorunda değilim
ben çalışıyorsam onun yüzünden borcun içine soktu çalışmayıp aç mı kalalım

çocuklar bu ayrımı yaparlar mı

Arkadaşım sen çocukları kayın validenin nüfusuna geçirmedin dimi sabah bırakıp akşam alıyorsun çocuklar bu ayrımı neden yapamasın? Hani uzaklaşırlar mı desen anlarım ama kimin anne kimin babaanne olduğunu bilirler mi diye sorman tuhaf olmuş

X